Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

robertbara    57
Robert a tą swoją Viconke masz z nożami czy bez. ??

Bez noży i bez rotora

Stan jest super, przecież oglądałem ją, maszyna nie do zaje...., tam masz tylko 3 łańcuchy reszta pasy i łożyska kryte, chyba 4 kalamitki tylko :D

Raczej podstawowa wersja, też mam na sznurki i nie zakładam siatki, kupuje po pare groszy sznurek, na jedno wychodzi

Wiadomość z agroFakt.pl

Balzak    2

tylko zwykły podajnik jakiś w podłodze, i ty masz pasówkie a pasy ci nie pękają w niej, i jak jest z awaryjnością i dostępem części.

Pozdrawiam Balzak

robertbara    57

Z częściami nie problem (u dilera co sprzedaje Kvernelanda bo to grupa), ja nią przez 2 lata zrobiłem już około 2,5 tys balotów i nic się nie popsuło. Oby tak dalej, pasy ani nie pękają, ani się nie zatrzymują, ale balota to masz tak zbitego że ciężko przy ładowaniu widły wyciągnąć :D

robertbara    57

Raczej nie ale będę dziś u niego to podejrzę :D . A po co Ci rotor, wtedy to już 100 konny ciągnik się kłania :)

zetor7745    3

do sianokiszonki,i mi sie podczas tego rocznych zatykala sipma a jak sie zatka to przejebane;/ za sipme bym dostal tyle ile dalem raczej;/ wlasnie tu jest z ciagnikiem problem, ale mam nadzieje ze sie rozwiaze. Kumplowi dzisiaj przywiezli claasa rolanda 250 nowke za 80tys

robertbara    57

No za bardzo nie mogę tego napisać, powiedzmy że w dniu zakupu była dla mnie warta ok. 60 tys. (ma pełny komputer, wstawię zdjęcie jego na AF nie długo -nowa 100 tys), a dałem duuuużo mniej :):)

I do tego na zwrot z SPO :D

Pavel    10
Ale którą Viconke czy Claasa. Jeśli będziesz dzwonił to powiedz że mnie znasz, będzie upust.

aby drożej nie wyszło :D

zetor7745    3

kurcze musialbym kupic prese z tym rotorem ale do tego moj 80 konny zetor nie da rady;/ czy sa wogule jakies szanse??

johny    2

raczej nie bo z rotorem ma ciężej ciąknik niz bez i te 80 KM to trochę mało

Pavel    10

przecież bedziesz miał jeszcze 11441 to może da rade... chociaż ktoś w galerii pisał ze z 255 zetor 11441 ma ciężko...

zetor7745    3

a jeszcze jedno pytanko: np kupilbym ta prese z rotorem class rolland 250 i czy idzie odkrecic rotor zeby chodzil z tym 80 konnym zetorem a zas jak kupie 11441 to spowrotem zalozyc??

robertbara    57

Według mnie nie bardzo, ale coś sie tak przy tym rotorze uparł, ile sianokiszonki robisz? :D

Bez rotora jest według Ciebie zła? :)

zetor7745    3

czyli 80 koni powinno starczyc jak bez rotoru?? z tym rotorem tak sie presa nie zatyka, bo ta moja sipma to szok;./

robertbara    57
czyli 80 koni powinno starczyc jak bez rotoru?? z tym rotorem tak sie presa nie zatyka, bo ta moja sipma to szok;./

Nie koniecznie się zatyka, może to zależy od modelu :D

luks    0

Rotor podaje material i musi byc włączony bo inaczej bedzie sie zatykać, czy ta presa posiada MPS a , to 80 KM jest troche mało. Kumpel posiada Claasa 250 z roto i mps i ma do niej MF 120 KM i to jest tak ok.

zetor7745    3

juz na 80% wybor padl, a presa bedzie chodzila od nastepnego sezonu z zetorem 11441 tylko czekam na prow

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: