Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Piotrek6911    0

Witam chcę się was koledzy poradzić przy wybieraniu prasy padł wybór nad jd 550 lub krone kr125lub130  prasa będzie głownie prasować słomę i sianokiszonkę cena tak granice 15 tysięcy po rozmowach z kolegami mam dylemat którą wybrać jeden mówi żeby łańcuchowa ponieważ mniejsze ryzyko samozapłonu drudzy zaś są za jg ponieważ zbija od samego początku.A i mój kolega w tamtym roku zakupił jd 550 i jak wjechał w suchą owsianą słomę w samo południe to nie szło wcale prasować normalnie bela nie chciała się tworzyć,doradźcie panowie :)

simson2812    356

Też miałem ten dylemat z wyborem w tamtym roku w południe 1 raz mi słoma staneła przy zaczynaniu a tak to ok

Wiadomość z agroFakt.pl

Milosz27    177

Na pewno w pasowej nie zatrzyma Ci się słoma częsciej niż w jakiej kolwiek innej. Prędzej w pasówce zatrzyma się bardzo mokre niż bardzo suche ja w tym roku mogłem jechać cały dzień południe nie południe a gadałem z gościem co ma walcową to mowił ze nie da rady normalnie jechac w słońcu. Sąsiedzi mają łańcuchowe to też narzekali że ciężko ujechać w bardzo suchej. A owsianą musiałem jednemu prasować bo swoja łańcuchową nie mogł. Jedynie co w jd to w bardzo długiej żytniej słomie nieraz nie chce zacząć obracać ale jak już zacznie to pełna moc nie zatrzyma się czy coś. Co do zapłonu to nieprawda, że od tak sama się zapali tym bardziej że nie ma rotora także jak łożyska i podbieracz jest ok to niema możliwości zapłonu, a jak zaniedbana to każda się zapali.

Piotrek6911    0

Aha jeszcze pojeżdżę i po patrze w okolicy Siedlec tych jd a chyba nie każda z nich ma sterownik w komplecie ???

90mateusz    5

powinna miec kazda ja tez    na dniach bede jezdzil po handlarzach w zbuczynie i okolicach tylko za ciagnikiem

Milosz27    177

Dobrze kolega radzi porob zdjecia kazdy cos doradzi B)
Sterownik kazda 550musi miec.

Edytowano przez Milosz27

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile warta jest jd 550 w dobrym stanie ? ile mozna za nia zapłacic zeby nie przepłacic ?

manisty    0

Ja bym  polecił krone 130 osobiście sam posiadam nie narzekam szeroki podbierak,większe belki 130-120 ,zbicie dobre i małe zapotrzebowanie mocy nawet c 360 tyka

Milosz27    177

ile warta jest jd 550 w dobrym stanie ? ile mozna za nia zapłacic zeby nie przepłacic ?

W dobrym stanie z szerokim podbieraczem to ok 13-15tys to jest optymalnie z siatka ok 3tys wiecej. Jak wiecej niz 15tys bez siatki to trzeba sie zastanowic czy nie warto kupic 590 ostatnio widzialem ze handlarz co od niego bralem moja ma 590 na zdjeciach zle nie wyglada za 16900 z 97r i sam sie zastanawiam czy nie zamienic mojej na ta 590 bede przejezdzal wjade zobaczyc i pogadac o ile nie sprzedal :P bo od niego przewaznie bierze inny handlarz poleruje podmaluje i 5tys wiecej.

Dlugi1993    61

prasę jd 550 to zależy z jakim podbierakiem bo jak na wąskim to cena od 10 tys, a szerszym to już kolo 14tys a bym ci bardziej polecał na tym szerszy, 

simson2812    356

Trochę ich naciągneli bo w tamtym roku to za 15tys nie bylo co kupic z szerokim dopiero od 17 bez siatki były ładne

katopo    4

A co powiecie o New Holland BR 740/750

Edytowano przez katopo

Milosz27    177

Trochę ich naciągneli bo w tamtym roku to za 15tys nie bylo co kupic z szerokim dopiero od 17 bez siatki były ładne

Nie naciagneli tylko nie sprzedali bo ceny z kosmosu dali. Wiem jak sam kupowalem szukalem 3 lata temu to tak od 16tys byly ladne ale i za 20tys ja za moja dalem 14.5tys w sumie glupim trafem sie udalo a u nie jednego handlarza bym musial grubo ponad 20 polozyc za taka. Bylem ogladac tu i tam i niedawno przegladalem olx to spotkalem 3 prasy ktore ogladalem z ciekawosci zeby porownac te za ponad 20 i te za 15 ;)

@odwajler ja bylem ogladac to mial idealne piekne cudne na zywo to znalazlem jedna co mnie zainteresowala. Kazda ktora wychwalal to okazala sie dalece mijajaca od prawdy. Tak szczerze to z tych jego 70 to moze ze 2 by kupil w dobrej cenie i stanie. Ale moze sie zmienilo. Gosc z sasiedniej wsi kupil od niego 590tke i okazalo sie ze komputer jest uszkodzony zadzwonil do handlarza to mu powiedzial ze sam popsul i go wysmial ze to nie mozliwe bo on tyle sprzedal nie mial problemow nic bym nie mowil ale nie w prasie za 25tys ktora miala byc idealna i pewna jak zapewnial.

Edytowano przez Milosz27

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli odradzasz generalnie ?

Milosz27    177

Moze nie odradzam ale nie polecam. Ale widze ze ma jeszcze ta 570 ktora byla 3 lata temu jak szukalem mojej tylko 4tys tansza B) za niska cene chyba na nia ma ;p

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale nadaje sie ? co to za sprzet/złom ?

Milosz27    177

Zle nie wygladala tylko ze kosztowala 3 lata temu 29tys. Ale jak ona stoi 3 lata pod chmura nie uzywana to pasy chu....inka strzeli napewno.

Edytowano przez Milosz27

katopo    4

Jaką prasę pąsową polecicie do 30 tyś? Prasa koniecznie z rotorem i dobrze jak by miała noże. Udział pracy to 60% słomą 20% kiszonka 20% siano

katopo    4

Zmienno komorowa czy stało?

Pasowa zmienno komorowa

Edytowano przez katopo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: