Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

stuart    37

Do słomy to tylko pasowa lub w ostateczności łańcuchowa TYLKO NIE WARFAMA !!! ja mam Metal Fach i w kiszonce i sianie super ale słoma to już nie bardzo na 100 sprasowanych bel to ok 3-5 przestała się obracać . Co do pras pasowych JD to wiem że mają duże zapotrzebowanie mocy 80 km w słomie to sobie świetnie poradzi ale w kiszonce to myśle że nie bardzo

( Jak by ci przyszło na usługach ). A i najczęściej stają w ogniu :D

Edytowano przez stuart

soltys123    0

Witam podłączam się pod temat. Mam do was pytanie czy lepsza będzie prasa łańcuchowa czy pasowa? Dodam że mam ok 5 ha łąki i może z 7 słomy, ciągnik jaki będzie prasował z zestawem tj Belarus 920. Szukam czegoś do max 16 tysięcy.

Z góry dzięki za pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys123    0

No przegladałem allegro i można już poszukac. No i niestety ale fundusze tylko na to pozwalają więc musze szukac w tych granicach

RafZielak    13

@soltys123 ... Szukałeś i co znalazłeś? Chcesz kupić sprzęt do pracy czy tylko po to by go mieć? Za 16000 PLN wybacz, ale nic sensownego kupić się naprawdę nie da. Inną kwestią jest zadanie sobie wcale nie bezzasadnego w Twoim przypadku pytania ... czy do takiej ilości prasowania oby na pewno tak niezbędnym sprzętem jest własna prasa, czy nie lepiej jednak skorzystać z usługi.

Jeśli już szukać używki ... dobre i sprawdzone to JD 550. Da się kupić stosunkowo niedrogo i jak się wie czego szukać i na co zwracać uwagę da się tym prasować.

soltys123    0

No właśnie potrzebna bo jak się czeka na usługi to albo ktoś nie ma czasu albo coś. No właśnie o tym modelu myślę bo krone łańcuchowe to już same szroty.

stuart    37

To trzeba brać takich co się starają o klienta, ja na usługach wykręciłem 2000 bel to jakieś 2/3 wszystkich sprasowanych bel . Bo się staram o klienta .Znam takich co kupowali sprzęt po 500-600 tyś i że na usługi a jak klient przyjeżdżał to: "Nie mam czasu, tego dnia beluje swoje jak chcesz to na drugi dzień " a drugiego dnia od rana ma padać deszcz .... I w tedy do mnie ,a ja takiemu robię pierwsze ,a swoje w nocy. Raz zdarzyło się tak że owijanie bel skończyliśmy tak późno że nawet nie opłacało się kłaść sie spać tylko do porannego obrządku :D . Albo inna sytuacja ... Klient ma do z belowania jakieś 3-4 bele i mówi że pierwszy raz będzie robił kiszonkę , a każdy go odrzucał bo co będę tłukł sprzęt i podpinał traktory na kilka bel się nie opłaca a ja jechałem , i tak po tygodni ten sam gość mówi że ma do sprasowania 70 bel . A te pierwsze to tak na próbę zobaczyć jak to wychodzi i czy zleceniobiorca dobrze wykona robotę , bo jak będą "pampuchy" to 3-4 bele się zmarnują a nie 70 bel .....

ps Tylko szkoda że z płaceniem za robotę nie jest tak fajnie ;[ "Poczekaj do pierwszego" a pierwszy był dwa dni temu :P .

Ja na miejscu kolegi poczekał by na nowy PROW ( jak będzie ) i kupił sobie nowy sprzęt to i trochę posłuży i "Bajer" na wsi jaki że sobie nowo prasę kupił. B)

grantexxx    6

Zależy do czego taka prasa, ogólnie doświadczenia związane z Sipmą Classic pierwszej generacji, nie przekonują mnie do pras tego typu jeśli chodzi o robienie bel o dobrych parametrach, no może jeśli w gre wchodzi siano. W sianokiszonce bele te będą słabo zagęszczone, a w słomie są ciągłe problemy z nadmiernym kruszeniem sie słomy, a więc blokowanie łancucha głównego, sianadnie łożysk, w skrajnym przypadku zapalenie się prasy :). Na dodatek podbieracz ma niską przepustowość i często się zapycha w "lepszej" słomie. Jeśli ma robić dużo to warto zaoszczędzić na nerwach i dodać kilka tysięcy do funduszu :)

kuba5997    6

Witam. Czy opłaca się kupować sipmę z 279/1 farmę za około 25 tyś - 28 tyś do 3P ? miała by robić około 250 bel sianokiszonki tyle samo słomy i około 50 siana ? Chciałbym za te pieniądze już np z rocznika 04 - 07 nie zależy mi na tym aby miała siatkę. Zastanawiam się nad krone kr 130 ale one są średnio 10 lat starsze i wiadomo na zachodzie to one nie stały tylko robiły w sezonie tyle co sipma da radę przez 5 lat

danielhaker    803

A dlaczego nie? Tylko w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś w ładnym stanie nie pogiętego z lat 04-07.

Ja niewiele taniej sprzedałem z 97 ale warta była tej ceny. Na allegro była tylko przez noc. Po północy wystawiłem- rano, godzina 8-9 sprzedana.

3P nieźle z nią sobie radził.

Zamir    0

Carraro Olimpic 1200 moim zdaniem byłaby lepsza niż simpa sam zanim kupiłem new holland sprzedałem taką za 17 tysięcy w bardzo dobrym stanie i mam kontakt z osobą co kupiła i brdzo dobrze się sprawuje prasuje 60-tką ;)

Edytowano przez Zamir

kuba5997    6

ok dzięki za opinię. Boję się w sipmie o łożyska ale jak będzie smarowana to nic nie powinno się zdarzyć ;) Posiadam już 15 lat z 263 to nawet 330 w słomie lata ;) ale wiadomo sianokiszonkę ciężko zrobić bo się wałki owijają ;/

Zamir    0

Jakie są główne różnice między modelami JD582 a JD864 ? bo różnica cenowa jest wielka ale konstrukcyjnie jakoś od siebie nie odbiegają.

hawkblizyce    0

Mam do Was kilka pytań: Czy opołaca sie brać prasę john deere 545 bez sterownika? Czy takie sterowniki są awaryjne? Czy da się zamontować sterownik w prasie bez niego? Z góry dziekuję za odpowiedzi

sacrable    17

Sterownik, ale bardziej ja go bym nazwał wskaźnikiem ułatwia pracę przy zbiorze. Pokazuje stopień napełnienia na lewej i prawej stronie, sygnalizuje, że niedługo zakończy belkę, pokazuję że owija, Mówi również o tym czy komora jest otwarta. Ogólnie przydatna rzecz, ale znam takich co pracują bez niego i twierdzą, że da się. Ja natomiast nie polecam.

Mam pytanie którą prasę wybrać Variant 260 roto cut czy Rollant 255 roto cut?? Taka prasa potrzebna by mi była do sianokiszonki i słomy.

ksys    2

Ma ktoś pasę Fiatagri 5880 i co może o niej powiedzieć

adek952    0

Witam wszystkich użytkowników AF.

Myślę nad zakupem nowej prasy belującej, mam dylemat pomiedzy :

-Prasa pasowa New Holland BR 7060 ( do tej mam najwiekszą skłonność )

-Prasa walcowa McHale F5400c

-Prasa łancuchowa New Holland BR 6090

Wszystkie prasy są wyposarzone w rotor i noże .

Prasa bedzie robiła ok 1000 bel rocznie (500 siano i sianokiszonka i 500 słoma )

Prasa bedzie współpracowała z New Hollandem TD 5050 (95 km), nie wiem czy do tych pras bedzie to wystarczająca moc.

Proszę o opinie i może jakies ciekawe propozycje podobnych sprzętów :)

Edytowano przez adek952

mariusz0209    21

jak będzie miał za ciężko to zawsze możesz wyjąć co drugi nóż albo wogóle je wyłączyć. Ale moim zdaniem powinien sobie poradzić, najwyżej wolniejszym biegiem będziesz robił. Też myślę nad New Hollandem bo moja Sipma Farma II to nie wypał. przepustowość i dobjanie belek ok ale wykonanie a konkretnie użyte do jej produkcji materiały to porażka. prasa robi ok 1500 balotów rocznie i cały czas jakieś problemy.

adek952    0

A przykładowo bez nozy , bez cięcia zielonki ciągnik bedzie miał bardzo cierzko? Czy ma Pan jakies doswiadczenie z prasą pasową ?

maslak88    0

Bez noży to spokojnie sobie poradzi. A zastanawiałeś się może na John Deere'm. Polecam te prasy, mało awaryjne. Ja posiadam JD 580 i pracuje z nią Deutz Fahr Agrofarm 420 (100 KM), jeżdżę na ekonomicznych obrotach WOM i jescze ma zapas mocy, tylko mam ją bez rotora.

adek952    0

JD chyba są o wiele drorzsze ?A moze ktoś sie orientuje ceny nowej pasówki JD tak do dokładnego porównania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się