Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

robert1226    42

Moja tez chodzi ładnie ale teraz mam więcej praskowania i chcę coś bardziej wydajnego i siatka by się przydała Te prasy co dałes linki do nich tez brałem pod uwagę tylko te ich gabaryty zamly ciągnik mam by śmiesznie wyglądało jakby mrówka słonia ciągnęła.Kolega wczesniej napisał ze wąski podbieracz jest dobry ,ja powiem ze jest to jest ale z szerszym nie trzeba tak się pilnować żeby nie zostawało mam wąski do tej pory czas na zmiane

maroko    3

Ogólnie prasy pasowe są dużych gabarytów.

Mnie trochę wkurza to że nie mówi prawdy ten handlarz.

Np tu

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-648-jak-nowa-2002r-inne-john-claas-vicon-CID757-IDcYxIp.html#ec2374b771;promoted

Chodzi o łańcuch na ostatnim zdjęciu,powiedział, że jest oryginalny. Nie powinna być na nim farba jeżeli by był oryginalny?

lukbold    411

a gdzieś TY widział, że ktoś maluje łańcuchy? a może oryginalnego łańcucha ( z pierwszego montażu) chcesz w prasie która wypłuła juz kilka tys bel? no bez jaj

Wiadomość z agroFakt.pl

maroko    3

Jeżeli jest oryginalny ( od nowości ) to zawsze ma farbę. Natomiast może być też oryginał, ale wymieniony już i wtedy jest bez farby.

lukbold    411

to chyba w konkretnej marce pras nie wiedzą jaka jest kolejność montażu..... z ciekawości oglądam prasy i nawet rocznik 2015... niby od dilera i co już łańcuchy powymieniane? zresztą choćby tak było to wciąż takie mająbyć w 13letniej maszynie? niedorzeczne albo mega okazja pracowala na zachodzie w 5ha gospodarstwie... 100 bel rocznie

Edytowano przez lukbold

maroko    3

Faktycznie chyba nie ma zasady z tą farba na łańcuchach, na początku myślałem że może tylko Polskie prasy tak mają, ale nawet John deere  chyba nie mają te nowe 

https://www.deere.pl/pl_PL/products/equipment/balers/f400_series/f440m/f440m.page?

a np. sipma z 2006 ma  :rolleyes:

http://olx.pl/oferta/prasa-sipma-okazja-idealna-jak-nowa-elektryczne-podawanie-sznurka-CID757-IDc6qdF.html#9456c747af

lukbold    411

ta sipma ciekawa jest.... złączki węży kolorowe, reszta czarne... gume węży im się chciało maskować? a może pędzelkiem malowali :D

Mikruss    71

W nh nie ma kolorowych łańcuchów. Ja w swojej wymieniałem  ten długi bo byly zapieczone ogniwka niektóre to wyszedł ok 200 zł więc koszt żaden ;)

helus89    7

Metal Fach , Sipma , Feraboli , Ursus  nie mają malowanych Łancuchów. Elementy sa malowane wcześniej a na lini montażowej jest składa w całość i nikt łańcucha już nie maluje. A Ta JD którą pokazałeś jest Produkowana przez Metal Fach w sokółce.

maroko    3

I bądź tu człowieku mądrym...

Ciągniki John Deere produkują w Chinach, prasy w Polsce  :o

Myślałem że można by coś więcej dojść np. jakie awarie miała prasa itp. po tym czy jest farba czy nie.

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-648-nie-658-644-654-vicon-rivierre-claas-sipma-CID757-IDajdaJ.html#c26edab3d4

Ja bym jednak obstawiał, że te stare nh to miały farbę od nowości.

No, ale w sumie nie jest to jakoś aż tak ważne. 

karelll    0

no dzieki za opinie chyba mnie skutecznie zniechęciliście do Metal Fach będę szukał coś innego ostatnio jeden rolnik wychwalał   mi SIPME ale ma ją dopiero rok więc nieco krótko na ocenę a ciągnik mam Belarusa 820 do tej przyszłej prasy

maroko    3

Kolego, ja bym tak szybko nie zmieniał zdania.

Gdzieś mi sie obiło o uszy że Metal-Fach to to samo co feraboli, tylko na zewnątrz inaczej. 

Dziwne, że każdy tu wiesza psy na Polskiej firmie, a feraboli jest wychwalana i polecana  <_<

Wesołych świąt  :)

Pablo1970    6

Z tymi  łańcuchami   tonie  jest    prawda  mam   sipmę  clasic    z   2004  roku   [kupiłem  nową  ]  i  łańcuchy  były  pomalowane    poza   łańcuchami  nic  więcej  nie  było    wymieniane    prasa  pracuje  z  ciągnikiem  Belarus  82  szukając   prasy   zwracaj    uwagę   na   stan  techniczny  firma   też  jest  ważna  , ale  co  z  tego  że   będzie    dobrej  firmy  jak  będzie   zajeżdżona  .

maroko    3

http://olx.pl/oferta/prasa-john-deere-570-idealna-f-vat-zmiennokomorowa-580-570-CID757-IDa5OWb.html#ec2374b771

A np. ta? Tylko model trochę mało popularny.

Ona ma tylko wiązanie siatką i taka cena?

Fajnie dosyć wygląda, nie jest za wysoka. 

@simson2812 chyba nawet na tym forum gdzieś czytałem, że jest na licencji feraboli.

tylko wiadomo materiały polskie odbiegają od tych włoskich, nie mówiąc już o zachodnich. 

Milosz27    177

Model moze mniej spotykany ale czesci od 590 tylko ta nizsza. Wiazania siatka niema bo juz aparat zdjety zapewne handlarz moze ci sprzedac dodatkow za 4tys ;) Ma tylko 2x sznurek. Ale to trzeba zobaczyc na zywo bo u niego kazda duzo lepiej na zdjeciu wyglada niz na zywo.

simson2812    356

siatka do tego modelu chyba coś koło 4 tak jak kolega pisze do 550 za 2 można dostać. prasa niższa od innych modeli odpowiednik starszej 545 w jd jest tak że większość części pasuje do każdego modelu.

maroko    3

Miałem na myśli wiązanie sznurkiem a napisałem siatką. Jeżeli nie ma siatki to nawet nie będę pytał a takie dokładanie aparatu to też lipa. 

Przeglądam te ogłoszenia na olx i nic ciekawego nie ma od jakiegoś czasu.

Trochę zaczynam myśleć o tym żeby jednak na styczniową modernizację złożyć i jakąś Polską wziąć, bo nie wiele drożej te  po zwrocie wyjdzie.

simson2812    356

kolega ostatnio gdzies widzial za 12 tyś 550 z siatką więc jak ktoś chętny to może dopytam gdzie to widział tylko że z francji

Milosz27    177

Z takim szukaniem prasy to troche jest latania zeby cos dobre wyhaczyc wiem sam po sobie no ale w koncu sie trafila B) i calkiem blisko.

Skoczek1994    36

Kolego, ja bym tak szybko nie zmieniał zdania.
Gdzieś mi sie obiło o uszy że Metal-Fach to to samo co feraboli, tylko na zewnątrz inaczej.
Dziwne, że każdy tu wiesza psy na Polskiej firmie, a feraboli jest wychwalana i polecana <_<
Wesołych świąt :) @maroko Feraboli robi prasy łańcuchowe, i pasówki z tego co wiem. Natomiast Metal-Fach walcówki, także nie wiem czy, to to samo co Feraboli. A tak poza tym to Feraboli entry 120 ma mój sąsiad od jakichś 4-5 lat, i powiem szczerze że mu współczuję jak się z nim przejechałem. Poziom hałasu jaki wydaje, ta prasa jest po prostu nie do opisania. Dodatkowo przy owijaniu siatką, lub otwieraniu komory prasa zaczyna strasznie drgać, że aż ciągnik podskakuje. To mój welger, z 1997 roku chodzi wręcz niezauważalne słychać tylko podbieracz.

Edytowano przez Skoczek1994

Skoczek1994    36

No też tak myślę. A co do feraboli, to chyba najbardziej zbliżone są prasy warfama/Ursus, choć nie jestem pewien. Z polskich, to chyba najlepsze opinie mają prasy Uni. Lecz za tą cene, jaką trzeba za nie zapłacić wolał, bym kupić jakąś zachodnią używkę, która pod względem jakości wykonania, oraz wydajności polskie zostawia daleko, w tyle. Tak patrząc na nasz sprzęt ma się wrażenie że nasi konstruktorzy, są jakieś 10 lat w tyle za zachodnimi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: