gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

SF21    0

zgadzam się z rzampol2 przy claasach trzeba słome prasować z rosą albo w nocy bo bela może wtedy stanąć w komorze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Z tym prasowaniem słomy to nie byłby u mnie największy problem bo dużo słomy nie robimy, to poświęciłbym troche czasu noca, jak da rade prasowac i posprzatane. Bardziej mi zależy żeby prasa była w dobrym stanie i żeby ciagnik dal rade...

@rzampol2 ta twoja br 9090 to chyba jakiś rzadko spotykany model bo nie moge żednej znaleźć na olx.. same br740 (one chyba nawet rotora nie maja) ;/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzampol2    8

wejdź na YouTube na kanał krzysztof4147 i tam są z nią filmiki, a z nazwą się pomyliłem, powinno był br6090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Nie no prasa zaje*ista :)

Musimy sie jeszczce porzadnie zastanowic... Czyli wybr pewnie padnie na taki model jaki bedzie najlepiej sie prezentował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

witam, czy warto zakupic uzywana polska prase rolujaca za ok 25 000 zl  sipme badz metal fach lub inna polska?  na ogloszeniach mozna znalezc za ta cene w niemal idealnym stanie ale roznie mowia o polskich prasach co sadzicie?

 

Jeżeli nie dużo bel robisz to warto bo ceny części są znacznie niższe. Miałem Sipme i robiłem nią w usługach po 5 tyś bel rocznie. Pod koniec ledwo żyła ale części były tanie i nie było tragedii. Teraz gdy skończyłem z usługami kupilismy metal facha i też jest ok. Do słomy sprawia problemy ale słomy robię mało a do sianokiszonki i siana jest naprawdę przyzwoita jak na swoją cenę. Mam 2 lata i zero istotnych problemów technicznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras3029    12

Jaką prasę nową? Rocznie robię około 500-700 belek słomy i 300-400 sianokiszonki.dysponuje mocą od 80KM NH -120 URSUS-155KM JD].Wcześniej posiadałem sipme łańcuchowom ale skończyła się.post-130363-0-24616900-1417296609_thumb.jpgpost-130363-0-49303600-1417296872_thumb.jpg

Edytowano przez maras3029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

uuu to ładnie jej tyłeczek rozerwało, a co dokładniej się stało że akurat cala strona poszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras3029    12

Cała strona nie poszła, przyczyna wyciągnięty łańcuch przesuną się i łożysko zaczepiło o otwór w obudowie a że pracowała akurat z JD 155km,to traktor   nawet nie mrókną

Edytowano przez maras3029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

Panowie pomóżcie w wyborze prasy.!! Czekam na pieniądze z MR, wbiznesplanie mam zaplanowaną prase.. Miała to być unia DF 1.8vd ale dobry kolega mi ją odradził a sprzedaje je i bardzo awaryjne są...Coinnego można kupić wtych pieniądzach? oczywiście nowa, jakieś 75 000max.Robiłaby rocznie 200 sianokiszonki, 300 siana i 300 słomy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kolego na 800 balików opłaca się brać nową? Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego? Każda zrobi tyle raczej bezawaryjnie... Ja 70 tys zł wydałbym na inny sprzęt a resztę czyli 30 tysi na prasę... A jak już koniecznie prasa to obstawiałbym sipmę np taką...

http://olx.pl/oferta/nowa-prasa-stalokomorowa-ps-1213-faster-ps-1223-faster-sipma-CID757-ID6RVSR.html#675ede74cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoot    1

Potrzebuję podpowiedzi, żeby rozwiać wątpliwości. Mianowicie poszukuję prasy do 30-35 tys. brutto. Prasowane będzie rocznie ok. 400 balotów sianokiszonki, 800 słomy i trochę siana. Nie chce polskich gniotów typu Sipma, ma być coś zachodniego.

Zastanawiałem się nad John Deerem walcowym (575, 578) lub pasówką (JD 580, 590). Wolałbym, żeby to była prasa z rotorem i nożami. Będzie z nią pracował Fendt Farmer 312 (120 KM).

Słyszałem, że w JD pasowych pojawia się problem oblepiania wałków przy wilgotniejszej kiszonce, napina się wtedy 1-2 pasy i baloty wychodzą nierówne, ale na oczy tego nie widziałem.

Co byście mi doradzili?

Może jakieś inne sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoot    1

New Hollanda nie brałem pod uwagę. Możesz polecić te prasy? Podasz jakieś szczegóły: awaryjność, dostępność i koszt części, wydajność itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Mam osobiście Case RBX462 to odpowiednik NH BR750 i nie narzekam i mogę polecić. Moja jest bez rotora i noży al bez problemu znajdziesz wersje która to ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoot    1

a jak z częściami  solidnością tych maszyn?

Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie..........??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

zoot  powinienes sobie  kupic  prase JD  pasowke ja  mailem  7 lat  jd 550  nigdy mnie nie zawiodla zgniot super predkosc pracy rewelacyja     w 2014 zmienilem  na nowsza jd 580 z rotrem podbierakiem 2.20  siatka i komputerem  jestem tez  bardzo zadowolony  i wiem  jedna nigdy  innych pras  nie  kupie niz  pasowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7
Napisano (edytowany)

ja w  rok  swoja  robie 2 tys

 

 

Edytowano przez 90mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoot    1

a jak się pracuje tą pasówką z mokrzejszą sianokiszonką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

a mokra sianokiszonka nie przykleja się na pasy, wałki prowadzące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

nie nie zdarza  mi sie to chociaz  raz ja jakis  czas oczywiscie wszystko czyszcze ale  to jest co jakies 150  belek po prostu  lepiej  na   bierzaco wszystko robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

hmm z tego co widze  pasy nawet ok ale t trzeba jeszcze sprawdzic na  zywo oczywiscie ogumienie ok i ogolnie stan  dobry ale jak to  handlaze zdjecie  moze  odbiegac od stanu rzeczywistego :)  ja osbiscie   sam sbie z  niemiec sprowadzalem jd 580 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj