Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

qazi    58

raczej by się dało, rozejrzałbym się za czymś z greenlanda (sam mam ) albo vicona albo coś z JD np 590, dobrze poszukać to można znaleźć coś w niezłym stanie za te pieniądze

http://moto.allegro....1397141769.html

http://moto.allegro.pl/prasa-john-deere-590-rotor-siatka-noze-i1392156160.html

Edytowano przez qazi

MgrLukash    116

ja mam case rbx 344 z nozami to w mokrej łace 100km moze byc cienko na wszytkie noze. u mnie chodzi z case 140km i power boost sie załacza przy dobijaniu. Ogólnie prase moge polecic przepracował sezon i zero awari, oczywiscie brac najszersze koła 19" i full wypasie czyli cofanie hydrauliczne rotora ( w case nie ma tej opcji ale w NH juz jest). co do kól to mam porównanie bo na łące gdzie 3512 juz robił koleiny ze zgrabiarka ja z ta prasa nawet rowków nie zostawiałem tylko woda sie saczyła :)

Famarola radze sobie odpuscic sa jescze nie dopracowane. znajoma kupila jakis rok temu albo 2 to nie poleca mieli kilka awari. wiadomo polak nie potrafi nawet dobrze skopiowac albo tak pozminia ze jest gorzej niz było no i materiały uzyte do produkcji to niebo i ziemia.

No właśnie ja w chwili obecnej posiadam zaledwie 95konnego Valmeta :o

Tylko czy tą prasę można kupic w miare przystępnej cenie tj: do 90Tys. zł brutto?

Właśnie boje się trochę tych przeróbek po polskiemu i jakości materiału bo sama konstrukcja Famarola nie jest zła...

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    58

claas jest ponoć ciężki na ciągnik i chyba coś w tym jest bo nawet instrukcja podaje że do varianta bez noży potrzeba min 90KM a np vicon RV 187 LOC w instrukcji podaje 80KM min.

lukasz321    1

A case rbx powinien się chyba w tej cenie wyrobić ( zresztą ja sie nie znam) odradzam mascara podobno taki syf że Indie i Pakistan większego nie widziały , ciekawe po ile są Galignani bo powinny być niezłe praski.

Podobno... Mam prasę mascar 120 10lat, żadnej większej awarii... Jedynie, co to łożyska na prowadnicy podbieraka i tulejki nagarniacza... Prasa przywozi zielonkę 2 razy dziennie robi około 1300 bel słomy i siana rocznie….Nie wiem, od kogo kolega uzyskał takie informacje, ale na pewno nie są prawdziwe…

bialy2005    195

takim 95 km to bedzie robił od biedy ale to nie bedzie bardzo wydajna praca. ja swoja w słomie osiagnołem ponad 50 belek na godzine :) tak jak ktos wczesnij pisał ta prase mozna kupic cos koło 70 netto ja rok temu zapłaciłem troszke mniej :)

Ja sie zastanawiam nad welger 245-17noży a class rollant 250. Cenowo wychodzi podobnie. Chociaż podobno class ciężejszy jest na ciągnik. Ojciec się upiera że jak weźmie welgera to myśli że w słomie bez noży to zetor6340 będzie chodził, ale mi się za bardzo nie chce wierzyć, bo sama waga 3t też robi swoje i te 18 walcow. W clasie jest MPS więc podejżewam że po rollancie bele mogą być troszke cięższe. Narazie by by chodził w niej same130km ale za rok może coś mniejszego około 100 km. Jakimi ciągnikami robicie tymi prasami? Z góry dzięki :rolleyes:

bialy2005    195

mój znajomy rp 200 ciagał 7711 ale to było nagranicy mozliwosci ciagnika w słomie takze 6340 to zamało do takiej prasy. ja swoja ciagam cały czas casem 140 km nawet w słomie bo i szkoda oleju mieszac z 7341

MgrLukash    116

@bialy2005 czyli żeby konkretną wydajnosc osiągnąc to i trzeba do niej konkretne 150KM :huh:

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

bialy2005    195

nie do słomy mysle tak 80-90 km to idelnie ale do sianokiszonki na mokre łaki i mokra zielonke to 110km trzeba

tomacha001    4

mam poważny dylemat mam do wydania od 8 tyś do 15 tys jaką prasę zmiennokomorową HESSTON 5630 NEW HOLLAND 841 John Deere 545 chodzi mi żeby dobrze robiła siano kiszonkę i do słomy żeby mógł w niej pracować ursus C 360 która będzie lepsza czy pasowa czy łańcuchowa

wertus    0

Polecam Jd550 c-360 spokojnie da radę, do 15 tys. to znajdziesz jakąś z wąskim podbieraczem, bez siatki. W tych prasach minusem są łożyska, trzeba tego pilnować bo się zapali.

polecam john deere, claas i ew. vicon ;) niech CIe panie nie kusi kupić czasem Polskiej prasy ;] metalfach i warfama to porażka a sipma??? sipma dobra do małego ciągnika, np 60-siątki ;p jak założysz do mocniejszego i bedziesz szybciej jeździł to ją rozwalisz xD xD miałem sipme przez 5 lat ;p dobrze było jak chodziła z 60 ale jak później podłączyłem ją do 100 konnego nowego ciągnika i szybko jeździłem to prasa sie sypała ;p teraz mam varianta używkę i jest naprawde dobrze ;) warfamy i metal-facha nie mam ale widze jak robią nimi ludzie, to pożal sie Panie Boże xD Pamiętaj!! Kup zachodnią . pozdrawiam ;)

http://allegro.pl/prasa-rolujaca-zmiennokomorowa-hesston-5630-i1397141322.html a co myślicie o takiej prasy mam na oku taka w bardzo dobrym stanie

stała taka prasa u handlarza gdzie ja kupowałem ;) myśle że za dobre pieniądze, ale musisz zwrócić szczególną uwage na stan pasów, bo koszt takiego nie jest niski, np do mojego varianta jak sie pytałem to ok kilka tysięcy . Zwróć też uwagę na stan tryb... czasem tansza nie oznacza gorsza. Z zewnątrz wygląda super ale liczy sie wnętrze ;) z tego co wiem na jej temat to to, że ładne dosyć kulki robi, ale jak mówiłem- zwróć uwage na stan pasów przy kupnie ;d Pozdrawiam .

mam poważny dylemat mam do wydania od 8 tyś do 15 tys jaką prasę zmiennokomorową HESSTON 5630 NEW HOLLAND 841 John Deere 545 chodzi mi żeby dobrze robiła siano kiszonkę i do słomy żeby mógł w niej pracować ursus C 360 która będzie lepsza czy pasowa czy łańcuchowa

która bedzie lepsza?? hmm... wydaje mi sie że c 360 bedzie miała lżej z łąńcuchową, ale nie dam sobie uciąć ręki bo nie miałem takiej, ale jak raz zapiąłem pod variant mojego perkinsa to miał co robić ;d ;d ale da rade napewno z taką i taką xD

Rychu86    0

Witam. Jak myślicie czy zetor 7211 da rade z krone 130 z rotorem ale bez noży, głównie w słomie i sianie by robił. sianokiszonki nie robie. z góry dzięki za pomoc.

Rychu86    0

no mam nadzieje, bo jak przeglądam to większość pisze ze minimum 80 KM do rotora, ale to chyba tylko w kiszonce tyle jest potrzebne.

wertus    0

Bo tyle też potrzeba, ale prasy Krone o wiele mniej mocy potrzebują.

Edytowano przez wertus

bialy2005    195

do rotora z nozami bez nozy taka prasa ma podobne zapotrzebowanie mocy jak zwykła sipma. takze 7211 powinien byc oki bedzie miał co robic ale da rade.

Witam. Jak myślicie czy zetor 7211 da rade z krone 130 z rotorem ale bez noży, głównie w słomie i sianie by robił. sianokiszonki nie robie. z góry dzięki za pomoc.

pewnie że tak ;p u nas taki jeden ma krone i pierwszy sezon robił c 380 , wiadomo nie zapierd*lał ale szedł . teraz ma lamborghini r6 110 to daje czadu. ale Twój zetorek spokojnie da rade, ale wiadomo nie bedzie tak dopierniczał jak mocniejszy, dobry ciągnik .

wertus    0

Nie jest prawdą że są mniej skomplikowane, po prostu pasy zastąpiono łańcuchami z rolkami i belkami. Pasy są trwalsze od łańcucha przez co można stwierdzić że są mniej awaryjne, o hałasie już nie wspomnę :lol:

bialy2005    195

mozna tak powiedziec o zminnokomorowych łancuchowych lub pasowych ale wiekszosc łancuchowych to sałokomorówki a to całkiem inna prasa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: