Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

mtz55    0

Witam poszukuje prasy zmiennokomorowej do ok 100zl netto, (niekoniecznie musi posiadać rotor) Jaką prase najbardziej wydajną można kupić w tej cenie?

agromatik    182

Kolego @mtz55 jeżeli chcesz by prasa była wydajna, to niestety koniecznie musi posiadać rotor, natomiast nie koniecznie musi mieć nożne przy tym rotorze. Z wyposażenia które zwiększają wydajność to: wspomniany podajnik rotorowy, podbierak o szerokości powyżej 180cm, obwiązywacz siatką najlepiej przystosowany do wszystkich siatek łącznie z coverage, ewentualnie podwójny obwiązywacz sznurkiem. A reszta to wujek GOOGLE B) .

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam! Proszę o pomoc, a mianowicie jaką doradzilibyście prasę tak do 20 tys. jedynym moim kryterium jest aby miała szeroki podbierak. Pracowałaby z ursusem 1214.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

mariuszd93    489

Bez urazy ale przy takich kryteriach to cholera wie ............ Co ma robić? ile? jakieś konkrety człowieku..........

Ma robić wszystko: kiszonkę, siano, słomę , czyli uniwersalny sprzęt do niewielkiego gospodarstwa. Mam tylko c360 i 1214 wiec ten duzy bedzie chodził w prasie. Swojego jakieś 500 bel + może jakieś usługi. Nie mam za wiele czasu bo jeszcze pracuję, dlatego zależy mi na wydajności. Wiem że kwota nie jest duża ale na tą chwile nie dysponują większą, a u nas coraz gorzej znależć kogoś kto przyjdzie i zbeluje.

mariuszd93    489

Jak uniwersalny to proponowałbym pasówkę typu jd 550 vicon , riviere ilp dobry zgniot , możliwość regulacji średnicy i dobra wydajność . Sam mam Vicona RV 187 i jestem zadowolony. prasuje zetorem 7011 lub ursusem 1224.

wak1    0

Witam!

Proszę pomoc w wyborze prasy. Która najlepsza do sianokiszonki i do słomy Famarol 1.8 vd czy warfama z-594 czy Sipma 1221.Mam na nią około 70 brutto (+/-10).Będę robił około 500 bel rocznie sianokiszonki i słomy.

danielhaker    831

Ja z tych trzech wybrałem Unię. Sipma podobno popsuła się z jakością (kilku użytkowników nowych pras tej marki odradzało mi jej zakup- choć ja miałem Z-279/1 z 97r. i była bezawaryjna, ale nie można porównać pras o różnicy wieku 15 lat). Warfamy w okolicy takiej nie ma (są bez noży, ale podobno maja problemy m.in. z owijaniem siatką- co widać nawet w tutejszej galerii czy na filmach z YouTube) O Unii nie spotkałem wielu negatywnych opinii. Znajomy także ją polecił. Ma ją od kilku lat i na razie bezawaryjnie się sprawuje.

Unia będzie droższa od Sipmy i trochę droższa od Warfamy, tylko nie wiem co jest w wyposażeniu standardowym tych dwóch pras.

wak1    0

W piątek oglądałem warfame i unie

unia jest droższa o 10 tyś

w standardzie unii to rotor noże szerokie opony,obwiązywacz siatką

Wskazówka dla innych

najlepiej kupowac maszyny w listopadzie i grudniu gdyż delarzy chca za inponować producentowi ilością sprzedanych maszyn (chodzi tu o rabat bo im wieksza sprzedasz ty wiekszy rabat) a po za tym zawsze maszyny drożeją od nowego roku

danielhaker    831
hubert9595    4

Witam,

Potrzebuję rady od użytkowników lub znających temat, stoję przed zakupem belarki kwota przeznaczona to 30tyś. jak coś będzie warte to trochę dołoże, w rolę wchodzą raczej zachodnie marki. Prasa będzie pracowała z 120 konnym ciągnikiem, będzie prasowała sianokiszonkę, siano i słomę, zastanawiam się czy postawić na pasówkę czy łańcuchową walcówka raczej odpada podobno potrafi belka słomy stanąć w komorze. Zastanawiam się nad JD 580 lub 590 i Krone vario pack owijanie na siatkę i dobrze żeby miała rotor. Poradzcie coś na ten temat.

kamilb    5

Ja przesiadłem sie z Arobale1215 94r stałokomorowa owijanie sznurkiem na Claas variant 260 06r sznurek siatka. Roznica jest ogromna Bele fi 150 maja po 400kg wydajnosc na duzym kawałku siana 30 35 balotow na godzine przy starej 15 16 robie tylko fi150.

robertbara    57

Dilerze od Lely zapomniałeś dodać, że na te bezkrzywkowe podbieracze w lely to rolnicy coraz bardziej gromy sadzą. :) niestety ale aż tak pięknie zielonki to nie wciąga.

pozdro

Ja po sezonie i 3500 belach nic takiego nie stwierdziłem, prasa ani raz się nie zapchała, nawet w bardzo szerokich pokosach. Obawiałem się kruchej słomy ale wszystko idzie elegancko.

farm    84

Mój znajomy ma też prasę NH i nawet sobie ją chwali. Jaro może w tej twojej jest jakaś wada fabryczna

dcnt    9

Dlaczego w 8 na 10 pras JD550 ktore ogladalem byla zdemontowana drabinka nad podbierakiem ? lepiej tak prasowac ?

Laver    4

Stoję przed zakupem prasy(pasowej), otrzymałem następujące oferty:

- MASSEY FERGUSON 167 V siatka,sznurek, z rotorem rocznik 2009 cena 92 tys. netto

- John deere 852 z rotorem,siatka,szerokie opony, rok 2012 cena 92 tys. netto

- Feraboli LTC 265, rotor+noże, szerokie opony, siatka,sznurek rok 2013, cena 89,5 netto

- Feraboli LT 265 , szerokie opony, siatka,sznurek rok 2013, cena 79,5 netto

- Feraboli HTC 220 rotor+noże, szerokie opony, siatka,sznurek rok 2013, cena 88 netto

- Feraboli HT 220 , szerokie opony, siatka,sznurek rok 2013, cena 77 netto

Wolałbym żeby prasa miała rotor, feraboli nie da się zamówić z samym rotorem szerokośc podbieracza w tych feraboli i fergusonie to 2,2m nie wiem jak o w johndeere. Co sądzicie o tych ofertach, którą markę bardziej polecacie?

ysy    32

na temat tych maszyn nic ci nie powiem ale mogi ci polecic NH BR7060 szerokie opony ,siatka ,rotor, centralne smarowanie,podbieracz 2,3m i w podobnej kasie

therider    6

Która prasa będzie lepsza Krone mc1250 czy mchale f5400c, ceny podobne,

będę robił około 1500-2000 bel rocznie w tym 600 bel śłomy

mam chęć na mchale ale diler krone mówi że słoma w mchale to słabo będzie szła,

A jakie jest wasze zdanie?

qazi    57

bo chce krone wcisnąć, bierz mchale, ze słoma problemu nie bedzie a zgniot w kiszonce bije na głowe krone

qazi    57

nie ma z tym problemu, w samo południe przy ponad 30 stopniach idzie je bez problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: