Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

ipog13    1

Witam. Jako że MR przeszedł a prasa w biznesplanie to próbuję się dokształcić, ale przejrzałem z grubsza temat i nadal nic nie wiem :) Tzn wiem że raczej prasa nowa, pewnie polska w takich pieniądzach. Na jakieś 600-800 bel rocznie. Głównie siano, ale i trochę słomy. Budżet coś koło 50-60tys. Pewnie będzie coś z Sipmy, ale czy ktoś poleci jakiś konkretny model czy to raczej wszystko jedno. Z tego co czytałem raczej są to prasy łańcuchowe, chyba jedną widziałem walcowo-łańcuchową. I czy ciągnik MF 255 da radę czy rozglądać się za mocniejszym?

Wiadomość z agroFakt.pl

katopo    4

Jako ze weszło ze z MR można kupować maszyny starsze jak 5 lat to na twoim miejscu kupił bym używana prasę pasową i a za resztę jakiś mocniejszy ciągnik dla niej

ipog13    1

Można kupować starsze? Przy składaniu wniosków miałem info, że nie musi być nowe ale i nie starsze jak 5 lat. Jeśli jestem aż tak niedoinformowany to proste, że zaraz byłyby zmiany w biznesplanie :) Ale czy to potwierdzone info?

morfi81    30

Nie znam się na farmtracach dokładnie ale powinien dać radę, może nie na wszystkich nożach. Poszukaj na necie filmików z tym ciągnikiem i z jakimi on prasami pracuje to można się trochę zorientować z jaką prasą daje sobie radę.

simson2812    356

co do tego podczepienia to nawet jest film na yt tylko zapewne przydałaby się kamera żeby widzieć co się dzieje

morfi81    30

wygląda na to że PS 1221 farma plus zbije lepiej bele ze względu na mechaniczną blokadę komory

Rolnik995    5

Tylko że w  PS 1210 CLASSIC chyba też można wyposażyć w mechaniczną blokadę komory 

zetorr6441    25

Witam

Mam oferte na prase lely 245 pod prow na 112tys netto. A teraz przedstawiciel namawia mnie na kuhna 2130 i twierdzi ze jest o niebo lepsza od lely( i 20tys tansza) .   Co byscie polecili w tej cenie(polskie nie wchodzą w gre miałem 2 i więcej nie chce) . Jeśli sa użytkownicy tych pras na forum to chętnie poznam opinie o tych modelach.

Na razie ma chodzic w niej nh 95km

1000 sianokiszonki i 400słomy rocznie

morfi81    30

wydaje mi się że lely 245 jest lepsza ze względu na haki na komorze

marian20    21

Zapytaj dilera gdzie ta prasa jest produkowana...bo z tego co wiem to ekonomiczne modele jd są robione w Metal Fach Sokółka. :)

tktom    0
mariuszd93 nie pytalem o puszczanie bakow :) tylko  o prase jd chyba  po to jest to forum zeby zaczerpnąc porady i czegos sie dowiedziec ?

Rolnik995    5

mariuszd93 nie pytalem o puszczanie bakow :) tylko  o prase jd chyba  po to jest to forum zeby zaczerpnąc porady i czegos sie dowiedziec ?

Dokładnie zgadzam się w 100% dosyć droga ta praska a nie myślałeś o Uni Famarol walcowo łańcochową 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się