Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Luke16    161

ptaszyna 600zł ale prasa ma jeszcze lakier na walcach i wszystkie pasy są bez spinek czyli tak jak fabrycznie powinny być czyli zgrzewane... I włączył i nawet komputer przyniósł i pokazał co i jak nawet ja nie chciałem a pokazał i nie było co się zastanawiać tylko brać bo przy mnie o nią dzwoniło jeszcze dwóch .... Chyba mu jeszcze ciągnik powierzę żeby mi jakiś ściągnął ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

konrad82    46

ptaszyna 600zł ale prasa ma jeszcze lakier na walcach i wszystkie pasy są bez spinek czyli tak jak fabrycznie powinny być czyli zgrzewane... I włączył i nawet komputer przyniósł i pokazał co i jak nawet ja nie chciałem a pokazał i nie było co się zastanawiać tylko brać bo przy mnie o nią dzwoniło jeszcze dwóch .... Chyba mu jeszcze ciągnik powierzę żeby mi jakiś ściągnął ;)

Witam, ja jak szukałem swojej prasy to też znalazłem taką co miała lakier na walcach, ale zębatek na walcach już nie miała.....

tespis17    21

@Luke16

Gratuluje. a możesz napisać jaki przebieg ma, ile przepracowanych bel łącznie???

ptaszyna    125

Bo to nie allegro i nie ma "kup teraz" i do puki nie będą Cię denerwować telefony, to można spokojnie czekać aż ogłoszenie samo wygaśnie.

Karol-13    0

A mowicie że te walcowe to takie dobre,byłem dwa razy w Kąkolewie k.Grodziska Wlkp. na Zielonym Agro Shoow i jakoś do walcowych nie mam przekonania.Moim zdaniem przy presowaniu np. kończyny dużo listek jest wyczaśnietych przeez te walce.

A mowicie że te walcowe to takie dobre,byłem dwa razy w Kąkolewie k.Grodziska Wlkp. na Zielonym Agro Shoow i jakoś do walcowych nie mam przekonania.Moim zdaniem przy presowaniu np. kończyny dużo listek jest wyczaśnietych przeez te walce.

piotr820    42

A miał ktoś NH 648 z mechanicznym owijaniem sznurka??? ja to się wszystko odbywa??? Da się do takich pras dołożyć obwiązywacz siatką???

@Luke Oglądałeś tą??? http://otomoto.pl/ne...na-A405845.html

Ja miałem zamiar po niedzieli jechać ją oglądać, ale chyba zrezygnuje, nie chciał jej uruchomić??? Mówisz że ta najlepsza była?? a pasy miała całe??

A oglądał ktoś tą http://otomoto.pl/ne...na-A398411.html ?????? Co o niej sądzicie?? Bo właśnie miałem jechać do pleszewa i tego jarocina obejrzeć te dwie...

@Luke A ty tą prase już kupiłeś?? Nie miał ten gość innej tam jeszcze??

@RafZielak Ale powiedz o którym mówisz?? o tym z Pleszewa, czy o tym od którego @Luke kupił prase??

Edytowano przez piotr820

RafZielak    13

Nie chcę za bardzo studzić Waszych pozytywnych emocji związanych z tym handlarzem z okolic Łyszkowic (woj. łódzkie) tym nie mniej ...

3 lata temu szukaliśmy ciągnika i dość mocno napalilismy się na sprzęt marki Kubota. Traf chciał, że ów handlarz posiadał wtedy akurat M9540 w dobrym roczniku i niezłej cenie. Chcieliśmy co prawda mocniejszy sprzęt, ale ... mając do niego 30 km postanowiliśmy zobaczyć co tam w trawie piszczy.

Handlarz mega uprzejmy, grający fachowca, całkiem sporo sprzętu ... poczuliśmy się jak w salonie samochodowym bo w zasadzie wszystko, do wyboru do koloru. Zdanie zmieniliśmy dopiero gdy chciał nam pokazac, że w owej Kubocie zmiana prędkości wałka WOM to "tylko" kwestia przekręcenia główki, złapał za klucz, odkręcił wszystko, pociągnął i ... wylał na swoje podwórko 70 litrów oleju przekładniowego ze skrzyni. Póxniej zaczęliśmy oglądac jego sprzęty uważniej i w końcu sam się przyznał, że wraz z ojcem i kimś tam jeszcze ściągają, naprawiają i sprzedają. Dalsze oglądanie sprzętu potwierdziło, że już tak cudownie nie jest.

Pozdrawiam

Rafał

P.S. Nie zmienia to jednak faktu, że szanownemu kupującemu życzę 100.000 balotów bez awarii. :-)

P.S. Nie znam nikogo kto po przesiadce z walcowej na pasową chciałby wrócić do walcówki. Każdy chwali swoje to prawda słuszna od wieków. W tym wypadku chwali dopóki nie wypróbuje czegoś lepszego (pasówki zmiennokomorowej).

Edytowano przez RafZielak

konrad82    46

Kolego Ameryki nie odkryłeś..... każdy handlarz tak robi... BO dobry sprzęt zza granicą jest dużo droższy niż u nas .Tylko jeden kupi nowe części ,włoży i działa a drugi pospawa stare poszlifuje dotoczy i działa trochę...

Mikruss    68

W nh mechanicznej (bez elektroniki) nie ma licznika całościowego jest niestety tylko dzienny licznik balotów.

Na mojej 648 tez na tabliczce jest 644 a na obudowach itp 648 i na kilku co oglądałem tak było, moja jest 2002 rok.

Co do obwiązywania sznurkiem idzie dość sprawnie i szybko, idą 2 sznurki od środka do zewnetrznej strony, także z jednym sznurkiem nie da się owinąć.

A czy da radę dolożyc siatke tego nie umiem powiedzieć.

szpadel2012    0

Hopy co wybrać jd854 mchale 660 jd znam to jest stary model ale znany, na 960 nie stać mnie, mchale wygląda na ciężką prase (600kg cięższa). Ja mam do prasowania siano-kiszonke, siano i słome. Prosze o opinie i uwagi co do tych pras.

Edytowano przez szpadel2012

PiotreQ99    0

Panowie, potrzebuje nowej, polskiej prasy, do 500 sztuk sianokiszonki rocznie, w przyszlosci doszla by do tego na pewno sloma. Ciagnik to Ursus C385 (rzekomo z silnikiem 912). Mam dylemat czy wybrac cos tanszego, np Ursusa Z-543 czy moze lepiej doplacic do lepiej wyposazonej Famarolki VD z nozami i rotorem. Roznica w cenie bedzie na pewno znaczaca. Moze cos z Sipmy?

Luke16    161

Na polskich prasach się nie znam za dobrze ale doradzę coś w kwestii rotora i noży, że możesz o tym zapomnieć przy ciągniku C385.... Kolejna sprawa koniecznie nowa? Jakością te prasy nie są za fajne no i nie mówimy tutaj o zbiciu bo kupisz np. pasówkę NH, JD czy Vicona za ok. 25 tys zł i zbije Ci lepiej niż nowa sipma... Ale jak koniecznie na nową się upierasz to wybrałbym Famarolkę DFkę ale bez żadnych noży czy rotora... Znajomy prasę ursusa kupił to była tak zrobiona że jak wyjechał w pole to mu się coś na dzień dobry urwało... Serwis przyjechał zrobił, potem owinęła mu 2 baloty siatką i aparat się rozleciał ... Sipma? Podobno strasznie poszły do góry te prasy... co do jakości sąsiad ma 3 letniego Classica i pół łożysk i łańcuchów wymieniał. Więc z tymi nowymi prasami to jest różnie

Edytowano przez Luke16

PiotreQ99    0

Co do rotora i nozy - sasiad ciaga VD 75 konnym Farmtrackiem z kompletem nozy, lekko nie ma ale daje rade, wiec mysle ze i moj Ursus powinien sobie poradzic.

Wolalbym nowa bo mysle ze byloby z nia mniej problemow niz z uzywana, ciezko wybrac cos w dobrym stanie, a i z czesciami nie byloby problemow z przypadku awarii, co w przypadku starszej zagranicznej mysle ze mogloby byc problemem.

ptaszyna    125

Ciagnik to Ursus C385 (rzekomo z silnikiem 912).

Żartujesz?Nie wiesz czym się różni sil. 385 od 912, 385 ma pokrywki przykręcane pod kolektorem wydechowym a 912 w tym miejscu ma okrągłe korki ( zaślepki).

Mikruss    68

z czesciami ciężej jest do nowych polskich niż do starych pras z zachodu, bo nigdzie w sklepie ich nie dostaniesz a podstawowe rzeczy to ja do NH dostane prawie w kazdym sklepie, do tego mam serwis 30 km ode mnie w razie czego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: