gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodyy18    1

Ja także myślałem nad JD :rolleyes: ale model JD 550

Wszystko zależy od tego co będziesz prasował :) i jakim ciągnikiem

P.S. zastanawiam się czy do sianokiszonki lepiej sprawdzają się prasy pasowe (myślę właśnie o JD 550) czy może lepiej walcowa (słomę tez będę prasował)jakie są wasze opinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

do zetora 7011 walcowej nie chce nie wiem która tu wybrać prasę

Edytowano przez tomacha001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Ja posiadam także Zetora tylko ze 7211 i mam ten sam problem myślę nad pasowa tylko potrzebuje porady w sprawie pras pasowych zamierzam kupić JD 550 ale może lepiej będzie kupić łańcuchowa lub walcowa

Proszę o porady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

poszukuje informacji na temat prasy lely welger 435

jeśli macie taka prasę powiedzcie coś o jej awaryjności,

ile belek wytrzymają pasy? ile ewentualnie kosztują nowe pasy?

czy jesteście z niej zadowoleni, czy robi ścisłe belki ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy prasa VICON RF 130 to dobra maszyna? Jest w niej komputer, czy on nie sprawia kłopotów. zastamawiam się i szukam prasy z szetokim podbieraczem rotor siatka i najlepiej walcowa. Jak działa w class zamek komory prasowania. Welgerak jest mało najwięcej jest classów. Która z tych pras Claas 250(może 255 z MPS) welger rp200 VICON RF 130 najlżej pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

a co sądzicie o prasie feraboli extreme ? sam posiadam taka już 6 sezonów przepracowała i jestem bardzo zadowolony, może nad jej zakupem warto sie zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek145    0

Każdy chwiali to co ma :)

PawelSG przy McHale to Lely nawet nie stała :) McHale można pogonić ile szybciej, nie w słomie a w sianokiszonce :D

Edytowano przez Kamilek145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Każdy chwiali to co ma :)

PawelSG przy McHale to Lely nawet nie stała :) McHale można pogonić ile szybciej, nie w słomie a w sianokiszonce :D

A może byś tak jakoś uzasadnił swoją wypowiedź??


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Sam mam sipme i sprawóje się dobrze :) i z tego się ciesze :D

Ale gdybym miał więcej pieniędzy i ha to bym kupił cos z wyższej półki i napewno z rotoremi i nożami jeśli z polskich to tylko famarol a z zachodnich to krone ;)

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy prasą viconRF130 są jakieś problemy.Zastanawiam się nad zakupem tej prasy. Czytałem że na rotarze lubi czsem sie owijać, jak z tym jest bo nie miałem prasy z rotarem. Czy jest w niej regulacja stopnia zgniotu? Prasa jest z nożami ale że bez to ciąbnik NHt5060 - 106KM powinien dać rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975franki    0

Witam.Prosze o pomoc w udzieleniu odpowiedzi czy na 25ha dadza prase zmiennakomorowa czy nie poniewaz dalem juz zadatek ,a niedawno co przyszly pierwsze poprawki i mam teraz problem.Sory ze zboczylem z tematu,ale jest mi bardzo wazna kazda odpowiedz.Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

mam pytanie czy zetor 7011 poradzi sobie w prasie jd 550 mam tylko słomę prasować bo nie wiem która wybrać czy jd 550 czy jd 545 czy jd 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Witam dzisiaj sprzedałem swoją prasę welger RP 12s (z szerokim podbierakiem która przez 10 lat nam służyła) no i wypadało by się już powoli rozglądać za inną prasą. Priorytet to aby prasa posiadała noże docinające. Ja obstaję za używaną prasą claasa coś w rodzaju Rollant 250 lub welgerkę RP 200 lub 220. Ojciec jednak uparcie uważa, że co nowa to nowa więc mówi żeby wziąść Metal-Facha 561 RN która jednak zbytnio mi się nie podoba.

I teraz zmierzając do sedna sprawy chciałbym prosić kumatych w tematach pras walcowych (tylko walcowych żadnych pasowych i broń boże łańcuchowych) z docinaczami o ich spostrzeżenia, uwagi na temat podanych przezemnie pras, ewentualnie proszę o inne propozycje.

Szczególnie jednak jeśli są na forum posiadacze M-F 562 RN o ich spostrzeżenia na temat tej prasy (konkretne spostrzeżenia użytkowników tej dokładnie prasy) bo chcę poznać wszystkie za i przeciw tej prasie żeby móc odwieść ojca od jej zakupu lub ewentualnie przekonać siebie, że może wcale nie jest to taka zła prasa.

Pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi :).

Aha zapomniałem dodać, że współpracować będzie z nią traktor 105 KM.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz566    16

Czemu z zachodnich tylko krone? Jestem posiadaczem Welgera Rp12S i jak na claasy z tamtych lat to wypada o niebo lepiej. Oczywiście nie mówie tu o jakości wykonania, ale o użytej technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Podstawą dobrej konserwacji (zakiszenia) jest wyparcie jak największej ilości powietrza a jak wiadomo im mniejsze kawałki tym łatwiej je ścisnąć i tym samym lepiej wyprzeć powietrze. Podsumowując podstawą dobrego zakiszenia jest rozdrobnienie materiału i zbicie beli. Po za tym dochodzi aspekt ekonomiczny bo jeśli materiał jest bardziej rozdrobniony to więcej można go spakować w jednej beli, co za tym idzie mniej bel do wożenia, mniej folii, sznurka lub siatki.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Według mnie najlepszymi Polskimi prasami są sipma i famarol(pod warunkiem że obydwie maja rotor i noże), a z zachodnich to krone i lely welger.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Rotor to moim zdaniem podstawa. A noże to tylko w tym wypadku jeśli masz paszowoz. Jeśli rozdajesz ręcznie to przeklniesz te noże. To że więcej wchodzi, mniej idzie folii, siatki itp to kompletna bzdura. To żaden argument. Po ścięciu nożami zrobisz zamiast 100 bel 99? Wątpię. A nawet jeśli to ile zaoszczędzisz przez cały sezon na folii i siatce? To teraz dolicz ile potrzeba mocy żeby ściąć taka suchszą sianokiszonke. A na koniec wyobraź sobie ile stracisz czasu i nerwów przy ręcznym rozdawaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

większych głupot dawno nie czytałem , pocięta bela jest o wiele lepiej zbita,lepiej się zakisza, dużo mniej ich wychodzi oraz zdecydowanie lepiej się ją rozdaje bydłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj