Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

PREZES91WLKP    11

Jak z awaryjnością tych pras,proste w obsłudze?Jak radzi sobie w sianokiszonce i jaka jest waga tej prasy?Bo często zdarza mi się prasować na podmokłych terenach.

90mateusz    5

hmm 7 lat  mialem jd 550 z podbierakiem 170 cm i waskimi  kolami  i  czasami  troche  wpadaly   bo mam   torfowe  łaki ale  rok temu wlasnie zmienilem prase sam sprwadzilem sobie z  niemiec jd 580 na  bardzo szerokich  kołach z  rotorem i podbierakiem 220 cm i  nie mialem z nimi problemow 0 awaryjnosci sianokiszonka nie ma  mowie o jakich  klwiek  problemach prasa  nie jest  lekka ta jd 580 wazy 2800 kg ale jesli chodzi o zapotrzebowanie mocy jest  napewno  mniejsze od  innych pras

PREZES91WLKP    11

Ok dzięki wielki za opinie,na pewno wezmę ją pod uwagę.A powiedz mi jeszcze jak z wydajnością tej prasy,masz może porównanie w stosunku do innych np krone,welger?Na co głównie zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy?

Wiadomość z agroFakt.pl

90mateusz    5

Wydajnosc ?  rzadna inna nie ma szans  predksc prasowania jest duzo wysza od innych pras  a nie oddzialowuje to na  zbiciu  beli  ja  praswalem jd zrobilem 3  belke :) Napewno  przy zakupie musisz  zwrocic  na jakos pasow    masz  takie wrebki na pasach jesli jest  jakies 3-4 wrebki to jest ok  i musisz zobaczyc ile spinek  jest na jednym pasie jesli 1 spinka  tzn ze   nic nie  bylo przy  nich   robione a  reszta  to raczej norma kilka łancuchow kilka  tlokow i  tyle w  tej  prasie :)

90mateusz    5

hehe  jak  kupisz i poprasujesz stwierdzisz ze nawet  warto mi  je  przywiezc  na  miejsce :)

a-zA-Z0-9    4

koledzy czego może być wina że prasa mocno gęsto  dużo razy owija sznurkiem i potem nie odcina po wyrzyceniu balota w prasie

Massey Ferguson RV 146

Mam pytanie :D

Która prasa byłaby najlepsza do prasowania koniczyny/siana oraz słomy.

Oraz która prasa jest lepsza walcowa,łańcuchowa czy pasowa :)

Mam na oku prasy takie jak

Claas Rollant 44

John Deere 550

Welger RP12

Krone 125

Miałaby chodzić z Zetorem 7011

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Piotrek1975    318

Każdy będzie zachwalał pewnie swój model ;)

Ja powiem tak, ja mam claasa 44s i mogę ci ją polecić, oczywiście w miarę dobrym stanie żeby była. Cicho pracuje bardzo nie ma się co psuć jedynie to jakieś łożysko ewentualnie, mi się rozsypało jedno po 3 sezonie ale koszt to 49 zł. Welgerkę ma kolega nie chwali jej mówi że często słoma staje jak jest sucha. Dwie pozostałe nie powiem nic bo nie miałem styczności.

A ciągałem ją 3P dwa sezony to i zetor da radę

Edytowano przez Piotrek1975
  • Like 1

90mateusz    5

Siema

Ja  mialem 7 lat  jd 550  teraz  mam tez jd  tylko 580 i   przez  te  lata  nic  prawie do niej nie  dolozylem jedynie  kilka spinek a co wiecej  niska cena  prasy  dobre zbicie  male zapotrzebowanie  mocy jesli zdecydujesz sie na nia   to jedna z  wazniejszych  spraw to  patrz na  tsn pasow

• Like 1

Piotrek1975    318

W pasowej możesz zrobić większą belę bo ma komorę zmienną, w claasie tego nie ma ma sz stało-komorową.

• Like 1

jasko1993    10

I pasówki zbijają od początku a claasy jak i każde stało komorowe dopiero pod koniec dobijają balota. W moim clasie rollant 46 zetor 7211 nie dawał rady zabardzo i musiałem przesiąść się na inny traktor

• Like 1

rozal22    15

koledzy czego może być wina że prasa mocno gęsto  dużo razy owija sznurkiem i potem nie odcina po wyrzyceniu balota w prasie

Massey Ferguson RV 146

Zapewne do ilości owinięć masz w prasie dżwignię a ilość skutkuję na gęstość sznurka. A to że Ci nie odcina sznurka to zapewne masz tępy nóź albo nie działa zapadka odchylająca nóż do odcięcia.

mich89    2

Koledzy co lepsze?

New Holland 644 czy Sipma Z-569/1 Farma II?

Ogólnie mam NH 644 ale strasznie psuje mi się ta prasa ciężko u mnie z częściami i w tamtym roku podczas żniw i sianokosów pare razy nawaliła i kończyło się na pomocy sąsiada albo zapadaniu bo przestój spowodowany czekaniem za częściami był bardzo duży i koszt również, dlatego zastanawiam się poważnie nad polska prasą...

Mikruss    55

A co ci się. Psuje?

Ja mam 648 i śmiga super. Mialem jakies tam przygody ale głównie zmiana regulacji, dokrecenie śrub itp.

mich89    2

Kolego masę łożysk wymieniłem każde po ok. 150zł i czekania 3 dni, pękł wałek w przekładni głównej 1000zł i ponad tydzień szukania, siłownik do siatki też padł a cenią go 2500zł dobrze że był zamienny z siłownikiem od sznurka. To tylko tyle co pamiętam. Z Polską jest taka zaleta że części dostane wszędzie a u mnie w okolicy niestety cieniutko.

Mikruss    55

To u mnie jak kupiłem to zalozylem nowe pasy i spinki i zrobione ok 3 tys bel bez większych problemow

Edytowano przez Mikruss

90mateusz    5

Siema  mialem jd 550  7 lat wiec z  tego co widze  pasy sa ładne  a jesli  mowisz o regulacji wielkosci  bel to te  pokretła nei sa do tego  sa jedynie do zbicia  belki i predkosci silownika  ktory  podaje sznurek  ja osobicie nigdy w niej nie  podłaczalem  komputerka za duzo bawienia sie a  i tak to nic za  bardzo nie daje hehe

simson2812    356

Wiem od wielkości beli jest sówak po prawej stronie prasy. Miałem chwilę czasu to dorobiłem odrzutnik bel i założyłem manometr.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się