Zaloguj się, aby obserwować  
rafal19

chlewnia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal19    0

Co waszym zdaniem lepiej się nadaje do przedziału między kojcami w chlewni: zwykłe kraty czy murki?

nie chodzi mi o cenę roboty ale o użytkowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też polecam murki bo mam złe doświadczenia z kratami świnie tam wsadzały głowy i nie mogły wyciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

U mnie są kraty i jest dobrze


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ja mam również kraty ale na głębokiej ściółce oddzielają podest żywieniowy od korytarza paszowego i ciągle świnie wywalają coś przez kraty i trzeba zamiatać także jak bym drugi raz planował chlewnie to bym się poważnie zastanowił nad murkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3
Ja mam również kraty ale na głębokiej ściółce oddzielają podest żywieniowy od korytarza paszowego i ciągle świnie wywalają coś przez kraty i trzeba zamiatać także jak bym drugi raz planował chlewnie to bym się poważnie zastanowił nad murkami

U mnie na szczęście niema takiego problemu dlatego że nie mam wszystkich kojców zajętych


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

My mamy kraty ale gdybyśmy robili drugi raz to mieli byśmy murki dlatego że świnie przez kraty wywalają słomę na ganek paszowy i trzeba zamiatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam kraty ale metal i obornik nie ido z sobo w parze. Polecam murki


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Mam jeden kojec zrobiony z krat, ale świnie wsadzały między je głowy, a potem nie umiały ich wyciągnąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to znaczy ze masz za dozę odstępy w kracie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunczyk    1

Generalnie Panowie nie ma to jak sciana lita i nie wazne czy murek czy jakies inne tworzywo .

Z kratkami zawsze problem , jak nie glowy wsadzaja to znowu boja sie wyjsc .

I jeszcze jedno z moich obserwacji ; tam gdzie sa scianki np. majac e-coli nie przechodzi na inne , a przy kratach zawsze zarazaja nastepne kojce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tej sytuacji jest połączenie jednego z drugim czyli lita ściana do wysokości, na która sięgają zwierzęta (dzięki czemu miedzy kojcami będzie bariera epizootyczna i zwierzaki nie będę przenosić na siebie chorób drogą "buzi-buzi") a wyżej jakaś ażurowa ścianka jak choćby krata zabezpieczająca przed przeskakiwaniem zwierząt do sąsiednich kojców i jednocześnie zapewni to optymalny ruch powietrza w budynku i pozwoli uniknąć martwych stref w których nie zachodzi wymiana powietrza.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

u mnie część jest krat metalowych ale z gęsto przyspawanymi drutami, ale w niektórych jest szerzej i potrafią świnie głową ugrząść, w nowej części dobudowanej części takiej 5m na 7m mam też płot z desek i są ciasno przybijane i nie ma kłopotu a świnie wszystkie mają paszowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

według zasad Cross Compliance świnie muszą mieć zapewniony między sobą widoczność więc bez krat się nie obędzie.

ja u siebie od ganku gnojowego mam kraty a pozostałe przegrody pełne z desek dębowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja mam murki miedzy kojcami a od korutaza kraty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Ja mam również kraty ale na głębokiej ściółce oddzielają podest żywieniowy od korytarza paszowego i ciągle świnie wywalają coś przez kraty i trzeba zamiatać także jak bym drugi raz planował chlewnie to bym się poważnie zastanowił nad murkami

U mnie jest to samo są kraty ale już chlewnia jest stara nie opłaca się jej remontować ma być nowa ciągle świnie wywalają po tygodniu cały korytarz jest w oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ja też proponuje murki, bo kraty to też mam, ale nie polecam ich bo u mnie prosiaki wsadzaja głowe w nie i nie kiedy nie można ich wyciągnąć ;)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A jak dla mnie najlepsze deski dębowe, albo jakieś inne, przybije się w 2 cm odstępach i jest spoko,a jeden kojec w kracie mamy to obornik też na korytarzu leży=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też proponuje murki, mam połowę krat a połowę murki i przy kratach ciągle jest nawalone (co niedługo się skończy bo w tym roku planuje przeróbkę z krat na murki i wreszcie będzie porządek w chlewni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

Witam, ja osobiście mam murki i sobie je chwale, a raz na jakiś czas muszę dzielić jeden chlewik na pół i mam wstawioną kratę j jest mały problem do obornik się przeciska a gdzie mam murki to jest super nie są one zbyt wysokie bo około 1,5 m tak że nie mam problem i nie nisze wychodzić z chlewika i przechodzić tylko chops z jednego do drugiego i jest super ja jak bym stawiał nową chlewnie to nie mam mowy o kratach tylko murki

 

 

PZDR. Zetorek12


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj