Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Leniuszek98    1

Ja mam sipme z-279/1 łańcuchową z zamkami i jestem zadowolony. Jak prasa dogniata zależy od tego jak jest zgrabione siano a i słoma też nie może leżeć za wąsko na wałku.

Dlatego warto jest jeździć w sianie zygzakiem lekkim by równomiernie rozłożyć siano w podbieraczu ;) 

Wybaczcie jestem nowy i odkopałem jakiś stary post ...

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    411

zygzak.... daj spokoj. Podstawa to dobrze uformowany pokos na szerokośc całego podbieracza. Nie mając sterownika który pokazuje jak jechać to te Twoje zygzaki są fikcją. Czasem coś tam Ci sie uda równego uturlać ale to przypadek

katopo    4

A jaki ciągnik? Nie wiem jak Ci się to widzi ale ja bym myślał nad jakąś JD

ciągnik z 95km

piterek1979    0

Co sądzicie o nowym modelu prasy walcowej KUHN 3130?

042939_620.jpg

Oglądałem na Bednarach  łańcuchy hartowane, jeszcze mocniejsze niż w McHale czy Lely.

myślę że Kuhn to dobry pomysł. to najbardziej nie docenione prasy w Polsce, wydaje mi się ze to przez to ze sprzedaje je Kuhn, który nie każe swoim dealerom kupić ich w pakietach po 15 czy 20 sztuk jak robi to Lelly, Jd czy McHale.

Leniuszek98    1

zygzak.... daj spokoj. Podstawa to dobrze uformowany pokos na szerokośc całego podbieracza. Nie mając sterownika który pokazuje jak jechać to te Twoje zygzaki są fikcją. Czasem coś tam Ci sie uda równego uturlać ale to przypadek

Głupoty gadasz ;)

Edytowano przez Leniuszek98

Manius2707    0

Witam zakupiłem prasę  VICON GREENLAND RF 120 

chciałem zapytać czy może mi ktoś powiedzieć jak zmienić przy niej zaślepki na noże ??? oraz ile kosztuje do niej łożysko na walec bo mam dwa rozwalone na jednym walcu ????

jasko1993    10

jest tu jakiś użytkownik prasy JD F440M w wersji z łańcuchami w klapie? jak się to sprawuje? słoma w upalne południe dobrze idzie? 

mam dylemat właśnie nad ta prasą lub nowym claasem rollant

turion23    1

Manius2707 ja za łożysko na walec polskie płaciłem 50 zł a co do sterownika to zdjęcie zapodaj.

maroko    3

Widząc jak pracują prasy łańcuchowe, zarzekałem się że nie kupię jej nigdy, a teraz się nad tym zastanawiam   <_<

Mowa o nowej prasie feraboli entry 120, wziął bym ja MGR. Po zwrocie to wyjdzie podobnie cenowo jak używana pasowa.

Doradźcie coś sensownego.

soltys48    345

cena ok tylko dokładnie ją przepatrz przed zakupem

ale coś długo stoi

Edytowano przez soltys48

Milosz27    177

Na zdjeciach najgorzej nie wyglada chociaz stary typ. Opony widac jeszcze oryginalne ale dobrze ja przejrzyj. Widac nowa pompka od owijania.

90mateusz    5

t co ze stary typ ogolnie prasa   bardzo dobra mialem jd 550  7 lat i  bardzo sobie ja chwale a zdjecie to tylko zdjecie  trzeba pojechac i zobaczyc  jak pasy itd

simson2812    356

stary typ  no wiadomo starsza rocznikowo inaczej napinanie pasów wąskie kółka w podbieraku 

Edytowano przez simson2812

Skoczek1994    36

@maroko Taką prasę ma mój sąsiad. I powiem ci, że poziom hałasu, oraz to jakie drgania przenosi na ciągnik powoduje, że nie chciał bym jej nawet za darmo. Wolę swoją poczciwą welgerke.

Edytowano przez Skoczek1994

andzin    3

Widząc jak pracują prasy łańcuchowe, zarzekałem się że nie kupię jej nigdy, a teraz się nad tym zastanawiam   <_<

Mowa o nowej prasie feraboli entry 120, wziął bym ja MGR. Po zwrocie to wyjdzie podobnie cenowo jak używana pasowa.

Doradźcie coś sensownego.

A co prasy łańcuchowe źle prasują? Miałem starą carraro łańcuchową a teraz mam New hollanda br6090 cc i myślę że źle nie robią przynajmniej problemu nie ma ze słomą w południe w przeciwieństwie do walcowych i są o wiele lżejsze na ciągnik od walcowych. Myślę że ta ferraboli może być dobra to to samo prawie jak sipma czy warfama.

Skoczek1994    36

@andzin Kolego, pracowałeś kiedyś prasą walcową, czy tylko powtarzasz to co ktoś ci kiedyś powiedział? Nie wiem skąd bierzesz te informacje, że walcówki tak ciezko chodzą. Ja swoją, z rotorem i szerokim podbieraczem ciagam Mtz 82, i jakoś nie zauważyłem aby ciągnik miał tak strasznie ciężko jak to opisujesz. Wręcz przeciwnie byłem zaskoczony jak lekko ona pracuje. Co do problemów, ze słomą w południe, to powtarzasz koleją nie potwierdzoną brednie. Być może, polski Metal-Fach czy stary welger rp12 stważały problemy, lecz w nowszych modelach ten problem nie występuje. Także nie pisz, jeśli nie masz pojęcia. A tak nawiasem mówiąc, w tym roku, to i łańcuchowe potrafiły stwarzać problemy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: