Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

irekwarmia1    0

Polecam pasówke w słomie to walcowe różnie chodzą, a pasówka nie ma znaczenia czy 40 stopni czy deszcz pada a i prędkość większa o wiele i materiał zbity nieporównywalnie mocniej nie ważne czy to kiszonka czy słoma czy siano sam mam pasowego JD 592 roto cut trzecia prasa w gospodarstwie pierwsza pasowa i kolejna na 1000% pasowa :)

piotrekKN83    0

Pasy same z siebie nie pękają bez powodu. Moga się porwać jeśli np. złapiesz twardy kawał drewna albo palce od karuzelówki, które mogą je przedziurawić , a najczęściej słabym punktem są spinki.

Edytowano przez piotrekKN83

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    184

Nie kłóćmy się co lepsze bo akurat to nie ma sensu :P

Kurcze szukam NH/Fiat-Agri w ładnym stanie już nie patrzę na rocznik tylko na to żeby belki kręciła max do 160cm bo taka mi wejdzie do garażu akurat i idzie się załamać :( zaczynam się zastanawiać czy nie kupie czegoś bez siatki i przemęczę się rok na sznurku a potem sprzedam i kupię coś z siatką bo to jest jakaś masakra jakaś gdzie nie dzwonie to nie nie ma, sprzedana trzeba czekać... Mam prośbę do posiadaczy takowych pras modelu 644 i 648 i modeli jeszcze z Fiata czy ktoś mógłby mi przesłać zdjęcie balota owiniętego sznurkiem? Mój mail to Luke16@vp.pl

Nie ukrywam moja jak i nie tylko bo wujowa JD 550 co do owijania sznurka to nie za fajnie to wychodziło... A co za tym idzie sznurek potrafił spadać z rogów balota a potem wszystko się rozpitalało...

qazi    57

nie kupuj bez siatki bo jej później nie sprzedasz

Mikruss    71

kuk byles w pleszewie 15 km ode mnie trza bylo podjechac bym ci pokazał baloty i ogólnie prase ;)

Co do siatki to aktualnie mam na nią gwizdane bo sznurek kupuje 6800 m za 50 zł, także gwiżdżę na koszty siatki :P

Po drugie nie iwme czy jest sens dopłacać ok 4-5 tyś za to że ma siatke, to by trzeba naprawde ileś tysiecy balotow robić aby się to zwróciło

mariuszd93    489

4 -5 TYS to może przy nowej prasie , w używanej połowa tego , poza tym bez siatki dziś problem sprzedać .

6800M w jednym kłębku? to musi być śmiesznie cienki ten sznurek :D żeby się nie rwał to musisz go nawinąć na grubo . Ile czasu zajmuje Ci owinięcie sznurkiem?

konrad82    46

Nie kłóćmy się co lepsze bo akurat to nie ma sensu :P

Kurcze szukam NH/Fiat-Agri w ładnym stanie już nie patrzę na rocznik tylko na to żeby belki kręciła max do 160cm bo taka mi wejdzie do garażu akurat i idzie się załamać :( zaczynam się zastanawiać czy nie kupie czegoś bez siatki i przemęczę się rok na sznurku a potem sprzedam i kupię coś z siatką bo to jest jakaś masakra jakaś gdzie nie dzwonie to nie nie ma, sprzedana trzeba czekać... Mam prośbę do posiadaczy takowych pras modelu 644 i 648 i modeli jeszcze z Fiata czy ktoś mógłby mi przesłać zdjęcie balota owiniętego sznurkiem? Mój mail to Luke16@vp.pl

Nie ukrywam moja jak i nie tylko bo wujowa JD 550 co do owijania sznurka to nie za fajnie to wychodziło... A co za tym idzie sznurek potrafił spadać z rogów balota a potem wszystko się rozpitalało...

Ja pół roku szukałem prasy i nie kupiłem takiej jaką bym chciał. A była to welger RP 200 cena 22 tyś netto. szeroki podbieracz ,siatka + sznurek, rotor z nożami. Prawda jest taka ze prasy z siatką są bardziej wyjechane ,powodzenia w zakupach. :)

Mikruss    71

sznurek jest oryginał new holland ale kłebek nie jest taki mały jak od goloata w którym jest chyba coś ok 4000 m, grubość prawie że identyczna. Co do owinięć to nie mam w prasie bezstopniowej regulacji, tylko skokową i w tej chwili mam chyba 18 owinięć, bo 14 to jaki by nie był sznurek było za mało, najlepiej by pasowało 16 ale tak nie ustawię :(

Nigdy nie liczyłem ile zajmuje owinięcie, średnio robię 25-30 belek 140 cm średnicy na zgniocie ok 1500 bar, zależy dużo od pola.

Luke16    184

No właśnie zastanawiam się intensywnie nawet w tym Pleszewie a raczej jego okolicach co byłem 3 sztuki z siatką wyjechane totalnie zaś ta z samym sznurkiem nawet ładna była najładniejsza z nich wszystkich ... I nawet przeglądam na allegro ten model czyli 648 i bez sznurka są w znacznie lepszym stanie niż te z siatką a nie daj jeszcze z nożami ... Dlatego robiąc ok 500 belek rocznie może przemęczyć się z tym sznurkiem... Ja wiem co to znaczy siatka ale jeżeli nie idzie nic szczególnego kupić a sezon się zbliża to czy nie lepiej zainwestować w sam sznurek w ładnym stanie a i cena znacznie korzystniejsza, kolejna sprawa to ciekaw jestem jak właśnie takowa prasa owija tym sznurkiem bo o JD i sznurku dobrego słowa nie powiem akurat siatka super ale sznurek nie za ciekawie to wyglądało... Co do sprzedaży to się na 100% sprzeda już moja w tym głowa :)

konrad82 ja innej niż pasówki akurat nie chce i wolałbym się przemęczyć z sezon na usłudze niż inną prasę niż pasową kupić :P

macin87    42

A jak to jest tak naprawdę z tymi spinkami na pasach. Jestem świeżym posiadaczem prasy pasowej i ciekawi mnie jak to długo wytrzymuje zwłaszcza brzeżne część pasa? Jak często trzeba np. skracać pas?

A co do rodzaju komory to ja nigdy nie kupiłbym używanej prasy łańcuchowej- zobaczcie sobie na bieżnie łańcuchów tych pras :(

Co do jakości przekonałem się osobiście że zachodnie maszyny stają się bardziej made in china te starsze to żylety (w moim starym claasie to 3 łożyska na 15 lat wymieniłem na łożyskach było "germany") a w tej co teraz zakupiłem to już 6 wymieniłem ale co w tym dziwnego jak "romania" to polskie z kraśnika dużo lepsze

konrad82    46

Luke 16 a może maja opcje z ,,podwójnym'' sznurkiem ?? Też w miarę szybko idzie , bo na pojedyńczym to można zasnąć...

ptaszyna    125

No właśnie zastanawiam się intensywnie nawet w tym Pleszewie a raczej jego okolicach co byłem 3 sztuki z siatką wyjechane totalnie zaś ta z samym sznurkiem nawet ładna była najładniejsza z nich wszystkich ... I nawet przeglądam na allegro ten model czyli 648 i bez sznurka są w znacznie lepszym stanie niż te z siatką a nie daj jeszcze z nożami ... Dlatego robiąc ok 500 belek rocznie może przemęczyć się z tym sznurkiem... Ja wiem co to znaczy siatka ale jeżeli nie idzie nic szczególnego kupić a sezon się zbliża to czy nie lepiej zainwestować w sam sznurek w ładnym stanie a i cena znacznie korzystniejsza, kolejna sprawa to ciekaw jestem jak właśnie takowa prasa owija tym sznurkiem bo o JD i sznurku dobrego słowa nie powiem akurat siatka super ale sznurek nie za ciekawie to wyglądało... Co do sprzedaży to się na 100% sprzeda już moja w tym głowa :)

konrad82 ja innej niż pasówki akurat nie chce i wolałbym się przemęczyć z sezon na usłudze niż inną prasę niż pasową kupić :P

@Luke16 spokojnie do sezonu jeszcze co najmniej 2 miesiące. Po drugie wg. mnie myślisz trochę nie logicznie bo po co szukać prasy w jakimś super stanie ( bez siatki) którą chcesz zrobić ok. 500 bel i po roku ją sprzedać, tyle to każda wytrzyma byle była na chodzie.

Prasa nie samochód nie musi się błyszczeć najważniejszy stan techniczny ( nie wizualny), wg. mnie lepiej kupić prasę kompletną ( która ma wszystko) i ewentualnie dołożyć trochę gotówki i mieś spokój na parę lat.

Nie namawiam Cie do kupna szrotu ale prasy to nie są bardzo skomplikowane maszyny i trudno coś w nich ukryć a z drugiej strony nie tak ciężko naprawić.

Luke16    184

ptaszyna nie tak ciężko naprawić to fakt akurat tylko ceny części potrafią zabić za małe łożysko do JD pamiętam dawaliśmy ok 300zł ... Ja akurat na lakier nie patrzę chociaż na to też trzeba zwracać uwagę bo widać tak to czy była garażowana i ile pracowała ... Na 100% nie kupię nic malowanego bo to już wskazuje że handlarz wyciągnął ją z krzaków ... Co do prasy ze sznurkiem to właśnie nie chciał bym nic drogo wtedy kupić żeby nie stracić przy sprzedaży. I np. zamiast takiego modelu 648 można by wziąć odpowiednik jeszcze z Fiata-Agri o kilka lat starszą ...

Ta jest np. ładna:

http://otomoto.pl/fiatagri-new-holland-5880-A388986.html

tylko pewnie kręci bale do 180cm co niestety by ją zdyskwalifikowało :(

Edytowano przez Luke16

mariuszd93    489

sznurek jest oryginał new holland ale kłebek nie jest taki mały jak od goloata w którym jest chyba coś ok 4000 m, grubość prawie że identyczna. Co do owinięć to nie mam w prasie bezstopniowej regulacji, tylko skokową i w tej chwili mam chyba 18 owinięć, bo 14 to jaki by nie był sznurek było za mało, najlepiej by pasowało 16 ale tak nie ustawię :(

Nigdy nie liczyłem ile zajmuje owinięcie, średnio robię 25-30 belek 140 cm średnicy na zgniocie ok 1500 bar, zależy dużo od pola.

Goliat ma coś około 3360m czyli połowa tego co piszesz że jest w tym twoim , za 50 zł to z Chin ten"new holland" :D

No i bez urazy ale 30 belek 140 cm w godz. samym sznurkiem do tego 18 owinięć - to albo ściemniasz ,albo takie te belki .......

konrad82 NH 648 ma podwójny sznurek :)

Ma podwójny sznurek - dwa ramiona - jedno od środka do brzegu , drugie z drugiej strony , i jednym sznurkiem-w sytuacjach awaryjnych - nie owiniesz normalnie belki

Luke16    184

mariuszd93 da rade osiągnąć sam JD 550 osiągałem takie wyniki na sznurku. Ale tylko w słomie bo w sianokiszonce czy sianie już tak szybko się nie jeździło....

mariuszd93    489

Nie twierdzę że się nie da , ja robię siatką ostatnio, więc ciężko mi powiedzieć jak jest ze sznurkiem .

W moich stronach są fachowcy co liczą od sztuki, to robią po 35 szt na godz claasem 44s , tylko potem belka waży 120kg , a moja ok 190kg

Mikruss    71

mariusz belki są naprawde dobrze zbite, po co sobie miałbym robić kluski ;)

A sznurek jest z drugich rak i przetestowany w poprzednim sezonie i daje rade :P

Co do prasowania to musze zobaczyć w tabele prędkości ciagnika ale tak wychodzi jak dobrze pamiętam 7-10 km/h.

W sianokiszonce oczywiście mogę zapomnieć o tym wyniku ;)

tespis17    21

ptaszyna nie tak ciężko naprawić to fakt akurat tylko ceny części potrafią zabić za małe łożysko do JD pamiętam dawaliśmy ok 300zł ... Ja akurat na lakier nie patrzę chociaż na to też trzeba zwracać uwagę bo widać tak to czy była garażowana i ile pracowała ... Na 100% nie kupię nic malowanego bo to już wskazuje że handlarz wyciągnął ją z krzaków ... Co do prasy ze sznurkiem to właśnie nie chciał bym nic drogo wtedy kupić żeby nie stracić przy sprzedaży. I np. zamiast takiego modelu 648 można by wziąć odpowiednik jeszcze z Fiata-Agri o kilka lat starszą ...

Ta jest np. ładna:

http://otomoto.pl/fi...80-A388986.html

tylko pewnie kręci bale do 180cm co niestety by ją zdyskwalifikowało :(

Trzy lata temu szukałem siewnika. Pojechałem do jednego handlarza i mówię że ten siewnik jest na 100% malowany.

On zarzekał się że "nie jest malowany". Kupiłem ten siewnik i nie żałuję (super sieje). Po dwóch latach lakier zrobił się matowy.

Ze względu na to że nadal robię interesy z tym handlarzem to powiedział mi że maluję Je lakierem bezbarwnym dlatego tak ładnie się świecą. Zdziwiłbyś się jak można pęknięta prasę naprawić nawet byś tego nie zauważył. :)

Ta prasa z linku moim zdaniem jest malowana.

A może ta, koleś ten sam co namiar podaje @ptaszyna, to od razu dwie byś pojechał obejrzeć:

http://impoljacekpol...90-A402051.html

Wygląda identycznie jak Twoje w galerii tylko że jest 590 i znów robi do 180cm.

Pozdrawiam

Edytowano przez tespis17

ptaszyna    125

@Luke16 a tą oglądałeś;http://impoljacekpolit.otomoto.pl/new-holland-648-A407212.html pisałeś że masz nie daleko a ta jest z siatką i nie malowana.Mogę polecić tego gościa, kupiłem od niego ciągnik i mogę powiedzieć że nie chachmęci i stara się mieć dobry sprzęt ( może warto dać 2-3 k więcej ), szrotów nie ściąga.

Co do wydajności to u mnie w słomie 50 szt/h to norma, to myślę że sznurkiem 30 spokojnie wykręci.

Luke16    184

ptaszyna dzięki naprawdę za podpowiedź :) Prasa dzisiaj zakupiona właśnie od tego Pana :) Super gość nie wciska wody podłączy powie co i jak

ptaszyna    125

Super, cieszę się Twoim szczęściem i oby wszyscy handlarze przynajmniej tacy byli.

P.S dużo urwałeś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: