Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BRAMA    0
@robertbara a Ty w swojej masz rotor z nożami???jak tak to używasz noży???

A do czego jest ten rotor?

1rajdzik    14

pewnie wiele razy było tłumaczone ... rotor to dodatkowy podajnik do komory prasowania, jest odpowiednio wyprofilowany tak, że masa rozkłada się na całej szerokości i powstają równiejsze bele.

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57
jeśli chcesz mieć pożądnie zbite baliki to claas variant

A zbije lepiej niż zmienno-komorowa Krone czy Vicon. Oj cienko to widzę, chyba Kolega nie widział naprawdę zbitych balotów ;)

lysyrolnik    14

Wczoraj na YT obejzalem sobie filmiki z prasa Welger RP535 max.srednica balota 2m. Wedlug mnie prasa super ;) A co wy o niej powiecie??

mirasek    7
pewnie wiele razy było tłumaczone ... rotor to dodatkowy podajnik do komory prasowania, jest odpowiednio wyprofilowany tak, że masa rozkłada się na całej szerokości i powstają równiejsze bele.

Dodatkowo masa może przechodzić przez noże w które zazwyczaj wyposażony jest rotor, długość cięcia reguluje sie ilością noży które można też całkiem wyjąć lub tylko opuścić (hydraulicznie). Prasa z rotorem jest mniej podatna na zapchanie niż z podajnikiem widłowym. Ogólnie same zalety tylko zapotrzebowanie mocy większe.

wojtus    1

@ Mirasek może sie orientujesz jakie jest zapotrzebowanie mocy jeśli chodzi o prasy z rotorem?Mam 914 i troche się obawiam czy da sobie rade. ;) Zaznacze jeszcze że mam zamiar kupić coś z używanych(być może krone).

mirasek    7

Słyszałem że do prasy z rotorem potrzeba minimum 80KM. Końcówke sezonu zdążyłem jeszcze popracować ciągnikiem 95KM z Viconem RF 130 (fotka zestawu w galerii) i powiem Ci że niebardzo wyobrażam sobie swojego 912 z tą prasą z zapiętymi nożami... bez noży oczywiście, choć lekko by nie miał. Pewnie są "lżejsze" prasy z rotorem od tego Vicona, ale jednak przydaje sie zapas mocy.

wojtus    1

No właśnie i tu jest to... ;) Tylko z drugiej strony mam zamiar w niedalekiej przyszłości zmienić swój traktor na coś mocniejszego i nowszego a nie bardzo mi się uśmiecha kupować sipme.

mirasek    7

Jeśli do kupna nowego ciągnika będziesz pracował bez noży na rotorze to myśle że przekulasz to 914, jeśli wałki będą równomiernie pograbione nie powinno być problemu. Zapas mocy przydaje sie gdy podbieracz poda dużo masy w rotor, za słaby ciągnik może mocno zchodzić z obrotów a takie częste przeciążanie silnika zdrowe nie jest.

Cały czas mówie o masie na sianokiszonke, siano i słoma powinne dużo lżej iść, choć nie wiem napewno bo tego jeszcze Viconem nie prasowałem. Jak będziesz szukał prasy to obowiązkowo musi być przy niej przekaźnik WOM ze sprzęgłem przeciążeniowym gdyby zapchało rotor, co jak twierdził znajomy jest niemożliwe i co uczyniłem na pierwszym wyjeździe na łąke, żadna tam filozofia ;)

pioter    44

znajomu w tym roku jechał pierwszy zezon JD 5720 i Claasem 46 RC. mówił, że z rotorem ma co robić, ale jedzie wolniej i nie ma większego problemu. za prase dał 30 tyś i jest bardzo zadowolony.

jeden z użytkownikó AF ma Claasa 46RC i U914, pisał że przy dobijaniu potrafi zadusić ciągnik...

@mirasek a masz jakieś zabieczenia na nożach???

bayer    16

o to chodzi że widziałem i nie lepiej zbitych bali niż po pasówce claasa

mirasek    7
@mirasek a masz jakieś zabieczenia na nożach???

Szczerze... nie wiem ;) Chyba nie, jeśli możesz to podaj przykład takiego zabezpieczenia, bo na przewodzie hydraulicznym od podnoszenia noży jest jakiś zawór, ale po co i dlaczego to nie mam pojęcia... Są też tam jakieś sprężyny...

A rotor zapchałem bez noży ;)

wojtus    1

W takim razie Mirasek potwierdziłes moje przypuszczenia, myśle że będę musiał sie jakoś przekulać moim traktorkiem tym bardziej że aż tak dużo tej kiszonki nie robie rocznie, więcej słomy. ;) Do tej pory kolega mi prasował sipmą bez noży i jakoś kiszonka była dobra. ;)

Tak przy okazji ta klaas 46 RC to jest zmiennokomorowa? ;)

pioter    44

Ten Claas jest walcowy, zmiennokomorowa nazywa się Variant (chyba :) )

@mirasek u mnie w przyczepie samozbierającej każdy nóż ma osobne zabezpieczenie sprężynowe, chociaż i tak to nie działa, taka firma :) widziałem też zabezpieczenia hydrauliczne, przy każdym nożu wąż i siłownik ;) , u pras nigdy na to nie zwróciłem uwagi, nie wiem jak tam jest...

ogólnie jeżeli już niema zabezpieczenia to musi być koniecznie wałek WOM ze sprzęgłem przeciążeniowym, bo czasami kamień, ząb od grabiarki czy nawet gruba gałąź i sprzęgło w przekaźniku puści...

mirasek    7

Możliwe że są tam zabezpieczenia sprężynowe, przyjżałbym sie temu bardziej ale wstawiłem Vicona między Bizona i Sipme tak że tylko ręka wchodzi pomiędzy ;) więc obadam to dopiero na wiosne...

AGRObombula    1

witam mam taki mały mini problem chce kupić prasę i sie zastanawiam bo niewiem co wybrać chodzi mi dokładniej oto czy pasowa czy łańcuchowa albo walcowa doradzcie mi musi robić słome siano i kiszkonke i musi chodzić z każdm ciągnikiem zarówno małej mocy jak i tymi większymi. Prosił bym o ucziwe odpowiedzi

bartus16    8

hehe dziwnie napisales "ma tez chodzic z ciagnikiem malej mocy" to ty planujesz np sianokiszonke robic t-25 lub c-330 bo z tego co czytam to tak???

nasil90    94

co oznacza ciągnik małej mocy ile dokładnie km i na ile ha jest ta prasa no i czy nowa czy nie

mirasek    7

Taka do wszystkiego i do niczego to jest łańcuchowa Sipma :) Walcówki mają większe zapotrzebowanie mocy i w niektórych stają bele słomy. Pasowe nie wiem... Jaki najsłabszy ciągnik by z nią pracował?

bartus16    8

ja z polskich to polecam sipme z 569/1 bo tak jest to prasa walcowo lancuchowa czyli na da sie i do sianokiszonki i do slamy i siana ma szerszy podbierak 1,80 m jest to duzy komfort mozna do niej zalozyc adapter na siatke i nie ma co sie oszukiwac sipma jednak zostawia warfamei sokolke w tyle pod wzglemem wykonania, dzialania i trwalosci ale cos za cos jezeli ciagnik nie bedzie mial przynajmniej 70 km bedzie mail z sipma badzo ciezko sa na forum kolesie co ciagaja np 5211 lub 3512 lu c360 ale to nie jest efektywna do konica praca ... :) pozdro

Agronom16    0
witam mam taki mały mini problem chce kupić prasę i sie zastanawiam bo niewiem co wybrać chodzi mi dokładniej oto czy pasowa czy łańcuchowa albo walcowa doradzcie mi musi robić słome siano i kiszkonke i musi chodzić z każdm ciągnikiem zarówno małej mocy jak i tymi większymi. Prosił bym o ucziwe odpowiedzi

Hej @AGRObumbula to napisz po prostu jakiej mocy ciągnik/ciągniki posiadasz bo tak to można w nieskończoność wymieniać prasy... :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: