Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

danielhaker    803

Ja posiadam czerwoną Sipmę Farmę z z lat 97-99 (nie pamiętam dokładnie) to przez te 11-13 lat z awarii to tylko urwany łańcuch ten z przodu po prawej stronie i jak to w każdej odstająca klapa przy dobijaniu belki. :)

A co powiecie na temat nowych Krone? Ile kosztują i jak z ich jakością?

tomi382    97

Krone sama w sobie jest wytrzymała :) 155KM 16145 z KR 160 i na 2 szosowej przy dobijaniu wskazówka lekko skacze od temperatury i prasa działa luksusowo a w sipmie odrazu łańcuch sie rwał przy dobijaniu

Lukasz5714    11

Tylko Krone jest 2 razy droższa niż Sipma :)

Na pewno nowa Krona lepsza jest niż Sipma, ale nie wiele osób stać na nową Krone, a jak bym miał kupić używaną Kronkę to wolał bym kupić Sipme Power Cut :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Czemu na forum nadal są tacy, którzy uważają, że nowe to nowe? Za 30tys można już kupić sobie super prasę, a za cenę nowej Sipmy jest coś powyżej 2002, w tym i Krone 1250 z nożami, siatką, cent. smarowaniem i szerokimi kapciami, i nie porównujcie tu tych pras bo to przepaść. Nowa Sipma sprawi Ci o wiele więcej kłopotów, jeśli już chcesz coś tańszego to NH.

danielhaker    803

"Czemu na forum nadal są tacy, którzy uważają, że nowe to nowe?" Bo często do nowej maszyny przez wiele lat nie zaglądasz, tylko smarujesz i w pole a w używce nigdy nie masz pewności że coś ci nie siądzie ale ja już się przekonałem co lepsze, czy nowe ale słaba marka czy stare markowe, 13-letni polonez to już rzadkość na polskich drogach a taki zwykły golf 89r. który jest już pełnoletni czasem w ogóle nie jest pordzewiały. Ja się teraz z tatem śmieję że jak sprzedawaliśmy 12-letniego Poloneza to już rdzę gołym okiem było widać a 12 letnie Audi a4 nawet żadnego odprysku nie ma. :)

robertbara    57

Krone sama w sobie jest wytrzymała :) 155KM 16145 z KR 160 i na 2 szosowej przy dobijaniu wskazówka lekko skacze od temperatury i prasa działa luksusowo a w sipmie odrazu łańcuch sie rwał przy dobijaniu

150 konny ciągnik ma ciężko w tej prasie? Dla mnie taka prasa to ciągnik 100 koni to maks. Ja swoją zrobię ponad 50 bel słomy i ciągnik 100 koni mało ją czuje, do tego spalanie nie przekracza 10 litrów/h.

Jedno jest pewne, jak ktoś kupi porządną pasówkę to j nie wróci do walcówki czy łańcuchówki, mam w terenie mnóstwo przykładów.

Zalety: małe zapotrzebowanie na moc, cicha praca, średnica balotu do wyboru, balot zbity od samego początku, brak efektu stawania suchej beli w komorze.

Lukasz5714    11

Przecież mało kto sprzedaje prasę jeśli jest dobra, przeważnie są jakieś usterki i nie dociągnięcia ze strony producenta i taką prasą porobią parę lat a później stoi u handlarza a oni biorą nową. :)

A jaki miałeś łańcuch główny???

oryginalny czyli 16 BX??? zależy jeszcze a jak sipma i jak się nią pracuje chodzi mi o zamykanie i podnoszenie klapy. Ja miałem 16B to się rwał ale jak kupiłem 16 BXX to już się nie rwie. :)

qazi    57

@Robert a jaką porządną pasówkę można kupić do 25k, co możesz powiedzieć o takiej Vicon rv187

tomi382    97

A jaki miałeś łańcuch główny???

oryginalny czyli 16 BX??? zależy jeszcze a jak sipma i jak się nią pracuje chodzi mi o zamykanie i podnoszenie klapy. Ja miałem 16B to się rwał ale jak kupiłem 16 BXX to już się nie rwie. :)

Zapewne ten słabszy a prasa 276/1 96r, w pasowych masz cały czas obciążenie to chyba gorzej wpływa na ciągnik. A w stałokomorowych na luzie lecisz kawał pola i w ost chwilach jest cięzko czyli łatwiej zniesie stałokomorowe. Plusem pasuwek jest właśnie cała bela zbita i większa prędkość prasowania no i są ciche :) może kiedyś się skuszę na JD590 :) ale narazie Krone daje rady i zero awarii, nawet łożysko nie wymienione a cały okres: od pierwszych balotów sianokiszonki do ost balota słomy stoi pod chmurką i na deszczu. ( wszystkie jej części to jeszcze oryginał ) Znajomy kupił JD 590 (używka)za 25tys więc także cena przemawia za JD

pawelol111    709

Witam. Mam prasę Krone KR 125 owijanie na dwa sznurki i siatka. Gorąco polecam wszystkim którzy potrzebują prasy do 20 tys. Jest to prasa czerwono zielona - przejściówka bo model taki jak te zielono zielone tyle że kolor inny. Rolki zbite dobrze, MF 255 ma co robić w kiszonce ale słoma, siano idzie bezproblemowo. Jedyny minus to podbierak 140cm.

Piszecie tutaj na temat pras pasowych - owszem do słomy/kiszonki są bardzo dobre bo nie ma w rolce niezbitego "komina" jednak do siana lepsza łańcuchowa. Czasami siano ma ciut większy % wilgotności i zbita rolka psuje się. Np w tym roku ręcznie suszyłem 2ha siana - traktor na polu był 3 razy - koszenie, roztrząsanie (potem tak polało że jedyne co zostało to grabie i widły), rolowanie- rolki robiłem mniej więcej takie 5 rolek = 3 rolki dobrze dobite i siano się nie zmarnowało. Pasową mógłbym zrobić mniejsze ale ubite tak samo jak te normalne.

Walcowej osobiście nie polecam - sąsiad miał i sprzedał. Słoma się blokowała, nie chciało jej podawać, prasował albo z rana albo wieczorem żeby troche wilgotniejsza była i jakoś szło. Słyszałem o naspawywaniu drutów na walce żeby się nie dławiło. Kiszonke zwinie dobrze bo mokry materiał.

Chciałbym w przyszłości kupić prasę Krone KR 130 S http://allegro.pl/krone-kr130-s-i1192268065.html - o taka. Może orientuje się ktoś jakie ma zapotrzebowanie na moc?

Jeszcze jedno pytanko, czy jest możliwość "wyłączenia" rotora i pracy bez niego?

jaco512    39

Moim zdaniem w pasowej nie ma takiego obciążenia silnika żeby źle wpływało na ciągnik(chyba że to zajeżdzona c 360), prasa pobiera podobną moc ok. 40-50kw (chyba że ktoś mi pokaże taki film że porównywalny mocą ciągnik ma lżej w stałej komorze niż w zmiennej), za to w stałej komorze(np.w Rollancie) trzeba mieć mocny traktor żeby nie puszczał dymku i schodził z obrotów przy porządnym zbiciu.Myśląc inaczej wolisz jechać rowerem cały czas po równej drodze czy najpierw z górki lub po równej a potem pod dużą górkę(dobijanie beli) ??

Odnośnie dosuszenia siana - jest taka funkcja jak "miękki rdzeń" która w takiej sytuacji przydaje się(lepiej niech doświadczeni użytkownicy więcej powiedzą).

Lukasz5714    11

Bo pewien mechanik powiedział mi że należy zamykać i podnosić klapę na wolnych obrotach, bo jak to robi się szybko i na gazie to sprzęgło szarpie łańcuch i go rwie :)

Ale u mnie jeszcze nie tylko była tego przyczyna bo i jeszcze łożysko się rozleciało z jednej strony w klapie tu gdzie zębatka prowadzi ten łańcuch który kręci kulkę. :)

A teraz jest git. :)

Piotras    2

@piotras ile rocznie bel zwijasz??

ja mam sipme farma II zwijam srednio 2500 bel/rok i uwazam ze jest to za slaby sprzet na tako ilosc, chociaz akurat moja maszyna nie jest awaryjna, problem jest w tym ze praca to maszyno zajmuje za duzo czasu

wszystko zależy od roku średnio około 5000 zależy ile usług wpadnie

danielhaker    803

Bo pewien mechanik powiedział mi że należy zamykać i podnosić klapę na wolnych obrotach, bo jak to robi się szybko i na gazie to sprzęgło szarpie łańcuch i go rwie :D

Ale u mnie jeszcze nie tylko była tego przyczyna bo i jeszcze łożysko się rozleciało z jednej strony w klapie tu gdzie zębatka prowadzi ten łańcuch który kręci kulkę. :)

A teraz jest git. :)

A po co jeszcze gazu dawać? :)

tomi382    97

Zastanawiające są te pogięte osłony ale liczy się wnętrze :D Praktycznie nie ma wad, mam większą siostrę tej prasy i mogę śmiało polecić

pawelol111 rotor jest za podbierakiem zamiast tych palców, więc go wyłączyć nie można. Ale noże w niej są chowane hydraulicznie pewnie, więc fajna prasa. I jest Krone w cenie Sipmy. :D

macin87    40

A co powiecie o vicon rv 157? Ile taka prasa jest warta na wyposażeniu jest rotor+noże, siatka, szeroki podbierak z gumowymi kołami kopiującymi, stan pasów i spinek super, po ogólnych oględzinach stan całej prasy super

Lukasz5714    11

A co powiecie o vicon rv 157? Ile taka prasa jest warta na wyposażeniu jest rotor+noże, siatka, szeroki podbierak z gumowymi kołami kopiującymi, stan pasów i spinek super, po ogólnych oględzinach stan całej prasy super

Ja widziałem takiego vicona jak prasował to muszę przyznać ze ładne beleczki robił :D

Piotras    2

piotras to ile ha zbierasz?

wszystko zależy od roku jak z usługami gdybyś miał jeździć nią wciąż na usługach to 1000 ha bez problemu ja najwięcej zrobiłem około 550 ha ogólnie brak zajęcia za dużo już jest tego sprzętu :D

wszystko zależy do czego potrzebujesz siano kiszonka czy głównie siano i słoma jeśli tylko siano i słoma to polecam pasówkę

lizzak2007    2

koledzy am pytanie co myślicie o claasie roland 62?? nie mam pojęcia jaki to może być rok produkci wie może ktoś wie i czy to jest dobra prasa i czy trudno z cześciami i czy trudno się ją naprawie na usługi by poszła więc myśle że może ok 8 tys. belek by robiła co o tej prasie sądzicie pozdrawiam

limousine    4

koledzy am pytanie co myślicie o claasie roland 62?? nie mam pojęcia jaki to może być rok produkci wie może ktoś wie i czy to jest dobra prasa i czy trudno z cześciami i czy trudno się ją naprawie na usługi by poszła więc myśle że może ok 8 tys. belek by robiła co o tej prasie sądzicie pozdrawiam

Moge ci powiedzieć tyle: ja mam claasa 66, a kuzyn miał 62, i presowaliśmy na tym samym polu tą samą słome i jemu belki stawały w komorze a mi nie. Prasy są prawie identyczne moja ma komore o średnicy 150 a claas rolland 62 ma 160cm, i najważniejsze walce niby takiej samej średnicy, ale inny układ "ząbków" 62 ma w jednym rządku, a 66 naprzemian. Kuzyn przyspawał jakieś druty do walców, ale to już nie to samo. I oczywiście 62 ma wiązanie na 1 sznurek, a 66 na dwa. Praktycznie z mojej jestem zadowolony jest bardzo niezawodna i robi rocznie ok. 2000 belek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się