Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Wie ktos ile kosztuje prasa Vicon'a i jak sie sprawuje

ostatnio miałem ich cennik więc kosztuje 58 tyś i to jest goła prasa a do niej opcja kosztuje w granicach 8 tyś zł netto

karuś    4

Krone Vario Pack 1500 MC. W tym roku będę miał nią balotowane na siatke.

szefu    0
Moim zdaniem John Deere to najlepsza prasa.

Mam zamiar zakupić prasę FIATAGRI 5850 - zwijająca zmiennokomorowa. Prosze o jakieś informacje na temat tej prasy(zalety i wady).

Będę wdzięczny za każdą informację o prasach zmiennokomorowych.

robertbara    57
Te df to są strasznie podobnie do vicona, choć nie do wszystkich wystarczy popatrzeć

http://www.deutz-fahr.de/deutsch/futtererntetechnik/

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=19637

Sorry robertbara, że wykorzystałem twoje zdjęcie :P

Nie ma sprawy Kolego :P Po prostu grupa Kvernelanda je produkuje dla Deutz-Fahra :P

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=22434

karol86    0

witam w zadnym wypadku nie kupujcie prasy mascar to chyba najgorszy zzłom, spalila mi sie w zeszlym tygodniu a wczoraj spalila sie dla goscia z sasiedniej wsi , mam jeszcze jednego znajomego ktory taka posiada i tez mu sie grzeje i polewa woda co kilka bel jak wiecie cos na temat tych pras to piszcie

pioter    44

Twój mascar jest na łańcuchy???

znajomy miał Rollanda 44 na sznurek pracuje z JD5720 ale juz drugi rok nie może w słomie ujechać-bela się zatrzymuje.kupił teraz Rollanda 46 RC ciekawe czy Jasiek uciągnie ją w sianokoszonce....

michal16    1

hej koledzy nie mam hodowli ale mam 125 ha i chciałbym prasowac słome i sprzedawac robiłem tak ale musiałem najmowac prase.. jaka prase wybrac ktora szybko zwijała bo o czas mnie najbardziej chodzi.. prasa do 20 tys w porywach do 25..

kris14    259

Żeby szybko owijała bele to musi mieć obwiązywacz siatką, jeśli ma być tylko do słomy to pasowa lub łańcuchowa.

Ale jeśli zależy Ci na naprawdę na dużej wydajności to najlepsza by była prasa wielkogabarytowa/wielkobalotowa :rolleyes:

greg93    4

co wy opowiadacie za bzdury przecież sipma jest zrobiona razem z omasem a nie to samo co krone :rolleyes:

johny    2

Co myślicie o prasie Claas Rollant 250 RC i mam takie pytanie czy wie ktoś od kiedy montują w tych prasach MPS

Fenol    4
Moim zdaniem John Deere to najlepsza prasa.

jasne w gospodarstwie w ktorym pracuje zepsula sie 3 razy w czasie sezonu, zawsze to samo,lozysko i jakis walek zaczynal szaleci zrywalo jakis czujnik....

Fenol    4

i jeszcze pare slow na temat JD582, prasa nie daje sobie rady z sianem-zapycha sie na nozu odcinajacym siatke, a dla jasnosci nadmienie ze prasa pracuje z ciagnikiem 6620 i 6230, oto bilans awari od mojego ostatniego wpisu; zgiety silownik, peknieta sprezyna, przeciety pas, delikatnie zgieta rama, prasa w roku robi okolo 1000 bel i ma 3 lata w zeszlym roku kilkarazy zerwany czujnik, walniete lozysko i ukrecony walek WOM, polska zwijaka nie wk@$#%a tak bardzo jak beznadziejna JD nie wszystko zloto co JD

mirasek    7

Cieszy mnie że większość tutaj uważa Sipme za najlepszą prase... będzie mi ją łatwiej sprzedać :)

Jest to dobra prasa do niewielkich ilości słomy i siana, ma małe zapotrzebowanie mocy (54KM), jest stosunkowo tania i części są łatwo dostępne. To tyle zalet... Bo puścić tego szrota w sinokiszonke czy większe ilości słomy i siana to jest katorga. Podbieracz i podajnik jest idiotycznie zaprojektowany, zapycha sie z łatwościa i pół biedy jak da sie go odblokować od przodu bo jak nie to klapa w góre i cały balot w pi...u :) Pręty w łańcuchach zwijających są chyba z plasteliny, potrafią łatwo zmieniać kształt i zachodzi problem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=2629 , wtedy to Sipme pogięło tak fantazyjnie że do prostowania był podajnik sznurka, belka osłony łańcuchów, boczna sciana, drabinka nad podbieraczem i wszystkie pręty zwijające, jak dla mnie fenomen :) Łańcuchy napędowe wyciągaja się i potrafią pekać. Podajnik sznurka uruchamiany ręcznie powoduje bóle prawej ręki po całym dniu pracy. Jednym słowem kiepski projekt a materiały pożal sie Boże... mimo to nie jest to zły sprzęt jak ktoś nie ma wielkich wymagań. Sipma 279/1 czerwona :)

Frost    0

moim zdaniem sipma classic sam ją mam i nie narzekam. :D

Edytowano przez robertbara
Błąd

Większość uważa że Sipma jest najlepsza. Ja sam mam zieloną sipme i nie mówię ze jest najlepsza . Czerwone może i są dobre ale bez przesady . Na początku sipma spisywała się dobrze ale w tym roku to mnie wiele razy wkurzyła :angry:

Trzeba było wymienić łożyska i inne rzeczy . Na całe szczęście w marcu będzie miała 5 lat i pewnie się jej pozbędę i myślę nad zakupem prazy zmiennokomorowej na pasy Mascar Mustang 165 lub 165L. Dla mnie obecnie najlepsze to są:Claasy,Krone i Vicon.

Pozdro FarmerF10244c1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: