Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MgrLukash    115

Drodzy obywatele :P

Rozglądam się za jakąś nową i niedrogą prasą na mniejsze gospodarstwo która miała by zastąpić leciwego Blanchota.

Rodzime konstrukcje mi odradzono więc poszperałem trochę i znalazłem Feraboli Entry 120 oraz Maschio Gaspardo Corsa 320L - pierwszej cena jest na allegro(56000zł), drugiej niestety nigdzie nie znalazłem...

Czy użytkował ktoś jedną z nich?

Jak wypadają jakościowo w porównaniu do Polskich myśli technicznych?

Czy często ulegają awariom?

Może macie jakieś inne propozycje w podobnych cenach?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Xeon    4

Edit

Do usunięcia

Edytowano przez Xeon

Wiadomość z agroFakt.pl

wioskowy    3

Pisze że ta prasa ma siatkę ale jakoś tam nie widać tego mechanizmu.Z prawej strony powinno być kółko na pasek

SKORPION1    0

Witam koledzy mam pytanko co do wyboru prasy jaką wybrać do ciągnika 80km , zastanawiam się nad nh br740a lub jd 578 ewentualnie vicon 1901 Proszę doradźcie jaką wybrać , w szczególności będzie prasowała słomę i może około 50-100 belek kiszonki oraz trochę siana

morfi81    30

@SKORPION1 do kiszonki dobrze by było mieć rotor bo noże mogą mieć za duże zapotrzebowanie jak na 80KM. Kwestia jaki masz budżet i ile tej słomy.Jd 578 raczej odpada ze względu na większe zapotrzebowanie na wom i hydraulikę. Wymiana pasów to 5-6 tys. zł przy pasowych. Vicon 1901 ma 5 pasów (nowsz konstrukcja) a nh 740 a 6 pasów.

SKORPION1    0

Budżet to tak do 58tyś , ciągnik to zetor 7341, a słomy do prasowania to swojej mam trochę , głównie myślę na zarobek. Rozmawiałem z gościem o tej jd 578 to powiedział , że 80km starczy ale najlepiej jak ktoś powie jak coś takiego sam użytkuje oraz z jakim ciągnikiem

morfi81    30

Za mały masz ciągnik do jd 578, natomiast do pasówki może starczy. Powinieneś wiedzieć że w słomie bedzie ciągnik miał ciężej niż w sianokiszonce (bez noży).

mariuszd93    489

Za mały masz ciągnik do jd 578, natomiast do pasówki może starczy. Powinieneś wiedzieć że w słomie bedzie ciągnik miał ciężej niż w sianokiszonce (bez noży).

Ciekawe teoria , a dlaczego tak uważasz?

;)

morfi81    30

@mariuszd93 wiem to z własnej praktyki. W słomie potrzeba większej prędkości żeby sprawnie prasować, chyba że chcesz się wlec to i więcej paliwa spalisz. Przy prasowaniu sianokiszonki im mniejsza prędkość tym bardziej zbita bela a co za tym idzie lepsza kiszonka i mniej bel. Powiedzmy że prasujesz sianokiszonkę ciągnikiem z zapasem mocy szybko na tyle że prasa poradzi sobie z pokosem, a potem sprasuj dwa biegi wolniej belkę i napewno będzie różnica w zbiciu belki.

Moja teoria polega na tym że 80KM wystarczy dla prasy ale pozostałe konie (przeznaczone dla uciągu) nierozwinął dużej prędkości prasowania.

mariuszd93    489

@mariuszd93 wiem to z własnej praktyki. W słomie potrzeba większej prędkości żeby sprawnie prasować, chyba że chcesz się wlec to i więcej paliwa spalisz. Przy prasowaniu sianokiszonki im mniejsza prędkość tym bardziej zbita bela a co za tym idzie lepsza kiszonka i mniej bel. Powiedzmy że prasujesz sianokiszonkę ciągnikiem z zapasem mocy szybko na tyle że prasa poradzi sobie z pokosem, a potem sprasuj dwa biegi wolniej belkę i napewno będzie różnica w zbiciu belki.

Moja teoria polega na tym że 80KM wystarczy dla prasy ale pozostałe konie (przeznaczone dla uciągu) nierozwinął dużej prędkości prasowania.

Zgadzam się z tym co napisałeś , owszem w sianokiszonce trzeba wolniej jeździć , żeby dobre bele zrobić , ale nie zgadzam się że ciągnik w słomie ma ciężej

;)

morfi81    30

@mariuszd93 może to zależy od prasy (niewiem jak to jest w pasówkach) w co wątpię, ponieważ w claas rolland 44s, NH 544 cc (BR 6090cc), Krone roundpack 1250, warfama 543, unia DF 1,8 (walcowa) taka sytuacja występowała. Tymi prasami prasowałem i ich właściciele mieli takie samo zdanie co ja.

Luke16    220

W słomie ciągnik ma ciężej?? Od kiedy?? :D Czytam i przecieram oczy ze zdumienia :P Sama masa słomy jest o ile lżejsza od sianokiszonki czyli już jest jedna rzecz gdzie ciągnik ma lżej :P Mam prosty przykład do swojej JD 550 i Zetorze 7211 kiedy w sianokiszonce przy maxymalnie skręconym zaworze puszczał czarny dym zaś w słomie hulałem oczywiście biegami drogowymi a ciągnik nie czuł w ogóle prasy mocy brakowało dopiero pod gorę no ale ile ten zetor miał KM?? Chociaż mimo ich nie dużej ilości belki wychodziły super ...

mariuszd93    489

Jeszcze prostszy przykład to - spróbuj przetoczyć ręcznie belkę słomy, po równej powierzchni- idzie bez problemu

belka sianokiszonki tej samej wielkości i dobrze zbita- baaaardzo duży problem , wręcz ani drgnie :P

;)

morfi81    30

Co ma wspólnego prasowanie do taczania ręcznego bel ? Bo ja nie mam pojęcia. Tak jak mówiłem, że w pasówkach może być inaczej.

Gorzupiak    0

Ciekawe spostrzeżenie z tym, że ciągnik ma lżej w sianokiszące.

Lzej moze nie ma, ale w sianokiszace chodzi przede wszystkim o jakosc zbicia beli. To mozna osiagnac przez mniejsza predkosc, w slomie chodzi przede wszystkim o jak najwieksza wydajnosc czyli zarazem predkosc, ktorej nie osiagnie sie zbyt slabym ciagnikiem. wiadomo, ze wszystko zalezy od rodzaju prasy, warunkow itp.

"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

SKORPION1    0

To jaka prasa była by odpowiednia do 80km, bo jak na razie to nic się nie dowiedziałem z tych postów

Luke16    220

Kupuj pasówkę czy to będzie JD czy Vicon czy Class to nie ważne kupuj w jak najlepszym stanie żeby długo w nią nie inwestować ... Ja za swoją JD 550 5 ponad 5 lat temu słono przepłaciłem ale za to odpłaciła mi się tak naprawdę bezawaryjną pracą ...

mariuszd93    489

Co ma wspólnego prasowanie do taczania ręcznego bel ? Bo ja nie mam pojęcia. Tak jak mówiłem, że w pasówkach może być inaczej.

Przykład który podałem obrazuje w prosty sposób ile siły potrzeba żeby obrócić bele słomy , a ile żeby obrócić bele sianokiszonki .

Tak samo wom w traktorze inaczej jest obciążony jak w komorze jest słoma , a inaczej jak sianokiszonka

;)

morfi81    30

@ Mikruss ale new holland 648 nie ma rotora (mniejsze zapotrzebowanie na wom)a do kiszonki dobrze żeby był.

@ mariuszd93 nie zapominaj że słoma jest sucha i sprężynuje a sianokiszonka nie. A także w słomie jest większa prędkość prasowania zabierając więcej mocy dla ciągnika w związku z czym mniej mocy pozostaje dla wom.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: