Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi382    98

TAnią to zapewne używke- dobrze ubijała? to pasowa, a dobrą to JD :P pozdr

od JD550 do JD590

emil1517    0

Ja byłem interesowny jakąś używką bo niema za dużo pieniędzy. A te prasy JD są dobre lub wadliwe. Bo kolega mi poleca jakąś prasę Z-263 a ja nie wiem co to jest warte. Mnie by interesowała prasa do 16 tyś. Proszę was o doradę. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc

ursus1991    8

To jest polska prasa, która robi belki o szerokości 150cm. Za 16 tyś to kupisz dużo lepszą prasę

Wiadomość z agroFakt.pl

kubu365    1

to masz 3 do wyboru

claas rollant 44

welger rp 12

krone kr 125

podaje te prasy poniewaz sa znane oraz sa kopiowane przez polskich producentow to przecierz ich konstrukcja mussi byc dobra a pozatym gdybys chcial zmienic na jakas lepsza prase to nie bedziesz mial problemow ze sprzedaniem jej ;)

lukasz20    0

Ja byłem interesowny jakąś używką bo niema za dużo pieniędzy. A te prasy JD są dobre lub wadliwe. Bo kolega mi poleca jakąś prasę Z-263 a ja nie wiem co to jest warte. Mnie by interesowała prasa do 16 tyś. Proszę was o doradę. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc

Na podstawie czego twierdzisz, że są wadliwe? Jakieś złe doświadczenia? Moja 550 jest z 92r i przez ten czas jaki jest u mnie wysiadło 1 łożysko tak to pracuje cicho i bezawaryjnie.

emil1517    0

Do jakiego ciągnika ta prasa?

Do ciągnika Same Laser 110 ino mam gospodarstwo 50h.

Na podstawie czego twierdzisz, że są wadliwe? Jakieś złe doświadczenia? Moja 550 jest z 92r i przez ten czas jaki jest u mnie wysiadło 1 łożysko tak to pracuje cicho i bezawaryjnie.

Jaki robisz bale tą prasą. Jaką prętkością jeździsz. Ta prasa od początku obwija pasami czy musi naciś do komory czy nie. Jak mocno zbija.

ppiotr    28

JD-550 bele robi od 80 do 180cm, prasować mozna szybko 10 do 15 km/h, zależy jakie grube pokosy, od samego początku zwija i zbija bardzo mocno.

nie tylko john deere piotrze jest belarka pasowa .jakos nie specjalnie wypada w testach w polsce ale nawet w niemieckich testach dlg.nie wiem dlaczego malo jest belarek claas na testach gestosci bel w polsce bo w niemczech lely i claas to 1 na rankingach pod wzgledem zbijania bel

karolu    1

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam bardzo ładną prasę na sprzedaż Deutz-Fahr 2,30 - walcowa, 3 lata u mnie pracowała, sprowadzona z zachodu.

Patryk94    0

ja tez mam ładna i zadbana prase walcowa greenland rf 120 procowała u mnie 4 lata i zrobiła tylko 3 tysiace belek mało awaryjna sprowadzona z Niemczech robi ładne zbite belki

ksiaze    3

Tylko ta słoma moicno zgnieciona to jest gówno warta, bo nie chłonie wilgoci i trzeba jej dwa razy tyle zużyć.

ale zes teraz filozofia polecial;] ja na ferme pod kurczaki sciele zbita na maxa od swojej john deere juz 4 rok i na zadna inna sie nie zamienilbym

Edytowano przez ksiaze

Andrzej24871    12

nie tylko john deere piotrze jest belarka pasowa .jakos nie specjalnie wypada w testach w polsce ale nawet w niemieckich testach dlg.nie wiem dlaczego malo jest belarek claas na testach gestosci bel w polsce bo w niemczech lely i claas to 1 na rankingach pod wzgledem zbijania bel

Mógłbyś podać jakiegoś linka do testów tych pras (claas i lely) bo jak sam napisałeś claasa w testach raczej nie ma .Jestem bardzo ciekawy jak prasy claasa wypadają względem lely.

Marek46ha    1

Zestawienie pomiaru gęstości bel sprasowanych prasami biorącymi udział w zielonym agro show.

http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/315_Pomiar_bel_ZAS_2011_-_wyniki.pdf

Od kilku lat Lely bije konkurencje na głowę pod względem gęstości bel w różnych typach pras. Uważacie że pod względem niezawodności również wyprzedza konkurencje?

Sporo znajomych ma RP 445 i się nie psuje, ale mają ją stosunkowo krótko.

piotrus907    3

ja miałem pasówke niech ją cho...ra weźmie ciężko idzie u mnie MTZ to jak by cały czas pod górke miał i strach żeby się nie zapliła raz mi się zapaliła od łożyska dobrze że szybko ugasiłem i nic takiego się nie stało szybko to sprzedałem teraz mam lańcuchową i róznicy w ilości słomy nie widzę a nawet wydaje mi się że jest więcej po łańcuchowej niż po tej pasówce obsługa łańcuchowej banalnie prosta a MTZ chodzi sobie jak pusto paliwa bez porównania mniej idzie bo dobija tylko na końcu nawet MF 255 jak potrzeba daje radę a w pasówce szkoda nawet zapinać to MF 255

jaco512    39

Napisz jaką markę pasówki miałeś, same ogólniki w twoim poście, podaj więcej szczegółów. Łożyska są w każdej prasie, więc podobne jest ryzyko pożaru. Co do ilości to napisz czy masz więcej szt. czy więcej słomy w belce?

pawlos    0

Witam, a ja mam pytanie bo ostatnio wyczytałem cos w necie na temat firmy Mc Hale i wszędzie piszą że to dobre maszyny i znane na całym świecie ale wcześniej jakoś nic nie słyszałem o tej firmie. Czy słyszeliście coś o tym może?? Jeśli tak to jakie macie opinie, może jest tu jakiś użytkownik tych maszyn? Planuje na wiosne zakup nowej prasy walcowej i szukałem czegoś zachodniego i trafiłem własnie na tą firmę.. niby maszyny na zdjęciach wyglądają solidnie, ale wole sie wypytać bo może jest tu ktoś kto tego używa.. czekam na jakieś odp.

Bartek72511    41

Witam panowie. A więc mam pewien dylemat. Chcę zakupić w zimowym sezonie prasę rolującą. NA wydanie mam około 70 tysięcy netto. Po przeglądzie ofert zainteresowały mnie dwa modele:

Krone vario pack 1500/1800 oraz claas variant 365. Prasa ma pracować ze 100 konnym ciągnikiem, tylko i wyłącznie w słomie. Która według was byłaby lepszym wyborem? proszę o rozsądne odpowiedzi, uzasadnione argumentami;)

jaro30    10

Jeżeli do ciągnika 100 km to krone bo z variantem może mieć problem .Miałem okazie podczas tych żniw prasować tą prasą ale to był ciągnik 140 km w bezstopniowej skrzyni , piękna robota.Ogólnie Claas potrzebują dużego zapotrzebowania mocy i dlatego zrezygnowałem z tej prasy.Też chcę kupić prasę i będzie to albo właśnie KRONE TYLKO że RUND PAC albo New Holland lub Case (to samo).Cena za krone to 114 tyś brutto a za NH lub CASE 88-90 TYŚ BRUTTO.Oczywiście prasy z docinaczem.

Bartek72511    41

Ale słomę też zakąłdasz że prasować z docinaczem? Może bez by wystarczyło to 100 km? bo tak rozglądam się i stwierdzam że jak na dzień dzisiejszy ciężko znaleźć coś zadbanego z krone, bo na nową to troche brak funduszu.

Ciągnik musiałby przepracować jeden sezon(około 2000 bel) , a za dwa lata będzie zmiana;)

Edytowano przez Bartek72511

kazikrol    5

Witam planuje zakup nowej prasy rolującej stałokomorowej (120x120). Chciałbym się zmieścic w 100tyś. Prasa miała by robic ok 500 bel słomy, 400-600 sieanokiszonki, 200 siana

Co polecacie? Zastanawiałem się nad Claas i Kuhn.

rino    1

mam pytanie a prasy pasowe co lepsze welger czy claas, welger cena 130 netto, claas 110, i czy warto do welgera dołozyc, pododbno welger lzej chodzi niz claas...

piotrus907    3

pasówke miałem JD 550 na wąskim podbieraczu i jak słysze słowo prasa pasowa to włos na ręcach mi się jerzy... ale rozmiawiałem z wieloma kolegami którzy mają pasówki i zdania mają różne jedni chwalą drudzy nie... ja kupiłem JD bo z pasówek niby najlepsza... dobre pasy solidne wykonanie dobra firma...i tu się zgodzę ale zilonka mi się owijała wkoło wałka co kręci balik a główny powód sprzedaży to to że ciężko miał ciągnik i u nas te prasy to się tak palą że szok może to przez złą obsłóge nie wiem ale w tym roku się 4 zapaliły 2 całkiem spłoneły a 2 tylko trochę się opaliły. JA teraz mam MORRE 1200 i idzie dużo lżej prościejsza konstrukcja mniej tych mechanizmów. A co do słomy to wydaje mi się że po tej łańcuchowej jest więcej słomy w beli może to się wydać śmieszne ale ja tak zauważyłem a mam porównanie z poprzednim sprzętem i jeszcze w sianie po pasówce pleśniało w środku (suszyłem dzień dłużej jak sąsiady) zmniejszałem niby zgniot ale i tak to siano nie było takie jak powinło być a tu jak mniej zbije to środek luźniejszy a wieszch zbity i tak samo ze słomą po pasówce tą końcówke rozszarpać nie mogłem jak gdzieś wilgotne się trafiło a po tej łańcuchowej jest od początku do końca taka sama ładnie się bierze minusem łańcuchowej jest trochę to że wolniej idzie może nie tyle w szybkości zbierania co w owijaniu sznurkiem pasówka to moment i już a w tej MORRE trzeba trochę postać ale za to mniej sznurka idzie i się wyrównuje. Może te nowsze prasy są lepse możę ja to źle eksploatowałem nie wiem.... mi lepiej odpowiada łańcuchowa. (rocznie zwijam ok 1200 balotów)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: