vvojtas1

Elektrownie wiatrowe dobry biznes czy bomba zegerowa?

Polecane posty

Fenol    4

dlatego właśnie nie można dać się wyrolować w umowie ;)! rozmawiałem z właścicielem wiatraków i dobra umowa to taka która jest związana z ceną prądu cena rośnie dostajesz więcej kasy, nie ma też co liczyć na waloryzację, jeżeli chodzi o tą od GUS to często odbiega od rzeczywistości. Dziś podpisujesz umowę na 1000zł a za 10 lat tyle dajesz dzieciakowi kieszonkowego wiec trzeba być naprawdę obytym w temacie

a co do ceny to jasne że zapłaci więcej ale bardziej z powodu niedotrzymanych umów międzynarodowych oraz beznadziejnego prawa, w Polsce nadal jest monopol państwowy a ta skostniała korporacja i nienasycona hydra nie pozwoli na konkurencję bo po prostu jej nie wytrzyma, nie ma co ukrywać energia odnawialna raczkuje w naszym kraju rzeczywisty udział w energii może mieć jedynie wielka liczba wiatraków (lub innych źródeł energii razem), nie zapomnij że za postawienie elektrowni atomowej, szczytowej, wodnej, i każdej innej też zapłaci społeczeństwo na to wszystko trzeba kasy najlepiej nie z kieszeni podatnika i nie rozdysponowanej przez organy rządowe bo to tylko strata naszych podatków. dlatego niezbędna jest prywatyzacja tej dziedziny gospodarki tylko prywatne inwestycje są w stanie naprawić system energetyczny który jest przecież w opłakanym stanie (wystarczy poszukać w necie ostatniego raportu na ten temat). nie zapomnij jeżeli do systemu prąd będzie dostarczany przez kilka firm to wybierzesz tę najtańszą a na konkurencji miedzy nimi tylko zyskamy nie wspomnę o profitach dla budżetu ze sprzedaży elektrowni. dobrze że kaczki już nie są u władzy może coś się ruszy w tej dziedzinie (prywatyzacja) a wracając do meritum...

Dodatkowo dochodzi kwestia gospodarcza, nie tylko rolnika kieszeń ulegnie poprawie firma wzbogaci gminę zatrudni ludzi zakupi sprzęt zbuduje infrastrukturę i dzięki temu mamy lokalny wzrost gospodarczy, pracownik dostanie kasę utrzyma rodzinę kupi dziecku przybory do szkoły a firma zapłaci podatki dzięki którym szkoła do której chodzi dzieciak kupi nowe mikroskopy I O TO WŁAŚNIE CHODZI nie wyrzucajmy takich okazji i inwestorów z okolicy to jest szansa i wstyd odpuścić, nikt ziemi nie ukradnie,a taką kasę może byś miał ale kokaina nie rośnie w naszym klimacie, wszystko zależy od umowy zadbaj o swoje interesy... przykład który podałeś jest zupełnie trafny ale jest to efekt nowej sytuacji gdyby nie limity i przepisy to żaden wiatrak w Polsce by nie powstał ale jest jak jest i trzeba się znaleźć w sytuacji i wykorzystać ją ja straciłbym 2 ary z pola na 2 wiatraki oraz udostępnienie dojazdu w umowie można jeszcze zawrzeć zapis o pokryciu szkód powstałych w takiej sytuacji...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2
"....,a taką kasę może byś miał ale kokaina nie rośnie w naszym klimacie, ..."

 

Dobre @Fenol, ale się uśmiałem z tego tekstu, ;) ,hihi

A trzebaby jeszcze dodac, że z kokainy też chyba takiej kasy na czysto by nie było...............od razu po haracz pojawiliby się panowie bez szyii ;)

 

To taki post rozluźniający dyskusję w tym temacie, zaraz wracamy do konkretów :)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

muszę przyznać że moja niechęć do wiatraków pomału ustępuje, jednak ciągle zbieram argumenty na NIE dla wiatraków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

a co byś powiedział na ;) stadko gorących lasek nacierających się balsamem i błagających o pomoc? ale oczywiście tylko przy wiatraku :) zawrzyj to w ewentualnej umowie ;)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
;)! oj byłoby ok...... serdecznie pozdrawiam

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

według psychologów szkodliwie działanie wiatraków sięga miejsca z których można je zobaczyć, wynika to z tego że kiedyś na człowieka polowano, dopiero później człowiek stanął na wierzchołku piramidy, dlatego też podświadomie na człowieka działa niekorzystnie każdy nienaturalny ruch i wzbudza w nim niepokój.

Powyższa teoria ma udowadniać to iż na terenie na którym postawiono wiatraki w społeczeństwie jest 3 razy więcej ludzi psychicznie chorych. przykładowo (nie wiem dokładnie) normalnie na 1000 ludzi jest jeden psychicznie chory jak postawi się wiatrak to dwóch jeszcze zachoruje (w sumie 3). niby niedużo ale jak to trafi na nas lub naszych bliskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

dawno nikt nie pisał więc odświeżam

 

i dorzucam pewien artykuł

http://www.agrofoto.pl/artykul.php?id=152847&dzial=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie w wiosce własne postawili 2 wiatraki. Nie są jeszcze podłączone ale to już zapewne szybko pójdzie. W przyszłości ma być ich 12. Jakieś 5km w prostej lini stawiają 27 sztuk (już podobno 10 stoi)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Niedaleko mnie mają stawiać chyba 16 wiatraków, podobno płacą 20 tys na rok za dzierżawę i kilku chętnych już mają.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Z 5 km to pewnie byłoby je widac, skoro w centralnej Polsce wieże mają grubo ponad 100m. Ja do tej pory byłem zwolennikiem wiatraków, teraz staje się bardziej sceptyczny.

 

 

Trzeba bardzo uważac bo umowy które proponują niektóre firmy są bardzo niekorzystne dla rolników!!! A niektórzy jak usłyszą, że ktoś im zapłaci 20 tyś za kilka arów ziemi to podpisaliby wszytko, a potem będzie płacz.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Te obok mnie majo podobno 120m Te dalej są z tego co gadają dużo większe. Odemnie ich nie widać ale z sąsiedniej wioski tak (jest na górce)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

potrzebuje pomocy. mam okazje podpisac umowe na wiatraki i w związku z tym mam takie pytanie .czy ktoś z was ma podpisana taka umowe ? jeżeli tak to ile za to dostajecie.? chodzi mi o to czy wam płacą od wiatraka określona kwote czy może od ilości sprzedanej energi wyprodukowanej przez wiatraki? a góry dzięki za wszelkie informacje.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może mi ktoś podać minimalne oddalenie wiatraka od rożnych przeszkód?? Typu: lasy, linie energetyczne, budynki, drogi itd.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

farmermf a wiesz może jak to jest z przeksztalceniem dzialki rolnej na budowlana ? przeksztalcaja calą dzialke czy tylko to gdzie jest fundament?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Panowie mam takie pytanie, mam propozycję postawienia wiatraka na moim polu, na ziemi gliniastej ogólnie ciężkiej do uprawy (ostatnio buraki cukrowe dały mi tam nieźle w kość), za który będę co roku dostawał 20tys plus 2tys za zniszczenia z jednej strony i 1 tys za zniszczenia z innych. Słyszałem że po wszystkich odliczeniach zostaje 14 tys pieniędzy ale nie wiem czy to jest prawda. Więc proszę o wasze opinie i sugestie.

Dodam jeszcze że wiatrak będzie oddalony od szosy i pociągną drogę jakieś 300m o szerokości 4-5m

Z góry dzięki.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

tomu nie ma się nad czym zastanawiać. U nas płaca 18 tyś. Ale nie kumam bo piszesz że podobno zostaje 14 tyś ?? Od kwoty jaką Ci dają odlicz sobie podatek i rachunek prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Ja też nie czaje tego z 14 tysiącami ale sąsiad mi tak mówił, a znowu inny znajomy mówił że po odliczeniu wszystkich kosztów zostaje całe 200zł więc nie wiem jak to w końcu jest.

Aha mam jeszcze pytanie czy w waszych umowach jest zaznaczone że dzierżawca ma prawo pierwokupu??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

To pewne: infradźwięki turbiny wywołują groźne choroby.

 

Ludzie mieszkający w pobliżu ogromnych wiatraków są częściej narażeni na migreny, ataki paniki, choroby serca i inne dolegliwości - czytamy w raporcie amerykańskiej lekarki.

 

Dr Nina Pierpoint, pediatra z Nowego Jorku, obserwowała stan zdrowia

mieszkańców okolic farm wiatrowych w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Irlandii oraz Kanadzie przez ponad 5 lat.

 

Wnioski z jej badań potwierdzają teorię o tzw. syndromie turbiny wiatrowej (wind turbine syndrome) - pisze "The Independent".

 

Najprościej można określić to zjawisko, jako zaburzenie prawidłowego funkcjonowania układu przedsionkowego ucha wewnętrznego. Wpływają na to infradźwięki i hałas o niskim natężeniu generowany przez masywne wiatraki.

 

U ludzi przebywających dłużej w ich pobliżu, może występować uczucie wewnętrznego pulsowania, drżenie, nerwowość, napady strachu, skurcze w klatce piersiowej oraz przemożne uczucie zagrożenia i chęć ucieczki - mówi dr Pierpoint.

 

Dotychczas firmy zarządzające elektrowniami wiatrowymi odrzucały zarzuty o szkodliwości ogromnych wiatraków, argumentując, że ludzie nie są w stanie usłyszeć niskich tonów generowanych przez maszyny.

 

Jednak najnowsze wyniki badań potwierdzają, że dźwięki te wpływają na ludzi, niezależnie od tego czy jesteśmy je w stanie usłyszeć, czy tylko podświadomie je rejestrujemy.

 

http://www.sfora.pl/Mieszkasz-kolo-farmy-w...-ci-grozi-a9804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

kolejne bzdurne badanie każdy chce coś odkryć i badają wszystko i sieją potem propagandę żeby kasy coś wyrwać . a wracając do tematu to według mnie wiatraki to zły kierunek w energetyce i więcej z niego szkód niż zysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

u nas gościu jakieś 3 miesiące temu postawił sobie wiatrak to jak obserwowałem w takie duże wiatry to to ani drgnęło (wiatrak)


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Poczekać aż się okres skończy zapisany w umowie lub do sądu mażesz iść o zerwanie. W inny sposób to raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj