Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morfi81    30

kup jakąś zachodnią z rotorem i nie koniecznie nową, tylko do twego ciągnika to chyba tylko łańcuchowa będzie najbardziej optymalna

na takimi możesz się zastanowić jak : krone 130s, krone roundpack 1250mc, new holland 544cc, nh 548, nh 560, nh BR6090, case rb344,case RBX343

ewentualnie z polskich nowych to unia famarol 1,8 v

jeżeli chodzi o prasy walcowe i pasowe to przy twoim ciągniku spadnie sporo na wydajności takiego zestawu

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    168

Właśnie byłem i oglądałem tą prase:

http://tablica.pl/oferta/new-holland-648-658-siatka-sznurek-jak-nowa-CID757-ID51Ps7.html#91fc26353f

Myślałem że za taką cenę będzie to igła niestety okazało się ze gość ma 3 takie same prasy + jedną bez siatki... Niestety do ideału kazdej jednej duuużo brakowało od pogiętych blach do pogiętych zębatek i porwanych pasów... szkoda mojego czasu i paliwa tylko... Dodatkowo człowiek nie chciał jej podłączyć do ciągnika żeby przetestować bo jak twierdził za dużo elektryki do podłączenia i na chama chciał nam ją wepchnąć a z ceny opuścił raptem 500zł i ani grosza mniej ...

dcnt    9

ze zdjec widac ze jakby malowana, nowe lancuchy - pewnie byla pordzewiala lub po pozarze, a lancuchy na wykonczeniu to pozmienial zeby sie naiwny nabral.

Luke16    168

Malowana akurat nie była troszkę zaczep i tyle... ona już tam musi stać długo bo cała zardzewiała, wałki, łańcuchy itp... No ale zachciało mi się siku i poszedłem za budynek a tam stały jeszcze dwie takie rozebrane i jedna po pożarze więc pewnie gościu kupił za grosze i składał je ... No najbardziej rozbawiło mnie że gościu jej nie podłączy do ciągnika :D No kurcze co ja mam kota w worku kupić?? Chyba pojadę tą oglądać chociaż mi nie za bardzo pasuje bo jest za wysoka:

http://dom-rol.otomoto.pl/new-holland-658-654-644-A403825.html

Ciekawe czy ma oryginalny lakier na podbieraku??

P.S. Zaczynam żałować że "dżondirkę" sprzedałem :/ Jak to co dzisiaj zobaczyłem miało być stanem idealnym to moja JD była ideałem ...

mariuszd93    489

Oryginalny lakier? żartujesz prawda? :D

W tej co oglądałeś też żartujesz chyba że nie malowana ,,,,,,,? :D

Edytowano przez mariuszd93

Luke16    168

mariuszd93 ta co oglądałem a raczej cztery dzisiaj u tego gościa były i żadna lakierowana nie była akurat na to jestem uczulony :P w niektórych miejscach podmalowane były ... A gość ma dobry aparat akurat :P Ale powiem Ci szczerze na mojej JD też byś nie uwierzył że była cała w oryginale a błyszczała się strasznie po umyciu...

Co do tej z linka dlatego pytam bo nie chcę jechać 250km w jedną stronę i się znów zdziwić ...

Luke16    168

no w mojej JD był tylko delikatnie zdarty jak kupowałem po 6ciu sezonach nie starł się na tyle żeby powiedzieć że nie było na nim lakieru... Więc wiesz to wszystko tylko świadczy o prasie jak była eksploatowana :P Ja mogę dopłacić któryś tysiak ale szukam ideału i koniec kropka ...

Foto JD po zakupie mało widać ale widać spójrz na podbierak:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/55953-john-deere-550/

Edytowano przez Luke16

mariuszd93    489

Teraz Ty spójrz na palce w podbieraczu tego JD i tej NH co chcesz oglądać to powinieneś zrozumieć o czym piszę

tespis17    21

Dom-Rol to są moje strony kolego mam z 10km w to miejsce. Nie jedz tam zmarnujesz czas i pieniądze. Wszystkie te prasy mają potężne przebiegi a koleś to typowy handlarz.

Może ta:

http://tablica.pl/of...html#560326b8cc

Cena jest bardzo wysoko ale zadzwonić i popytać się można przede wszystkim przebieg.

Edytowano przez tespis17

bratrolnika    1889

Luke16 a czemu sprzedałeś JD550??? Z tego co pamiętam to chwaliłeś ją i byłeś z niej zadowolony

Luke16    168

tespis17 no właśnie o takie cenne informacje jest naprawdę wdzięczny ;) Tą warto wziąć pod uwagę lecz... wiem że do dobrych rzeczy warto dopłacić ale żeby aż tyle?? Za taką cenę już będę miał igłę 648 z rocznika ok. 2000 tylko trzeba ją znaleźć co jest naprawdę ciężko bo mało jest tych pras...

bratrolnika sprzedałem dlatego że już człowiek miał dosyć ciągłego upuszczania powietrza z kół przy wjeżdżaniu do garażu, wysokość za duża a belki jakie największe kręciłem to 150cm... Tak to złego słowa nie powiem...

Edytowano przez Luke16

bratrolnika    1889

zdążyłem sobie sam odpowiedzieć, znalazłem odpowiedź pod twoimi zdjęciami w galerii

a co do za niskich garaży znam ten ból, na jesieni świeżo zakupionego Bolka nie mieliśmy gdzie wepchnąć

rolnik556    4

Jak masz mały garaż to nie lepiej Ci walcową kupić? Ja mam walcową i następna też walcową kupie, moim zdaniem takie są najlepsze

Luke16    168

rolnik556 nie gadaj bzdur :D Ja innej niż pasowej nie chcę :P Walcowa nigdy tak nie dobije jak pasowa to raz a dwa przyjdą upały i słomy nie uprasujesz a ja tak :P Mając JD 550 miałem wszystko sprasowane w jeden dzień a ludzie przed wieczorem dopiero wyjeżdżali :D Sprawa zamknięta tylko pasowa i o innej nawet nie chcę słuchać ... Tym bardziej jak potrzebuje belki 100cm to mam 100cm jak 150cm to mam 150cm i tyle w tym temacie...

tespis17    21

Do Chlebowa to za daleko od mnie tak więc nic nie mogę powiedzieć o nich.

W okolicach Damasławka jest 5 takich komisów jak Dom-Rol tak więc "złomu" dużo jest do oglądania :)

Jakby co to pytaj.

Pozdrawiam

szaman1    38

Kto co woli :) Ja właśnie tylko walcową bym kupił :)

Każdy chwali swoje gówno :D tak było jest i będzie chyba że mu niespodziankę sprawi.

A co do Damasławka sporo jest gratów

st220    12

rolnik556 nie gadaj bzdur :D Ja innej niż pasowej nie chcę :P Walcowa nigdy tak nie dobije jak pasowa to raz a dwa przyjdą upały i słomy nie uprasujesz a ja tak :P Mając JD 550 miałem wszystko sprasowane w jeden dzień a ludzie przed wieczorem dopiero wyjeżdżali :D Sprawa zamknięta tylko pasowa i o innej nawet nie chcę słuchać ... Tym bardziej jak potrzebuje belki 100cm to mam 100cm jak 150cm to mam 150cm i tyle w tym temacie...

Z tą słomą to są problemy w polskich walcówkach, ja mam claasa 44s i nie ma problemu z prasowaniem suchej słomy, znam też kilku posiadaczy innych modeli claasa czy welger i nie ma problemu. Ja muszę suchą słomę prasować bo w mojej 44s z mocną rosą nie da się prasować bo bela w komorze się zatrzymuje.

piotrekKN83    0

Ja mam John Deera 590 z siatką i nie ma różnicy czy słoma jest z rosą czy jest sucha, nawet w tegoroczne 37 stopniowe upały nie było problemu z prasowaniem w samo południe. A w walcowych z tego co udało mi sie zaobserwować bywa różnie.

Edytowano przez piotrekKN83

rolnik556    4

Ja narazie mam metal fach z-507 to w tym roku z 5 mi się zatrzymało, ale ta słoma była strasznie sucha ponieważ leżała z 3 dni na ok.35 stopni celsjusza i belowałem je w samo południe :D więc nic dziwnego że mi stawały :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: