Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Luke16    144

mariusz z fantazjowania to już dawno wyrosłem ... a waga jest jak najbardziej realna ... jak wziąłem dwie belki sianokiszonki na majora 120x120 to mi tył podniosło sąsiad mf 255 z turem nawet ich nie ruszył bo koła zapadły mu się w łąkę... nie ważyłem tych belek akurat ... i co tutaj porównywać sipmę do JD?? Widziałem po ile ludzie mają belek na łąkach czy polach a ja mam połowę ale swoje ważą i widać to w spasaniu ... A przykład z wujem jest jak najbardziej realny ... bo do dzisiaj dzień podziwia zbicie w mojej JD...

Edytowano przez Luke16

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no ale po pasówce zagęszczenie beli jest na pewno większe niż po łańcuchówce bo bela jest zbita od samego poczatku

Edytowano przez Marinkoland

binek    264

Teoretycznie jest to możliwe, kiedyś facet prasował mi słomę sipmą to takich ciapciaków narobił że szok, baloty były tak miękkie że przy zbieraniu sznurki nagminnie się suwały. Sam później przyznał że miał uszkodzony jakiś zawór w okolicy dyszla przez co uchylała mu się klapa. Z drugiej strony JD na max. zgniocie może by wsadził te trzy sipmowskie, ale to tylko teoria. W rzeczywistości 1 z sipmy to 1,5 może do 2 z JD oczywiście przy rozsądnym zgniocie w obu prasach.

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    144

binek ja mam prasa na maxa skręconą jak się tylko dla siebie robi to liczy się również ekonomika... folia, siatka, paliwo, sprzęgło w ciągniku itd.... Po jakiego kita mam 3 razy jeździć na jedno pole i chwalić się do ludzi ile ja belek nakręciłem jak wolę zrobić mniej a ekonomiczniej, zarówno jest szybciej i kasa w kieszeni zostaje... Mamy z sąsiadem dwie identyczne łąki on zrobił 24 belki krone kr 130 a ja obok 12 z takiej samej tak naprawdę trawy ... ale w jego można było wejść w środek a u mnie niekiedy ciężko turem się wbić ...

lukasz56612    1

Wiadomo, że twój zmiennokomorowy jh 550 ukręci lepsze, ładniejsze i bardziej zbite belki niż Sipma, ale chodzi o to że stanowczo przesadziłeś pisząc, że 1 bela z jh to 3 bele "sipmowskie" (z twojego postu tak wynika) - nie wiem jak bardzo duże flaki musiałyby być robione przez Sipmę, żeby takie coś osiągnąć, już nawet klapa nie musiałaby się nie domykać, ale sam operator celowo, w połowie formowania beli musiałby ją wyrzucać.

Co do wagi, również z nią przesadziłeś, bela suchej słomy o rozmiarze średnicy 100 cm, nawet po zmiennokomorówce nigdy nie będzie ważyła ponad 200 kg (gdyby to był rozmiar 120 to może byłbym w stanie uwierzyć, ale też nie tak prędko). Jedynym tego wytłumaczeniem jest wilgotna słoma, którą widocznie musiałeś sprasować.

Co do sianokiszonki, wiadomo przecież że takie bele są najcięższe, zależy to głównie od wilgotności trawy, jaką się prasuje. Dla przykładu, już nie raz zdarzyło mi się sprasować Famarolką (walcówką) sianokiszonkę w takie bele 120, że przy transporcie już tylko 1 beli turem podnosiło tył Zetora Proximy Plus 9541 (oczywiście bez założonej przeciwwagi).

Do czego więc zmierzam? Podawanie wagi sprasowanej beli i porównywanie jej, nie jest obiektywne, bo nikt nie podaje przecież wilgotności prasowanego materiału, która przede wszystkim wpływa na ciężar beli. pzd :)

Edytowano przez lukasz56612

mariuszd93    489

Bela 120*120 po zmiennokomorowej pasowej prasie, może ważyć ponad 220 kg , wiem bo robie taką prasą i ważyłem ,z tym że bela 120 *120 ma 1,36 m3 a 100 *120 ma 0,94 więc mniej niż 3/4 tego co jest w beli 120*120 .

Realna waga takiej beli to max 160- 170 kg

Chodzi o słomę oczywiście

Edytowano przez mariuszd93

slowik1996    1

Witam. Mam zamiar zmienić prasę z sipmy na jakąś zachodnią używkę taką co robi baloty do ok. 160cm, najlepiej jakby miała rotor z nożami i owijanie siatką. Miałaby pracować z nh 8340 o mocy 130km . Proszę o opinie na ich temat. Pozdrawiam

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker

Domino27    0

z chęcią się przyłącze ponieważ mam warfame z 543 która rocznie robi ok.3500balotów...kupiona była na 600 ale czasy się zmieniły...kupiłbym najchętniej lely lub krone za ok.50tys...i teraz moje pytanie czy za te pieniądze kupie maszyne która jeszcze trochę pośmiga?

pioter94    1

mam do was pytanie

którą prasę byście mi doradzili?

do wyboru mam 3 prasy John Deere 578,Claas Rollant 250 RC,Krone KR130

ciągnik który będzie pracował z prasą to zetor 7745,prosze o obszerne i rzeczowe opisanie tych pras,co wiecie o nich,czy doradzili byście mi którąś z nich,i jeśli tak ową posiadacie czy jesteście z niej zadowoleni

z góry wszystkim dziękuje za pomoc w wyborze prasy :)

ps: jeśli macie jakieś zdj tych pras to proszę o wklejenie ich w tym temacie

Połączony

Edytowano przez MAT912

adamkon    15

Co do Claasa to myśle, że Zetor będzie trochę za słaby, Sąsiad ma JD 578 i ciąga ją MTZ 105 KM i też ma ciężko w kiszonce. Myślę, że Krone będzie najlepsza bo ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc. Sąsiad ciągał ją Ursusem 4512, a teraz Ursusem 5314 i bez problemu radziły sobie te traktory. Zależy do czego będziesz wykorzystywał tą prasę i czy ma być z docinaczem czy nie,

Mf255fan    6

Z racji ,że posiadam krone kr 130 to bardzo ci ją polecam. zdj możesz zobaczyć w galerii. A zapotrzebowanie naprawdę ma nieduże bo ciągam ją mf 255.

pioter94    1

szukam takich pras z rotorem,zetor na pewno nie da rady jeśli np prasa będzie miała 14 noży

a wiecie może czy kr 130 są wyposażone w rotor i noże?

bo z tego co mi na tą chwile wiadomo to jeszcze takiej kr nie spotkałem z nożami

zastanawiam się także nad krone kr 125,ale ta prasa musi być na siatkę i mieć szeroki podbierak

Z racji ,że posiadam krone kr 130 to bardzo ci ją polecam. zdj możesz zobaczyć w galerii. A zapotrzebowanie naprawdę ma nieduże bo ciągam ją mf 255.

widze że twoja prasa zadbana jest :)

tylko szkoda że nie ma siatki

pioter94    1

A może jakaś sipma. Ale jaj już to John Deere 578 tylko nie jestem pewien czy Zetor pociągnike.

na połowie noży na pewno pociągnie zetor

tylko że cena takiej prasy jest duża niestety :(

Jak chcesz mieć rotor i noże to szukaj krone kr 130S na pewno coś znajdziesz.

a wiesz może ile taka prasa może kosztować?

i co ona ma więcej niż zwykła kr 130?

glorob    0

Niestety większość z użytkowników forum kojarzy SIPMA z prasami łańcuchowymi które to faktycznie przeznaczone są do słomy lub łańcucho-walcowymi (do słomy i sianokiszonki). SIPMA posiada prasę zmiennokonmorową PRIMA ( robi baloty do 1.8 metra) , kóra posiada rotor i można ją kupić w ofercie na raty prosto z fabryki z 2 letnią gwarancją. W tym roku wypuściła prasę FASTER której zaletą jest prędkość zbioru 40 - 55 bel/h. Warto zobaczyć na You Tube

Raczo    19

Jakoś ta prędkość nie jest powalająca.Nie wierzę w tą deklarowaną wydajność

janusz20    105

Na agro show mimochodem usłyszałem jak kolo opiepszał jakiegos gościa z sipmy że wiekszego złomy niz ata prasa pasowa nie miał zaszczytu gościc w swoim gospodarstwie.

Ptrk690    0

Tak sipma teraz wypuściła prasę która pozwala prasować do 50bel/h tylko jakie te belki są według belek po zachodnich prasach już nie mówiąc o tym że przykładowo prasy DF z przed 15 lat potrafią taką wydajność wyrobić przy dużo lepiej zbitej belce. A co do dobrze zbitych bel ursusem c 360 i prasą krone to chyba nie widziałeś innych belek niż po sipmie... jak się dobija belki to w walcowej prasie powinien 100 konny ciągnik schodzić z obrotów a nie!! Takie jest moje zdanie.

Edytowano przez Ptrk690

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się