Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
turion23    1

a ja mam prasę Deutz- Fahr GP 2.30 i pracuje z 360 choć ma ciagnik ciężko to już 300 belek tym zestawem zrobiłem jak na razie i sądzę że nie ejst to wcale aż taki zły zestaw jak dla mnie.na 30ha w zupełności wystarcza no i czasami komuś na usługi też sie przejedzie pewnie.

lugill    0

witam. Rocznie presuje jakies 30 ha słomy na własne potrzeby. Nie mam włąsnej presy i korzystam z usług. Presuje mi wuja prasą walcową. Powiem że taka kicha że masakra. Planuje zakup presy ale jeszcze sa za drogie. Bez zastanowienia na pierwszym miejscu claas varian, 2 miejsce welger, pozniej krone,jd,n holland, vicon. Sam mysle o pasowce n hollanda. Maze o claasie ale sa za drogie... a czesci dopiero

Wiadomość z agroFakt.pl

grzegorz132    9

to może famarol DF 1.8 V my taką mamy i juz 1100 słomy w tym sezonie zrobiła 120 x 120 belek i 200 siana i sianokiszonki

filino    0

Witam, mam mały dylemat. Jest do wziecia 75tys zl na młodego rolnika mam zamiar kupić prase zastanawiam się nad nową sipma z rotorem albo nad jakąś krone pewnie używana:). Co poradzicie?? Pozdrawiam

Piotr93    1

Witam. zbieram opinie na temat prasy JOHN DEERE 592. Co o niej sadzicie? mnie osobiście bardzo się podoba...:) A i mam pytanie, jakie jest zapotrzebowanie mocy dla tej prasy :)

Witam, mam mały dylemat. Jest do wziecia 75tys zl na młodego rolnika mam zamiar kupić prase zastanawiam się nad nową sipma z rotorem albo nad jakąś krone pewnie używana:). Co poradzicie?? Pozdrawiam

Lepiej kup sobie zachodnią używkę, z tego co słyszałem to te sipmy z rotorami są awaryjne. Za 75 tys. to można znaleźć kilku letnią w dobrym stanie. :)

NHCS    6

Piotr93 znajomy ma takai jest calkiem spoko. Mowi, ze jest z niej zadowolony. Plul troche jak musial wymienic pasy, ale to normalka :)

filino    0

Lepiej kup sobie zachodnią używkę, z tego co słyszałem to te sipmy z rotorami są awaryjne. Za 75 tys. to można znaleźć kilku letnią w dobrym stanie. ;[

chyba tak właśnie zrobie! jakos osobiście nie mam przekonania do sipmy nie wiem dlaczego:)

qazi    58

przymierzamy się do zmiany prasy i tak się zastanawiam która była by lepsza, walcowa(mamy starego claasa i jesteśmy zadowoleni) czy pasowa, miała by ona współpracować z 70KM ciągnikiem (bez rotora i noży) albo ze 100 konnym (w przypadku prasy z rotorem i nożami) i robić głównie sianokiszonkę ok 400szt rocznie, cena to tak ok 25k, z pasówek znalazłem kilka na allegro i zastanawiam się która z tych pras jest warta zainteresowania:

http://allegro.pl/item1182076285_prasa_rolujaca_john_deere_570_jd_siatka_sznurek.html - trochę kiepsko wygląda

http://allegro.pl/item1186546978_prasa_vicon_186_siatka_sznurek_stan_bdb.html najtańsza jest

http://allegro.pl/item1178980142_prasa_rolujaca_deutz_fahr.html ta wygląda chyba ciekawie

http://allegro.pl/item1177131894_prasa_vicon_rv_157.html

http://allegro.pl/item1172707250_prasa_greenland_rv187_vicon.html

http://moto.allegro.pl/item1158610870_prasa_john_deere_590_rotor_siatka_noze.html

czekam na opinie o tych prasach głównie o vicon/DF oraz o inne propozycje pras

atlas22    0

skoro chcesz robić sianokiszonkę to nie lepiej wziąć walcowa? pasówki są dobre ale do słomy, za to nic tak nie dobije beli jak walcowa

mirasek    8

Qazi, jakby Cię interesowała ta RV157 to za dobrego browara mogę skoczyć na wstępne rozpoznanie. Nie wiem jak pasówki bo z Vicon/DF w mojej okolicy są tylko walcówki ale opinie mają pozytywne.

qazi    58

skoro chcesz robić sianokiszonkę to nie lepiej wziąć walcowa? pasówki są dobre ale do słomy, za to nic tak nie dobije beli jak walcowa

wiem że walcówki są dobre do sinokiszonki ale do dobrej walcówki niestety nie mam odpowiedniego konia, chyba że do claasa 46 RC albo welger rp200, widziałem też na allegro JD bodajże 575 w granicach tych 25k

@mirasek co do tej RV 157 to zobaczymy jak będą dokładnie wyglądały finanse i czy będzie można sobie pozwolić na wydatek tych 30 tys ale jak tak to na pewno dam Ci znać

statek    137

dlaczego myslicie ze walcowki sa lepsze do pasowek?

u mnie wszyscy co mieli walcowe przesiedli sie na pasowe i nie ma zadnych problemow. Zobaczcie wage tej samej beli zrobiona pasowa a walcowa. Mialem metal-fach (fakt ze to nie porownanie) i bela wazyla 400kg (120cm) a teraz viconem nawet 600kg o tej samej srednicy

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

turion23    1

ja ma prase Deutz Fahr Gp 2.30 a to to samo co vicon i bele są dobrze zbite więc polecam te prasy a że wszyscy chwalą pasówki bo tak dobrze zbijają od samego początku ale mi akurat to nie jest potrzebne bo wiem że walcówka więcej wytrzyma niż pasówka ale każdy sam decyduje o wyborze

qazi    58

mam pytanie do użytkowników pras pasowych, czy da się nimi prasować świeżo skoszoną trawę, albo nawet mokrą trawę ze śniegiem? albo jak jest trawa na mokrych torfowych łąkach i jest w niej trochę ziemi to czy nie okleja się błoto na pasy?

pimper21    51

a co powiecie o prasie Welger supertino 1200 :) ??

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Piotras    2

Co do simpy sam miałem czerwoną z 98 roku obecnie posiadam Claasa Varianta 280 z 2006 roku wiec dzień do nocy zaczynając od zbijania wydajności i awaryjności o warunkach pracy nie wspomnę claasa posiadam 3 lata bez awarii simpa w życiu by tego nie wytrwała a co do zielonych to już wogóle nie ma co komentować. A która lepsza presa każdy żyd swoje gó..... chwali powiem tak nie narzekam i bym się nie zamienił. Pozdrawiam

henry19    0

@piotras ile rocznie bel zwijasz??

ja mam sipme farma II zwijam srednio 2500 bel/rok i uwazam ze jest to za slaby sprzet na tako ilosc, chociaz akurat moja maszyna nie jest awaryjna, problem jest w tym ze praca to maszyno zajmuje za duzo czasu

ZirakS    0

Sipma Power Cut :) Moim zdaniem jest najlepsza posiada wiele ciekawych funkcji bardzo przydatna na większe gospodarstwa a w zasadzie dla hodowców bydła ponieważ posiada ona cięcie trawy a to bardzo pomaga w sianokiszące (lepiej się zakisza) no i owijanie siatką w standardzie też bardzo pomocne przy robieniu sianokiszonki.

Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

pimper21    51

a co powiecie o JD 550 ?? jak z częściami jak sobie radzi i ile kosztuje śr. ?? i do jakiego ciągnika :) a no i czy ona posiada rotr?? :) tak czy inaczej nie bede kupował teraz tylko wiosna po dopłacie :) ale wole już szukać dobrej firmy :)

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

ZirkaS a wiesz, że dużo zachodnich producentów miała to w latach 90'? Fakt Sipma tez robiła na export, chrzestny taką kupił no i wiele nie zrobił awaria za awarią, rok niby jeszcze dobry bo "czerwony"(1997). Te czerwone to jeszcze w miarę były, a te zielone... jakość o wiele słabsza. Dla mnie najlepsza prasa to Welger RP 535 w full wyposażeniu. :)

KPK - Ochrona

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: