Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simson2812    356

Prasa niedaleko mnie :)

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Manius2707    0

simson2812 a możesz podjechać zobaczyć jak to wygląda jak to działa czy jest do tego sterowanie elekrtyczne itd??????

bardzo by mi zależało bo chce kupić prase jeszcze w tym roku....

simson2812    356

A dlaczego w tym roku? Zabardzo na prasach sie nie znam bo mało widziałem chyba że kolegę bym wysłał. Ogladałem u niego 2 prasy to powiem tak cena była wmiarę normalna stan nawet dobry do poprawek wizualnych

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Wiadomość z agroFakt.pl

Manius2707    0

w tym roku bo jeżdżę ciężarówką i w poniedziałek mam możliwość jak coś jechać w tamtą stronę i bym sobie tam podjechał wziął kase i kupił ją gdyby była warta i przywiózł bym sobie ją za darmo, a jak nie warto na nią jechać to pojadę na poznań.... a po nowym roku do marca nie będę jeździł ...... a tak to zawsze coś się zostanie na transporcie..

Więc miał bym prośbę jeśli mógł byś z tym kolegą skoczyć i napisać mi do poniedziałku do popołudnia czy warto tam jechać???

simson2812    356

A co masz zamiar zwijać?

dawidor111    6

w roku robiła by około 600 słomy 200 siana i 200 kieszonki. Musi być nowa bo to z młodego rolnika wziął bym jakaś pasowke ale do 80 koni i jeszcze z tym felernym womem w mtz raczej była by to meczarnia a nie robota

simson2812    356

A to co nie tak jest z womem? Ja jumzem ciągam jd i bele jak kamień a aż tak bardzo jej nie czuje

dawidor111    6

no przy większym obciążeniu potrafi się ślizgac znajomy miał przy paszowozie mtz to musiał sprzedać go bo non stop te tarczki się paliły

simson2812    356

A to w innej prasie nie było by tego problemu?

simson2812    356

Czy ja wiem w zmiennokomorowej obciążenie cały czas idzie jednakowo a w stało obciążenie idzie na koniec dobijania

90mateusz    5

ja mam jd 580 z rotorem i renowka  85KM  ma co ciagac ale wczesniej mialem jd 550 i  mial lekko i to bardzo i wole ta jd 550 za  15 tys i niz nowke polska za 50 tys

simson2812    356

ja mam jd 550 i właśnie nawet jak zaczepiłem ciągnik 40 koni to nie miał ciężej niż w kostkującej jumz to prawie jej nie czuje no chyba że w trawie szybko jechać. A u Cb kolego to rotor sporo hamuje i dlatego bo w okolicy gościu 5 lat ciąga jd 590 c-360 i belki bardzo ładne. Jak kolega który się mordule metal-fachem na 35ha zobaczył jak ja śmigam to nie mógł dowierzyć. JD bardzo dobre prasy za 20 tyś to można kupić lalkę z siatką :)

90mateusz    5

wiem wiem jd 550 za ta kase  t super  sprawa a  rotor jednak robi swoje  ale  czy tak czy tak jestem zadwolony  predkosc prasowania nieprwnywalna z kazda inna    mam pasowki juz 9 lat  i nie chce innej

simson2812    356

ja kupiłem jd 550 za 12 tyś wydaje mi się że w dobrym stanie zdjęcia są w galerii przy pierwszych 10 belach dostało mi się trochę od ojca co to za wynalazek kupiliśmy a później jak złapałem wprawy to ja się śmiałem z reszty która prasuje stałokomorowymi. Widziałem też i jd 580 z rotorem i siatką za 20 ale nie wiem czy była ok trochę daleko miałem po nią jechać ale zapewne ktoś kupił bo długo nie była wystawiona :)

simson2812    356

ja kupiłem jd 550 za 12 tyś wydaje mi się że w dobrym stanie zdjęcia są w galerii przy pierwszych 10 belach dostało mi się trochę od ojca co to za wynalazek kupiliśmy a później jak złapałem wprawy to ja się śmiałem z reszty która prasuje stałokomorowymi. Widziałem też i jd 580 z rotorem i siatką za 20 ale nie wiem czy była ok trochę daleko miałem po nią jechać ale zapewne ktoś kupił bo długo nie była wystawiona :)

simson2812    356

kolego ale dlaczego akurat ta, z tego co widzę rzadki model

simson2812    356

taka cena była wystawiona i za kilka dni już jej nie było albo była okazja albo skarbonka 

karelll    0

mam pytanko koledzy pracował ktoś na prasach metal-fach co o nich powiecie bo zastanawiam się nad tą firmą

simson2812    356

Metal-fach to jedne z najgorszych pras przy c-360 jeszcze jakoś idzie a przy większym to prasa się sypie, urywa się wałek na górze prasy łańcuchy pękają. A w słomie szybko nie pojedziesz bo zaraz się zapycha

zetorr6441    25

Karelll pracowałem 10lat ta prasa jedna 5 a potem znowu wzialem nowa i nastepne 5,  robilem  ciagnikiem 80 albo 95km, c-360 to sobie daroj bo dobrej beli nie zrobisz. Rocznie robilem ok 2-3tys bel. W sianokiszonce idzie bardzo dobrze a w slomie juz gorzej, tzn trzeba robic wieczorem noca albo rano wtedy i bele sa ladne i nic sie nie dzieje. Moim zdaniem z polskich pras najmniej awaryjna, co do wydajnosci to jak kazda polska...    Jesli bedziesz bral to koniecznie ze smarowaniem wtedy lancuchy dlugo Ci posluza i nie bedzie z nimi problemow.

Teraz mam kuhna cena x3 a co do jakosci zobqczymy za kilka lat...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: