Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

KrystianLS    8

Ja polecam Prasę Deutz Fahr Mp 122 jest nie zawodna posiada noże wysuwające się hydraulicznie oraz rotor szeroki podbierak oraz szer ogumienie (walcowa)

Mam ja u siebie 3 rok i jestem bardzo zadowolony

mariuszd93    489

@ Mikruss ale new holland 648 nie ma rotora (mniejsze zapotrzebowanie na wom)a do kiszonki dobrze żeby był.

@ mariuszd93 nie zapominaj że słoma jest sucha i sprężynuje a sianokiszonka nie. A także w słomie jest większa prędkość prasowania zabierając więcej mocy dla ciągnika w związku z czym mniej mocy pozostaje dla wom.

Pisz co chcesz , ale to nielogiczne i nie zgadzam się z tym stwierdzeniem , nie tylko ja zresztą , bo jakoś nie zauważyłem żeby ktoś jeszcze pisał, że w sianokiszonce ciągnik ma lżej niż w słomie :P

ptaszyna    125

@ mariuszd93 nie zapominaj że słoma jest sucha i sprężynuje a sianokiszonka nie. A także w słomie jest większa prędkość prasowania zabierając więcej mocy dla ciągnika w związku z czym mniej mocy pozostaje dla wom.

Kolego @morfi81 dla obiektywnego stwierdzenia- zmierzenia co prasuje się ciężej, słome czy sianokiszonkę powinno się to zrobić przy tej samej prędkości!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

szaman1    38

Wiadomo że w kiszonce ciągnik ma dużo ciężej. Ale pewnie kolega morfi81 ma ciągnik o dużej mocy i tego nie odczuwa. Tak samo jak ja jeździłem słabszym ciągnikiem przy dużym zgniocie srał na bark. Jak zaczepiłem duży spadku mocy nie da się uchwycić ( ale wiadomo jak nie w ciągniku to w prasie może coś jeb..nąć). Jednego roku we wiosce jeden spalił roczną pasówkę newhollanda (zgniot na kite w słomie)

morfi81    30

@ptaszyna jakbyś prasował z taką samą prędkością sianokiszonkę i słomę to na paliwo byś nie zarobił, nie mówiąc już o straconym czasie.

@szaman1 niestety mam tylko 80KM ciągnik.

mariuszd93    489

Stracony czas to jest na tą dyskusję @ morfi :P

Żyj dalej w przekonaniu że ty jeden masz rację a reszta się nie zna :D

Pozdrawiam

morfi81    30

@mariuszd Nie mi ani tobie oceniać to czy ktoś się zna na czymś czy nie. Moje osobiste wnioski z prasowania są dla mnie jak najbardziej logiczne, czy komuś na tym forum się przydadzą i z nich skorzysta to mało mnie to interesuje.

Mikruss    55

morfi jak moze byc strata czasu i paliwa - jakby sie dalo szybciej jechac w sianokiszonce to bys jezdzil ytlko wolno. Ja na probe zalozylem sobie brata mf 120 km i roznica byla kolosalna - jechalem prawie jak w slomie mfem 675 a i paliwa przy tym poszlo mniej bo raz ze szybko, dwa ze ciagnik nie szedl na pelnych obrotach.

morfi81    30

@ Mikruss trzymaj się tematu. Chodzi o to jaką prasę wybrać do ciągnika 80KM do słomy i trochę siana i sianokiszonki.

Mikruss    55

polecasz prase z rotorem - ale bez nozy taki rotor jest bezuzyteczny, no chyba ze jedynie troche szybciej idzie, po drugie w slomie taka prasa robi sieczke(wersja z nozami), mimo ze wyciagnie sie noze to rotor przechodzi przez miejsca dla nozy.

Po drugie noze + rotor to potrzeba powyzej 100 km.

Jezeli ma robic glownie slome a tylko troche sianokiszonki to noze nie potrzebne, ja robie ok 400-500 beli slomy i ok 200 sianokiszonki i nie odczuwam braku nozy.

szaman1    38

morfi jak moze byc strata czasu i paliwa - jakby sie dalo szybciej jechac w sianokiszonce to bys jezdzil ytlko wolno. Ja na probe zalozylem sobie brata mf 120 km i roznica byla kolosalna - jechalem prawie jak w slomie mfem 675 a i paliwa przy tym poszlo mniej bo raz ze szybko, dwa ze ciagnik nie szedl na pelnych obrotach.

Jest dokładnie tak jak mówisz.

Xeon    4

Witam,

Chcę kupić pracę do ok 25 tys. zł Prasa używana do słomy siana i sianokiszonki (z tego najwięcej do siania i sianokiszonki) - w sumie ok 800-1200 zwijek rocznie.

Myślę, że zmienno komorowa pasówka w tej sytuacji będzie najlepszym wyborem.

Będzie pracowała z ciągnikiem o mocy 110km. Warunek, że musi mieś możliwość owijania siatką.

Zastanawiam się nad Claas Variant 180 (z rotorem i nożami) - to chyba jest wersja roto cut.

Co o tym modelu sądzicie? Co jest jej najsłabszym punktem na co przy zakupie trzeba najbardziej zwrócić uwagę?

Myślałem jeszcze nad New Holland 658/644 oraz John Deere 550/580/580.

JD maja także dobre opinie, co do NH nie widzę za wiele informacji o nich.

Co o tym sadzicie, na jaki model się nastawiać?

A może coś zupełnie innego?

Edytowano przez Xeon

morfi81    30

Przy pasówce za 25 tys. z rotorem i nożami to kupisz szrota do remontu, a taki remont pasówki to droga impreza.

Xeon    4

Tak jak widzę, to musiałbym zwiększyć budżet do 35 tys. zł jednak niestety nie moge sobie na to pozwolić.

Co więc zaproponujecie do tych 25 tys zł, żeby pochodziło z pasówek?

Edytowano przez Xeon

Luke16    144

Na 100% nic z rotorem i nożami ... Do wyboru masz JD 590, Vicona serii RV i jakiegoś Claasa Varianta 180 ...

A ja zadam takowe pytanie... Jaką kupić prasę pasową zamiast JD 550?? Która będzie robiła belki do max 150cm... Szczerze większej belki niż 130cm to nie ukręciłem jeszcze bo mi nie potrzebne... Z reguły kręcę od 80cm do 130cm ... I mam problem z garażowaniem mojej 550 bo bez upuszczenia powietrza z kół nie chce wejść do garażu... Tylko i wyłącznie pasówka, sianokiszonka ok. 200 belek, słoma ok. 400, siano ok. 150 ... Oczywiście siatka i szeroki podbierak obowiązkowo... Kwota gdzieś tak do 22 tys zł ... Co byście radzili?

Na razie to takie pytanie orientacyjne bo po tym sezonie będę chciał sprzedać JD 550 i kupić coś mniejszego a raczej niższego...

Edytowano przez Luke16

Mikruss    55

tez mam 648 z 2002 roku i jak bede zmienial to tez na nw, maszyna super, male zapotrzeowanie mocy

minus brak rotora i nozy ale mi to na razi enie potrzebne, bo w sumie sianokiszonki az tak duzo nie robie

Luke16    144

I super wiem czego szukać :D :D Bardzo podoba mi się ta prasa ... :) Ciekawe za ile mógłbym opchnąć JD 550 z szerokim podbieraczem i siatką w stanie bdb cała w oryginale?? Dobra prasa tylko strasznie wysoka i mam problem z wjechaniem do garażu :P To jej chyba największa wada ... A tak jak pisałem wcześniej największy balot to u mnie 130cm

Edytowano przez Luke16

mariuszd93    489

Polecam coś z NH;http://otomoto.pl/ne...44-A386531.html, http://allegro.pl/li...=category-78197 , mają komory pasowo walcowe, dobre do sianokiszonki, są niższe i robią na prawde ładne baloty, są nie słusznie w Polsce niedoceniane.

Jak szukałem prasy 3 lata temu , to oglądałem kilkanaście NH z serii 644 i 648 , o dziwo każda miała wyrwany siłownik od otwierania komory :huh: , seria NH 658 jak najbardziej ;) . Ja ostatecznie kupiłem VICON RV187 i jestem zadowolony :)

Mikruss    55

mariusz wlasnie nie wiem czym to spowodowane, ja w ciagu jednego dnia kupilem prase, fakt ze wczesniej tylko w ogloszeniach ogladalem, ale znalazlem jedna co przykula moa uwage pojechalem wlaczylem i kupilem.

Dalem nie duzo jak za ten rocznik ale pasy byly w stanie srednim i kupilem caly komplet nowy i w sumie mnie ta prasa wyszla taniej jak Wy wklejacie wyzej te ogloszenia :P

Luke16    144

Ale troszkę mnie nakierowaliście :) Fakt pras NH nie widuje wcale... Jedną kiedyś łańcuchową widziałem a tak to żadnej na okolicy... :) Mikruss ja tak samo miałem jak JD 550 kupowaliśmy miała być sipma ale za namową kolegi kupiliśmy pierwszą w okolicy pasówkę no i później byłem mu krewny flaszkę :D Bo nie żałuję do dzisiaj dzień i następna też będzie pasówka żadnej innej na podwórku nie chcę widzieć :P I też jak ją na allegro zobaczyłem wiedziałem że będzie moja a byłem po nią aż ponad 300km w jedną stronę ... Ale przeliczyłem się z wysokością jej ... niestety kiedy chce się wjechać na szybko do garażu uniemożliwia mi to jej wysokość bo bez upuszczenia powietrza nie ma mowy...

Tak jak pisałem wcześniej:

Za ile mógłbym opchnąć JD 550 z szerokim podbieraczem i siatką w stanie bdb cała w oryginale, bez żadnego wkładu??

morfi81    30

W Zbuczynie są drogie prasy. Im dalej na zachód tym taniej, bo u nas w lubelskim jest drogo.

ptaszyna    125

Tak jak pisałem wcześniej:

Za ile mógłbym opchnąć JD 550 z szerokim podbieraczem i siatką w stanie bdb cała w oryginale, bez żadnego wkładu??

Ile to roboty, wstaw w ogłoszenia to się dowiesz za ile się kupiec trafi.

Na marginesie powiem że podobnie robiłem przy wymianie pługa, upatrzyłem sobie obrotówkę ale się ugadałem że kupie jak swój sprzedam, wstawiłem w ogłoszenia i się udało.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się