gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

bili8213    0

Chcę kupić prasę rolującą,ale nie wiem jaką wybrać :pasową ,walcową czy może łańcuchową oczywiście 120x120

:huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jaki ciągnik będzie z nią pracował, co głównie będziesz nią prasował oraz ile kasy masz na prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili8213    0

Chcę kupić prasę rolującą,ale nie wiem jaką wybrać :pasową ,walcową czy może łańcuchową oczywiście 120x120

:huh:

 

Główni siano czasami słomę, c360 lub zetor major 80 ok.10000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Jakie znacie prasy, które robią baloty 50, 60 ,70, 80 lub 90 x 120, pasowe?

 

 

 

 

 

Na stówkę mogę powiedzieć, że Hesston inaczej FiatAgri. Szerokości poszczególnych modeli też różne 100 lub 120cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Panowie co powiecie na temat Welgera RP200 i RP220? Belowałbym okolo 300 bel słomy i 200 sianokiszonki rocznie. Ciagnik to Zetor 10145 albo od biedy 7211(wtedy bez nozy). Czy w cenie tej prasy, czyli jakies 35 tys znajde jakiś lepszy model? Ojciec chce kupic Metal fach z nozami i rotorem nowa (55tys) ale mi sie wydaje ze za tyle kasy na tak malo bel (500 rocznie + moze 100 na uslugach) nie ma sensu kupowac nowego sprzetu bez Prow i to jeszcze widze ze sporo osob odradza mf. :/ sam już nie wiem, pomożecie coś doradzic?

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mikruss co do klapy to widziałem nową prase NH to w porównaniu z tamtą to moja się wolno zamykała, tamta to chwila moment do 2 nie zdążyłbym policzyć... mam 2 drabinki od samego początku i nie ściągałem tej górnej, w JD 550 pamiętam że wszystkie poodkręcałem bo się strasznie pchało... A w słomie fakt sieczka totalna tym bardziej taka deszczowa jeszcze...

Ja mam zawór prawie do samego końca skręcony to jak jeździłem to 10km/h to Renia 70KM miała co robić... ale jak czytałem w instrukcji obsługi to 70KM to zapotrzebowanie optymalne...

 

NH658

-"wolniej w pokos" Moim zdaniem zawsze ta prasa będzie kręcić kulkę, próbowałem nawet z otwartą komorą. U mnie nie ma tego problemu,chyba że krzywo w rządek wjeżdżam wtedy zwalniam, ale to na podbieraczu się zapcha.

-"sieczka" zmniejsz ciśnienia i problem będziesz miał rozwiązany, Ja próbowałem na 2400 czyli na maksa zawór to dopiero sieka była.

Maks.2000 , Przy maks. ciśnieniu każdy ciągnik będzie miał ciężko. MTZ też prasowałem i najgorszą rzeczą moim zdaniem było targać prasę po polu (przy ciśnieniu 2000) na WOM miał lekko. Lepiej jechać troszkę wolniej, ładniejsze kulki będą i podbieracz Ci się nie zapcha. Balot kręci się w tej prasie wolno i podbieracz też mógłby szybciej się kręcić.

-"wolno klapa" moim zdaniem u Ciebie to jeszcze szybko u mnie to jest dopiero wolno, i podnosi i opada.

Polecam tą prasę, skomplikowana nie jest ale jeżeli już się zdecydujesz to patrz przede wszystkim na PASY, PASY, PASY i jeszcze raz PASY to jest 80% sukcesu prasach pasowych.

Na każdym Pasie oryginalnym NH jest numer i rok Pasa. Jeżeli ma już spinki to nie znaczy że prasa jest nie dobra.

Bardzo często handlarze podmieniają pasy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

kolego spinki wcale źle o prasie nie znaczą.

Sam mam nh648 i jak kupowalem to niektóre byly ori pasy a niektóre juz na spinkach, i te ori byly w najgorszym stanie.

Także teraz sa całkowicie nowe  i tyle.

Co do spinek jeszcze to jezeli ktoś robi dużo sianokiszonki to wystarczy ze jakiś palec podejdzie z przegrabiarki i dziure wpasie zrobi wiec trzeba rozcinac i dawac spinke.

W pokos tez trzeba ciut wolniej wjeżdżać a później pełen but, a jezeli chce ktoś mieć wieksze obroty na podbieraczu to model BR, w tedy juz naprawdę można śmigać :D

Więc sa dwa wyjścia przy zakupie - skupiamy się tylko i wyłącznie na stanie pasów i wydajemy krocie na prase albo kupuje kilka tysiecy taniej i kupuje nowe pasy za 4 tys zł i ma święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Panowie co powiecie na temat Welgera RP200 i RP220? Belowałbym okolo 300 bel słomy i 200 sianokiszonki rocznie. Ciagnik to Zetor 10145 albo od biedy 7211(wtedy bez nozy). Czy w cenie tej prasy, czyli jakies 35 tys znajde jakiś lepszy model? Ojciec chce kupic Metal fach z nozami i rotorem nowa (55tys) ale mi sie wydaje ze za tyle kasy na tak malo bel (500 rocznie + moze 100 na uslugach) nie ma sensu kupowac nowego sprzetu bez Prow i to jeszcze widze ze sporo osob odradza mf. :/ sam już nie wiem, pomożecie coś doradzic?

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Ja mam Welgera RP 200 . Jak dobrze zapłacisz to nawet  Ci  ja sprzedam. :)

Mam ja już kilka lat rotor siatka ,noże . belki robi ładne,  dobrze zbite. Robie około 1000 belek rocznie i nic sie nie dzieje.  Jedyny problem z tą prasą jest taki że trudno znależć idealny egzemplarz ,zeby miała siatkę i była w idealnym stanie. ja swojej szukałem pół roku ... Pytaj o co chcesz...

Metal fach to badziewie


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Jak narazie jeszcze nie jestem pewny co kupie chociaż sporo użytkowników tej prasy ją bez wahania poleca, ale dzieki za mile checi :lol:

Mozesz mi powiedziec jaki szeroki ona ma podbierak i czy nie ma problemu z szerokimi rzedami slomy, albo ewentualnie problemu ze stawaniem balota przy slomie podczas prasowania w poludnie. Ale mysle ze z tym problemu nie bedzie nawet jesli nie pójdzie prasowac w poludnie to pojade wieczorem bo az tyle słomy nie mamy -_-  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Czasem potrafi się zatrzymać ale większego problemu nie mam, w tym roku na jakieś 600 sztuk jedną musiałem wyrzucić nie owiniętą siatką. Ja przeważnie wieczorami prasuje bo w dzień się kosi...

a podbierak to musze zmierzyć bo nawet nie wiem ale też problemu nie ma.

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

witam, czy warto zakupic uzywana polska prase rolujaca za ok 25 000 zl  sipme badz metal fach lub inna polska?  na ogloszeniach mozna znalezc za ta cene w niemal idealnym stanie ale roznie mowia o polskich prasach co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czym sie rozni prasa new holland 658 od 654? Czy w jednej i drugiej jest rotor? Ciagnik 80 km da rade? A moze john deere 550? Co myslicie o tych prasach? A moze polecacie jakas inną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

na jednym z wałków w komorze są noże i nacinają kręcącego się balota, wg mnie średnie rozwiązanie bo i tak nie tnie materiału w "poprzek".

Ogólnie prasy bardzo dobre i wydajne, sam mam 648 i pracuje z ciągnikiem 70 km i mocy jest na styk jak chcesz zrobić bardzo dobrego balota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale te noze da sie jakos wylaczyc? Bo do slomy to srednio sa one potrzebne. Na nawrociach trzeba wylaczac WOM bo inaczej to sie sieczka zrobi :) dobrze rozumie?

Edytowano przez 123MATEUSZ123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Noże możesz wysunąć albo schować (raczej w wiekszosci pras) a ten rotor to taki podajnik który podaje materiał za podbieraczem a przed komora z balotem, noze sa pod nim i gdy nie jedziesz w pokosie to belka nie jest cieta. 

od 0:24 jest to pokazane ;)

Panowie zastanawiam sie już dlugo nad prasa na +- 500 beli rocznie (wczesniej był Bl220) ale chciałbym zeby miała noże, co polecacie w cenie do 40 tys do Zetora 10145  (105 km, 4 turbo) Walcowa np Welger rp 200 (sporo użytkownikow mi ja poleciło) da rade z nozami w sianokiszonce? Narazie jestem na etapie wyszukiwania okazów wartych uwagi :) i spośród RP200 w mojej okolicy tak średnio z porzadnym sprzetem, wiec chcialbym sie zapytac czego jeszcze szukac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tez chciałbym wiedziec czy np valtra 6550 105 km pójdzie z np. Viconem pasowym z torem z nożami lub Lely 535 z rotorem i nożami, czy jednak za słaby ciągnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz widzialem ale to chyba nie jest podajnik grzebieniowy tylko rotor i do w dodatku jakis unowoczesniony. Moglby sie ktos jeszcze wypowiedziec na ten temat? A co do twojego pytania to ja bym szukal pasowej, osobiscie nie mam jeszcze zadnej prasy rolujacej ale sporo sie oczytalem na ten temat .

Powinien dac rade, znam goscia co prasuje ciagnikiem 100km ale ma prase walcowa z rotorem. Ładnie dobija belki ale przy dobijaniu ciagnik zaczyna mu spadac lekko z obrotow. W pasowce ciagnik ma lzej takze powinno byc ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

To przepraszam widocznie źle zrozumiałem, że chodzi o podajnik grzebieniowy, ja o czymś takim nie słyszałem niestety ;/

@Mikruss Mi sie wydaje że da rade z Pasówką, i z łańcuchowa też powinien (mi ostatnio prasował famarolka łańcuchowa z nozami proxima 85) i ciagnik dawal rade czasami miał troche ciezko pry dobijaniu ale dobijal na max zgniot, belki wychodzily bardzo dobrze zbite ale średnio równe, niektóre troche zniekształcone. On mówił ze walcowa byloby lepiej ale musialby miec okolo 120 km.

 

Ja tam najbardziej jestem przekonany do walcowej- jedyne awarie tam to moze byc łożysko albo łańcuch - czesci wmiare tanie dostepne wszedzie, w pasowych róznie moze byc z pasami a z łańcuchowymi nwm jak jest. Chciałbym po prostu wiedziec czy wystarczy te 100 km (niby Z10145 to jest 105) na walcówke? Bo nie warto wykladac kasy na prase walcowa a poźniej sie okaże ze ciagnik bedzie sie dusił albo pójdzie na słabym zgniocie 5km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A ja walcowej nie chce ;)

Robie duzo słomy a do tego wydajność właśnie jest też wysoka.

A części hmmm wszystko zalezy za ile kupimy i ile mozemy przeznaczyc na naprawe :P

Ja NH648 specjalnie szukałem troszke tanszego, mechanicznie nic nie ruszylem ale zanim poszla w pole dostała komplet nowych pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

@Mikrus 105KM to nie jest dużo na rotor z nożami. Myślę, że jak zagrabisz duży pokos to w pełnym zestawie noży będzie biegami musiał zejść nisko. Jeżeli nie masz potrzeby tak ciąć materiału to raczej odradzał bym korzystania z pełnego zestawu noży. 

Ja w swoim McHale V660 stosuje 7 i na moje potrzeby jest wystarczające (ręczne zadawanie paszy).

Z pełnym zestawem noży (15) w dużym pokosie musiałem schodzić nawet do 2km/h i Agrotron K420 miał co robić. Tylko, że ja zgrabiam zazwyczaj jak jest duża trawa 4-5 pokosów po kosiarce 1,80


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

To co panowie, szukać walcówki z nozami na Zetora 10145 czy nie ma sensu katować ciagnika? Ja tam ogólnie dużo belek nie robie okolo 300 słomy i 200 sianokiszonki, wiec nie musze wszystkiego w jeden dzien zrobic ale szkoda by było kupić i żałować, bo ciagnik nie daje rady...

 

PS. nie orientuje sie ktoś z was czy w Welgerze Rp200/220 można wysunąć noze w kilku opcjach np tylko polowe czy wszystkie albo wcale?

Edytowano przez mlodyy18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzampol2    8

Do Zetora 10145 to ja bym proponował new hollanda br9090, na tyle bel to by ci bez problemu starczyła, ja robię taką rocznie ok 1000/1500 bel i nie narzekam, 15 noży i do wozu paszowego i jest w porządku wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj