Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

tomi382    98

Głośniejszy to fakt ale ile osób wymieniło go na AF ? :huh: jedna dwe trzy osoby? na całą gamę pras łańcuchowych których posiadaczami są Koledzy na AF. @ limousine jest wogóle nie z tej bajki ! Najpierw należy przejrzeć wszystkie posty na temat pras rolujących a później oceniać czyjeś posty kolego. Zmiennokomorowe łańcuchowe są delikatniejsze i o nich nie mówię lecz o stalokomorowych łańcuchowych i zmennokomorowych pasowych. W pasowych wytrze się pas po ileś tam tys bel może ponad 20 tys i będzie gładszy bez tych karbków to jak z oponą że poniżej 1,5mm bierznika jest opona łysa tak i podobnie z pasem i może zdarzyć się tak że trzeba będzie wjeżdać na półsprzęgle lub bedzie ciężko ruszyć z balotem a w łańcuchowej zawsze leci jak trzeba

limousine    4

Skoro koszty eksploatacji pasówki i łańcuchowej wychodzą podobnie, to ja wybieram pasową gdyż

- jest cichsza

- mniejsze zużycie paliwa

- balot zbity od początku

tomekpd    0

Skoro koszty eksploatacji pasówki i łańcuchowej wychodzą podobnie, to ja wybieram pasową gdyż

- jest cichsza

- mniejsze zużycie paliwa

- balot zbity od początku

Ale na pasowa trzeba bardziej uważac ponieważ można pociąć pasy rotorem przy podnoszeniu klapy, nie można jeździć z belką w środku bez włoczonego wom, a z tym ze balot jest zbijany od środka to też nie zawsze jest dobre ponieważ gdy się robi kiszonkię to jest wtedy mokra trawa zabardzo zbita i bez paszowozu ani rusz ale znów na siano czy słome to polecam ale suche :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    57

w jaki sposób można pociąć pasy rotorem? u mnie mam 2 pasy jeden z przodu drugi na klapie i raczej pasy rotorem się nie potna,

dlaczego nie można jeździć z belką w środku bez włączonego WOM? pytam się bo kilka tak woziliśmy?

co do zbicia zielonki to można przecież ustawić miękki rdzeń jak jest taka potrzeba, a potrzeba jest bo mokrzejsza sianokiszonka może naprawdę sporo ważyć

robertbara    57

Rotor potnie pasy? :blink:

My zielonkę dla jałówek wozimy nieraz po kilometr i to 1,8 m i bezpośrednio do obory także przewożenie beli nie szkodzi bo niby jak?

Co do zbicia to jest miękki rdzeń.

tomekpd    0

Rotor potnie pasy? :blink:

My zielonkę dla jałówek wozimy nieraz po kilometr i to 1,8 m i bezpośrednio do obory także przewożenie beli nie szkodzi bo niby jak?

Co do zbicia to jest miękki rdzeń.

rotor może pociąć pasy umie raz zostały pod łoczone źle przewody i przy podnoszeniu wyskoczył i porobił małe dziury nie wiem czy wszystkie marki pras tak mają ale umie w claasie variant 360 tak moze sie stac juz serwisant mówił ze może się tak stać a no można wyłaczyć zbijanie środka ale i tak bedzie zbijane a jako masz prase jeśli można spytać? mi chodziło ze niemozna wozić w środku komory bo mozna rozciągnoć pasy

jaco512    39

Rotor pociął pasy przez twoją pomyłkę z przewodami,nie czytałem o podobnym przypadku na AF do tej pory, więc to nie jest wada pasówek.Skąd wiesz że pasy się rozciągają od belki w środku?Masz jakiś fragment z instrukcji na ten temat?Ja narazie nic takiego nie zauważyłem.

qazi    57

nie jestem pewien ale wnioskuję że minimalną średnicą beli, w pierwszym przypadku 0.8m a w drugim 1m, jeżeli się mylę niech nie ktoś poprawi

lukasz654    0

Jak myślicie jak nowa prasa będzie najlepsza na 14ha słomy i 8 ha łąki?? Łąka z przeznaczeniem na sianokiszonkę dla krów mlecznych, a prasa będzie współpracowała z Zetorem 7441 72KM

pawel675    0

Jaką prasę wybrać do c-360 (zwijka) tak do 12-15 tys myłsałem nad Welgrem rp12\15 polecacie te prasy ??

qazi    57

rp 15 sobie od razu daruj bo jest za duża, rp12 będzie chyba dobra

wertus    0

Do C-360 to polecam Carraro, Krone kr125,kr130, Welgera RP12, jeszcze spory zapas mocy będzie.

tomi382    98

Do C-360 to polecam Carraro, Krone kr125,kr130, Welgera RP12, jeszcze spory zapas mocy będzie.

Z krone 130 to mnie zaskoczyłeś . łańcuchowe mają dość spore zapotrzebowanie na moc pomimo że w specyfikacji podano że wystarczy 30KM . U mnie w KR 160 jest podane 55KM ale to chyba na pusto by poszło :lol:

Być może walcowe są lżejsze dla silnika bo jednak walce są okrągłe i kręcą się wokół własnej osi to jest lżej i c-360 poradzi sobie ale z pewnością baloty po takim zestawie będą miały daleko to ideału

qazi    57

wolno jeżdżąc to i 60 da się zrobić przyzwoite bele

emillo1212    15

Kolega @qazi dobrze powiedział, jak swoją welgerką zbiłem bele sianokiszonki to Ursus 1012 miał trudności z jej podniesieniem :lol:

wertus    0

Krone kr130 od kr125 różni się tylko szerokością podbieracza,odrzutnikiem bel i to że ma zamki hydrauliczne, więc C-360 spokojnie da radę, co innego już kr130s. A co do tego, że prasy walcowe są lżejsze od łańcuchowych to nie jest prawdą. Krone kr160 to jest gabarytowo większa prasa, większa bela, wiadomo że potrzebuje więcej mocy.

filino    0

Panowie mam 75tys zl i wielki dylemat muszę kupić jakąś prasę robię około 3tys bel siana sianokiszonki i slomy rocznie zastanawiałem się nad maszyną z rotorem pod uwagę brałem używaną krone i nową famarola poradzicie coś??

wertus    0

Szukaj używanej zmiennokomorowej Krone, nie wiem jaki masz ciągnik ale najlepiej z nożami i rotorem.

katator    115

Panowie mam 75tys zl i wielki dylemat muszę kupić jakąś prasę robię około 3tys bel siana sianokiszonki i slomy rocznie zastanawiałem się nad maszyną z rotorem pod uwagę brałem używaną krone i nową famarola poradzicie coś??

A myślałeś nad NH? Za niecałe 80 tys z rotorem bez noży kupisz nową. Jak Ci potrzebna z nożami to ok 10 tys droższa.

Dybciak    2

Panowie a co myślicie o john deere 854 (nowa), może jakieś oceny użytkowników lub polecacie coś innego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: