Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

ochen    28
Jaką kupić prasę pasową zamiast JD 550??

no to np jd545 ;)

Edytowano przez ochen

Luke16    156

ochen raz że ciężko trafić z szerokim podbierakiem a dwa że o siatce mogę zapomnieć bo widziałem kiedyś tylko jedną a bez tego gadżetu już prasy nie chcę :P :P No i w 545 brak zamków na klapie ...

mariuszd93 oj czytanie nie zrozumieniem się kłania :P Napisałem że kiedyś widziałem prasę nh ale łańcuchową :P Co do Vicona też się zastanowie bo jedna i druga mi się podoba ...

ptaszyna właśnie się pytam bo szczerze nie znalazłem na allegro żadnej w takiej konfiguracji jak moja... ale pewnie ok. 23 tysi trzeba będzie cenić??

Mikruss    64

spokojnie i nawet bym z tej ceny nie schodził

Nawet w moim regionie JD taką dostać z siatką jest bardzo ciężko.

U mnie więcej Viconów i NH na polach ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    156

U mnie zaś same sipmy :D i ja w obrębie 20km mam jako jedyny pasówkę :P Nikt nie kupuje bo jak to określają "palą się" ... A ja się śmieje palą się ale ze wstydu sipmy i belki po nich w porównaniu do pasówki :D I każdy się gotuje :D Ale zafascynowaliście mnie tymi prasami w szczególności NH akurat które są jak patrzę po ogłoszeniach w dobrym roczniku a jednocześnie cenie i na zdjęciach dość ciekawym stanie ale dobry Vikon też by nie był zły :P A jak z dostępem części do nich? Bo do JD mam serwis w odległości 20km ...

Mikruss    64

to co moze ci się zepsuć to rpawdę mówiąc masz w kazdym sklepie prawie - palce podbieracza po 8 zł, łańcuch napędowy z metra cięty, jedynie łozyska to sklep specjalistyczny a taki mam 25 km od siebie i na półce mają do większości marek na rynku na miejscu, ew na drugi dzień.

Luke16    156

Mikruss a pasy? Takie rzeczy to da rade wszędzie dokupić czy łożyska czy łańcuchy... Szczerze?? JD ponad 5 lat u mnie i tak naprawdę zero awarii ...

Mikruss    64

łańcuchy masz w każdym sklepie bo normalne rozmiary, jedynie łozyska na wałkach mają nietypowy rozmiar ale na pewno w swojej okolicy masz sklepy specjalistyczne.

Odnośnie pasów ja wymieniałem wszystkie na nowe ale że ma handlarza maszyn 4 km od siebie co prasy też sprowadza a pasy ma kilometrami to zrobił mi w dobrej cenie mimo że prasy u niego nie kupiłem ale za to ciągniki często u niego zmieniamy z bratem :P

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Interesują mnie wasze opinie o trzech markach pras zwijających, a mianowicie o:

Krone Comprima

Claas Variant

Lely Welger

McHale

Głównie chodzi o prasy zmienno komorowe

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

MocnyJohn    0

Nie polecam Lely ponieważ mają wadliwe centralne smarowanie i sie grzeją, jedyny plus jaki za nią przemawia to dość wysoki zgniot.

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

No niby pasowe mają dobry zgniot.

A te grzeją to w jakim sensie, ze pasy się grzeją?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

MocnyJohn    0

Mają źle poprowadzony układ smarowania, grzeją sie łańcuchy i nas we wśi tym roku z tego powodu 2 presy poszły z dymem. NIby teraz mają nowsze i troche inaczej rozwiązane to smarowanie ale pomimo to dalej sie grzeją ...

morfi81    30

Znam przypadek jak gość kupił varianta nowego i pasy zaczęły się grzać strzępić boki i rwać, serwis cuda robił z ustawianiem wymieniał rolki idt. aż w końcu okazało się że ma krzywą ramę. Serwis chciał wymienić na nową ale właściciel się nie zgodził, powiedział albo druga nowa albo kasa.

xerion3800    42

Lely to bardzo dobra prasa. Wiele firm usługowych ma je w swoich zestawach. U nas jak wparowali na 600 ha łąk to kilka tysięcy bali bez awarii.

MKrajes    22

Lely i McHale z tych dwóch bym wybierał obie oferują najwyższy stopień zgniotu i najwyższą wydajność. W okolicy jest bardzo dużo pras Lely stało (Rp 245) i zmiennokomorowych (RP445,Rp545, Tornado) i wszystkie pracują bezawaryjnie w firmach usługowych i dużych gospodarstwach. Sam pracowałem sporo z RP 445 przy słomie gdzie prasa najbardziej narażona jest na spalenie i nie miałem żadnych problemów z grzaniem się więc nie wiem skąd te informacje.

Z Krone nie miałem do czynienia więc się nie wypowiadam

Co do Claasa (pomimo że sam użytkuję prase tej firmy) to jest to bardzo dobra prasa ale nie ma ona podejścia do Lely czy McHale ale pomimo to jest zdecydowanie dużo lepszym wyborem niż wiele pozostałych np NH

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Właśnie NH to niechcę bo New Holland ma słabe prasy. To jednak Lely mają dobrze te centralne smarowanie rozprowodzone bo wyżej pisali ze mają źle i się 2 spaliły.

Edytowano przez razor275

piotr820    42

A kolego nie lepiej JD tej z kurtyną, seria 900 bodajże???

z tego filmu wynika że najlepsza, pod względem szybkości...

MKrajes    22

Powodów spalenia prasy może być mnóstwo i trudno oceniać czy to właśnie od tego. Najlepiej wybrać się do dealera i wziąć daną prasę na testy i samemu ocenić i porównać. Powtórzę się ale wybieraj pomiędzy Lely a McHale a na pewno będziesz zadowolony. osobiście bardziej bym się skłaniał w stronę Lely

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Tylko ze znów mało która lely RP445 ma ten najlepszy rotor.

Edytowano przez razor275

Raczo    19

Chodzi ci o 25 noży ;) A po co ci aż tyle? U mnie przy 17 już jest niezła sieczka

qazi    57

podobny kształt rotora ma mchale przy 15 nożach, co do samej prasy to tak jak ktoś już wyżej pisal lely albo mchale, obie dobre chociaż do mnie przemawia bardziej zielona (w gospodarstwie jest mchale stałokomorowa) gdyż ma tylko 3 pasy, no i najlepszy zgniot (konkolewo 2012)

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Chodzi ci o 25 noży ;) A po co ci aż tyle? U mnie przy 17 już jest niezła sieczka

Nie nie, chodzi mi o rotor a ilość noży tyle co ma w standardzie w zupełności mi wystarcza, McHale ma taki rotor i ma 15 noży

Edytowano przez Adrian34966

Raczo    19

Jesteś pewny, że w Lely można dobierać sobie rotor niezależnie od noży?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: