Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

mzetor7011    3

Argumenty? Choćby ciężar beli u mnie wychodzi większy o około 20% a Ty jakie argumenty przedstawiłeś? :unsure: wyrażam swoje zdanie nie zgadzasz się to Twoje prawo ale nie wymagaj żebym ja się zgodził ze wszystkim co piszesz. :ph34r: i jak piszsz na PW to nie powtarzaj się na forum bo mnie palce bolą :)

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    58

Argumenty? Choćby ciężar beli u mnie wychodzi większy o około 20%

Jaką miałeś walcówkę a jaką masz pasowkę jeżeli można wiedzieć?

ysy    32

miecz8 to wytłumacz dlaczego w Kąkolewie na pokazach pierwsze miejsca w testach pras zajęły zmienno komorowe

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

bialy2005    195

dla mnie te pomiary nie sa miarodajne bo jak widze ze 2 takie same prasy czyli case i NH obie bez nozy i róznica w belce 100kg to ewidentnie problem z operatorem lub róznej mocy ciagniki.

ysy    32

kwestia ustawienia zgniotu a dokładniej mówiąc na ile procent była jedna i druga ustawiona

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

qazi    58

dokładnie, bo co to za test jak w jednej prasie mamy ustawiony zgniot na 100% w innej na 50%

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To był konkurs o największe zagęszczenie, czyli każdy zbijał tak jak fabryka pozwoliła. Welger robił bele o 150 kg/m3 cięższe niż najlepsza stałokomorówka. Po co z tym dyskutować?

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

agromatik    194

Prasa Orkel w teście, w pierwszym pomiarze uzyskała 3 wynik w gęstości, natomiast w 2 pomiarze spadła na samo dno. Dla mnie ten test w tym momencie jest tak miarodajny jak gumka od majtek, w zależności od naciągu taki wynik. Prasy obsługiwali, podobnie jak na pokazach, ludzie z łapanki, jak się trafił dobry operator to i wynik poleciał do góry. W tamtym roku zauważyłem, że zwiększenie prędkości o niecałe 2km/h skutkowało natychmiastowym pogorszeniem się zagęszczania materiału w beli.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

qazi    58
Napisano (edytowany)

to prawie taka sama przesiadka jak u mnie, stad taka ogromna ruznica w jakości bel, jakbyś mial porównanie miedzy swoja pasówką a np lely 245 albo McHale 5500 to byś może miał inne zdanie o walcówkach

Edytowano przez qazi

hz86j15    0

Witam.Mam zamiar kupić prase zmiennokomorową UNIA FAMAROL 1,9dz lub METAL FACH 589/2 i niewiem która lepsza i prosiłbym o podpowiedż , a może ktoś z Was posiada którąś z nich, oczywiście chodzi mi o nową

DFDaro    0

Zna ktoś może dilera pras metal-fach na podlasiu który sprzedaje prasy z 562 do 44 tys. ?

andrews1987    3

Witam panowie przeczytałem wszystkie posty tego tematu i nie dało mi to wystarczająco dużo informacji na temat prasy rolującej. Dlatego może pomożecie mi bezpośrednio. A więc chce kupić prasę rolującą przede wszystkim do słomy z 20ha swojego i usługowo tak z 20-30ha. Siano robić będę kostkującą bo mam wiele pomieszczeń gdzie mogę schować kostki ale duże nie wejdą, ale zdarzyć się może że będzie kilka belek sianokichy lub siana. Dlatego chce prasę pasową zmienno-komorową do 160cm bo współpracować będzie z belarusem 820 a on chyba ze 180cm nie podoła. Może propozycje jakieś prasy mi dacie?? Jakaś nh a może jd 550. Czy lepiej dołożyć na taką z siatką czy na sznurki. Proszę o podpowiedź gdyż nie miałem takiej prasy a w okolicy nikt nie ma też.

jaro30    10

Witam długo mnie nie było na forum I widzę że sporo się pozmieniało .Kupiłem prasę nową nh br 6090 z docinaczem i po zrobieniu 200 bel stwierdzam że ta prasa to porażka a więc do rzeczy po uruchomieniu na życie i odjechaniu mechanika prasa zaczeła łapac siatkię na walec no ale z tym poradziłem sobie -obszlifowałem cały górny walec i problem znikł.Ale najgorsze jest to że bele to kapcie potrafią spadac z owijarki.Prasuje ciągnikiem 85 km na 7 nożach ,zgniot 60 % TERAZ JUŻ 80% I NIC LEPIEJ ciągnik wcale nie odczówa tej prasy dodam że 6 lat użytkowałem METAL -FACH i sądziłem że NH będzie o niebo lepszy ale się pomyliłem .Czy z tą prasą jest coś nie tak może tylko u mnie .Prasowałem z prędkością 8km teraz zeszłem do 4 i to samo" KAPCIE "boję się tylko żeby się nie zepsuły.

Edytowano przez jaro30

katator    115

Pocięte bele mają większą tendencje do osiadania niż te nie pocięte. Spróbuj zwiększyć naciąg siatki, ewentualnie możesz grabić mniejsze wałki. Jak dalej będzie źle to serwis i niech kalibrują czujniki zgniotu beli. Moja przy 80 % 1224 zaczyna poważnie odczuwać.

jaro30    10

właśnie wczoraj oglądałem twoje filmiki z prasowania i ładnie ci to idzie prędkośc też spora.Ja zgrabiam samaszem z 350 czyli 3,5m w tą i spowrotem czyli wałek z około 7 m.Dodam że u kolegi ta sama prasa i ten sam problem zgniot 80% 15 NOŻY i NH T5060 czyli 106 km wiele nie odczówa a ty piszesz że 12 ma co robic przy 80% CZYLI jest coś nie tak bo mój agroplus 85 km to ma lżej jak w sokółce nawet na te 80%.A i jeszcze jedno pytanie jaką predkością prasujecie sianokiszonki i czy po nabiciu beli do 70 czy 80% podczas owijania do ilu spada bo mi potrafi i do 40 % spaśc

mobilek    1

U mnie podczas robienia bel na zgniocie 80% przy dobijaniu Case Maxxum 110 juz mocno ją czuje i to bez noży, podczas owijania spada mi do mi o 4-6% nie więcej. Predkość zależy od pokosu od 4km/h przy dużym i szerokim do 8 przy małym, śrdnio 6k/h.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: