Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Luke16    157

Mikruss co do klapy to widziałem nową prase NH to w porównaniu z tamtą to moja się wolno zamykała, tamta to chwila moment do 2 nie zdążyłbym policzyć... mam 2 drabinki od samego początku i nie ściągałem tej górnej, w JD 550 pamiętam że wszystkie poodkręcałem bo się strasznie pchało... A w słomie fakt sieczka totalna tym bardziej taka deszczowa jeszcze...

Ja mam zawór prawie do samego końca skręcony to jak jeździłem to 10km/h to Renia 70KM miała co robić... ale jak czytałem w instrukcji obsługi to 70KM to zapotrzebowanie optymalne...

Mikruss    68

a jakie ciśnienie miałem na zegarze na prasie??

ja miałem 155 bar i MF szedł ładnie ale komin czerwony :D a zapas na zaworze jeszcze spory ;)

z tym że też prędkość to minimum 10 km/h, czasami nawet więcej jak silnik dawał rade ;)

co do klapy to sprawdź czy nie masz regulacji wydatku na wyjściach hydraulicznych lub zaworu gdzieś w prasie, bo u mnie to klapa leci jak kamień i musze uważać ;)

Co do zapychania się słomą mechanizmu siatki - w słomie ściągnij ta drabinkę co jest dalej w podbieraczu to problem zniknie - u mnie się gromadziła słoma nad nią i potrafiło przyblokować iglice sznurka ;)

70 to chyba minimalne żeby to szło właśnie w miarę :)

PS. Masz wersję z nożami na wałku w komorze może?

Edytowano przez Mikruss

Luke16    157

U mnie 200 bar i nawet wskazówka się wychylała ponad a jeszcze z pełny obrót na zaworze bym zrobił... Co do klapy muszę sprawdzić ... Tego z drabinką to nie widziałem ale w tym sezonie to już raczej tego nie przetestuje ale dzięki wielkie z info ;) bo masz rację wszystko jest zawieszone na tej drabince czyli wielka sieczka a czyścić to to aż przykro się robi... I jak na sznurek owijałem to tak jak piszesz iglicę przyblokowało...

Mam wersję z nożami ale niestety brak noży :( podobno od kosy od bizona pasują po przeróbkach...

Z tego co pamiętam w instrukcji napisali że moc minimalna to 45KW ale ręki nie dam sobie uciąć... Moje zdanie jest takie 80KM to jest optymalna moc żeby wykorzystać pełną wydajność tej prasy...

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikruss    68

no to nieźle jak 200 bar

szczerze u mnie na 155 nie idzie palca wbić, kolega w 658 tez ma na tyle ustawione i jechał mtz 82 i mowi ze akurat.

Raz miałem ponad 160 ale przy szybszej jeździe silnik mi chciał wyskoczyć w ciągniku ;)

Nie wiem od czego to zalezy że u ciebie idzie tak lekko przy tym ciśnieniu.

Luke16    157

u mnie to tak wygląda:

Wiesz jak jeździłem tak gdzieś ok. 6km/h to było akurat dla ciągnika ale jak zacząłem jeździć to 10km/h to było ewidentnie czuć że mocy zaczyna ewidentnie brakować ale pierwszy mój sezon z tą prasą :D

Ogólnie chwaliłem JD 550 ale niech się przy NH chowa... Każdemu polecam prasy pasowe bo naprawdę nie ma co porównywać do "naszych polskich wymysłów techniki" no i faktycznie efekt widać!

kuba5213    0

kolego jak masz dużo słmy do prasowania to nie kupuj walcówki bo pojedziesz w południe na pole szlakt cie jasny trafi i wrócisz do domu,siano, sianokiszonki super ,wiem bo mam walcówke metal-fach

tomacha001    4

ja mogę dać opinie na temat prasy Sipma PS 1210 CLASSIC kupiłem nowa wiec sprasowałem nią 700 balotów słomy i pierw robiłem nią ursusem c 360 ale za mało było mocy podczepiłem mtz 82 i było sam rad i jestem zadowolony ładnie były zbite kulki

Albert11    0

mam pytanie dostałem premie dla młodego rolnika i sie zastanawiam jak nowa polsak prasa myła by najlepsza dla gospodarstwa 50 ha ? prosze o pomoc

zastanawiam sie nad sipma 1221 farma plus , nowum ursusem lub feraboli 120

st220    12

opisproduktu.png

Opis produktu widziałem, chodziło mi o to czy to jest ich konstrukcja czy kopia jakiejś zachodniej prasy?

kolego jak masz dużo słmy do prasowania to nie kupuj walcówki bo pojedziesz w południe na pole szlakt cie jasny trafi i wrócisz do domu,siano, sianokiszonki super ,wiem bo mam walcówke metal-fach

To że w metal-fachu bela staje nie oznacza że w innych prasach jest tak samo, ja mam 44s i nic nie staje.

Edytowano przez st220

janek82    3

co powiecie o tej prasie jak z awaryjnosciahttp://allegro.pl/prasa-vicon-rf130-i4534547209.html

look19    29

Jakie znacie prasy, które robią baloty 50, 60 ,70, 80 lub 90 x 120, pasowe?

bili8213    0

Chcę kupić prasę rolującą,ale nie wiem jaką wybrać :pasową ,walcową czy może łańcuchową oczywiście 120x120

:huh:

st220    12

Jaki ciągnik będzie z nią pracował, co głównie będziesz nią prasował oraz ile kasy masz na prasę?

bili8213    0

Chcę kupić prasę rolującą,ale nie wiem jaką wybrać :pasową ,walcową czy może łańcuchową oczywiście 120x120

:huh:

Główni siano czasami słomę, c360 lub zetor major 80 ok.10000

javorskyp    2

Jakie znacie prasy, które robią baloty 50, 60 ,70, 80 lub 90 x 120, pasowe?

Na stówkę mogę powiedzieć, że Hesston inaczej FiatAgri. Szerokości poszczególnych modeli też różne 100 lub 120cm

mlodyy18    1

Panowie co powiecie na temat Welgera RP200 i RP220? Belowałbym okolo 300 bel słomy i 200 sianokiszonki rocznie. Ciagnik to Zetor 10145 albo od biedy 7211(wtedy bez nozy). Czy w cenie tej prasy, czyli jakies 35 tys znajde jakiś lepszy model? Ojciec chce kupic Metal fach z nozami i rotorem nowa (55tys) ale mi sie wydaje ze za tyle kasy na tak malo bel (500 rocznie + moze 100 na uslugach) nie ma sensu kupowac nowego sprzetu bez Prow i to jeszcze widze ze sporo osob odradza mf. :/ sam już nie wiem, pomożecie coś doradzic?

Pozdrawiam serdecznie :)

tespis17    21

Mikruss co do klapy to widziałem nową prase NH to w porównaniu z tamtą to moja się wolno zamykała, tamta to chwila moment do 2 nie zdążyłbym policzyć... mam 2 drabinki od samego początku i nie ściągałem tej górnej, w JD 550 pamiętam że wszystkie poodkręcałem bo się strasznie pchało... A w słomie fakt sieczka totalna tym bardziej taka deszczowa jeszcze...

Ja mam zawór prawie do samego końca skręcony to jak jeździłem to 10km/h to Renia 70KM miała co robić... ale jak czytałem w instrukcji obsługi to 70KM to zapotrzebowanie optymalne...

NH658

-"wolniej w pokos" Moim zdaniem zawsze ta prasa będzie kręcić kulkę, próbowałem nawet z otwartą komorą. U mnie nie ma tego problemu,chyba że krzywo w rządek wjeżdżam wtedy zwalniam, ale to na podbieraczu się zapcha.

-"sieczka" zmniejsz ciśnienia i problem będziesz miał rozwiązany, Ja próbowałem na 2400 czyli na maksa zawór to dopiero sieka była.

Maks.2000 , Przy maks. ciśnieniu każdy ciągnik będzie miał ciężko. MTZ też prasowałem i najgorszą rzeczą moim zdaniem było targać prasę po polu (przy ciśnieniu 2000) na WOM miał lekko. Lepiej jechać troszkę wolniej, ładniejsze kulki będą i podbieracz Ci się nie zapcha. Balot kręci się w tej prasie wolno i podbieracz też mógłby szybciej się kręcić.

-"wolno klapa" moim zdaniem u Ciebie to jeszcze szybko u mnie to jest dopiero wolno, i podnosi i opada.

Polecam tą prasę, skomplikowana nie jest ale jeżeli już się zdecydujesz to patrz przede wszystkim na PASY, PASY, PASY i jeszcze raz PASY to jest 80% sukcesu prasach pasowych.

Na każdym Pasie oryginalnym NH jest numer i rok Pasa. Jeżeli ma już spinki to nie znaczy że prasa jest nie dobra.

Bardzo często handlarze podmieniają pasy.

Mikruss    68

kolego spinki wcale źle o prasie nie znaczą.

Sam mam nh648 i jak kupowalem to niektóre byly ori pasy a niektóre juz na spinkach, i te ori byly w najgorszym stanie.

Także teraz sa całkowicie nowe  i tyle.

Co do spinek jeszcze to jezeli ktoś robi dużo sianokiszonki to wystarczy ze jakiś palec podejdzie z przegrabiarki i dziure wpasie zrobi wiec trzeba rozcinac i dawac spinke.

W pokos tez trzeba ciut wolniej wjeżdżać a później pełen but, a jezeli chce ktoś mieć wieksze obroty na podbieraczu to model BR, w tedy juz naprawdę można śmigać :D

Więc sa dwa wyjścia przy zakupie - skupiamy się tylko i wyłącznie na stanie pasów i wydajemy krocie na prase albo kupuje kilka tysiecy taniej i kupuje nowe pasy za 4 tys zł i ma święty spokój.

konrad82    46

Panowie co powiecie na temat Welgera RP200 i RP220? Belowałbym okolo 300 bel słomy i 200 sianokiszonki rocznie. Ciagnik to Zetor 10145 albo od biedy 7211(wtedy bez nozy). Czy w cenie tej prasy, czyli jakies 35 tys znajde jakiś lepszy model? Ojciec chce kupic Metal fach z nozami i rotorem nowa (55tys) ale mi sie wydaje ze za tyle kasy na tak malo bel (500 rocznie + moze 100 na uslugach) nie ma sensu kupowac nowego sprzetu bez Prow i to jeszcze widze ze sporo osob odradza mf. :/ sam już nie wiem, pomożecie coś doradzic?

Pozdrawiam serdecznie :)

Ja mam Welgera RP 200 . Jak dobrze zapłacisz to nawet  Ci  ja sprzedam. :)

Mam ja już kilka lat rotor siatka ,noże . belki robi ładne,  dobrze zbite. Robie około 1000 belek rocznie i nic sie nie dzieje.  Jedyny problem z tą prasą jest taki że trudno znależć idealny egzemplarz ,zeby miała siatkę i była w idealnym stanie. ja swojej szukałem pół roku ... Pytaj o co chcesz...

Metal fach to badziewie

mlodyy18    1

Jak narazie jeszcze nie jestem pewny co kupie chociaż sporo użytkowników tej prasy ją bez wahania poleca, ale dzieki za mile checi :lol:

Mozesz mi powiedziec jaki szeroki ona ma podbierak i czy nie ma problemu z szerokimi rzedami slomy, albo ewentualnie problemu ze stawaniem balota przy slomie podczas prasowania w poludnie. Ale mysle ze z tym problemu nie bedzie nawet jesli nie pójdzie prasowac w poludnie to pojade wieczorem bo az tyle słomy nie mamy -_-  

konrad82    46

Czasem potrafi się zatrzymać ale większego problemu nie mam, w tym roku na jakieś 600 sztuk jedną musiałem wyrzucić nie owiniętą siatką. Ja przeważnie wieczorami prasuje bo w dzień się kosi...

a podbierak to musze zmierzyć bo nawet nie wiem ale też problemu nie ma.

Edytowano przez konrad82

farmer_89    7

witam, czy warto zakupic uzywana polska prase rolujaca za ok 25 000 zl  sipme badz metal fach lub inna polska?  na ogloszeniach mozna znalezc za ta cene w niemal idealnym stanie ale roznie mowia o polskich prasach co sadzicie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: