Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

agroplus77    0

@statek miałeś w swojej prasie jakieś awarie i jak sprawują się pasy przy robieniu kiszonki? Łańcuchowa była by lepsza do kiszonki?

statek    137

awarii narazie brak, mam na niej okolo 1800szt w tym 1200 kiszonki, terminal sterujacy jest super i wiekszy niz w Krone,

w kiszonce jest ok, naprawde nie widze problemu i nie zamienilbym na inny model, rotor jest blisko podbieracza co sprawia ze podbieracz ma leciutko, wplywa na zywotnosc.

Faktem tez jest ze konstrukcja tej prasy nie zmienia sie od kilku lat, najpier DF potem Kverneland Vicon a teraz Kuhn i nic nie zostalo w niej zmodyfikowane

ja wzialem ja za 105tys netto w lutym tego roku

LowRider    33

Ja Viconem 2160 OC zrobiłem w tym roku ok. 4300 bel w tym ok.800 sianokiszonki.

Z awarii to zerwany łańcuch od podbieracza i wymieniony terminal sterujący na nowy.

Wiadomość z agroFakt.pl

kasia79    0

hej a co sądziecie o prasie FAMAROL DF 1,8V? LUB NAPISZCIE JAKĄ NOWĄ POLECACIE ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE TAK DO 60-70TYŚ BRUTTO?

Nacki10    5

Bardzo polecam Prasę zwijająca marki Sipma a dokładniej Z-569/1 (Farma II) ponieważ ma krótszy łańcuch i się belki nie gną, ale dodatkowo ma wstawione 3 dodatkowe walce które mocniej zbijają balota

Witam. Zastanawiam się nad sprzedażą prasy claas rollant 255rc i kupnem nowej vicon rf 2190 cena jej to 105 tyś co wy byście zrobili prasa jest z 2008r ma zrobione 80 bel ma najbogatsze wyposażenie. Jest po pokazach do przywieźenia z Franci.

statek    137

ja bym po pierwsze zobaczyl technicznie czy ma te rzeczywiscie 80 bel a nie 8tys co we francji jest mozliwe.

A skasowanie licznika nie stanowi problemu w tym modelu gdyz posiadam.

Ogolnie polecam ale wolalbym dolozyc te 10-15tys i miec nowa

nowa z tym wyposażeniem kosztuje 135 tys netto a ja wieże że ta prasa może mieć tylko tyle przerobione ponieważ ją widziałem podbieracz ma nie tknięty jeszcze miała panel sterujący zabezpieczony folią i orginalny wałek siatki. Ta prasa nigdy nie pracowała z włączonym rotorem ponieważ nie miała śladu zużycia więc wydaje mi się ze nie ma za czym czekać..

statek    137

to napisz jakie wyposazenie posiada i skad masz oferte na nowa w takiej cenie, gdyz ja placilem 105netto w marcu tego roku.

Co do rotora to nie da rady go wylaczyc, inna sprawa sa noze ktore rzeczywiscie moglyby wyłaczone.

Ma 21 nozy czy 14? Terminal Focus?

Tutaj masz dostępne opcje do tej prasy i ceny

Opcje

wiązanie siatką1 680

wiązanie siatką i sznurkiem2 725

centralne smarowanie łańcuchów 640

zawór zmiany ciśnienia prasowania 610

szerokie koła 19,0/45x17 465

wiązanie siatką - AL3 335

rolka do blachy podbieracza (tylko model R+OC) 145

Cena prasy RV 2190 R sprzęgło Integral rotor Autoplus 28 985

Ceny podane są w euro.

Ferdek07    62

Kiedy jest najlepszy czas na zakup prasy, przeglądam ogłoszenia i o ile w październiku coś tam było tego tak teraz nie ma prawie nic, albo jakieś 80te lata po 8 tyś brutto albo po 40-60 tyś, czy w lutym marcu można liczyć ze będzie więcej ogłoszeń czy nie bardzo?

pioter    44

@ferdek piszesz o używanej???po dopłatach ;) dopiero będą ale i ceny na pewno wyższe...

Ferdek07    62

o używanej, ale z tego co oblukałem to ceny z anonsów zrównały się z cenami z allegro, a jak myślcie, a może macie jakieś info, czy polskie nowe prasy metalfachy sipmy i inne takie nie planują podwyżek po nowym roku?

semos    11

z tego co się pytałem to roczniki z 2010 będą droższe po nowym roku. Jeżeli liczysz na upust to licz tylko na te tzw. wysprzedaże z placu.

Ferdek07    62

Coś mi się wydaje że te straszenie podwyżkami w 2010 roku to troszeczkę na wyrost, za dużo jest ogłoszeń z fabrycznie nowymi prasami za 40 tyś zł brutto, czy sipmami po 42 tyś, tak samo straszono cenami ciągników w 2007/08 no i znajomy nieźle się ożenił, a ja liczę na to że w 2010 te wszystkie sipmy clasik/metalfachy będą jeszcze tańsze, w końcu wychodzimi z kryzysu, wszystkie firmy wszystko mają aktualnie przecenione, więc podnoszenie cen maszyn rolniczych oznaczać może tylko tyle że albo aktualnie zupełnie nic nie schodzi, albo są szaleni

semos    11

właśnie jest zupełnie na odwrót, kryzys jest wtedy jak wyprodukowany sprzęt nie schodzi, a skoro rzekomo wychodzimy z kryzysu oznacza to, że społeczeństwo (w tym rolnicy) się bogacą i na rynku pojawia się duża podaż i popyt na produkty stąd automatycznie cena rośnie w górę.

pawel885    380

Bardzo droga prasa - już kilka lat temu kosztowała prawie 100 tys zł. Wiem tylko że walce w niej są na łożyskach ślizgowych a nie tocznych co zwiększa trwałość. Cena bardzo atrakcyjna - za te pieniądze ( 60 tys ) na zachodzie stoją używki tej marki 2005-2006r

fordtw15    0

Witam wszystkich

potrzebuje pomocy, zastanawiam sie nad kupnem prasy tylko nie wiem która wybrać, która lepsza

na oku w tej chwili mam john deere 590 siatka bez nozy koszt ok 30tys zl oraz Prasa Claas Variant 180 koszt podobny,

prasa będzie mi służyła głównie do sianokiszonki i słomy oraz do siana.

Proszę o porady z góry dziękuje pozdrawiam:)

look19    29

John deere będzie na pewno tańszy w eksploatacji niż claas, bo jest prostszy w budowie. Poza tym maszyny claas mają bardzo duże zapotrzebowanie na moc - chodzi o prasy, sieczkarnie do kukurydzy i kombajny. Poza tym claas często się pali, bo pasy w nim pod wpływem zbyt dużego obciążnia się ślzgają i ocierają o walce, które je napinają. Wystarczy tylko poszukać claasa varianta na takich stronach jak np. agriffaires czy traktorpool. Z resztą claas za samą nazwę każe sobie słono płacić...

look19    29

Która prasa jest najlepsza spośród: new holland, john deere, vicon(bez claasa, krone i innych, bo mnie nie interesują)? Z Którą z nich poradzi sobie 100konny ciągnik?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: