Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

piterek1979    0

W okolicach Przasnysza spaliła się ostatnio nowiutka prasa LELY, ale to chyba nie pierwszy przypadek w tej marce. biggrin.gif

Chociaż ostatnio widzaiłem w Adrolu pod Zambrowem stoi model McHALE F550, też się spalła :)

Edytowano przez piterek1979

michal1993    350

Ja za najlepszą markę pras uważam Lely Welger. Oczywiste powody to stopień zgniotu i ogólne opinie. Myślę, że pasowa jest wydajniejsza, za to stałokomorowa jest trwalsza.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

010436855.JPG

Co sądzicie o tej maszynie? :D

W okolicach Przasnysza spaliła się ostatnio nowiutka prasa LELY, ale to chyba nie pierwszy przypadek w tej marce. :D

Maszyna miodzio tylko cena 125 netto :( odstrasza

Wiadomość z agroFakt.pl

katator    115

Moim zdaniem nowej serii 900 pras JD Lely Welger może rampę wyładowczą całować :P

http://www.deere.pl/wps/dcom/pl_PL/products/equipment/balers/variable_chamber_balers/900_series/900_series.page?

A widziałeś krone ultima? Fakt prasoowijarka, ale przy tym rowziązaniu seria 900 JD i tak zostaje 14,2s w tyle podczas owijania i wyładunku :)http://www.technikarolnicza.pl/index.php?go=a003&id=4e4d28f3f7e8cca39d9ef993a61e5c15&n=Prasa%20zwijaj%C4%85ca%20non-stop%20-%20Krone%20Ultima

ChiquitaB    52

kolego ten test dla mnie za bardzo nie jest wiarygodny bo robiony przez JD. Co nie zmienia faktu że ta nowa JD jest szybka. Ale ciekawe jak szybko kręci tę kulkę w porównaniu do innych i jak z przepływem masy? Długo pewnie nie będziemy czekali jak lely coś wymyśli. dla mnie Lely właśnie jest mistrzem

radekkk    0

co sądzicie o prasach zwijających łancuchowych new holland br6090 nowych czy jest warta zakupu

Edytowano przez milanreal1

ursuss    12

Witam:) jaką prasę polecicie na 15 ha tzn.siano, kiszonka i słoma... Prasa ma być nowa i raczej polska i możliwie najtańsza. Będzie współpracowała z NH td5030. I ogólnie jaka prasa jest najbardziej uniwersalna do różnych prac: łańcuchowa, walcowa ?

Powinna posiadać owijanie siatką i raczej możliwie prosta. Będzie brana na MGR a fundusz tak ok 50tyś .

bialy2005    195

Najuniwersalniejsza jest łąncuchowa. Co do ceny to sie teraz nie orintuje. Masz do wyboru w sumie sipme, warfame z polskich łancuchów i pewnie nie beda drogie włoskie mascar

Edytowano przez bialy2005

janusz20    105

A oriętuje się ktoś w cenie FERABILI TROTTER 125? i czy w ogóle ta prasa jest godna polecenia? no i oczywiście czy występuje w niej problem zatrzymującego się balotu?

bo wiem że ENTRY kosztuje 55 brutto

jeśli mowa o jakości pras to może ktoś mi powie coś o prasie VICON 1601 jak z wydajnością, jakością zbicia beli no zapotrzebowane mocy na ten model .

matus951    5

Ostatnio posłuchałem opini o prasach.

Znajomy używa prasy Vicon. Właściwie to już ostatni rok bo stracił do niej cierpliwość. Nie znam modelu ale opowiadał że koło prasy to nawet nie stało. Rocznik 2002, w ostatnim sezonie poszła z dymem, odremontował i chce ją wymienić na Krone. A balotów po niej to nie chcieli byście widzieć. Kuzyn miał polską zieloną Sipmę, ogólnie taka zła nie była ale jak kupił Krone VarioPack 1500 to mówił że całkiem inna robota. Siada i jedzie, nie naprawia. Jak sipmą za dzień zwinął 200 balotów to był sukces. A krone bez problemu podchodzi pod 250, a nawet więcej. Miał styczność z wieloma prasami i stwierdził że Krone jest jedną z najlepszych.

radekkk    0

co sądzicie o prasach zwijających łancuchowych new holland br6090 nowych czy jest warta zakupu

PecikAgro    0

Panowie szybkie pytanie prasa Sipma Z279 Farma II czy Feraboli Access 120 też łańcuchowa?Na nie duże gospodarstwo ponad 30h.

Edytowano przez PecikAgro

remek23    0

010436855.JPG

Co sądzicie o tej maszynie? :D

W okolicach Przasnysza spaliła się ostatnio nowiutka prasa LELY, ale to chyba nie pierwszy przypadek w tej marce. :D

kolego myślę, że nie ma maszyny idealnej. każda ma mniejsze lub większe wady. jeśli się spaliła to operator nie dbał o łożyska. nawet te najlepsze powinny być smarowane, zgodzisz się? bo gdy w chodzi w gre tarcie metal o metal.. niestety.

pokazujesz nam mc halle, ok.

pasy są gumowe. ok. każda guma się rozciąga. ok. po kilkunastu tys bel środkowe są dłuższe zewnętrzne krótsze(bo na środku jest większy zgniot jest więcej masy). ok. pasy rozciągnięte trzeba przełożyć, lely ma 4 i wewnętrzne przekłada (jeden przez drugiego) na zewnętrzne i jedziemy dalej. jak to wygląda u mc hale? 3 pasy?

lely ma 2 rolki czyszczące pasy - gumowe.. mc halle 1 rolkę z naspawaną żmijką.. ok dalej? uwierz jest tego więcej..

nie macie zdjęć kolego dealerze pras z kółkami skrętnymi na podbieraczu..?

poza tym życzę powodzenia na agroshow w konkolewie. lely 3 lata pod rząd w każdym z pomiarów zdobywa pierwsze miejsce. dzięki ;)

szczepan84    19

mam pytanie jaką prasę wybrac jaka macie może jakieś propozycję może czego urzywacie i polecacie cena to 120tyś prasa ma chodzic na usługach słoma siano wszystkie rodzję słomy siano kiszonka

hawkblizyce    0

Jakie są różnice pomiędzy John Deere 545 a 570 oprócz tego że 545 jest starsza? Proszę o szybką odpowiedź :rolleyes:

znalazłem tutaj takie różnice:

Edytowano przez hawkblizyce

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Sipmie Farmie II wciągnęło łańcuch od prasowania z poprzeczkami i wyrwało aparat od siatki... Prasa chodzi ale nie nadaje się już na większe przebiegi.

ChiquitaB    52

Lely naprawdę można niezłe wyniki osiągnąć wiadomo im większy ciągnik i ma lżej tym szybciej i lepiej to zrobimy, można na yt popatrzeć jak śmigają ludzie z tymi prasami i idzie jak wichura a w porównaniu z polskimi no sory tu lepiej tego nie robić bo się by rozleciała:D

zetor12741    11

Siema wiecie jake zapotrzebowanie mocy ma prasa Uni-Famarol DF 1.8 dd

i czy da rade w niej Zetor7745 ???

Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

soltys48    489

Moim skromnym zdaniem prasa pasowa to jest to(oczywiście nie każdy musi się z tym zgodzić) sam posiadam prasę JD 545 z siatką i podwójnym sznurkiem ale niestety na wąskim podbieraczu. Prasa pracuje z fordem 4600(60KM) lub Internationalem 654(też 60KM) praca nie wygląda najgorzej chociaż przydało by się tak z 10-15 KM więcej żeby szybciej szło. Jednak i tak bele są doskonale zbite, od samego początku-waga 120-120 była niewiele niższa od wagi bali 150/180 robionej claasem.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: