Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

lukasz20    0
Mój znajomy ma sokólkę z 2006roku inie narzeka, a drugi ma z 2007 i chce ją sprzedać, a trzeci ma famarola walcową z tego roku i już ją oddał do reklamacji z powodu chińskich łożysk, które się sypały, a ja mam sipmę tą czerwoną, ale nosi ona już pewne ślady zużycia.

EDIT: Jak przekonać rodziców, że starsza zachodnia prasa pasowa jest lepsza od sipmy z 1998roku? Jakich użyć argumentów? Rodzice sugerują się tym, że kiedyś w pgr-ach sipmy pasowe słabo zbijały bele i to jest ten problem...Co do mnie, to już 2lata temu bym ją sprzedał i kupił coś innego, lepszego, zachodniego - np.claas, vicon, new holland, john deere zmienno komorową, a co do krone, to po przejściach z sipmą nie mam zaufania do łańcuchowej.

ja mam JD 550 w zestawie z 360 3p chodzi świetnie :D słuchaj jeśli ma ktoś blisko taką prasę(zmiennokomorową) to weź rodziców 2 bele po sipmie rozścielcie na wałek i niech to sprasuje pasówka wtedy zobaczą ile słomy po sipmie wejdzie w 1 po pasówce na słowo prawie nikt nie uwierzy. Jak robiliśmy test swojej prasy a wczesniej pracowała z 90-konnym ciągnikiem to zanim lekko zmniejszyłem zgniot do swojego 3p to weszły prawie 2 całe bele po sipmie teraz oczywiście nawet w pracy z 360 3p bela jest mocniej zagęszczona jak po stałej komorze

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Ferdek07    62

he a nei ma minusów tak dużego zgniotu, co jak siano będzie niedoschnięte bo po sipmie bele lubią się grzać a czy po jd będą się bardziej grzały jeśli bela jest w środku mocno zbita? oraz czy w taką bele po JD łatwo wbić dziubaka do bel?

W końcu jaki model JD polecacie, czy nei bać się pras z lat 80tych?

damian18    3

z sianem to nie wiem ale zapewne spleśnieje i sklei się oczywiście nie doschnięte. ja bym sie bał prasy z lat 80 przecierz ona już swoje zrobiła

Wiadomość z agroFakt.pl

look19    29

Co do prsy zawsze najlepiej kierować się stanem technicznym, a nie wiekiem. Na pierwszy rzut oka widać, czy dbano o nią, czy nie. Co do stopnia zużycia, to wystarczy poodkręcać osłony, złapać za koło zębate i nim poruczać i wtedy wyczuje się ewentualne luzy na łożyskach, następnie trzeba dokładnie sprawdzić stan blach i palców podbieracza, a potem otworzyć komorę prasy i zajrzeć do środka czy czasem nie jest popękana lub za mocno przetarta, stan widełek(lub rotora i noży tnących jeśli występują) no i oczywiście sprawdzić stan łańcuchów(ewentualnie w innych prasach jeszcze stan walców lub pasów) i stan przekładni głównej oraz kół zębatych oraz sprawdzić, czy prasa nie jest pokrzywiona i ewentualnie zbyt mocno pospawana.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

look19    29

PRASA NEW HOLLAND BR 6080.Czy ktoś z was miał kiedykolwiek do czynienia z tą prasą lub podobną tej marki? Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

katator    115

Ja mam Caseowski odpowiednik BR6090. Prasa stałokomorowa z komorą łańcuchową. Robi belki 125x120. Podbieracz 2 m szerokości roboczej, podajnik rotorowy(6080) siaczkarnia wirnikowa z 15 nożami (6090). W wyposażeniu jest centralne smarowanie łańcuchów, obwiazywacz siatką no i rampa rozładowcza. Wiekszość ustawień jak np. zgniot beli, ilość owinięć siatka, iloiść i wzór owinięć sznurkiem ustawiana z monitora w kabinie ciągnika. Monitor pokazuje również status poszczególnych czynności i ewentualne błędy. Posiada wskażnik kształtu beli. Ogółnie dosyć prosta prasa za średnie pieniądze.

damiel86    0

Witam,

My mamy prasę UNII FAMAROL DF 120 1,8 VD pracuje z CASEM JX 90, jest to prasa łańcuchowo-walcowa, z rotorem, docinaczem,ogólnie jestem zadowolony, dostaliśmy ją w połowie żniw zrobiła 2000 bel słomy i 100 siana więc się nie napracowała, przy średnim zgniocie bela ze słomy ważyła 200 kg,Ten zgniot ustawił gościu od rozruchu ale moim zdaniem zgniot można jeszcze mocniej ustawić bo jest taka możliwość, to i masa beli będzie większa. Owijania siatką idzie cudownie, siatka dokładnie rozłożona po całej beli od krawędzi do krawędzi.

Za tą cenę z tym wyposażeniem to prasa godna polecenia, solidne wykonanie, licencja Deutz Fahr, Identyczna jak:Grenland RF 120, Deutz Fahr RB 3,20.

Pozdrawiam

look19    29

Ja mam Caseowski odpowiednik BR6090. Prasa stałokomorowa z komorą łańcuchową. Robi belki 125x120. Podbieracz 2 m szerokości roboczej, podajnik rotorowy(6080) siaczkarnia wirnikowa z 15 nożami (6090). W wyposażeniu jest centralne smarowanie łańcuchów, obwiazywacz siatką no i rampa rozładowcza. Wiekszość ustawień jak np. zgniot beli, ilość owinięć siatka, iloiść i wzór owinięć sznurkiem ustawiana z monitora w kabinie ciągnika. Monitor pokazuje również status poszczególnych czynności i ewentualne błędy. Posiada wskażnik kształtu beli. Ogółnie dosyć prosta prasa za średnie pieniądze.

Czy ta prasa ma ustawiany zgniot beli?

katator    115

Ma ustawiany zgniot beli od 0 do 100% w krokach co 10%. Jak już napisałem ustawienia zgniotu dokonuje się z monitora osiągów w kabinie ciagnika.

look19    29

Jakie funkcje oprócz ustawiania zgniotu są na tym wyświetlaczu?

katator    115

Sporo jest tych funkcji na monitorze. Z takich głównych to bedzie ilość owinięć siatką/sznurkiem, przełącznik owijarki(siatka/ sznurek), w przypadku sznurka można ustawić wżór obwiązywania, ustawianie zgniotu beli, ustawienie gróbości niepociętej zewnętrzenej warstwy beli(jeśli prasa ma noże), włączanie/wyłączanie sieczkarni wirnikowej(jeśli jest), przełączanie z trybu automatycznego na manualny, licznik bel dzienny i całkowity, i jeszcze kilka funkcji, z których nie korzystałem. Na monitorze jest dwa wyswietlacze. Na wiekszym wyświetlane są informacje aktualnym stanie maszyny, czyli co się w danej chwili dzieje, np. że komora jest pełna, że podaje siatkę itp. Mniejszy wyświetlacz pokazuje dwa wykresy słupkowe, które pokazują jak jechać, żeby zrobić ładną belke.

butchless    0

Mam 60h łak i około 20 h słomy szukam prasy,ktora sobie da rade w bardzo trudnym terenie.Na tych łaka jest bardzo miekko wiec potrzebowałbym szerokich opon.Prasa powinna pośadać rotor, śatke, szeroki podbieracz.Bedzie pracowała z fendem 312 lub 412 czyli 120 koników. MOze jakies propozycje.Myslałem ze moze jakis vicon lub claas, ale czekam na nowe propozycje.

tomi382    98

To najlepiej coś małego w stylu sipma 279/1 ale z zagranicznej półki. i wiadomo musi być lekka. Najlepiej coś z claasa ponieważ 70% gospodarzy ma claasa więc radziłbym z tej półki. Claas Roland 46 może

look19    29

To najlepiej coś małego w stylu sipma 279/1 ale z zagranicznej półki. i wiadomo musi być lekka. Najlepiej coś z claasa ponieważ 70% gospodarzy ma claasa więc radziłbym z tej półki. Claas Roland 46 może

Kolego tomi382 skąd masz takie informacje, że 70% gospodarzy ma claasa?Możesz to poprzeć jakimiś dowodami?Mnie się wydaje, że chodzi op zachodnich gospodarzy. Z nimi się nie porównujmy, bo mają oni większe dopłaty i lepsze gleby i w związku z tym więcej można uciułać na tych glebach. Wcale nie jest prawdą, że claas jest taki bezawaryjny. Kolega ma Claasa Varianta 380 i na gwarancji po sprasowaniu ok 200ha słomy(różnej wielkości, najczęściej taka słoma po 3tonach zboża z hektara) i poszła mu oś, która została wymieniona na gwarancji. Bez gwarancji kosztowałoby to 7000zł. Ja radziłbym wziąć coś tańszego typu john deere, new holland lub vicon. Claas, Krone i Welger to maszyny z najwyższej półki i takie maszyny to warto brać tylko na usługi. Tańsza prasa wcale nie musi być gorsza, a na pewno będzie tańsza w eksploatacji, bo jest prostsza w budowie. Maszyny firmy claas słyną z bardzo dużego zapotrzebowania na moc. Wspomniany wcześniej znajomy ma do tej prasy ciągnik claasa 6cyl o mocy 120km i jak przyjdzie wjechać w dużą słomę, to na prostym potrafi go zdusić. Z sieczkarnią do kukurydzy jest tak samo. Miałem kiedyś claasa jaguara 35 - jednorzędówkę i c355 z nią potrafiła wypić 8-9litrów na godzinę. Kombajn claas dominator 98 z takim samym silnikiem (mercedes) jak new holland 8060 spali 15l/h, a new holland 12l/h.

tomi382    98

@look19 to jaki problem z-590 sipma też nie jest zła ale zachodni sprzęt ma zdecydowanie lepszą jakość wykonania i części. A że się coś szybko rozleciało to wina jest jedynie operatora. Równie dobrze sipma może dłużej wytrzymać w rękach odpowiedzialnego traktorzysty. Jednak pozostanę przy swoim że jak jakość to tylko zachód claas krone z john deere i vicon nie miałem styczności więc sie nie wypowiadam.

klejnus    0

No to ja odświeżę temat pytaniem:P Czytam czytam i czegoś nie rozumiem. Dlaczego na stronach rożnych producentów jest napisane zapotrzebowanie na moc np 55KM a wy piszecie że ciągnik 120km dławiło :| O co tu chodzi? I teraz pytanie o krone. Drogie są do nich części, często sie psują? I jakie jest ich realne zapotrzebowanie na moc? np vario pack lub round pack

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

look19    29

Producent na swojej stronie podaje zawsze informacje w pewien sposób prawidłowe, ale bezużyteczne dla rolnika, bo np. prasa rolująca podczas postoju na stoisku pomiarowym potrzebuje mniej mocy niż w zróżnicowanych warunkach polowych. Jednym słowem 55km da radę np z sipmą z279/1, ale będzie jechał z nią "...aby Polska nie zginęła...".

zetor10045    11

ja mam JD 550 w zestawie z 360 3p chodzi świetnie :) słuchaj jeśli ma ktoś blisko taką prasę(zmiennokomorową) to weź rodziców 2 bele po sipmie rozścielcie na wałek i niech to sprasuje pasówka wtedy zobaczą ile słomy po sipmie wejdzie w 1 po pasówce na słowo prawie nikt nie uwierzy. Jak robiliśmy test swojej prasy a wczesniej pracowała z 90-konnym ciągnikiem to zanim lekko zmniejszyłem zgniot do swojego 3p to weszły prawie 2 całe bele po sipmie teraz oczywiście nawet w pracy z 360 3p bela jest mocniej zagęszczona jak po stałej komorze

Tylko słoma sprasowana raz zmniejsza znacznie swą objętość wiec taki sposób sprawdzania nie jest idealny :) już raz ci to pisałem a ty nadal swoje :)

Michu7    4

Witam,

My mamy prasę UNII FAMAROL DF 120 1,8 VD pracuje z CASEM JX 90, jest to prasa łańcuchowo-walcowa, z rotorem, docinaczem,ogólnie jestem zadowolony, dostaliśmy ją w połowie żniw zrobiła 2000 bel słomy i 100 siana więc się nie napracowała, przy średnim zgniocie bela ze słomy ważyła 200 kg,Ten zgniot ustawił gościu od rozruchu ale moim zdaniem zgniot można jeszcze mocniej ustawić bo jest taka możliwość, to i masa beli będzie większa. Owijania siatką idzie cudownie, siatka dokładnie rozłożona po całej beli od krawędzi do krawędzi.

Za tą cenę z tym wyposażeniem to prasa godna polecenia, solidne wykonanie, licencja Deutz Fahr, Identyczna jak:Grenland RF 120, Deutz Fahr RB 3,20.

Pozdrawiam

Mam kumpla, który pracuje u deelera Uni-Famarol i mówił mi, że to są jednak dosyć awaryjne prasy, najczęściej do nich serwisanci jeżdżą ze wszystkich sprzedawanych przez nich maszyn. No ale cena w porównaniu z zachodnimi jest na pewno dużym plusem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie, jako osoby, która nie użytkuje prasy rolującej. Jest jedynie obserwatorem i laikiem w praktyce. Nie mniej jednak uważam, że najwyższy stopnień rozwiązań technicznych osiągnęła firma Krone w modelu Comprima. Nikt przedtem nie oferował zmiennokomorowej prasy stałokomorowej pasowo-łańcuchowej. Pierwsze modele miały wady, ale sukcesywnie je usuwano. Z drugiej jednak strony wg. mojego uznania liderem wśród pras pasowych jest JD, który stosuje pasy o zdecydowanie wyższej trwałości niż pozostali, chociaż rozwiązania konstrukcyjne znaczącao nie odbiegają od konkurencji. Dodatkowo posiadają system owijania boków belki.

pawello15    0

ja mam classa i dosyć dobra jest nie sypie sie a i bele dobrze zbija tyle że już dosyć stara jest , za jakiś czas planuje kupić nową na oku mam prase "kverneland bio" która ma niedługo wejść do sprzedaży (gdy zrobi bele wtedy podnosi się cała taka pokrywa od prasy i owija sie bela w ciągu 7 sekund )

FLASH    0

w naszych stronach w 2007 roku pokazały sie trzy prasy

ja kupiłem varinta 180 sąsiad nówkę sipmy i znajomy starszą czerwona sipme

do varianta dołożyłem na łoyska i 1 pas jakieś 2000 złotych i jedyną awarią z jaką sie spitkałem to przebite koło

rocznie robie jakieś 3000 balotów słomy biednym u 914

zieloną sipmą bez awarii robi jakieś 100 balotów a to jakiś łancuch pęknie, zebatka z wałka sie oberwie itp

tą używaną robi tylko u siebie 400 belek rocznie śmiga 360 chyba zmienił dwa łożyska i kilka palcy podbieracza

na sezon 2009 pojawiła sie walfarma

biedak teraz wkuża okolice jak wyjeżdza prasować po 22 przecież normalni ludzie czasem muszą spać

co do wydajności claasem da sie zrobić 100 balotów 120 cm o wadze 220-250kg w 1 godzine

czyli 3 ha przy zbożu 8t a i po kombajnie 6m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: