Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Witam.

Czym sie rozni prasa new holland 658 od 654? Czy w jednej i drugiej jest rotor? Ciagnik 80 km da rade? A moze john deere 550? Co myslicie o tych prasach? A moze polecacie jakas inną?

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikruss    68

na jednym z wałków w komorze są noże i nacinają kręcącego się balota, wg mnie średnie rozwiązanie bo i tak nie tnie materiału w "poprzek".

Ogólnie prasy bardzo dobre i wydajne, sam mam 648 i pracuje z ciągnikiem 70 km i mocy jest na styk jak chcesz zrobić bardzo dobrego balota :)

Ale te noze da sie jakos wylaczyc? Bo do slomy to srednio sa one potrzebne. Na nawrociach trzeba wylaczac WOM bo inaczej to sie sieczka zrobi :) dobrze rozumie?

Edytowano przez 123MATEUSZ123

mlodyy18    1

Noże możesz wysunąć albo schować (raczej w wiekszosci pras) a ten rotor to taki podajnik który podaje materiał za podbieraczem a przed komora z balotem, noze sa pod nim i gdy nie jedziesz w pokosie to belka nie jest cieta. 

od 0:24 jest to pokazane ;)

Panowie zastanawiam sie już dlugo nad prasa na +- 500 beli rocznie (wczesniej był Bl220) ale chciałbym zeby miała noże, co polecacie w cenie do 40 tys do Zetora 10145  (105 km, 4 turbo) Walcowa np Welger rp 200 (sporo użytkownikow mi ja poleciło) da rade z nozami w sianokiszonce? Narazie jestem na etapie wyszukiwania okazów wartych uwagi :) i spośród RP200 w mojej okolicy tak średnio z porzadnym sprzetem, wiec chcialbym sie zapytac czego jeszcze szukac?

Mikruss    68

tez chciałbym wiedziec czy np valtra 6550 105 km pójdzie z np. Viconem pasowym z torem z nożami lub Lely 535 z rotorem i nożami, czy jednak za słaby ciągnik??

Ja to juz widzialem ale to chyba nie jest podajnik grzebieniowy tylko rotor i do w dodatku jakis unowoczesniony. Moglby sie ktos jeszcze wypowiedziec na ten temat? A co do twojego pytania to ja bym szukal pasowej, osobiscie nie mam jeszcze zadnej prasy rolujacej ale sporo sie oczytalem na ten temat .

Powinien dac rade, znam goscia co prasuje ciagnikiem 100km ale ma prase walcowa z rotorem. Ładnie dobija belki ale przy dobijaniu ciagnik zaczyna mu spadac lekko z obrotow. W pasowce ciagnik ma lzej takze powinno byc ok :)

mlodyy18    1

To przepraszam widocznie źle zrozumiałem, że chodzi o podajnik grzebieniowy, ja o czymś takim nie słyszałem niestety ;/

@Mikruss Mi sie wydaje że da rade z Pasówką, i z łańcuchowa też powinien (mi ostatnio prasował famarolka łańcuchowa z nozami proxima 85) i ciagnik dawal rade czasami miał troche ciezko pry dobijaniu ale dobijal na max zgniot, belki wychodzily bardzo dobrze zbite ale średnio równe, niektóre troche zniekształcone. On mówił ze walcowa byloby lepiej ale musialby miec okolo 120 km.

Ja tam najbardziej jestem przekonany do walcowej- jedyne awarie tam to moze byc łożysko albo łańcuch - czesci wmiare tanie dostepne wszedzie, w pasowych róznie moze byc z pasami a z łańcuchowymi nwm jak jest. Chciałbym po prostu wiedziec czy wystarczy te 100 km (niby Z10145 to jest 105) na walcówke? Bo nie warto wykladac kasy na prase walcowa a poźniej sie okaże ze ciagnik bedzie sie dusił albo pójdzie na słabym zgniocie 5km/h.

Mikruss    68

A ja walcowej nie chce ;)

Robie duzo słomy a do tego wydajność właśnie jest też wysoka.

A części hmmm wszystko zalezy za ile kupimy i ile mozemy przeznaczyc na naprawe :P

Ja NH648 specjalnie szukałem troszke tanszego, mechanicznie nic nie ruszylem ale zanim poszla w pole dostała komplet nowych pasów.

BukeR    9

@Mikrus 105KM to nie jest dużo na rotor z nożami. Myślę, że jak zagrabisz duży pokos to w pełnym zestawie noży będzie biegami musiał zejść nisko. Jeżeli nie masz potrzeby tak ciąć materiału to raczej odradzał bym korzystania z pełnego zestawu noży. 

Ja w swoim McHale V660 stosuje 7 i na moje potrzeby jest wystarczające (ręczne zadawanie paszy).

Z pełnym zestawem noży (15) w dużym pokosie musiałem schodzić nawet do 2km/h i Agrotron K420 miał co robić. Tylko, że ja zgrabiam zazwyczaj jak jest duża trawa 4-5 pokosów po kosiarce 1,80

mlodyy18    1

To co panowie, szukać walcówki z nozami na Zetora 10145 czy nie ma sensu katować ciagnika? Ja tam ogólnie dużo belek nie robie okolo 300 słomy i 200 sianokiszonki, wiec nie musze wszystkiego w jeden dzien zrobic ale szkoda by było kupić i żałować, bo ciagnik nie daje rady...

PS. nie orientuje sie ktoś z was czy w Welgerze Rp200/220 można wysunąć noze w kilku opcjach np tylko polowe czy wszystkie albo wcale?

Edytowano przez mlodyy18

rzampol2    8

Do Zetora 10145 to ja bym proponował new hollanda br9090, na tyle bel to by ci bez problemu starczyła, ja robię taką rocznie ok 1000/1500 bel i nie narzekam, 15 noży i do wozu paszowego i jest w porządku wszystko.

SF21    0

zgadzam się z rzampol2 przy claasach trzeba słome prasować z rosą albo w nocy bo bela może wtedy stanąć w komorze 

mlodyy18    1

Z tym prasowaniem słomy to nie byłby u mnie największy problem bo dużo słomy nie robimy, to poświęciłbym troche czasu noca, jak da rade prasowac i posprzatane. Bardziej mi zależy żeby prasa była w dobrym stanie i żeby ciagnik dal rade...

@rzampol2 ta twoja br 9090 to chyba jakiś rzadko spotykany model bo nie moge żednej znaleźć na olx.. same br740 (one chyba nawet rotora nie maja) ;/

rzampol2    8

wejdź na YouTube na kanał krzysztof4147 i tam są z nią filmiki, a z nazwą się pomyliłem, powinno był br6090

mlodyy18    1

Nie no prasa zaje*ista :)

Musimy sie jeszczce porzadnie zastanowic... Czyli wybr pewnie padnie na taki model jaki bedzie najlepiej sie prezentował.

marian20    21

witam, czy warto zakupic uzywana polska prase rolujaca za ok 25 000 zl  sipme badz metal fach lub inna polska?  na ogloszeniach mozna znalezc za ta cene w niemal idealnym stanie ale roznie mowia o polskich prasach co sadzicie?

Jeżeli nie dużo bel robisz to warto bo ceny części są znacznie niższe. Miałem Sipme i robiłem nią w usługach po 5 tyś bel rocznie. Pod koniec ledwo żyła ale części były tanie i nie było tragedii. Teraz gdy skończyłem z usługami kupilismy metal facha i też jest ok. Do słomy sprawia problemy ale słomy robię mało a do sianokiszonki i siana jest naprawdę przyzwoita jak na swoją cenę. Mam 2 lata i zero istotnych problemów technicznych .

maras3029    3

Jaką prasę nową? Rocznie robię około 500-700 belek słomy i 300-400 sianokiszonki.dysponuje mocą od 80KM NH -120 URSUS-155KM JD].Wcześniej posiadałem sipme łańcuchowom ale skończyła się.post-130363-0-24616900-1417296609_thumb.jpgpost-130363-0-49303600-1417296872_thumb.jpg

Edytowano przez maras3029

Brounter    18

uuu to ładnie jej tyłeczek rozerwało, a co dokładniej się stało że akurat cala strona poszła?

maras3029    3

Cała strona nie poszła, przyczyna wyciągnięty łańcuch przesuną się i łożysko zaczepiło o otwór w obudowie a że pracowała akurat z JD 155km,to traktor   nawet nie mrókną

Edytowano przez maras3029

Danielson89    0

Panowie pomóżcie w wyborze prasy.!! Czekam na pieniądze z MR, wbiznesplanie mam zaplanowaną prase.. Miała to być unia DF 1.8vd ale dobry kolega mi ją odradził a sprzedaje je i bardzo awaryjne są...Coinnego można kupić wtych pieniądzach? oczywiście nowa, jakieś 75 000max.Robiłaby rocznie 200 sianokiszonki, 300 siana i 300 słomy..

Luke16    157

kolego na 800 balików opłaca się brać nową? Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego? Każda zrobi tyle raczej bezawaryjnie... Ja 70 tys zł wydałbym na inny sprzęt a resztę czyli 30 tysi na prasę... A jak już koniecznie prasa to obstawiałbym sipmę np taką...

http://olx.pl/oferta/nowa-prasa-stalokomorowa-ps-1213-faster-ps-1223-faster-sipma-CID757-ID6RVSR.html#675ede74cd

zoot    1

Potrzebuję podpowiedzi, żeby rozwiać wątpliwości. Mianowicie poszukuję prasy do 30-35 tys. brutto. Prasowane będzie rocznie ok. 400 balotów sianokiszonki, 800 słomy i trochę siana. Nie chce polskich gniotów typu Sipma, ma być coś zachodniego.

Zastanawiałem się nad John Deerem walcowym (575, 578) lub pasówką (JD 580, 590). Wolałbym, żeby to była prasa z rotorem i nożami. Będzie z nią pracował Fendt Farmer 312 (120 KM).

Słyszałem, że w JD pasowych pojawia się problem oblepiania wałków przy wilgotniejszej kiszonce, napina się wtedy 1-2 pasy i baloty wychodzą nierówne, ale na oczy tego nie widziałem.

Co byście mi doradzili?

Może jakieś inne sugestie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: