Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

timasz    52

ja mam zielona sipme rok 2001 i jestem z niej zadowolony robie co roku ponad 1100 balotow i bez awari

Wiadomość z agroFakt.pl

Balzak    2

Ja uważam ze najlepsze prasy zwijające to firmy Class a z nich to typowałbym Rolanda 46 Roto Cut. maszyny po prostu super, dlatego ze mało skomplikowane, mocne, wydajne i przede wszystkim mało awaryjne, widać w nich solidną niemiecką robotę.

Pozdrawiam Balzak

Arni    1

Ja uważam, żę najlepsze to krone vicon i ewentualnie welger claas john deere :D

miodek22    0

a ja uważam ze najlepsze prasy są firmy claas , mój kumpel ma i nie narzeka a u mojego wuja w taktym roku te ż było belowane i jest super :D

obrazek claasa kumpla jest umieszczony w kategori prasy

pioter    44

czytał ktos z was ostatni RPT???tam było porównanie pras uzywanych JD i Claas.Do JD części sporo tańsze ale to pewnie za sprawą korbanka...

nowy1989    0

Podsawowe pytanie jak intensywnie jest użytkowana prasa,bo jeżeli zrobi w ciągu roku nie więcej niż 500 bel to proste że się nie psuje. Ja mam prase carraro- prawie identyczna jak sipma. Najgożej denerwuje mnie wąski podbierak :angry:

karol86    0

ja mam prase MASCAR i jak narazie nie narzekam w sumie to prawie nowa 2 sezony ma dopiero i okolo 1000 beleczek zrobila wiec wiadomo ze bezawaryjna ale moim zdaniem ma wieksze zapotrzebowanie mocy od sipmy ...

pioter    44

ale jaki jest sens kupowania prasy na 500 beli???chyba tylko po to aby mieć swoją...

robertbara    57

Wiele osób pisze że Sipma, tylko że jakoś nikt nie napisał, jakie są jej zalety, oprócz ceny :D

Tak często bywa :D

Balzak    2

Sipma nie ma zalet więc nikt nic nie pisze o niej, bo jak by miała zalety to pewnie by ktoś napisał

Pozdrawiam Balzak

nowy1989    0

Wiadomo że 500 to nie jest dużo ale jak miał bym robić tylko tyle to i tak kupił bym kupił prase. Chodziło mi głównie o to że sporo osób ma prase i robi tak mało bel a piszą żę sprawuje się idealnie-proste że na takiej ilości się nie zepsuje.

Balzak    2
najlepsze są SIPMY

Takie pisanie postów nie ma sensu więc napisz dlaczego Sipma najlepsza udowodnij to w jakiś sposób, chyba ze nie masz wiedzy zeby to udowodnić.

Pozdrawiam Balzak

timasz    52

byl u mnie koles pytal sie o prase to mu powiedzialem ze nie robie nia za duzo bo rocznie z 1100 balotow to powiedzial zeto bardzo duzo bo on ma 9 ha i hce kupic nowa sipme bo uslugi mu za drogo wyhodza ( a jak kupi prase to na uslugi nie bedzie jezdzic bo sie mu nie oplaca) o malo nie padlem z wrazenia tak mi sie smiac hcialo ze bania mala a najlepsze jest to ze za dwa dni kupil sobie te prase

Raczo    19

Trochę mnie denerwują te wasze wypowiedzi:

- nie porównujcie prasy polskiej takiej jak Sipma do pras zagranicznych Claas'a czy Vicona bo prasa Sipmy kosztuje 40 tyś. , a Vicon'a 4 razy tyle. Zróbcie jakiś przedział cenowy,

- piszcie dlaczego są takie dobre albo złe bo tak to się nikt nic nie dowie.

Wracając do tematu to ja mam Sipme Z569/1 Farma II i nie narzekam. Przepracowała już kilka sezonów i na razie żadnej awarii oprócz zmiany łożyska (nie licząc tych z winy operatora). Zmieniłbym w niej tylko podbieracz bo jak RobertBara powiedział sie strasznie nisko podnosi i nieraz na drodze można zawalić w jakiś kamień :D . Jak sie dba to sie ma :D.

robertbara    57

Vicona ale jaki model, przecież np. zmienno-komorowa RV-1901 jest 2 razy droższa od stałokomorowej RF-121? :D

Zetor5340    1
Sipma nie ma zalet więc nikt nic nie pisze o niej, bo jak by miała zalety to pewnie by ktoś napisał

Pozdrawiam Balzak

no to jak nie ma zalet to napisz jej wady...pewnie użytkowałeś to wiesz skoro takie opinie wyrażasz...

Balzak    2

Użytkować nie użytkuje ale dookoła mnie jest ich tyle ze co nieco moge powiedzieć na ich temat. wiesz jak ktoś robi ok 4 tys bel rocznie taką prasa to po 4 latach czeka wymiana łańcuchów jak nic. poza tym system wrzucania sznurka jest tak nie dopracowany ze głowa mała. Ogulnie nie jest to sprzęt na duże areały i do konkretnej pracy, wykozystane stale itp materiały są tak słąbej jakości ze szybko sie zużywają weżmy nawet pod uwage zeby w podbieraku,

To jest moja wypowiedz i moje zdania na temat tych prac a wiadomo jak ktoś ma to będzie to chwalił.

Pozdrawiam Balzak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się