Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

ariss    2

robić się da zawsze każda prasą ale z wąskim podbieraczem to nie praca tylko męczarnia

Wiadomość z agroFakt.pl

rutek22kret    0

widzę że panowie głównie pasówki was interesują , ja posiadam prasę CLAAS ROLLANT 46 i przez 2 sezony wysiadło 2 łożyska koszt łącznie chyba z 50 zł :P jest to prasa całkowicie walcowa no i jest problem z suchą słomą ponieważ słabo się to beluje lub czasem nawet bela staje ale poza tym prasa jest świetna ponieważ cichutka i i bardzo dobrze dobija bele ^^ posiadam w niej podbieracz 140 cm . Może to nie rewelacja ale da sie robić , a chciałbym spytać czy nie da się założyć do niej szerszego podbieracza np z jakiejś prasy na części ponieważ są te modele także z szerokimi podbieraczmi:rolleyes:

jeśli ktoś ma informacje niech się podzieli:rolleyes:

ariss    2

wg mnie zamiana podbieracza na szeroki jest mega dużo pracy patrząc na katalog części od pasówki z 2 rodzajami podbieraczy. ja myślę żeby sobie gdzieś kupić siatkę może dodatkowo ale z tym prąd i wszystko tez jest pracy a z podbieraczem jeszcze więcej

turion23    1

dołacze się do tematu szukam sobie prasy belujacej walcowej do c-360 sukałem ogólnie welgera rp12 ale znalazłem taka u siebie w okolicy deutz-fahr GP 2.30 http://www.allegro.pl/item910152959_prasa_deutz_fachr_2_30_oraz_welger_rp_200.html

z zewnatrz nie wyglada na ideał ale po oglądałem ja od środka i musze przyznac ze dobrze sie prezentuje.jak sadzicie czy moje 60-tka(76rok)da rade sobie.

semos    11

będzie miał ciężko, nawet bardzo ciężko. Ja jestem zdania, że do c-360 to coś co produkuje bele 90x120 np. Claas 34, przynajmniej będzie zdrowiej na ciągnik, bo w takiej 120x120 to kilka sezonów i remont.

Bialy    0

Posiada ktoś z was prasę Sipma zmiennokomorową (Z-599)? Jaka byłaby jej wydajność na godzinę? Areał do prasowania to jakieś 400ha. Jaką inną prasę byście mogli polecić z przyzwoitą wydajnością? Od razu proszę o cenę ^^

Pozdrawiam

turion23    1

remont 360 to żaden problem jak dla mnie chodzi mi tylko o to czy wogóle ona pociągnie taka prase bo wiem ze dużo osób smiga z welgerem rp12 i daja sobie radę więc dlaczego z deutz -fahrem sobie nie poradzi skoro to taka sama prasa

klejnus    0

A ja tu zadam moje pytanie :D Co sądzicie o prasach z uni? Czy te prasy famarol z rotorem i nożami są dobre? Jak z awaryjnością. Próbuje znaleźć opinie o nich i za duzo nie ma opinii. Z tego co się orientuje zmienili jej obudowę. Czy coś jeszcze? Wiem ze były w nich wady fabryczne i cofali je do fabryki jak to jest teraz?

damian18    3

turion23 mam podobną prasę tylko że z grenlanda i chodziła z 3512 3 sezony i dawał radę tylko w słomie czasem ciężko było a siano i kiszonka szło elegancko tylko powoli prasa jest bezawaryjna

Andrzej24871    12

Co warte podkreślenia Comprima jest wyraźnie cichsza podczas pracy w porównaniu do pozostałych pras. Nie mówiąc już o większej żywotności gumowego pasa w porównaniu do łańcucha.

Pisząc cichszą w porównaniu do innych pras miałeś chyba na myśli prasy komorami łańcuchowo prętowymi , bo szczerze wątpie aby Comprima była cichsza od dobrej prasy z pełną komorą walcową(co najwyżej może im dorównywać pod względem hałasu ) Sam posiadam Welgera rp 220 profi i jestem w sumie z niej zadowolony, ale ;[ ale jest zawsze jakieś ale. jak robie sianokiszonke to niemoge dobić jej na maksa ;[ ( moja 16 ma słaby wałek coś nie tak ze sprzęgiełkiem przeciążeniowym) ale nawet jak wałek sie nie zatrzyma to jak dobije tak do 6-8 (różnie mi sie uda) to ciągnik stojąc i obwiązując siatkom puszcza dyma i to nieźle ( nie dusi go ale oceniam że silnik jest obciążony na 80%-90%) wydaje mi sie że bardzo dużo mocy potrzebuje ten mój welgerek :( . No ale coś za coś baloty są bardzo dobrze dobite 1 na 100 balotów zaczyna psóć sie od środka i jest bardziej spowodowane nie równym snopkiem (zła jazda) niż słabym zgniotem. Heh raz jak na oszczyłem porządnie noże i wjechałem w lucerne przy pustej komorze i wpadł więkrzy kęs to tylko 16-stke przydusiło , zawsze ciągam ową welgerke 16 bo następnym ciągnikiem o mniejszej mocy u mnie jest c-360 i tylko raz go podpiłem żeby zobaczyć czy sobie poradzi ( podpiłem pierwszy i ostatni raz 60-tka jest zdecydowanie za słaba) ale 3 baloty sianokiszonki udało sie zrobić i dobrze były dobite , no ale 16 to bez porównania lepiej dobija. Podobno znawcy pras mawiają że jak prasa do sianokiszonki to tylko welger ( pełna walcówka i komora blokowana zamkami mechanicznymi)

To chyba nie jest właściwe forum na takie pytanie ale nie zaszkodzi spróbować ;[ Gdzie kupujecie części do swoich pras , w szczególności chodzi mi o prasy vicon , może macie jakieś namiary na sklepy internetowe z częściami ?

Andrzej24871    12

To zależy co potrzebujesz jeśli jakąś część ( że tak powiem trudną do dorobienia) to poszukaj dilera Vicona to powinien Ci pomóc z częściami . I zajrzyj na strone Grene tam też jest sporo ciekawych części. A jeśli jakieś np. łożysko czy pasek to na składnice lub do sklepu specjalizującego sie np w wyrobach gumowych.

jakub16    118

Witam mam problem z wyborem prasy zwijającej. Na celu mam Claas Variant 180 RC lub John Deere 590 MAxi Cut. Proszę o konkrety która jest lepsza i pod jakim względem. Jak z ceną części zamiennych?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co sądzicie o prasie UNIA DF 1.9z?? zamierzam taka kupić ale nie wiem nic o jej uzytkowaniu... czy jest dobra??

lampo97    2

Zastanawiam się nad kupnem prasy rolującej, mam sipme czerwoną z 2000r robie nią w sezonie około 1700bel, jest to maszyna godna polecenia! Ale jest zbyt mało wydajna dlatego zmieniam! Jakiej firmy mam wybrać (Vicon, Krone, Claas czy John Deere)

javorskyp    2

Witam. Mam problem bo potrzebuję prasę tylko do słomy (czasem siana) tylko że mi nie potrzeba dużo, bo liczyłem ok 500 balotów na rok. Zależy mi na dużym zgniocie żeby bela ze słomy ważyła min 200kg no i jaka będzie potrzebna moc ciągnika do takiej prasy i jeszcze żeby prasa się nie ślizgała jak słoma jest za sucha.? Proszę o pomoc.... Jaką lepiej kupić nową cz używaną?? Jakiej firmy jaki model? Czekam na odpowiedzi...

adrianursus    0

Do 500 bel rocznie to,nie ma sensu kupować nową,do słomy to walcowa raczej odpada,więc łańcuchowa lub pasowa,może jakąś krone lub john deere

turion23    1

ja mam deutz-fahra i nie narzekam choc wczesniej new hollanda miałem i też spoko była

EDWIN    0

moim zdaniem najlepsza są claas variant bądź vicon oj sprzęt marzeń.@lampo97 ja też ma swipmę ale 569/1 z 2005 ale jej łomot i hałas doprowadza mnie do szału i jeszcze ta wolno podnosząca klapa a w sezonie to około 1000 bel.nie ma to jak to jak prasa na pasach cicha praca małe zapotrzebowanie mocy i bele zbijane od początku do końca

denzel    12

ja mialem METAL-FACH z 2005r i tez mie mialem jej nic do zażucenia świetna prasa tylko wydajnośc slaba. udało mi sie ją sprzedać za przyzwoite pieniadze i kupić z 1997 JD980 z siatka. wizualnie wyglada swietnie i techniczne też jest OK a okarze sie w pracy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: