Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Andrzej24871    12

Każdy chwiali to co ma :)

PawelSG przy McHale to Lely nawet nie stała :) McHale można pogonić ile szybciej, nie w słomie a w sianokiszonce :D

A może byś tak jakoś uzasadnił swoją wypowiedź??

damianzetor9540    1268

Sam mam sipme i sprawóje się dobrze :) i z tego się ciesze :D

Ale gdybym miał więcej pieniędzy i ha to bym kupił cos z wyższej półki i napewno z rotoremi i nożami jeśli z polskich to tylko famarol a z zachodnich to krone ;)

pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl

kris31    1

Czy prasą viconRF130 są jakieś problemy.Zastanawiam się nad zakupem tej prasy. Czytałem że na rotarze lubi czsem sie owijać, jak z tym jest bo nie miałem prasy z rotarem. Czy jest w niej regulacja stopnia zgniotu? Prasa jest z nożami ale że bez to ciąbnik NHt5060 - 106KM powinien dać rade.

1975franki    0

Witam.Prosze o pomoc w udzieleniu odpowiedzi czy na 25ha dadza prase zmiennakomorowa czy nie poniewaz dalem juz zadatek ,a niedawno co przyszly pierwsze poprawki i mam teraz problem.Sory ze zboczylem z tematu,ale jest mi bardzo wazna kazda odpowiedz.Dzieki

tomacha001    4

mam pytanie czy zetor 7011 poradzi sobie w prasie jd 550 mam tylko słomę prasować bo nie wiem która wybrać czy jd 550 czy jd 545 czy jd 540

kokoman0    59
Napisano (edytowany)

Witam dzisiaj sprzedałem swoją prasę welger RP 12s (z szerokim podbierakiem która przez 10 lat nam służyła) no i wypadało by się już powoli rozglądać za inną prasą. Priorytet to aby prasa posiadała noże docinające. Ja obstaję za używaną prasą claasa coś w rodzaju Rollant 250 lub welgerkę RP 200 lub 220. Ojciec jednak uparcie uważa, że co nowa to nowa więc mówi żeby wziąść Metal-Facha 561 RN która jednak zbytnio mi się nie podoba.

I teraz zmierzając do sedna sprawy chciałbym prosić kumatych w tematach pras walcowych (tylko walcowych żadnych pasowych i broń boże łańcuchowych) z docinaczami o ich spostrzeżenia, uwagi na temat podanych przezemnie pras, ewentualnie proszę o inne propozycje.

Szczególnie jednak jeśli są na forum posiadacze M-F 562 RN o ich spostrzeżenia na temat tej prasy (konkretne spostrzeżenia użytkowników tej dokładnie prasy) bo chcę poznać wszystkie za i przeciw tej prasie żeby móc odwieść ojca od jej zakupu lub ewentualnie przekonać siebie, że może wcale nie jest to taka zła prasa.

Pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi :).

Aha zapomniałem dodać, że współpracować będzie z nią traktor 105 KM.

Edytowano przez kokoman0

mateuszz566    14

Czemu z zachodnich tylko krone? Jestem posiadaczem Welgera Rp12S i jak na claasy z tamtych lat to wypada o niebo lepiej. Oczywiście nie mówie tu o jakości wykonania, ale o użytej technologii.

kokoman0    59
Napisano (edytowany)

Podstawą dobrej konserwacji (zakiszenia) jest wyparcie jak największej ilości powietrza a jak wiadomo im mniejsze kawałki tym łatwiej je ścisnąć i tym samym lepiej wyprzeć powietrze. Podsumowując podstawą dobrego zakiszenia jest rozdrobnienie materiału i zbicie beli. Po za tym dochodzi aspekt ekonomiczny bo jeśli materiał jest bardziej rozdrobniony to więcej można go spakować w jednej beli, co za tym idzie mniej bel do wożenia, mniej folii, sznurka lub siatki.

Edytowano przez kokoman0

damianzetor9540    1268

Według mnie najlepszymi Polskimi prasami są sipma i famarol(pod warunkiem że obydwie maja rotor i noże), a z zachodnich to krone i lely welger.

pozdro

Fendt310    1

Rotor to moim zdaniem podstawa. A noże to tylko w tym wypadku jeśli masz paszowoz. Jeśli rozdajesz ręcznie to przeklniesz te noże. To że więcej wchodzi, mniej idzie folii, siatki itp to kompletna bzdura. To żaden argument. Po ścięciu nożami zrobisz zamiast 100 bel 99? Wątpię. A nawet jeśli to ile zaoszczędzisz przez cały sezon na folii i siatce? To teraz dolicz ile potrzeba mocy żeby ściąć taka suchszą sianokiszonke. A na koniec wyobraź sobie ile stracisz czasu i nerwów przy ręcznym rozdawaniu.

DanielFarmer    108

większych głupot dawno nie czytałem , pocięta bela jest o wiele lepiej zbita,lepiej się zakisza, dużo mniej ich wychodzi oraz zdecydowanie lepiej się ją rozdaje bydłu

Fendt310    1
Napisano (edytowany)

Co rozumiesz przez pojęcie "lepiej zbita"? Mierzyłes jej zawartość powietrza? Jak bela może się lepiej lub słabiej zakiszac? Jak to zaobserwowałes? Bela jest albo zakiszona albo zepsuta. Skąd wiesz że ciętych wychodzi dużo mniej? Robiłes wogóle jedną i druga prasa? Może przypatrz się najpierw jak to działa. Materiał po cięciu jest przekazywany bezpośrednio do komory, bez żadnego mieszania towaru. Przez co bela jest jakby przecięta przez przekrój w kilku miejscach. W żaden sposób nie wpływa to na zwiększenie gęstości beli.

A to że lepiej się rozdaje to kompletna głupota. Ciętej nie da się wziąć większej ilości na widły, można to nosić łopatą. Natomiast nie ciętego towaru można ciągnąć za sobą dużą ilość, przez co ręczne rozdawanie jest o wiele łatwiejsze.

Wniosek jest jeden. Noże? Jak najbardziej, ale tylko do paszowozu.

Edytowano przez Fendt310

kokoman0    59
Napisano (edytowany)

Pojęcie "lepiej zbita" znaczy posiadająca większe zagęszczenie materiału. Jak to zbadać? Bardzo prosto wystarczy zważyć belę zrobioną prasą z nożami po czym wyłączyć noże zrobić w ten sposób i zważyć takową belę (różnicę widać od razu).

Czy źle obdawać kiszonkę po prasie z nożami nosząc widłami? Tak jeśli mamy włączone wszystkie noże np. gdy prasa ma 14 noży wyjmujemy połowę noży i spokojnie można widłować. Wniosek? Prasa z nożami sprawdza się nie tylko wtedy gdy ma się paszowóz.

Edytowano przez kokoman0

janusz20    105

To waszym zdaniem ile bel sanokiszonki trzeba kręcic w roku żeby miało sens branie prasy z nożami?

DanielFarmer    108

ja będę robił kilkaset i biorę nowkę mchale z nozami za ponad 100tys zł netto ,ktoś by pomyslał ze co ja robię ale po pierwsze prasa takiego pokroju będzie na pokolenie a po drugie przy zwrocie z MGR rzędu 60% netto wychodzi mnie ta prasa 40tys więc nie miałem się nad czym zastanawiać , dodam ze do tego będzie owijarka samozaladowcza tej samej firmy za 42 tys netto razem 58 tys mnie to bedzie kosztowac wiec tyle co zajechana poniemiecka stara jakaś więc zależy na jakich warunkach kupujemy i jak postrzegamy jej zadanie, mi ma służyć długie długie lata i postanowiłem kupic raz a dobrze!

Piteriiv    8

koledzy - może ktoś z was wie jaka moc jest potrzebna do pracy z prasą DEUTZ- FAHR GP 2.50 lub GP 2.30 bez rotora. najlepiej jak by były to dane fabryczne - potrzebne są mi do arimr. ja mogę polecić obie te prasy - ich wadą są jedynie wąskie podbieraki (1.4 m) no i trzeba często ( około 2000 balotów) wymieniać główny łańcuch - koszt około 200 zł za polski a tak po za tym smar i olej przez około 10000 rolek

witild85    0

Witam. Miałem prase JD 540 chodziła z MF 68 KM , wogóle jej nieczuł w słomie pięknie chodziła , łykała wszystko , a bele zbite na kamień , tylko w kiszonce tak sobie chodziła , materiał nawijał się na wałki, sprzedałem ją bo bele były tak zbite że niemogłem ich rozwalić .

dcnt    9

Czy ktos dysponuje wymiarami prasy JD 545 lub 550 dlugosc x szerokosc x wysokosc i ciezar prasy ? bylbym wdzieczny

szandrzej    0

Witam mam pytanie odnośnie prasy NEW HOLAND 650 a FIATAGRI 5880 na zdjęciu niczym się nie różnią którą kupić a może lepiej JD 545,550 tak do 20tyś

Edytowano przez szandrzej

Rotor jest to układ podający i nie da się go wyłączyć w żadnej prasie jeśli chodzi ci o system tnący to można w prasach opuścić nożne lub je wyjąc

rurek86    0

Witam, to moj pierwszy post na forum choc powiem szczerze ze wiele razy czytalem szukalem opinii , a teraz wiec zadaje pytanie ktora prase stałokomorowa wybrac , lely welger czy mchale, wiem ze welger jest droższy ale moich dwoch znajomych pracuje tymi prasami i wiem ze cena warta jest tej prasy, ale wracając do pytania to ktos moze podpowie czy ten mchale jest moze warty zainteresowania, jednak to jest w pewnej fajnej kwocie ta różnica, którą mozna by przeznaczyc na inny cel.pozdrawiam uzytkowinkow agrofoto i czekam na podpowiedz...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: