Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

STIG0013    406

Te prasy to Feraboli w barwach JD, brak odboju beli, wąski trochę ten podbieracz, wolałbym Famarola 1,8 V

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    356

Czy zawór odpowiadający za zbicie beli w prasie John Deere 550 jest taki sam jak w jd 580 i jd 590?

mariuszd93    489

mariuszd93 nie pytalem o puszczanie bakow :) tylko  o prase jd chyba  po to jest to forum zeby zaczerpnąc porady i czegos sie dowiedziec ?

widać  nie  postępujesz  zgodnie  z  radą  z  mojej  sygnaturki  ,  i  stąd  pomysł  z  nową  prasą  na  400  bel  słomy   rocznie   ;) .

Gdyby  to  miała  być  sianokiszonka  ,  mozna  by  to jeszcze  zrozumieć  , bo musi  byc  robione  w  porę  ,  ale  słoma???  jak  polezy  nawet tydzień   dłużej-  to  nic  jaj nie będzie 

Ale  że  Twoja  sprawa  na  co wydajesz  kasę,   kup  sobie  nowa,  tylko  nie  za  67  tys  -  a  taka  za  ponad  100 tys,  dłużej  wytrzyma    :D

STIG0013    406

Polska się wam rozleci a jelonek dalej będzie hasał po łąkach i polach

Cóż za mocne argumenty, normalnie szok

marian20    21

Akurat ten jd jest robiony w Polsce i nie wiem czy warto przepłacać bo maszyna robiona ( nie tylko składana) w PL a części w cenach z USA. :) 

Rebel21    22

Witam co powiecie o prasie Uni Famarol df 1.8 vd za 64tys netto jak ona sie sprawuje jakie macie o niej zdanie???

tktom    0

mariuszd93 starszy to ty bedziesz :)  za złotowke bys dal sobie ogolic :)  no ale coz  :)

marian20 no dzieki za info widac ze sa jeszcze wporzo ludzie ktorzy chca podzielic sie swoimi informacjami i poradami czy na 400 czy na  2000 tys bel kazdy robi zakup na lata i chce wybrac cos dobrego z czego bedzie zadowolony a nie kupic cos z czym bedzie tylko problem... o tym famarolu n ie mam pojecia nikt w okolicy tego nie ma

STIG0013    406

cena wydaje się być ok, kilka w okolicy jest mają raczej dobrą opinię

@tktom zobacz sobie jeszcze NH BR6090

Edytowano przez STIG0013

tktom    0

kolego

STIG0013 nie wiem czy moge bo ktos mi zaraz bedzie mowil  ze cos w sobie zatrzymuje :) a tak na powaznie no jest kilka w okolicy nh  nie maja złych opinii no i  case rb 344 mozna wziac pod uwage lecz prasa z nozami nie jest mi koniecznie potrzebna.. a nh ma jakies modele bez rotorowe? mniej zaawansowane technologicznie?

jurekakb    0

Od trzech lat pracuję RP 445 Lely Welger z 17 nożami. Prasa rewelacyjna, prosta konstrukcja, bez zbędnej elektroniki. Polecam?

mariuszd93    489

mariuszd93 starszy to ty bedziesz :)  za złotowke bys dal sobie ogolic :)  no ale coz  :)marian20 no dzieki za info widac ze sa jeszcze wporzo ludzie ktorzy chca podzielic sie swoimi informacjami i poradami czy na 400 czy na  2000 tys bel kazdy robi zakup na lata i chce wybrac cos dobrego z czego bedzie zadowolony a nie kupic cos z czym bedzie tylko problem... o tym famarolu n ie mam pojecia nikt w okolicy tego nie ma

Pasuje  do ciebie  jak  ulał  :lol:

Twoja  mądrość  mnie  powala  :D ,  zwinięcie  1  beli  słomy  w  moich  stronach  kosztuje od 7  do  10  zł i 400 szt  mozna    zrobić  za 2  dni  bez  wysiłku . wydać  70 tys  na  coś  co  się przyda  2  dni  w  roku??????  :huh:

gdzie  tu jakaś kalkulacja? jakieś ekonomiczne  uzasadnienie? to po prostu  fanaberia kogoś  kto  starszy  będzie ale.........

Na  takie  potrzeby  spokojnie  wystarczy  jakaś pasówka  typu  JD        VICON   za  20 - 30  tys 

Edytowano przez mariuszd93

sebek1981    6

Ja jak bym kupował to na bank pasową i nie polską . Ale na 400 bel to trochę żenada ja robię  w roku 2,5 tysiąca i też mi się wydaje że tyle ile dałem za prasę to za mało bel robię ,ale u mnie 2 tysie to lucerna i sianokiszonka :) a w tym roku już na bank będzie mniej bo robię w pryzmę sianokiszonki.

Nie wiem jaką masz tam sytuację bo każde gospodarstwo kieruje się swoimi wytycznymi. Pozdrawiam

Mikruss    68

Ja robię ok 1200 belek rocznie w tym ok 400 sianokoszonki, w tym roku będzie więcej i mam prase nh 648 i wydajnością starcza spokojnie bo dziennie mogę zrobić ok 300 belek slomy ale ze będę potrzebowal z rotorem to będzie trzeba powoli myśleć i zmianie ale nie dam więcej za prasę jak 40 netto za uzywke bo przy ilości ok 1500 bel to bez sensu kupować cis za100 tys.

90mateusz    5

Witam ja mam  pasowke jd 580 z  rotorem rbie jakies 2-2,5 tys   belek a  dziennie spokojnie  idze zrobic 400 belek :)

tktom    0

mariuszd93 kolego ale ja juz Ciebie o zdanie nie pytam :) order powinienes dostac za Twoje kalkulacje :) to kazdego indywidualna sprawa ile chce przeznaczyc na maszyne gdyby kazdy byl tak obliczony to 3/4 sprzętu  w kraju jest  kupiona ponad stan :) tak to juz bylo jest i bedzie :) nie pytalem o to czy sie oplaca tylko pytalem o dany model prasy i takich odpowiedzi oczekiwalem :) ale widocznie problem z zrozumieniem czytanego tekstu  :) lecz biore sobie do serca Twoje wyliczenia  i masz calkowita racje  nie mowie ze nie wiec nie robmy syfu :)

STIG0013    406

W Nh 6090 o ile się nie mylę to noży w standardzie nie ma, a w 6080 wydaje mi się że nie ma też rotora i siatki w podstawie, mogę się mylić.

marian20    21

ja w tych pieniądzach kupiłbym nh lub case tak jak kolega wyżej pisze. Podam argument z innej branży ale się niestety sprawdza. Przykład Bosch w AGD uznawany jest za firmę z najwyższej półki ( i nie tylko w AGD) jednak jego najtańsze modele tzw ekonomiczne są znacznie słabsze od wysokich modeli innych marek a cenowo zbliżone. Jeśli ktoś kupuje dla znaczka to ma Bosch-a a jeśli dla jakości to bierze topowe modele konkurencji o niby mniejszej renomie. Oczywiście są modele dużo lepsze ale też dużo droższe. 

Firmy szukają rynków zbytu bo najdroższe maszyny kupują "zasobniejsi" rolnicy a dla tych "biedniejszych" robią linie ekonomiczne na których tnie się koszty jak tylko się da. 

sebek1981    6

ja wole używaną ale zachodnią jak polską i nową . Sam posiadam Claas Variant 360 RC i jestem mega zadowolony

Mikruss    68

No ja mam valtre 6550 105 km i sie zastanawiam czy da rade z jakimś classem albo lely na nożach w trawie

Edytowano przez Mikruss

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: