Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

robert1226    42

proszę o pomoc o dobrą rade mam zamiar wymienić pasy w prasie i zamiast 6 sztuk założyć 3 szerokie i zostawić jak najmniejsze przerwy ,pytanie czy to ma sens .

Wiadomość z agroFakt.pl

elvis61    0

Witam, użytkuje ktos prase Ferabloli Sprinter 165. Prosilbym o opinie. Gdzie dostać cześci. lub od czego pasuja. 

simson2812    356

A dlaczego jd odpada nigdzie jej nie zaparkuje? Najlepsza by była pasówka bądź krone ale trzeba by trochę dołożyć

mariuszd93    489

Ta  z  linku  to  niby  pasowa  ale  ten  wynalazek  ma krótkie wąskie   pasy-  od  rolki  do  rolki, spinek  od  groma  tam idzie , ogólnie  nie  jest  to  cud  techniki .

Szerokiego podbieracza  tez  tam nie  widzę .........

Znajomy  kiedyś  miał ale  nie  chwalił  jej  zbytnio  ,  zmienił  na  nowa  SOKÓŁKĘ  Z 562 i  mówi że  niebo  a  ziemia 

ochen    28

JD 545 nie ma haków ale nie odchyli sie nawet na milimetr. Bele max ok 140 cm. Tylko musi byc szeroki podbieracz z podajnikiem widłowym i naped na 3 rolki do sianokiszonki. Słoma siano idealna.  Polecam

Luke16    174

Tak jak pisałem wyżej prasa nie będzie robiła sianokiszonki więc o nic tutaj się nie obawiam (miałem 550 i wiem że z sianokiszonką było ciężko). Tylko znaleźć JD 545 z szerokim i siatką graniczy z cudem...

ochen    28

Mówie tylko że warto brać ją pod uwagę bo jest ok. Z tego co sie orientuje to prasy KRONE tez są chwalone :)

simson2812    356

Ta z linku też taka niska nie jest zależy do jakiej wysokości. Sianokiszonka idzie dobrze ale siano a nie trawo kiszonka gdzie trawa leżała dzień na słońcu. Popatrz na krone łańcuchowe bo jak kupisz walcową to nie będzie szło

Luke16    174

Wiem z doświadczenia że pas idealnie zbija ale do sianokiszonki takiej jak piszesz czyli jednodniowej się nie nadaje w przypadku JD 545 i 550 a jak nie ma pogody to i też takie zwijałem. Mój NH 648 z tym problemów nie ma ale to dzięki trzem walcom, z resztą sam się chyba będę zastanawiał czy nie opylić 648 ponieważ sianokiszonki w balotach już nie będę robił a kupić coś takiego jak mój znajomy tylko do słomy i siana i to jeszcze pewnie teraz na mniej belek bo ok 300 sztuk, a w zamian kupić jakąś inną maszynę, ale to okaże się w czasie... Mnie i tak te prasy Gallignani intrygują. Ogólnie przeczytałem cały temat o nich i są chwalone przez użytkowników a na youtube oglądałem filmiki i belki ładne wyskakują... 

tespis17    21

Jak chcesz obejrzeć tą w Damasławku to mogę obejrzeć za Ciebie i powiedzieć Ci co o niej myślę, nie mam daleko. Po za tym nie polecam za bardzo tego handlarza.

Przy prasach pasowych zwracać uwagę na Pasy , Pasy i jeszcze raz pasy.

Luke16    174

Prasa z linku to tylko przykład czy takie coś na 500 belek wystarczy :) Jak krone to szukać kr125? Ale nie ukrywam że pas to pas :P

A jest następca JD 545?

Luke16    174

New Hollanda swojego 648 sprzedałem bo stwierdziłem że jak mam przyczepę samozbierającą belek nie będę z sianokiszonki robił (na reszcie) ... Chce kupić prasę tańszą od NH 648 do siana i słomy i nic więcej... Kasa na wydanie to 17 tysi ... Brać JD 545 czy szukać czegoś innego, nie ukrywam że Gallignani też mi się podoba a są tanie...Przepracować się u mnie nie przepracuje....  

Luke16    174

Akurat JD550 nie wchodzi mi do garażu miałem taką to wiem ile problemów z parkowaniem było. Coś z niskich pras z resztą największego balota jakiego zrobiłem to 130cm :P

simson2812    356

No ja też kupiłem 550 i mieści sie tylko do stodoły a cena nawet mniejsza niż 545 no i belki max 120 to moze jakaś krone łańcuchowa?

Witam, co powiecie o Claasie Variancie 180? ile koni do niej trzeba? Jak radzi sobie w kiszonce? Mowimy o modelu bez nozy, za wszelkie info dzieki ;)

robo1980    42

Jest dużo ofert za kilkanaście tysięcy i mam pytanie czy cena tych pras poszła na dół i czy one nadają się do użytku czy to skarbonki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: