Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    158

Witam wszystkich, na wstępie przepraszam jeśli pisze w złym temacie.

Potrzebuję rady użytkowników pras Claas Rollant 62 lub 44 z siatką. W galerii jest mało tych pras ale napisałem do właścicieli z tym, że mi nie odpisali.Mam nadzieję ze tutaj znajdę więcej użytkowników.

O co mi chodzi:

Posiadam rolanta 62 na sznurek (bez elektrycznego aparatu) mam okazję kupić adapter do siatki do tej prasy z 3tyś i chciałbym zapytać się o opinie i jak on działa:

1. Jak załączana jest siatka? Czy mogę ją załączyć przy dowolnym ciśnieniu czy jest to włączane automatycznie?

2. Regulacja ilości obwinięć jest bezstopniowa i jaką max szerokość siatki użyć.

3. Co tam może się popsuć lub ewentualnie na co spojrzeć przy zakupie

4. Za wszelkie schematy/instrukcje będę wdzięczny

5. Ogólne opinie dotyczące tego wynalazku.

Dodam, że prasuje wyłącznie słomę ok 1200szt i chciałbym usprawnić i ulżyć sobie prasowanie :)

maciek9225    14

jako prasę wszechstronną (siano, słoma, kiszonka), za względnie małe pieniądze polecam Unię Famaroll 1,8 V

Bartek72511    41

Ja polecam wszystkim John deere :) Posiadam model 590, z siatką, w tym roku sprasowała 350-400 ha, bez najmniejszej awarii :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Laver    4

A co sądzicie o prasie Metal Fach Z589 z rotorem i nożami? Cena zachęca, ale ciekawe jak z jakością, są może jacyś użytkownicy tych pras na forum?

MalyJohn    218

Witam. Dzisiaj pewien "mechanik" powiedział mi że prasy Deutz Fahr to jest dokładnie to samo, co prasy KUHN, tylko inny kolor. Czy to prawda? :) Jeśli tak, to wychodzi na to, że prasy DF będą równie dobre jak KUHN :) Również jeśli to prawda, to ciekawe która tańsza :)

Laver    4

Mi przedstawiciel mówił że prasy mf i fendt są robione we Włoszech, przez kverneland group czyli przez vicona.

Laver    4

a możliwe że dla metal facha prasy pasowe robi feraboli ?

Edytowano przez Laver

Laver    4

Pytałem, to mówi że na częściach są wybite oznaczenia feraboli a na tabliczce znamionowej jest made in Poland, a sterownik dostał w pudełku feraboli. MF Z589 wygląda tak samo jak feraboli sprinter 165.

waldus11    1

mam feraboli sprintera 165 i z tego ci się zorientowałem to feraboli przestało produkować sprintera, bo wprowadzili model extreme i tym samym sprzedali licencje metal fachowi

Laver    4

To znaczy, żę matal fach sam robi części? A ze sprintera jesteś zadowolony?

maciek9225    14

Witam. Dzisiaj pewien "mechanik" powiedział mi że prasy Deutz Fahr to jest dokładnie to samo, co prasy KUHN, tylko inny kolor. Czy to prawda? :) Jeśli tak, to wychodzi na to, że prasy DF będą równie dobre jak KUHN :) Również jeśli to prawda, to ciekawe która tańsza :)

tak, przede wszystkim prasowowijarkę mają taką samą wejdź sobie na strony internetowe obu producentów i porównaj oferte

MalyJohn    218

tak, przede wszystkim prasowowijarkę mają taką samą wejdź sobie na strony internetowe obu producentów i porównaj oferte

Dzięki za info. :)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Desper    0

Witam wszystkiech prosiłbym o pomoc w wyborze nowej prasy rolującej może być stało jak i zmiennokomorowa priorytetem w wyborze jest duża liczba noży. Zależy mi aby skrócic maksymalnie czas mieszania wozu paszowego. Cena to ok. 130000 tysięcy brutto. Mam ofertę na Feraboli Extreme 265 z 13 nożami za 125 000. Ale obawiam się ze to trochę mało. Proszę o szybką pomoc

Połączony

Edytowano przez MAT912

juka    4

może kuhn stało komorowa 14 lub 23 noże .lub zmienno komorowa . nie znam cen tych maszyn.

majk03    0

ja mam oferte na kuhna vb 2160 z 14 nozami za 112 tys. netto i bede ja brał jakos na poczatku przyszlego roku, albo case rb 454 jest z 15 nozami w cenie okolo 100 tys netto, sasiad ma i bardzo sobie chwali, a w polu to śmiga, ze tylko sie kurzy

Edytowano przez majk03

marcin6430    0

witam. stoję przed kupnem prasy zmiennokomorowej i interesują mnie te trzy modele john deere 854 premium,

claas 360 variant i fendt 5160vr wszystkie są bez noży, proszę o opinie i ceny. Z góry serdecznie dziękuje

witam ,mam na oku prase pasowa zmiennokomorowa mf 1640 i chce sie dowiedziec cos o niej, jak sobie radzi slomie, sianie i sianokiszace i czy warta uwagi

marcin1726    0

Również mam dylemat jaką prasę wybrać przede wszystkim stało czy zmniennokomorową. W gre wchodzą trzy firmy krone, mc hall, lely. Ceny zbliżone. Prasa będzie chodzić zarówno w słomie ,sianie i sianokiszonce. z tych trzech to tylko krone nie ma opuszczanej podłogi ale zastanawiam się czy to jest aż tak potrzebne

Ponadto zmiennokomorowe McHale i Lely to pasowe co nie bardzo widzę do sianokiszonki ponieważ moim zdaniem będą mocno oklejać się pasy czy ktoś z was użytkuje te prasy do mokrej sianokiszonki.

Interesuje mnie również to jak sprawują się stałokomorowe Mc Hall i Lely walcowe w prasowaniu słomy czy nie blokuje się w nich balot np. podczas prasowania bardzo suchej i krótkiej słomy

Zakładam również kupno zgrabiarki i upatrzyłem sobie zgrabiarkę firmy Tonutti Dominator gwiazdową w kształcie V czy ktoś z was ma z podobną jakieś doświadczenia.

Proszę o wypowiedzi wszystkich znawców tematu

Edytowano przez danielhaker
błędy

RafZielak    13

@marcin1726 Czy zadałeś sobie choć odrobinę trudu i przeczytałeś jakikolwiek wątek w interesującym Cie temacie czy na pałę od razu zadałeś pytanie?

1. W sianokiszonce najważniejszy jest zgniot, zgniot od samego środka, a pod tym względem tylko pasy zmiennokomorowe mogą zaoferowac przyzwoite parametry.

2. Twoje obawy co do oklejania pasów ... a uważasz, że walce się nie oklejają? Wybierz prasę z dobrymi skrobakami i nie będziesz miał problemów.

3. Czy opuszczana podłoga to coś ważnego przekonasz się gdy pierwszy raz stracisz godzinę na wygrzebanie zbitej masy spod zapchanego rotora. Oczywiście, że zamiast opuszczanej podłogi może być inne rozwiązanie tj. rewers.

4. Jeśli oprócz bardzo suchej i krótkiej słomy chciałbyś prasować również krótkie i bardzo suche siano, a zwłaszcza lucernę i nie gubić przy tym niczego między walcami to docenisz pasówki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się