Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Manius2707    0

Stan igła ale zostane przy tym deutz 3.20 bo to jednak za duża kasa jak na moje gospodarstwo, nie kalkuluje mi się tak duża prasa....

Wiadomość z agroFakt.pl

Manius2707    0

A powie mi ktoś jeszcze jakie zapotrzebowanie mocy ma welger rp 220 i rp235 ??? czy mój fendt  309 ls jest w stanie pociągnąć taką prase w kiszonce i słomie???

Manius2707    0

zwracam się z prośbą o wyjaśnienie o co chodzi z starym i nowym typem rotora w deutz fahr 3.20???? bo obejrzałem już dwie i goście mówią mi żeby polecili mi coś innego bo mają stary typ rotora i jest zły????

maroko    3

Witam 

Byłem dzisiaj ze znajomym oglądać prasy Nh u handlarza i tak się zastanawiam nad pewną rzeczą.

Rozmawialiśmy trochę i powiedział coś takiego . A mianowicie, że przy zakupiej takiej prasy trzeba zwrócic uwage na j rzecz, która jest droga i żeby ją później ewentualnie wymienić to trzeba pół prasy rozebrać.

Ale nie chciał powiedzieć co to.

O co mogło mu chodzić? :)

Edytowano przez maroko

Luke16    220

maroko miałem identyczną :D Przekładnie kątowe padają jak mrówki - ścinają się wałki a głównie napędowy ... Koszt nowej używanej 2000 zł zaś samych trybów z serwisu NH 7000 zł ... Zębatki raczej nie do zdarcia jak i łańcuchy... Dodatkowo łożyska padają na walcu od naciągu pasów... Ale największa wada to przekładnia...

maroko    3

Jakoś tak mi ta firma pod pasowała ... nie wiem dlaczego i myślałem, że są dosyć dobre. U nich jakby co to można części dostać.

To teraz mnie trochę zmartwiłeś, bo ogólnie nie jest za duża a reszta które tam były, to albo wielkie, albo rottor.

Tylko szkoda że tej siatki nie ma.

simson2812    356

dalszy sąsiad to jakiś wałek zajechał 2 razy tylko nie wiem czy walec czy napędowy musiał bym się dopytać

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Luke16    220

Pewnie napędowy w przekładni kątowej... Nie wiem z czego on jest zrobiony... Mi akurat tryb się ukruszył i wałek został cały to w przeciągu 2ch dni od wystawienia ogłoszenia miałem chyba z 10 telefonów... Poszedł za 500zł...

Mikruss    76

Moja zrobiłem nh648 ok 4 tyś belek i o przekładni katowej nie wiem w okolicy znajomy pelno tego przywozi i trafiają się z uszkodzoną przekładnią ale na ileś sztuk jedną. Co do wymiany zębatek w komorze to coś ok godziny roboty żeby się dobrać do nich. Co do łożysk padają jak w każdej innej prasie. W mojej wszystkie były nominalne do niedawna bo padło jedno ja dolnym wałkujemy w komorze to wymieniłem od razu oba koszt jednego 70 zł niemieckie więc tragedii nie ma. Każdy chwali co innego ale z tego co obserwuję to w okolicy jd to praktycznie nie ma.

Luke16    220

Mikruss nie wiem co z tymi przekladniami było nie tak w tych prasach. Telefonów miałem masę i mimo że już nie miałem w ogłoszeniu tego wałka to ludzie dzwonili jeszcze długo pytając się czy mogę taki wałek sprowadzić i o dziwo rwal się tylko ten jeden idący od ciagnika, zdawczy idący na prasę wytrzymywal. Czyli nie był akurat to pojedynczy przypadek. Co do innym części i ich wymiany to nie jest to jakieś wielce trudne.

Edytowano przez Luke16

90mateusz    5

a u mnie w  okolicy sa same jd ale pierwszy w okolicy 9 lat temu mialem ja jd 550 pozniej sasiedzi patrzyli i zaczeli tez  kupowac jd 550 jd 545no i  2 lata temu zmienilem na jd 580 z rotorem i  przez  9 lat zmenilem  tylko 3 spinki na pasie jedna na łancuchu   i lożysko w  tylniej klapie

Mikruss    76

A ja wiem czemu zrywa ten wałek w przekładni. Jest mała wada A mianowicie mocowanie przekładni pęka przy tylnych srubach przez co cala przekładnią się przechylenia i powstają na napędzie duże naprężenia i coś strzelić musi.

rozal22    16

wiecie, każda okolica jest inna. U mnie prawie są same classy rollanty od 46 przez 250,255 do 260 ja mam varianta 280rc który ma na liczniku 45tyś bel i jak ktoś pisze że zajeździł kątówkę czy jakiś wałek to śmieszne dla mnie przy 4 czy 6tyś bel...

Luke16    220

U mnie za to classa się nie ujrzy. Jest misz masz ale najwięcej sipm i krone. Ogóle pasowek jest jak na lekarstwo

corrado    243

Każdy ma jakieś przekonania że ta albo ta jest lepsza. U mnie  też jest różnie w okolicy, ja osobiście od samego początku użytkowania pras rolującyhc jestem wierny claas-owi. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Milosz27    177

Każdy wybiera to co uważa za słuszne ale da się zauważyć gdzie ktoś kupi jednej marki to zaraz parę następnych tez się pojawi tej samej marki.

@maroko ten handlarz z chlebowa to on mi podpadł. On dobrze wie co w jakiej prasie jest byłem u niego ale wiadomo przed telefon rozmawiałem wszytko co chciałem się dowiedzieć dowiedziałem niby wszystko ładnie następnego dnia podjechałem zobaczyć co się okazało to za wiele prawdy nie mówił i tez mi z tekstem wyjechał "no wie pan wszystkiego o prasie nie mogę powiedzieć bo byś nie przyjechał" ja bym wolał żeby chociaż ściemnił, że nie wie niż poleca jak złoto. Ogólnie ceny z kosmosu jak coś dobrego ma a za normalne ceny ma zwyczajne graty co od rolnika byś kupił za 2/3 ceny. Taka ja mam o nim opinię.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Manius2707    0

Witam.

Jestem z okolic Krakowa i interesuje mnie ta prasa  

http://olx.pl/oferta/prasa-deutz-fahr-3-20-rb-siatka-sprowadzona-CID757-IDbLjoB.html#c1fc20959e

i mam takie pytanie czy jest tu może ktoś na forum z okolic korytnicy, i mógł by podjechać rzucić okiem na tą prase bo ja mam kawałek jechać a nie chce jechać w ciemno poza tym nie jestem wybitnym specjalistą.....

Pomoże ktoś?????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: