Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hanek    0

siemka jaką prasę polecacie do zetora 7711 ?? prasa by była do sianokiszonki i do słomy. Czy mój zetorek pójdzie z claasem roland 46 rc?? bo po waszych wypowiedziach jest to prasa idealna!!

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57

Dla mnie, jako osoby, która nie użytkuje prasy rolującej. Jest jedynie obserwatorem i laikiem w praktyce. Nie mniej jednak uważam, że najwyższy stopnień rozwiązań technicznych osiągnęła firma Krone w modelu Comprima. Nikt przedtem nie oferował zmiennokomorowej prasy stałokomorowej pasowo-łańcuchowej. Pierwsze modele miały wady, ale sukcesywnie je usuwano. Z drugiej jednak strony wg. mojego uznania liderem wśród pras pasowych jest JD, który stosuje pasy o zdecydowanie wyższej trwałości niż pozostali, chociaż rozwiązania konstrukcyjne znaczącao nie odbiegają od konkurencji. Dodatkowo posiadają system owijania boków belki.

Co do tej Kronówki to nie zgodzę się do końca. To że wcześniej nikt nie oferował takiego rozwiązania to dla tego że pełne pasy są lżejsze i w wadze i w napędzaniu. A Krone tak długo brnęło w te zmiennokomorowe łańcuchy jak Claas w silnik za kabiną. Z tą różnicą że w kombajnach było jedno rozwiązanie, a w prasach rozwiązano problem połowicznie dzięki komorze łańcuchowo pasowej.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co warte podkreślenia Comprima jest wyraźnie cichsza podczas pracy w porównaniu do pozostałych pras. Nie mówiąc już o większej żywotności gumowego pasa w porównaniu do łańcucha.

look19    29

Do @damian18: mój sąsiad ma dominatora 105 180km silnik z 5,7m hederem, a ja new holland 8050 silnik ok105km z hederem 3,6m i koszę w tym samym tempie, co sąsiad i gdzie tu dominacja claasa i jego wychwalenie?

Taurus83    88

witam. chce kupic nową prase do mojego gospodarstwa, ma robic bele 120/150, miec szeroki podbierak, centralne smarowanie i jeszcze pare "bajerów" niezbednych do szybkiej i sprawnej pracy(tu licze na opinie osób które wiedzą co powinna mec nowoczesna prasa)powinna kosztować w okolicach 100-120 tys brutto. nie wiem czy wziąć stało czy zmiennokomorową? do tej pory mam welgra rp 15(walcowa, sałokomorowa- bardzo duże zapotrzebowanie na moc). prasa bedzie robić ok 200 sianokiszonki, ok 150 siana i ze 100 słomy do tego jeszcze ze 100 na usługach. prasa powinna być też solidnie wykonana gdyż łaki są często złej jakości do tego kamienie na ornym i górski teren. raczej nie chciałbym polskiej prasy a na classa za 150 tysi też mnie nie stać. proszę o jakies propozycje i sugestie. aha docelowo ma chodzic z ciagnikiem o mocy 99km

KrzysztofJ    0

polecam prasę Gallignani, testowałem stałokomorową z rotorem i nożami, łańcuchowo-walcową , spisała się bardzo dobrze, siatkę można owijać na krawędzi beli, rotor ma opcję cofania E-H, sterowanie z panelu w kabinie cena netto ok. 100000 zł, Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Gallignani , albo ta z filmu /robi wrażenie/

Ferdek07    62

Tak wogóle kupując nową prase to warto brać te szersze koła 400? ja rozumiem jak ktoś ciąga prase 3512 ale jak jest czym ciągnąć to te koła tak naprawde potrzebne do czegoś są nie wystarczą 11,2/15.3?

katator    115

Warto dopłacić do szerszych kół. Trafi się mokrzejszy rok grząski teren i żaden mocny ciągnik Ci nie pomorze zebrać. Bo co z jego mocy jak prasa siądzie po osie. Wyciągnąć prase dasz rade ale zebrać w tym miejscu już Ci się nie uda.

Nikita_Bennet    100

Znajomy prasował warfamą na jednej łące - ślady po kołach zostały do wiosny następnego roku tak więc warto brać szersze opony.

lukasz20    0

A ja poleciłbym jakiegoś jelonka zmiennokomorowego :P Nie chcę kolejnej burzy wywołać po prostu ja się przekonałem do zmiennej komory i wg mnie mniej wymaga mocy a bele są równomiernie zbite.

Prasy roluj�ce l Prasa roluj�ca zmiennokomorowa l Prasy zwijaj�ce John Deere

coś ok 120 tyś porządnego byś kupił. A JD to solidna firma z systemem cover edge bele pięknie wyglądają.

damian18    3

macie tą samą prędkość ale on ma heder 5,7 a ty 3,6 troszkę pomyśl który skosi więcej ;p a pozatym to temat o prasach więc skończmy tą dyskusję

farmer7745    11

Ja podobnie jak @lukasz20 zdecydowanie polecam zmienną komorę.

Sam od kilku lat użytkuję taką prasę i jak przesiadłem się ze stało komorowej to puki co widzę same plusy i ja również nie mam zamiaru żeby coś tu "zgrzytało", ale proponuję coś z KRONE.

Za taką kasę to możesz poprzebierać.

katator    115

Ale kolega napisał, że maże przeznaczyć do 120tys brutto na prasę. A za takie pieniądze ani JD, ani Krone nowej zmiennokomorowej z dobrym wyposażeniem nie będzie. One kosztują w garnicach 150tys. W tej cenie ze zmiennokomorówek w dobrym wyposażeniu można kupić Galligani lub Case Ih/NH.

look19    29

Do @damian18: jesli ktoś tu nie myśli, to tylko ty, bo po 1 claas ma krótsze wytrząsacze, jeden bęben młócący i hydrostat, a new holland ma 2 bębny młócące, dłuższe wytrząsacze i przeciwwagi w miejscach, w których one powinny być, a claas tego nie ma.

lukasz20    0

siemka jaką prasę polecacie do zetora 7711 ?? prasa by była do sianokiszonki i do słomy. Czy mój zetorek pójdzie z claasem roland 46 rc?? bo po waszych wypowiedziach jest to prasa idealna!!

Generalnie poleciłbym Cie prasę zmiennokomorową ja już się przekonałem do JD najlepiej 545 lub 550. Na pewno Twój zetor w sianokiszonce z rollantem będzie miał ciężko.

przecinak82    0

ja stawiałbym na prasy WELGER.Obecnie mam WELGER RP 200 owijanie siatka ,sznurek,szeroki podbierak,centralne smarowanie,rotor,noże.Według mnie WELGER to numer 1 wśród belarek-mała awaryjnośc,łożyska wymienia sie bardzo łatwo i szybko,prasa prosta w naprawie,robi super zbite beloty,zrobiona z wytrzymałych materiałów.Siatka równo owija.Polecam

pawello15    0

do @hanek u mnie zetor 7211 chodził z taką prasą class rolant 46rc tyle że bez noży no ale miał co robić ,

Ja mam Prase Unia - Famarol DF 120 1,8d współpracuje ona z ciągnikiem McCormick c90max 83 Km . Zasówa w terenie górzystym , ciągniczek spokojnie daje rade , nie dławai się , nie brakuje mu mocy itp , ale nieźle dostaje w "dupe" podczas prasowania sianokiszonki z koniczyny , na polach które są położone na stok o sporym na chyleniu gdy komora jest prawie pełna ciągnik musi się napocić. Prasa ro rocznik 2009 , sprasowała około 1100 balotów. Prasowałem nią przeważnie kiszonkę, jak równierz siano i słomę. Sprzęt cichy w pracy , miał kilka nieznacznych usterek np. skruszenie czujnika (czujnik magnesowy) odpowiadającego za sygnalizację na panelu sterującym domknięcia lub otwarcia klapy komory oraz peknięcie węża od siłownika otwierającego klape komory.

Ogólnie polecam prasę , Bardzo ładnie i ciasno zwija bele , aby bela była dobrze zwinięta nelży jeździź od jednej krawędzi pokosu do drógiej wtedy materiał jest rozkładany równomiernie. Niewątpliwie największą zaleata maszyny jest podbierak z rotorem podającym który dosłownie "pożre wszystko" nie ma opcji żeby się zapchał.

polecam tą prase.

Cena prasy brutto z aplikatorem zakiszacza : około 67 tysięcy.

Cena ciągnika z ładowaczem człowym 195 tyś brutto.

Pozdrawiam.

agroplus77    0

Witam

Mam dylemat w wyborze prasy. Muszę wybrać pomiędzy DF Varimaster 560 OC a Krone Comprima V 150 XC. Co byście polecili i napiszcie swoje spostrzeżenia(najlepiej użytkownicy). Prasa miała by pracować w sianokiszonce i słomie.

statek    137

ta prasa DF to to samo co Vicon 2160 OC lub obecnie Kuhn 2160 OC, wszystkie sa lub byly robione w jednej fabryce tylko wlasciciele sie zmieniaja. Jestem uzytkownikiem Vicona 2160 i jestem mega zadowolony, jest prosta w budowie i naprawde robil ladne belki

Co do Krone jest o wiele drozsza, jakies 25% ale to najnowsza technologia i moim zdaniem bedzie lepiej sobie radzila z ubiciem kiszonki od prasy pasowej

Rayman    2

Co myślicie o prasie z Pronaru Z 500. Komora łańcuchowa, szerokie ogumienie, akustyczno wizualny sygnalizator napełnienia komory, podbieracz 1,8 metra, podwójny obwwiązywacz sznurkiem, cena 41 000 brutto.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: