Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wumis    0

Mam galignani6600l,podbieracz 180,zamki,hydraulicznie unoszony podbieracz.sterowanie el na dwa sznurki,regulacja gęstości beli 3 stopnie,nie chcę siąę chwalić ale odkąd kupiłem to w ciągu dwu lat usunąłem w cień takie prasy jak claas jd nie mówiąc o polskich.Po prostu jakość a nie ilość.W samo południe temp.30 w cieniu,słoma jęczmienna bardzo krótka,ja w polu wokół cisza.Łyka wsio a inni po nocach.no i waga tylko 2000kg.Naprawdę polecam

soltys48    347

Mam galignani6600l,podbieracz 180,zamki,hydraulicznie unoszony podbieracz.sterowanie el na dwa sznurki,regulacja gęstości beli 3 stopnie,nie chcę siąę chwalić ale odkąd kupiłem to w ciągu dwu lat usunąłem w cień takie prasy jak claas jd nie mówiąc o polskich.Po prostu jakość a nie ilość.W samo południe temp.30 w cieniu,słoma jęczmienna bardzo krótka,ja w polu wokół cisza.Łyka wsio a inni po nocach.no i waga tylko 2000kg.Naprawdę polecam

Kolego mogę się z Tobą założyć, że bela, którą ukręcę JD co najmniej nie będzie odbiegała od TWOJEJ, a powiem więcej będzie lepiej zbita.............

ps. masz stało czy zmiennokomorową?????

Wiadomość z agroFakt.pl

22gucio    0

Witam co myślicie o prasie CLAAS VARIANT 365. Będzie mi potrzebna na ok.300ha sezonowo i jakiego konia do tego sprzętu polecacie. Myślę o CASE MX 135. Proszę o porady bardziej doświadczonych w tej branży. Może polecacie inną prasę?????

osobiscie polecam prase metal fach z 562 .ja taka mam i jestem zadowolony a ma co robic.rocznie ponad 1300 bali. moge polecic dilera u ktorego i ja kupilem. mam tez inne maszyny tej firmy

mlodyy18    1

A co powiecie na temat prasy JD 550 czy polecacie ja zarówno do słomy jak i do sianokiszonki?Czy łatwo jest o części i czy są tanie do JD 550?

Czy może lepsza od niej będzie walcowa lub łańcuchowa?

1975franki    0

Witam:Potrzeboje porady w doborze prasy z rotorem i nozami 120x120.CHodzi mi raczej o polska,bo zagraniczne maja przewaznie wieksze wymiary bel 120x125 (krone,new holand),a kasy mam do wydania ok 100-110tys.Dzieki za wszystkie podpowiedzi

bialy2005    193

pomysl konkretnie nad NH czy CASE lub krone !!!!!! napewn nie pożałujesz a cena praktycznie w twojej granicy. te 3 marki to praktycznie taka sama prasa konstrukcyjnie. nh pewnie bedzie najtanszy i mozesz lepiej doposzyc niz blizniaka CASE :)

michal1313    0

Witam:Potrzeboje porady w doborze prasy z rotorem i nozami 120x120.CHodzi mi raczej o polska,bo zagraniczne maja przewaznie wieksze wymiary bel 120x125 (krone,new holand),a kasy mam do wydania ok 100-110tys.Dzieki za wszystkie podpowiedzi

nie napisałeś 100-110 netto czy brutto. Jeśli możesz wydać 110 tyś zł netto to poważnie zastanów się nad McHale najlepsza maszyna do prasowania na świecie używana w firmach usługowych. Natomiast jeśli chciałbyś kupić polski sprzęt to odradzam nie mamy żadnej rodzimej firmy która robi przyzwoite prasy. Mam sipme i wiem co mówię. Sąsiad kupił w zeszłym sezonie prasę firmy Farabolii fajna maszyna za rozsądne pieniądze. Nie wiem ile by kosztowała ta z rotorem ale sąsiad dał za zwykłą bez rotora około 58tyś brutto w najbogatszym wyp. Tyle samo kosztowały polskie a wykonanie o niebo lepsze. Jeśli chcesz namiary na ta firmę gdzie kupował sąsiad to odezwij się na priv i się spytam znajomego gdzie kupował bo on jest super zadowolony.

gesy    1

Welger RP12 czy Deutz Fahr GP 2.30 - którą wybrać?

polecam DF,sam mam taką porządny sprzęt,są u mnie we wsi takie i takie,więc wiem co mówie ,niby na DF pisze system Welger ale ona ma takie walce jak Welger ale RP200,

1975franki    0

michal 1313:chodzilo mi o brutto 100-110,tylko,ze potrzebuje prasy ,ktora robi bele 120x120,a zachodnie robia przewaznie 120x125,a te sa za ciezkie do c-330,bo inny ciagnik nie wchodzi mi do obory.Ostatnio gdzie ,kupowalem rorzutnik diler polecal mi unia famarol df 1,8cena ok 76 tys brutto,ale nie slyszalem o nich i niewiem co o niej sadzic.A prasa NH zmiennokomorowa cena 120tys brutto

Edytowano przez 1975franki

Bartek72511    41

Witam :) Przymierzam się do zakupu prasy rolującej, pasowej, w przedziale cenowym do 35 tysięcy. Prasa tylko i wyłącznie do słomy i belki 180 cm. Będzie współpracowała z ciagnikiem 100 KM. I tak moją uwagę przykuły dwa modele, John Deere 590 ( http://otomoto.pl/john-deere-590-A75391.html ) oraz Claas variant 180 ( http://otomoto.pl/claas-vicon-john-deere-krone-variant-180-A61754.html ) . Która z tych plas w waszej opinii jest lepsza?Bo ja słyszałem że Jd potrzebuje mniej mocy niz claas , dlaktóego nie którzy uważaja 100 KM za mało.

tomacha001    4

ja mam mały dylemat jaka prasę wybrać czy pasowa jd 545 czy łańcuchowa krone KR 125 bo nie wiem która tu wybrać proszę o szczere opinie o tych prasach

mlodyy18    1

Ja także myślałem nad JD :rolleyes: ale model JD 550

Wszystko zależy od tego co będziesz prasował :) i jakim ciągnikiem

P.S. zastanawiam się czy do sianokiszonki lepiej sprawdzają się prasy pasowe (myślę właśnie o JD 550) czy może lepiej walcowa (słomę tez będę prasował)jakie są wasze opinie??

tomacha001    4

do zetora 7011 walcowej nie chce nie wiem która tu wybrać prasę

Edytowano przez tomacha001

mlodyy18    1

Ja posiadam także Zetora tylko ze 7211 i mam ten sam problem myślę nad pasowa tylko potrzebuje porady w sprawie pras pasowych zamierzam kupić JD 550 ale może lepiej będzie kupić łańcuchowa lub walcowa

Proszę o porady...

rolstudent    96

poszukuje informacji na temat prasy lely welger 435

jeśli macie taka prasę powiedzcie coś o jej awaryjności,

ile belek wytrzymają pasy? ile ewentualnie kosztują nowe pasy?

czy jesteście z niej zadowoleni, czy robi ścisłe belki ????

kris31    1

Czy prasa VICON RF 130 to dobra maszyna? Jest w niej komputer, czy on nie sprawia kłopotów. zastamawiam się i szukam prasy z szetokim podbieraczem rotor siatka i najlepiej walcowa. Jak działa w class zamek komory prasowania. Welgerak jest mało najwięcej jest classów. Która z tych pras Claas 250(może 255 z MPS) welger rp200 VICON RF 130 najlżej pracuje?

karol19    7

a co sądzicie o prasie feraboli extreme ? sam posiadam taka już 6 sezonów przepracowała i jestem bardzo zadowolony, może nad jej zakupem warto sie zastanowić

Kamilek145    0

Każdy chwiali to co ma :)

PawelSG przy McHale to Lely nawet nie stała :) McHale można pogonić ile szybciej, nie w słomie a w sianokiszonce :D

Edytowano przez Kamilek145

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: