Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

No to z lely chyba zrezygnuje

xerion3800    42

Ten rotor Xtracut25 jes opcją w lely RP 445/535/545. Sam musisz dobrać sobie specyfikację. Ale będziesz miał 25 noży. Jeżeli zależy ci na bardzo wysokiej jakości kiszonce to można pomyśleć nad takim rozwiązaniem. A czym będziesz targał tą prasę? Ale pamiętaj nie musisz wszystkich noży mieć włączone. Możesz włączyć 12/13/25 noży.

Ale jest też opcja tego rotora Xtracut17 czyli 8/9/17 noży.

Wiadomość z agroFakt.pl

xerion3800    42

Pewnie dla tego że ma lepszy przepływ masy. Może chodzi mu o to że jest mocniejszy i masywniejszy. Że w razie kamienia nie zakleszczy się czy czegoś nie ugnie. W prasie case zadusi ciągnik a jeśli masz ciągnik case to komputer sam wyłączy wałek.

Raczo    19

Sam mam 17 noży i uważam, że to spokojnie wystarcza. Ciekawe czy jest faktyczna różnica w wydajności pomiędzy rotorem z 17 i 25 nożami.

qazi    57

tylko tu nie chodzi o liczbę nozy tylko o kształt i średnice rotora, w 17 mamy tylko 2 grzebiebie a w 25 jest 4,

w mchale masz we wszystkich prasach rotor 4 ramienny

xerion3800    42

Różnica jest taka że 25 noży tnie na 5 cm a 17 na około 7 cm. zagęszczenie beli jest owiele większe przy drobniejszej sieczce. Bala taka mieści gdzieś o 10% więcej masy. Ale ciągnik też musi byś większy do tego. Bo jednak noże dają opór.

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Mi w zupełności max wystarcza 17 noży tylko chyba wezmnę Comprime lub Varianta z tym rotorem grzebieniowym ;)

Raczo    19

tylko tu nie chodzi o liczbę nozy tylko o kształt i średnice rotora, w 17 mamy tylko 2 grzebiebie a w 25 jest 4,

w mchale masz we wszystkich prasach rotor 4 ramienny

Wiem o co chodzi i dlatego jestem ciekaw czy faktycznie jest zauważalna różnica pomiędzy tymi rotorami w wydajności.

lukasz56612    1

Jak inni wcześniej już wspomnieli, Lely mają coś do siebie, że lubią się zapalić. W zeszłym roku w mojej okolicy jedna również spłoneła, prawie nówka (dużo nie zdążyła sprasować). Jaka przyczyna - tego nie wiem.

xerion3800    42

Każda maszyna przez złe użytkowanie się może zapalić. W galerii był jakiś CLAAS co poszedł z dymem. W sezonie żniw wysoka temperatura, niska wilgotność może przyczynić się do spalenia nawet najnowszej maszyny. Wystarczy że będzie trochę pyłu, kurzu czy czego kol wiek i samozapłon. Więc to nie możliwe że poszły te prasy z dymem przez błąd fabryczny.

Luke16    144

Jednak tata mnie namówił na sprzedaż prasy i troszkę mu się nie dziwię bo fakt wjeżdżanie do garażu upuszczając każdorazowo powietrze z kół to małe nie porozumienie... Kupię mniejszą prasę a raczej niższą :) Więc moja jest na sprzedaż :) Dzięki wszystkim za podpowiedzi co kupić w zamian chociaż sentyment do JD zostanie :P

Raczo    19

Jak się zapierdziela na usługach aby szybciej i nawet nie patrzy na sprzęt to wszystko się może spalić. Ja przy każdej możliwej okazji gdy wysiadam z ciągnika sprawdzam temperaturę łożysk, co najmniej 3 razy dziennie.

ochen    28

Lepsze wrogiem dobrego. Masz dobry sprzet to po co chcesz to zmieniac? Nie wiadomo co sie trafi i beda koszty. Prosciej dostawic kawałek dachu. Mam jd545 waski podbierak ale siatka jest komora nie ma zamkow ale sie nie uchyla. Dobra prasa ;)

Luke16    144

łatwo powiedzieć dostawić czy dorobić :P Wole sprzedać kupić inną niż przerabiać 10 razy garaż ....

Raczo    19

Nie wszystkie. Wszystkie smarne są chyba dopiero w modelach z 2012 r.

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

No u mnie, ta prasa będzie robić rocznie jakieś ponad 4tyś bel

Raczo    19

4 tysiące to normalny wynik jak na taki sprzęt, spokojnie można tłuc więcej tylko trzeba też trochę rozwagi i poszanowania dla maszyny, jak to mówią "nie smarujesz - nie jedziesz" ;). A już w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy nie mają porządnej gaśnicy ( taka 1kg to tak jakby jej nie było :P ) i prasują słomę.

Jakiej prasy byś nie kupił zawsze jest ryzyko zapłonu, ewentualnie można wykupić ubezpieczenie na czas żniw, są to groszowe sprawy w porównaniu do ceny sprzętu.

W ogóle to jak się teraz kształtują ceny McHale i Lely?

ubezpieczenie prasy tylko w sezon kształtuje się w granicach 500- 1000 złotych, nie duże pieniądze a warto zapłacić. Co do pras Lely to polecam. Miałem różne marki ale z tej jestem najbardziej zadowolony. Jej największą zaletą jest zgniot, bale siana 160cm wys. ważą 550-650kg przy wilgotności siana poniżej 15%, słomy około 450kg. A wadą to że się palą, moja dwa razy zaczęła się palic w tym roku, sam prasuje i od razu zauważyłem jak dymek poszedł i gaśnica poszła w ruch- przyczyna- łożysko się zatarło, którego nie ma jak nasmarować. Dlatego polecam Lely + ubezpieczenie dla pewności :D

qazi    57

jak nie ma smarowanych łozysk w lely, to może w opcji są?

a jak nie to mchale tam masz smarowane łożyska w standardzie a wytrzymałość i zgniot przynajmniej taki jak lely, a do tego mniej pasów i lepszy rotor w wersji 15 nozowej

Raczo    19

W nowych Lely chyba to już jest w standardzie, a w opcji to już na pewno. Ja na szczęście po roku pracy nie miałem żadnej niemiłej niespodzianki ( odpukać ) ;) .

Ile droższa jest V660 od RP445?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się