Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariusz0209    21

bez noży nawet jej nie będzie czuł, prasa jd zmiennokomorowa to wydatek ok 120 000 zł netto za tyle to już kupisz Lely

adek952    0

a moze ma ktoś jakies doswiadczenie z pasówka i z samym rotorem (bez nozy) , bardzo sie obawiam czy mój NH podoła tej prasie .

jaro30    10

Kolego co do tych pras które wymieniłeś to ja bym się skłaniał co do NH br6090 mam taka i chodzi w niej na 7 nożach agroplus 85 km .Co do pozostałych to mogą byc kłopoty z nożami ale niechce sie wypowiadac na ich temat bo niewiem wiem tylko że 110km ma co robic z br 7060.

Wiadomość z agroFakt.pl

adek952    0

a ten ciagnik z BR 7060 to razem z nozami ma tak ciezko czy ogulnie prasa cierzko idzie bo ja bym swoim NH to tylko bym robił max. na 7-8 nozach

lemysz1    96

a moze ma ktoś jakies doswiadczenie z pasówka i z samym rotorem (bez nozy) , bardzo sie obawiam czy mój NH podoła tej prasie .

Sam rotor nie generuje jakiegoś specjalnego obciążenia mocy ciągnika, za to jak ułatwia pracę. Ja osobiście nie kupiłbym już prasy bez rotora.

jaro30    10

To akurat było w słomie to lekko nie mniał, ja sam chciałem ją kupic do mojego t 5060 którego kupowałem razem z praso ale mi odradzono że nie da rady a dróga sprawa że i kasowo było więcej za br7060.

andzin    3

Ja zakupiłem taką prasę BR6090 z nożami i rotorem i taki sam ciągnik TD5050 ale jaszcze nie robiłem ten będzie pierwszy sezon. Zobaczymy jak będzie sobie radził z tą prasą.

Karror830    3

Witam.

Jaką prase polecili byscie do zetora 7245, glowne przeznaczenie to ok 200 bel sianokiszonki, ok 200 słomy i ok 50 siana plus zarobek, lecz glownie chodzi o sianokiszonke, aby od poczatku byla zbita i zeby zetor dał w niej rade

Na prase chcialbym przeznaczyc 22-25 tys,

adek952    0

Według katalogu NH br 7060 ma zapotrzebowanie mocy 70 km a podobno traktor 120 km przy br 6090 mozna udusic , to prawda ?

mariuszd93    489

Witam.

Jaką prase polecili byscie do zetora 7245, glowne przeznaczenie to ok 200 bel sianokiszonki, ok 200 słomy i ok 50 siana plus zarobek, lecz glownie chodzi o sianokiszonke, aby od poczatku byla zbita i zeby zetor dał w niej rade

Na prase chcialbym przeznaczyc 22-25 tys,

Jeśli od początku ma być zbita- to pasówka , za te pieniądze to coś w rodzaju- JD550 lub jakiś VICON

VERJAR    2

Witam wszystkich. mam pytanie którą prase wybrac lely welger rp 445 czy kuhn vb 2160? i czy ciagnik 100KM sobie z takimi poradzi z góry dziekuje za odpowiedz

Karror830    3

Jeśli od początku ma być zbita- to pasówka , za te pieniądze to coś w rodzaju- JD550 lub jakiś VICON

A czy w tej cenie dostanie się jakąs pasówke JD lub innej marki na siatke ?

majk03    0

ja też miałem dylemat jak VERJAR, raz byłem nastawiony na kuhna, raz na lely i tak w kółko, w koncu jednak wybor padł na lely i ma przyjsc w maju, a pracowac bedzie ze 120 konnym ciagnikiem

mariuszd93    489
michalmf    0

polecam welgera

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker
Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń

PLis87    2

Za welgerem przemawia opuszczana podłoga, większa ilość noży i to co mi się w nich najbardziej podoba zamki.JD prawdopodobnie będzie miał mniejsze zapotrzebowanie mocy,ale ceny łożysk do tych pras nieco odstraszaja.Widziałes już obie prasy czy narazie zastanawiasz się?

PLis87    2

Podziel się odczuciami po oględzinach.w jd da się sprawdzić przebieg calkowity naciskajac 5 razy na panelu sterowania klawisz z cyframi.

Przebieg całkowity to 16tys bel. Prasa ładna ale zauważyłem że pasy są spinane i nie są oryginalne ponieważ oryginał jest zgrzewany. Zostały mi dwie prasy do wyboru i teraz nie wiem którą wziąć doradźcie http://otomoto.pl/welger-rp-220-200-claas-krone-A268937.html http://rolmar74.otomoto.pl/claas-rollant-250-A229917.html

Piotrek1975    318

Panowie poszukuję namiarów na handlarzy prasami woj mazowieckie i ewentualnie łódzkie . Może być na PW z góry dzięki.

lukasz01044    0

VERJAR Mam prasę lely welger 445 od roku, współpracuje z lamborghini r3 evo 100 i jak dla mnie to 100 km wystarczy do tej prasy, jestem z niej zadowolony i jak bym miał wybierać wybrał bym ją bez namysłu :)

PLis87    2

bernatziom któras welgerka z mazurek miała przyspawywaną przekładnie,nie wiem czy to ta czy inna(kolega mówil).W rp220 da sie sprawdzić przebieg?Na pewno JD miały wulkanizowane pasy,jeszcze jakies wady w niej zauważyleś?Tej welgerki z wcześniejszego linku nie bierzesz już pod uwagę?Claas choć młodszy nie ma smarowania łożysk.

Edytowano przez PLis87

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: