vvojtas1

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa?

Polecane posty

szymon17    1

Udało mi się zerwać umowę na elektrownie wiatrowe za porozumieniem stron. Pisać tylko na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Panowie kolo mnie ma powstac elektrownia wiatrowa w promieniu 4km ma stac cos okolo 45 szt. Powiedzcie mi jakie to jest zagrozenie dla rolnictwa bo dobre to to nie jest. Jaki to ma wplyw na ludzi zwierzeta jaki halas z tego jest i wogole, Prosze o szczere opinie ludzi ktorzy przy takim czyms mieszkaja i jaka jest odleglosc turbiny od wiatraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Denerwuje mnie sianie takiej propagandy ze farmy wiatrakowe sa szkodliwe... W niemczech sa tysiace wiatrakow i jakos nic nikomu sie z tego powodu nie dzieje. To lepsza elektrownia atomowa ? Zwlaszcza ze zachod probuje sie wycofac z programu atomowego ? Tusk strasznie chce stawiac w polsce atomowki, pytanie dlaczego ? To sa ogromne sumy i zyski dla roznych firm i taki bezmog dostał w łape za to, zeby ludziom wpoić ze atom jest nie szkodzliwy itd... Skoro wiatraki sa szkodliwe, to popatrzcie jak bardzo szkodliwe sa odpady ktorych nie ma gdzie pomiescic oraz tysiace metrow szesciennych pary ktora nie jest do konca nie aktywna, promieniowanie itd, nie wspominajac o ryzyku wybuchu czy awarii.

 

 

Ten film to jest smieszny farma wiatruje powoduje, ze ludzie sa zmeczeni i sa zwalniani z pracy hahaha....... i porownuje do papierosów, ZALOSNE !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Nie odróżniasz biznesu od propagandy :) . Sam jak bym miał tyle gotówki to też wszedłbym w ten interes... . Tu wcale nie chodzi o produkcję energii tylko o "zielone" dotacje :) . Kupujesz używany wiatrak - 5 baniek. Z dotacji kasujesz 15. A czy będzie stał czy się kręcił to nie ma znaczenia... Teoretycznie opłaca się je stawiać tylko w dwóch rejonach Polski. Stawiają gdzie popadnie. Ciekawe dlaczego :) . W Niemczech wymieniają turbiny (domyśl się dlaczego) i ze starymi coś trzeba zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Nie odróżniasz biznesu od propagandy :) . Sam jak bym miał tyle gotówki to też wszedłbym w ten interes... . Tu wcale nie chodzi o produkcję energii tylko o "zielone" dotacje :) . Kupujesz używany wiatrak - 5 baniek. Z dotacji kasujesz 15. A czy będzie stał czy się kręcił to nie ma znaczenia... Teoretycznie opłaca się je stawiać tylko w dwóch rejonach Polski. Stawiają gdzie popadnie. Ciekawe dlaczego :) . W Niemczech wymieniają turbiny (domyśl się dlaczego) i ze starymi coś trzeba zrobić...

 

 

 

 

MI glownie chodzi o ten film i robienie anty reklamy dla farm wiatrowych na rzecz Atomu. Wiesz, bylem wiele razy pod wiatrakami w niemczech i z czystym sumieniem moge powiedziec ze nie slyszalem zadnego gwizdu, pisku itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja wcale nie twierdzę, że wiatrak to coś złego. Lepsze to niż jakaś dymiąca elektrociepłownia ale nie każdy chce mieć taki widok. Jak się okoliczni mieszkańcy na to godzą to ok. W promieniu 500m od wiatraka nie można nawet szopy postawić przez następne 30 lat... . Spada cena gruntów, więc okoliczni mieszkańcy też powinni uzyskać rekompensatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Dzieki wojtas juz wszystko wiem ale poje... ludzie podpisuja umowy i maja wszystko w d... a najbardziej ci ktorzy nie maja zadnej gospodarki a leca na kase a spier..... zycie ok30tys osob moze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MI glownie chodzi o ten film i robienie anty reklamy dla farm wiatrowych na rzecz Atomu. Wiesz, bylem wiele razy pod wiatrakami w niemczech i z czystym sumieniem moge powiedziec ze nie slyszalem zadnego gwizdu, pisku itd.

 

Infradźwięki mają to do siebie, że ich nie słychać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Idealny układ to - odpowiednio z każdej strony: wiatraki, ferma trzody, tartak, wysypisko śmieci, pomiędzy pola gnijącej kapusty a w środku gosp. agroturystyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

chca energie odnawialna to niech porobia jakies biogazownie czy cos takiego a nie wiatraki takze jak u mnie to postawia to juz po naszej gospodarce bo tylko z tego zyjemy. Co za pier.... kraj i popier... ludzie ( cisnienie sobie podnioslem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

I całkiem niepotrzebnie, bo wydajesz się bardzo niedoinformowany...

 

Tak z czystej ciekawości zapytam, czym karmisz trzodę, że w stosunku do połowy lat '90, okres tuczu wynosił 5-6 m-cy, a dzisiaj trwa tyle, ile trwa.

O tym, że z dostępnej wieprzowiny w sklepie, aby zrobić np. gulasz, mięso mielone na spaghetti, trzeba ja najpierw kilkanaście-dziesiat minut odparowywać z wody, aby przystąpić do właściwego przygotowania potrawy...

Podobnie jest z wołowiną.

 

Proponuje krótki urlop za granicą np. w Chorwacji i porównanie. Przygotowanie tych dań na ich mięsie zajmuje około 15-40 min.

Na gotowo. No można jeszcze kopnąć się do Makro i kupić wołowinę z Argentyny po 120 zeta/kg :D Wtedy nie trzeba jechać do Chorwacji czy Nowej Zelandii.

 

Tak więc pytam? Jakie g... dzisiaj kupujemy przez Was produkowane?

I niech nie biorą tego do siebie Ci, którzy produkują żywiec, czy zbierają inne płody z pól, w miarę przyzwoity sposób.

Dorzućmy jeszcze do pełnego obrazu jajka i drób. To jest dopiero syf.

 

O takim drobiazgu, jak chemiczny i metaliczny smak nawet nie warto wspominać.... :rolleyes:

 

Gdzieś wyżej poruszono temat śmieci.

 

Mieszkam w małym miasteczku, które otoczone jest lasami i wsiami.

Takich ilości śmieci wywożonych do lasu dawno nie było. Są i te wyrzucone z samochodu, ale sporo także tych wysypanych z przyczepy.

 

Dalej idziemy. Większość ludzi na wsi, u mnie w miejscowości również, ma piece na paliwo stałe. Raz w miesiącu są wywożone plastiki, makulatura, szkło. Od jesieni przeważają worki wystawione ze szkłem, sporadycznie folią. Papierów zero.

Panowie Rolnicy. Jak segregujecie śmieci, ile sypiecie nawozów, co robicie z opakowaniami po środkach chemicznych, co się dzieje ze szmatami po naprawach maszyn nasączonych smarami, itd., itp., ha?

 

Tak więc wolę wiatrak 500m od mojego domu, niż oddychanie tym, co nie powinno być spalane!

 

Pozdrawiam ekologów :ph34r: walczących z OZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj