Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

piotr820    42

@RafZielak ale u którego byłeś bo tam jest dwóch, ten pierwszy ma złomy, a ten drugi fajne, tam gdzie @Luke kupował...

Witam

Kupiłem prasę tam gdzie @Luke , czyli u pana Jacka z Koloni Łyszkowice...

Polecam, gość zna się na rzyczy, nic nie picuje, co chciałem to mi pokazał, nic nie kombinował, ceny nie ma tak bardzo wygórowane jak na stan maszyn, moja prasa ma jeszcze lakier na zębatkach, widziałem troche pras, i gadałem z kilkoma ludźmi i żadnego bym nie polecił.

Tylko transport to on ma drogi, tzn. on, jakiś tam jego kolega, liczy 2,3 zł/km, do tego jeszcze wydłuża trase, ja jechałem do niego i miałem 140 km a on wyliczył 175... Za tą cenę to by może i załatwił ciężarówkę z naczepą.

Wiec jeśli kupować u niego to tylko z własnym transportem...

Pozdrawiam ;):);)

ptaszyna    125

Tak to jest jak się nie chce samemu szukać transportu, a tak na poważnie to ciekawe jak ty byś miał transport czy byś jeździł za marne grosze, w moich okolicach za ciężarówkę z naczepą wołają min. 4 zł/km za lawetę +/- 2 zł/km, a z wydłużaniem trasy to jest tak że tam gdzie przejedziesz osobówką nie zawsze przejedziesz ciężarówką bo są ograniczenia nośnośni na co kierowcy aut osobowych nie zwracają uwagi. Piszę to nie w obronie przewoźników tylko sam się przekonałem o tym bo osobówką zrobiłem 300 km w jedną a potem jak jechałem w ciężarówce po sprzęt to trzeba było drogi nadkładać ( wyszło 350 ) bo były ograniczenia na które nie zwracałem uwagi.

bialy2005    193

w transporcie jest kryzys ale za 2,3 naczepy to raczej nie znajdziesz :) widziłęm oferty po 2,5 ale to jeżdza za tyle tylko samobójcy bo koszt paliwa i kierowcy to 2zł !!!!!!!!!! Druga sprawa to odległosc na trase 100 czy 150km nikt ci naczepa nie pojedzie nawet po 3zł bo tu nei chodzi o odległosc ale i czas stracony na załądunek i rozładunek. Trasy do 200km nawet wiecej to sie lata czesto na pusto czeby czasu nie marnowac. Co z tego ze wezmisz po 3złza 150km jak to daje w efecie koncowym może 100zł zarobku a pół dnia przy dobrych układach zmarnowane.

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    157

Ale muszę poprzeć kolegę piotr820 niestety gość od transportu leci sobie w kulki i dla mnie cena 2,30zł to jest normalna za km no ale nie wiedziałem że 71km x 2 czyli 142km x 2,30km to się równa według tego pana od transportu 430zł bo mi wychodzi 326zł umówiliśmy się na 350zł mówie ok no ale zaczął się tłumaczyć że autostrada płatna (dzień wcześniej jechałem i jakoś płatna nie była), bo viatol itp. no to kuźwa niech nie pierdzieli głupot że 2,3zł tylko 2,6zł bo wtedy bym go nie wziął tylko znajomego za 2,4zł ... Ja mu wypłaciłem 400zł i powiedziałem że niech nie liczy na dobrą opinię z mojej strony na internecie i każdemu chcącemu kupić maszynę tego handlarza będę polecał ale zaraz zaznaczę że jak dojdzie do zakupu to transportu niech szukają gdzie indziej bo gość jest oszustem i śmiało mogę to powiedzieć....

piotr820    42

Dzięki @Luke za poparcie...

@ptaszyna ja rozumiem jak są drogi że nie da się inaczej przejechać, ale ja jak jechałem zwracałem na to uwagę, żeby większe samochody mogły przejechać. Mówię temu gościowi, a on mówi że tędy nie jedzie bo są dziury, no sory, ale ja płacę. Wyznaczyłem mu trasę która wynosiła 140 km a on wyznaczył 170, bo mu się nie chciało jechac wsiami, itp. Jechał trasą, cały czas 90 km/h więc samochód mu mało spalił, więc powinien wziąć to pod uwagę... Rozumiem że na 300 km 50 to normalne, ale nie na ponad 100 km 30... Chciałem żeby wzioł 2 prasy, @Luke i moją, ale on mówi że się nie zmieści, według mnie jeszcze by miejsca zostało. Dlatego mówię że drogo bo u mnie taki transport to poniżej 2 zł...

ptaszyna    125

Dlatego mówię że drogo bo u mnie taki transport to poniżej 2 zł...

Tym bardziej się dziwię że nie bierzesz " swojego " transportu.

jacor95    2

Witam. Podepnę sie pod temat. Czy prasa rolująca welger rp 12 z gładkimi walcami posiada haki trzymające komore?? Pozdrawiam

jacor95    2

Morfi81, a sianokiszonkę też robi? Jak tak, to jak mu sie w niej sprawuje? Wiesz może czy dobrze zbija sąsiadowi bele?

usiek93    0

Ja mam John deere 623 Multicrop i jest super bele dobite że paznokcia by nie wycisną. Nie chcę narazie polecać bo mam ją dopiero rok Ale narazie bez zarzutów.

Piotrek1975    318

Jacor95 mój kumpel ma taką prasę nawet belował mi ze 2 lata w sianokiszonce belowała ale nie były zbite i na dodatek zdeformowane. Słomę belował tylko wieczorem bo mu się zatrzymywało tylko że on na dodatek miał nad spawane druty na walcach , bo bez nich to w ogóle by chyba nie dał rady w słomie. Ja też miałem taką kupić ale jakoś wybrałem klasa 44S i nawet przez chwilę nie żałuję tylko raż stanęła bela ale dla tego że łańcuch się zerwał a belowałem w samo południe przy 33 stopniach aż słoma się się kruszyła ale szło.

łukasz    29

Panowie szukam prasy zmienno-komorowej do 65tyś zł. Ma być to prasa do sianokiszonki czyli mile widziane noże. Zastanawiałem się nad welger rp435 i claas variant 360 którą wybrać?

domi113    0

Witam. Zapadła decyzja kupna prasy FENDT 5200V SC14N cen jaką dogadałem ze sprzedawcą to 122 tyś netto umowy jeszcze nie podpisałem więc mogę się rozmyślić. Czy ktoś wie coś na temat tych pras lub Massey Feguson, Galliganii, i Vicon bo wszystkie zjeżdżają z jednej linii montażowej produkowane są w fabryce galligiani we Włoszech a właścicielem marki jest grupa kverneland . Jak ta prasa spisuje się w praktyce czy jest awaryjna? Będzie współpracować z MF 5460. Czy uważacie że to dobry zakup?

Luk1988    1

Witam wszytkich. Jestem tu nowy i postanowiłem się podpiąć pod ten temat gdyż też nie wiem jaką prasę wybrać :wacko: Cena +- 20 tyś.A mianowicie czy iść w polski sprzęt tj sipma/metal fach czy może lepiej zachodni. Ma być z siatką bo nie chcę się bawić w poszukiwanie adapteru. Obecnie mam na oku dwie prasy,metal fach http://tablica.pl/of...57-ID5zQlW.html

I znalazłem gallignani R52 L2, ta ma rotor i noże http://tablica.pl/of...57-ID3HZUW.html

I mam wgl mentlik w głowie, wiem że polskie są młodsze i mają tańsze części ale jakość taka sobie,zachodnie,jakość lepsza ale cena i dostępność części.

Szczerze to kusi mnie ta gallignani, ta marka ma dobre opinie z tego co wyczytałem, a ten egzemplarz ma rotor co przy kiszonce jest plusem,ale te części,ech pomóżcie,pozdrawiam :)

PS ciągnik mam 102 konny

Edytowano przez Luk1988

katopo    4
Luk1988    1

No oki oki, tyle że ja się trochę boję takich pras przez ich już bardziej skomplikowaną budowę, no i nie mam przekonania do pasów,bardziej jestem za wacówką , a co o tej gallignani powiesz?

katopo    4

Ja osobiście nic nie powiem bo takiej nie mam ani ja ani na okolicy. Mogę się podzielić tylko tym że zmiennokomorowe zbiją ci lepiej niż walcowa stałokomorowa. Może być to też przez to że sam mam zmiennokomorową. Z drugiej strony znam osoby które mając prasę stałokomorwą mają odwrotną teorię ale to już inna sprawa.

Mikruss    68

Ja mam NH 648, od 2 sezonów, zrobiła trochę ponad 1000 balotów. Pracuje super, naprawdę wydajna prasa, u mnie śmiga z ciągnikiem 68 km i zbicie jest genialne ;)

Co do części, jedyne co może ci się popsuś to albo spinki na pasahc albo łożyska a to dostaniesz w większości dobrych sklepów rolniczych ;)

tomcio551    0

Witam mam pytanie mam do kupienia prese john deere 590 rok 1999.Za 18tys.niewiem czy to dobra cena presa niema siatki wałka czyszczącegoteż niema.a tak pozatym ma wszystko szeroki podbieracz, komputer ,szeroki opony.i pisze do was o porade brać czy nie proszę o odp...

mariuszd93    489

Cena jest dość atrakcyjna , niestety zdjęcia robione tak żeby za duzo nie zobaczyć .

Według mnie najlepsze lata ma już dawno za sobą , ale trzeba dokładniej obejrzeć

SF21    0

witam mam pytanie czy sipma z 279\1 łańcuchowa jest dobra do sianokiszonek

morfi81    30

@ SF21 raczej nie jest dobra do sianokiszonki, ponieważ dobra prasa do sianokiszonki powinna posiadać rotor i noże, szeroki podbierak, owijanie siatką, natomiast jeżeli chodzi o rodzaj prasy to już według upodobania czy też mocy ciągnika, funduszu i ilości prasowanych bel w sezonie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: