Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

rechot1992    0
Napisano (edytowany)

a czy do NH są dostępne części w Polsce czy będzie ciężko? a jakieś inne marki? a jaką dokładnie masz prasę kolego? łatwo o części do niej? bardzo się psuje?

Edytowano przez rechot1992

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W przypadku Krone, to polecam uważać z Agromixem, bo nie przestrzegają terminów zapisanych w umowach.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszd93    489

Bzdura kolego Miecz nie masz pojęcia o czym piszesz :blink: . miałem walcową pase [claas rolland 44s] kilka lat a teraz mam pasową zmiennokomorową [vicon rv187] i nie ma porównania :D

rechot1992    0
Napisano (edytowany)

Na pewno prasa będzie zmiennokomorowa, bo jeszcze nie wiem jaki będzie wielki piec kupiony, a tak to zawsze będę mógł sobie wielkość wyregulować

Edytowano przez rechot1992

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Baartekk    4

Jeśli bela ma być mocno zbita to tylko stałokomorowa walcowa. Nie zrobi ona takiej dużej beli jak zmiennokomorowa ale będzie lepiej dobita, bo pasy to mocno zbitych nie robią.

Kolego walcowej prasy to bym nie chciał za darmo, po pierwsze to takie nie dobitki robi a po drugie to środek się cały grzeje, dlatego wymieniłem walcowa na pasowa i robią już tak wszyscy rolnicy których znam.! po trzecie na pasach to balot jest dobity od samego początku a u walcowej przy końcu, i po 4 najważniejsze ciągnik sie 2x więcej meczy bo wszystko idzie przez sile :) pozdrawiam :)

p.s. Domyślam się ze masz walcówkę i każdy chwali co ma, ale spróbuj czegoś innego i porównaj i napewno się sam przekonasz.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Biznez404    1

Cały pic polega na tym że pasowa prasa ubija belę od samego środka i do tego masz regulację sprężyn jak je dobrze podciągniesz to ręki nie włożysz w belę :P .

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

qazi    57

o co wam chodzi z ta reką, miałem walcówkę, mam pasówkę, znajomi maja walcówki typu MCHale, lely i powiem szczerze że waga bel jest bardzo podobna czy po pasówce czy po walcówce oczywiście mowa tu o belach z sianokiszonki

mzetor7011    3

Wszystkie są dobre dopóki się nie zepsują :unsure: . @ miecz nie podniecaj się tak ;) nie masz racji a zachowujesz się jakby ci co mają inne zdanie dopuścili się obrazy majestatu :o

jowisz753    0

Panowie przymierzam się do zakupu nowej prasy rolującej 120*120. W grę wchodzi walcowa z Metal-Fachu lub lańcuchowa Warfama. Rocznie do zrobienia byloby ok 600 beli slomy, 20 beli siana i 10 beli sianokiszonki. Przy slomie pracowalbym nią ciągnikiem 55KM, natomiast przy sianie i sianokiszonce ciągnikiem 120 KM. Co byloby lepsze?

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

mzetor7011    3

HA HA HA :D przechodzisz sam siebie :D twoje pytanie łatwo można odwrócić i jaka będzie odpowiedz? a po co są produkowane rowery? przecież są samochody i motory? co z tego że stal jest twardsza? jak bela robi się twarda otwiera się zamek i klapa odchodzi bo inaczej coś się połamie :D

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

mzetor7011    3

Napewno nie każdy tylko ten co ma w ofercie same stałokomorowe a takich jest coraz mniej[ zgadnij dlaczego?] Jakoś nie słychać głosów poparcia dla twojej teorii a nawet wręcz przeciwnie :unsure: .

daniel125d    1
Napisano (edytowany)

Panowie przymierzam się do zakupu nowej prasy rolującej 120*120. W grę wchodzi walcowa z Metal-Fachu lub lańcuchowa Warfama. Rocznie do zrobienia byloby ok 600 beli slomy, 20 beli siana i 10 beli sianokiszonki. Przy slomie pracowalbym nią ciągnikiem 55KM, natomiast przy sianie i sianokiszonce ciągnikiem 120 KM. Co byloby lepsze?

obie prasy będą dobre jednak ciągnik 55 km to za mało nawet do słomy zaś 120 km będzie nie ekonomicznie do obydwóch pras i do każdej pracy czy to słoma czy kiszonka poleciłbym coś w granicach 80 max 90 km

Edytowano przez MAT912

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale najpierw robi się twarda. Nic się nie otwiera. Gdy bela jest pełna to ciągnik mi się zatrzymuje i włącza się owijanie siatką. Dla mnie to ty możesz i sam kulować te bele i mogą ci wychodzić twardsze ale ja ci mówię jak jest i każdy przedstawiciel ci to potwierdzi.

http://www.agroshow....s_dodat_tab.pdf

Zmiennokomorowa osiągnęła największą gęstość ze wszystkich pras. Zaprzeczysz temu? Bardzo lubię, jak ktoś się kłóci z liczbami, można się wtedy pośmiać.

• Like 1

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

daniel125d    1
Napisano (edytowany)

Nie miałem do czynienia za wiele. moc to one mają ale mi jakoś nie leżą główna wada jak dla mnie to hydraulika. Ale piszemy nie na temat bo to ma być o prasach... A Warfama niezła :) ale ja wolę zmiennokomorowe

zmienna komora na pewno lepsza zwłaszcza do kiszonki zwija od początku leprze dobicie ale pasy potrafią kosztować te na łańcuchy też jednak do takiej prasy potrzebna moc ja wole stałą komore tańsze części a robote też nieźle robi

Masakra człowieku , kup sobie lepiej słownik !!!

Edytowano przez razor275

st220    12

obie prasy będą dobre jednak ciągnik 55 km to za mało nawet do słomy zaś 120 km będzie nie ekonomicznie do obydwóch pras i do karzdej pracy czy to słoma czy kiszonka poleciłbym coś w granicach 80 max 90 km

A ja polecam 120km do dobrej prasy, prędzej zrobi i więcej paliwa nie spali niż ten 80-90km w prasie z rotorem i nożami.

Zmiennokomorowa była wymyślona z myślą robienia większych bel słomy, bo ona jest lekka i nie musi być mocno zbita. Stałokomorowe są do sianokiszonki, aby bele były lepiej zbite i dlatego są walce- najlepszy zgniot beli na rynku światowym.

Coś Ci się chyba pomieszało, pasówki lepiej i równomierniej ubiją belę niż walcowe, u mnie w okolicy więksi rolnicy zmieniają walcówki na pasowe, zgadnij czemu?

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

mzetor7011    3

:lol:

U mnie wychodzi inaczej. Nie mówię że jest duża różnica ale w stałokomorowej są lepiej dobite bele.

Może tam siano miało różną wilgotność. Chciałbym abyś przedstawił mi argumenty dlaczego pasowa według ciebie lepiej dobija. Oprócz tego że dobija od samego początku bo to jest jej chyba jedyna zaleta przy robieniu sianokiszonki.

TERAZ ROZUMIEM!!!! Tylko @miecz umie robić bele i nie ma co gadać :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się