gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

tomacha001    5

proszę o doradzenie nowej prasy zwijającej od raz mówię ze coś 55 tyś chce kupić nowa polska prasę proszę o doradzenie w grę chodzą tylko łańcuchowe bo sam nie wiem co kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

stoi już dłuższy czas na allegro, miałem brać coś tego typu ale ona jest bez siatki no i u mnie odpadała, kupiłem pottingera za tą samą kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt309c    41

Jakie macie opinie na temat pras krone. Zastanawiamy się nad round pack 1250, lub vario pack 1500mc,. Wiem że stałokomorowej i zmiennokomorowej nie mac co porównywać, ale czy prasa łaćuchowa będzie dobrym wyborem, czy może jakaś pasówka z john deere? Jak to jest z eksploatacją, częściami, która bardziej jest wytrzymała, pasówka czy łańcuchowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

i z nożami czy bez??

najpierw by trzeba pomysleć o mocniejszym ciagniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

to wszystko zależy jaki masz ciągnik prasa z rotorem to musi mieć co najmniej 90 km ja bym ci polecił pare pras ale i tak to zależy od traktora

http://olx.pl/oferta...html#27bb854080 do tej jak mówiłem minimum 90 km

http://olx.pl/oferta...57-ID5Uk5D.html a natomiast tą prasą wystarcz tylko 60 km

http://olx.pl/oferta...html#90f3ed849b a ta jest dobra do siano kiszonek słomy i siana tylko jedna rada jak robisz bele z siana suchego to siano musi być idealnie suche

 

 

Ludzie nie przesadzajcie z tym że rotor zwiększa zapotrzebowanie na moc o kilkanaście KM. Sam rotor bez noży nie potrzebuje wiele więcej mocy niż zwykły podajnik widłowy...


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Pytanie do osób zorientowanych w temacie, co to za wynalazek z metal-fachu o oznaczeniu Z589/2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

opisproduktu.png

 

 

PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST

 

Prasa Rolująca Zmiennokomorowa Z-589/3 z podrzutnikiem

Producent: Metal-Fach

!!!!! OKAZYJNA CENA BRUTTO !!!!!

-80 300zł-

 

68646764.jpg

Wyposażenie standardowe:

1. panel sterowania

2. rampa wyładowcza

3. ogumienie 400/60 -15,5

4. gumowe koła podbieracza

5. regulowany zaczep

6. szerokokątny wałek przekaźnika mocy ze sprzęgłem ciernym

7. obwiązywacz siatką

8. obwiązywacz podwójnym sznurkiem

9. centralne smarowanie łańcuchów

INNE PRASY METAL-FACH SOKÓŁKA

 

Producent/model

Rodzaj komory

Szer. Pobieracza

Zamki komory

Zapotrzebowanie mocy

Cena Brutto

Z-562

Walcowa

1,8m

Mech.

35 kW

42 800zł

Z-562 z rotorem

Walcowa

1,8m

Mech.

50 kW

47 800zł

Z-562 z rotorem i nożami

Walcowa

1,8m

Mech.

70 kW

51 800zł

Z-589/3 (podrzutnik)

6-pasów i 3 walce

2,0m

Mech.

45 kW

80 300zł

Z-589/2 z rotorem i nożami

6-pasów i 3 walce

2,0m

Mech.

55 kW

97 300zł

Wyposażenie dodatkowe Prasy Z562:

*Centralne Smarowanie 1800zł*

*Obwiązywanie siatką 4000zł*

*Aplikator do zakiszania 3800zł*


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Sezon za mną więc mogę wystawić opinie o mojej obecnej prasie New Holland 648. Sprasowane wszystkiego czyli sianokiszonki, siana i słomy ok. 600/700 bel. Prasa na początku przysporzyła troszkę problemów ale o dziwo wszystkie części mam dostępne raptem 30km ode mnie nowe lub używane, no ale zawsze coś trzeba włożyć w używany sprzęt, z nowymi prasami ludzie mieli problemy u mnie w okolicy a co dopiero z używanymi...Dałem za nią chyba 24 tys zł... Rocznik 2001... Nie ukrywam troszkę musiałem się poduczyć w prasowaniu tą prasą bo a to potrafiła się przypchać a to narzucała słomy na aparat siatki, przyczyna była jedna: za wolno jeździłem a ona strasznie cięła słomę i wszystko szło na pasy... Prędkość z ją jeździłem to wg. tabelki w Renault 77.12 to 10 km/h!!! Wydajność 39 belek 125cm na godzinę :D, Wydajność tej prasy jest super :D Mogła by mieć jeszcze szybszą hydraulikę zamykania klapy no ale wystarczy na moje potrzeby to co jest ;) ... Rozpoczęcie beli: idzie elegancko nie ważne czy to sianokiszonka, siano czy słoma. Jedynie mały problemy miałem ze słomą żytnią która była 3 razy zapadana przez deszcz ale tutaj wystarczyło wjeżdżać troszeczkę wolniej w pokos na pustej komorze a później ogień i tyle... Komputer bardzo przyjemny w obsłudze i prosty. Podbierak szeroki a co za tym idzie bierze wszystko i powiem tak w porównaniu do JD 550 nigdzie nim nie przyhaczyłem żeby się ziemia sypała co miało właśnie w niej miejsce na pochyłościach... Ścisk palca się nie wciśnie nawet nie wiem czy nie dobija lepiej niż JD 550 na pewno nie ma co nawet jej porównywać do belek po Sipmie.... Co do mocy ciągnika Renata ma 70KM wystarcza ale jakby z 10KM było więcej to było by idealnie ;) ...

Podsumowując oceniam tą prasę na 4 z dwoma plusami i nie zamierzam jej w najbliższym czasie zmieniać nie mam jej co porównywać do JD 550 i bardzo miło mi się nią pracuje. Parę rzeczy sobie dopracuje przez zimę i będzie git ;)

Polecam ją każdemu kto chce kupić używaną sipme czy inny polski wynalazek ;P Nawet nie ma co porównywać... Cena/Jakoś = 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

hydraulika klapy jest szybka , ja swoim mf musze trzymać delikatnie dźwignie żeby nie waliło klapą przy zamykaniu ;)

pytanie - masz 2 drabinki czy jedną w podbieraczu

ja miałem jedną i w trawie mi sie zapychała, dorobilem wg wzoru drugą co jest głębiej i w trawie jest super ale w slomie musiałem ją wyciągać bo sieczke robiło za mocno ;)

co do prędkości owijania- ja w tym roku na pasownym polu robiłem 35 belek słomy 120x150 :D i owijałem sznurkiem ;)

jedynie faktycznie jak komoroa pusta trzeba przez pierwsze 3-4 metry jechac wolniej żeby się podbieracz nie zapchał i jak zacznie kulać belke to wiele fabryka dała :D

Teraz w trawie wyprubuje ją z ciągnikiem 80 km to zobaczymy jak pójdzie bo MF675 przy porządnym dobijaniu słomy to faktycznie dostawał troszke w palnik (palec w bele się wbijało na dlugość paznokcia ):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss co do klapy to widziałem nową prase NH to w porównaniu z tamtą to moja się wolno zamykała, tamta to chwila moment do 2 nie zdążyłbym policzyć... mam 2 drabinki od samego początku i nie ściągałem tej górnej, w JD 550 pamiętam że wszystkie poodkręcałem bo się strasznie pchało... A w słomie fakt sieczka totalna tym bardziej taka deszczowa jeszcze...

Ja mam zawór prawie do samego końca skręcony to jak jeździłem to 10km/h to Renia 70KM miała co robić... ale jak czytałem w instrukcji obsługi to 70KM to zapotrzebowanie optymalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a jakie ciśnienie miałem na zegarze na prasie??

ja miałem 155 bar i MF szedł ładnie ale komin czerwony :D a zapas na zaworze jeszcze spory ;)

z tym że też prędkość to minimum 10 km/h, czasami nawet więcej jak silnik dawał rade ;)

co do klapy to sprawdź czy nie masz regulacji wydatku na wyjściach hydraulicznych lub zaworu gdzieś w prasie, bo u mnie to klapa leci jak kamień i musze uważać ;)

Co do zapychania się słomą mechanizmu siatki - w słomie ściągnij ta drabinkę co jest dalej w podbieraczu to problem zniknie - u mnie się gromadziła słoma nad nią i potrafiło przyblokować iglice sznurka ;)

70 to chyba minimalne żeby to szło właśnie w miarę :)

PS. Masz wersję z nożami na wałku w komorze może?

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie 200 bar i nawet wskazówka się wychylała ponad a jeszcze z pełny obrót na zaworze bym zrobił... Co do klapy muszę sprawdzić ... Tego z drabinką to nie widziałem ale w tym sezonie to już raczej tego nie przetestuje ale dzięki wielkie z info ;) bo masz rację wszystko jest zawieszone na tej drabince czyli wielka sieczka a czyścić to to aż przykro się robi... I jak na sznurek owijałem to tak jak piszesz iglicę przyblokowało...

Mam wersję z nożami ale niestety brak noży :( podobno od kosy od bizona pasują po przeróbkach...

Z tego co pamiętam w instrukcji napisali że moc minimalna to 45KW ale ręki nie dam sobie uciąć... Moje zdanie jest takie 80KM to jest optymalna moc żeby wykorzystać pełną wydajność tej prasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

no to nieźle jak 200 bar

szczerze u mnie na 155 nie idzie palca wbić, kolega w 658 tez ma na tyle ustawione i jechał mtz 82 i mowi ze akurat.

Raz miałem ponad 160 ale przy szybszej jeździe silnik mi chciał wyskoczyć w ciągniku ;)

Nie wiem od czego to zalezy że u ciebie idzie tak lekko przy tym ciśnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

u mnie to tak wygląda:

Wiesz jak jeździłem tak gdzieś ok. 6km/h to było akurat dla ciągnika ale jak zacząłem jeździć to 10km/h to było ewidentnie czuć że mocy zaczyna ewidentnie brakować ale pierwszy mój sezon z tą prasą :D

 

Ogólnie chwaliłem JD 550 ale niech się przy NH chowa... Każdemu polecam prasy pasowe bo naprawdę nie ma co porównywać do "naszych polskich wymysłów techniki" no i faktycznie efekt widać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5213    0

kolego jak masz dużo słmy do prasowania to nie kupuj walcówki bo pojedziesz w południe na pole szlakt cie jasny trafi i wrócisz do domu,siano, sianokiszonki super ,wiem bo mam walcówke metal-fach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja mogę dać opinie na temat prasy Sipma PS 1210 CLASSIC kupiłem nowa wiec sprasowałem nią 700 balotów słomy i pierw robiłem nią ursusem c 360 ale za mało było mocy podczepiłem mtz 82 i było sam rad i jestem zadowolony ładnie były zbite kulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albert11    0

mam pytanie dostałem premie dla młodego rolnika i sie zastanawiam jak nowa polsak prasa myła by najlepsza dla gospodarstwa 50 ha ? prosze o pomoc

 

zastanawiam sie nad sipma 1221 farma plus , nowum ursusem lub feraboli 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

opisproduktu.png

 

 

 

Opis produktu widziałem, chodziło mi o to czy to jest ich konstrukcja czy kopia jakiejś zachodniej prasy?

 

kolego jak masz dużo słmy do prasowania to nie kupuj walcówki bo pojedziesz w południe na pole szlakt cie jasny trafi i wrócisz do domu,siano, sianokiszonki super ,wiem bo mam walcówke metal-fach

 

To że w metal-fachu bela staje nie oznacza że w innych prasach jest tak samo, ja mam 44s i nic nie staje.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

co powiecie o tej prasie jak z awaryjnosciahttp://allegro.pl/prasa-vicon-rf130-i4534547209.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jakie znacie prasy, które robią baloty 50, 60 ,70, 80 lub 90 x 120, pasowe?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj