Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

look9023    0
kolego LUKASZ345!!! nie kupuj Riviery pasowej, wąski (bardzo wąski) podbieracz i GŁADKIE pasy= porażka. ktoś wciśnie Ci to a Ty będziesz kur... później. Nie wyobrażasz sobie ilu mam klientów, którzy chcą sie zamienić póżniej na JOHN DEERE za dopłatą. Nie słuchaj sie jeśli ktoś Ci powie,że to dobra prasa. jeden wielki bubel. Ja przywożę tylko JOHN DEERE 540,545,550,570,580,590 Claas 44,46,66, Krone 120,125,130, 8-16,10-16, Welger rp12, New Holland 841,835. Tylko te, bo te się sprzedaja, a nie takie wynalazki jak Hesstony, Riviery, MF i inne dziwne.

Jeśli nie masz za daleko to zapraszam do mnie. Za 18 tys. masz u mnie ładną, zadbaną JD550 na szerokim podbieraczu, owijanie na 2 sznurki. mogę Ci to zawieżć nawet do domu. Jak sobie VAT odliczysz od mojej ceny to Cie wyjdzie tyle co Riviera, a masz dobry sprzęt. (mieszkam w kujawsko-pomorskim)

Kupujecie prasy? Nie słuchajcie handlarzy, którzy wciskają Hesstony, Riviery itp. to są buble.

Podaj mi swój nr., i lokalizację na wszelki wypadek, jeśli będę chciał kiedyś kupić od ciebie jakąś prasę

macin87    42

Dam ci bardzo dobrą rade szukaj prasy walcowej z niskim podbierakiem!! To co dałeś do niej link to ma wysoki podbierak i jak masz drobną trawe to ją tylko do przodu podrzuca- ale i na to jest sposób ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

semos    11

ja polecam Claasa np model 44, albo odpowiednik tego modelu Aroballe 1212 (dokładnie to samo, różnica tylko kolorze)

Dam ci bardzo dobrą rade szukaj prasy walcowej z niskim podbierakiem!! To co dałeś do niej link to ma wysoki podbierak i jak masz drobną trawe to ją tylko do przodu podrzuca- ale i na to jest sposób :D

A zdradzisz mi jaki to sposób, chyba że to tajemnica ;)

macin87    42
ja polecam Claasa np model 44, albo odpowiednik tego modelu Aroballe 1212 (dokładnie to samo, różnica tylko kolorze)

Ten model claasa ma też wysoki podbierak -wiem bo sam mam ;) i wiem jak się sprawuje. A ten sposób to nie żadna tajemnica poprtostu nad podbierakiem robisz taką blache (w galeriI poszukaj sobie)

semos    11

tego wcale nie trzeba robić, taka blacha powinna i przeważnie znajduje sie na wyposażeniu maszyny, Po prostu jak będziesz gdzieś kupował lub oglądał to zapytaj czy posiada taką blachę zakładana na podbierak, W 60% każdy sprzedający ją ma na placu ale nie bardzo się orientuje do czego ona służy i gdzie się ją montuje.

Luke16    177
pasowe są nie praktyczne i awaryjne. Muszą być albo walce albo łańcuch. a podbierak minimum 180cm. trochę się naprasowałem i wiem co pisze

Po prostu jak to przeczytałem to o mały włos nie padłem ze śmiechu :) ... tomi najpierw napisz jaką tą pasówką prasowałeś bo może starą zdezelowaną sipmą :) ... po prostu buhahaha jak wjadę pasem w cokolwiek nie ważne czy słomę siano, sianokiszonkę i ustawię się z jakąkolwiek prasą to i tak dalej zajadę na belce 120x120 niż jakaś sipma, krone, class (przetestowane ;) ) z 2ha dobrej podsuszonej trawy zrobię 14 balotów sianokiszonki :) ... Druga sprawa kumpel prasował słomę pszenną krone kr125 na sąsiednim polu jak wiemy krone robi belki 125x120 ja robiłem 100x120 i w słomie żytniej gdzie więcej leżało zajeżdżałem dalej niż on krone :) ... A jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :) ... A zapomniałem dodać po sprasowaniu ok. 600 belek zero awarii :) Teraz wyznaję regułę ... "Tylko pasowa i nie ma huia we wsi" :)

nasil90    94

W każdej wsi znajdzie się jakiś ch.. A co do pras to też wydaje mi się że dobra pasówka jest lepsza od innych np mój kolega teraz ma zmieniać z walcowej Claasa na JD 550 i wydaje mi się ze to będzie dobra zamiana

damian18    3

ludzie co tak na niego najeżdżacie jemu zapewne chodziło o prasy pasowe stało komorowe a te jak wiemy nie są najlepsze pasówki zmieno komorowe nie są jeszcze tak popularne jak ine prasy u mnie w okolicy żadnej takiej nie ma i narazie walcówki uchodzą za najlepsze

niudizajn    11

Ta prasa jest na Alledrogo od jesieni i widać nie ma na nią kupca , a początkowa cena była coś koło 15 tyś. A wracając do pytania to 550 jest spoko prasa tylko , że ten mały podbierak to porażka.

dcnt    9

hmm mf255, no nie wiem, do zmiennokomorowej prasy - ja bym sie bal ze moze miec problem.

lukasz20    0

U mnie JD 550 w zestawie z 3p w tym roku będzie pierwszy sezon myślę że nie powinno być problemów tym bardziej że tylko 150 bel ma robić :P ja mam podbieracz 1,8m i taki minimum albo szerszy radzę brać i z odrzutnikiem od razu!!a jak się trafi siatka to już całkiem super

JD1052    79

Ja juz nwm co myślec o tych prasach JD, jedni piszą, ze chodzi sobie leko z 60tką, a drugiemu Zetor 7011 grzeje sie na 120 stopni, ja myśle, że żeby sianokiszonke ukulac porządnie to 100km do 550 by trzeba :P MF 255 z Sipma ma problemy, a co dopiero z takim kolosem jak JD 550 :)

lukasz20    0

W sianokiszonce na pewno 60 będzie mieć ciężko ale słoma i siano powinno być ok. Co do sipmy to jest prasa stałokomorowa która potrzebuje dużo mocy żeby na koniec dobić belę i dlatego 60 się dusi natomiast w prasie zmiennokomorowej praktycznie obciążenia są stałe

jakub16    118

Słuchajcie mam dylemat z kolegą jaką prasę wybrać. A więc ciągnik z jakim by pracowała to Ford 7810 (100 koni 6 cyl). Jest około 30 tysięcy złotych do dyspozycji. I pytam jaką prasę kupić Jd czy może claas a może coś innego? A co do prasy jd 550 pracująca z c 360 to nie polecam. Zobaczcie jak endruju owi traktor siadł od takiej roboty Pozdrawiam zainteresowanych;)

Piotras    2
Słuchajcie mam dylemat z kolegą jaką prasę wybrać. A więc ciągnik z jakim by pracowała to Ford 7810 (100 koni 6 cyl). Jest około 30 tysięcy złotych do dyspozycji. I pytam jaką prasę kupić Jd czy może claas a może coś innego? A co do prasy jd 550 pracująca z c 360 to nie polecam. Zobaczcie jak endruju owi traktor siadł od takiej roboty Pozdrawiam zainteresowanych;)

Polecam classa varianta 180 100KM wystarczy kompletnie jego wymagania to 80 KM ale nadwyżka wskazana mocy. Osobiście mam 280 classa i nie nażekam.

Pozdrawiam

macin87    42

Dzisiaj widziałem z bliska prace Warfarmy. Normalnie jestem pod wielkim wrażeniem. Belki z nej wyglądaja jak po pasówce (zaczyna się jak by ślimak) Mój claas nie dorasta jej do pięt. To jest na 100% najlepsza POLSKA prasa nawet wyniki z AGROSHOW mówią ze miała nalepsze zbicie beli zarazpo JD, a simpa (ta z rotorem i nożami) to porażka nie dość że "siekacz" to i zgniot mniejszy od SOKÓŁKI

johny    2

bela z warfarmy nie może wyglądać tak jak po pasówce ponieważ pasowa zbija od samego środka a warfarma to prasa stałokomorwa i nigdy nie zbiję tak samo beli jak zmiennokomorowa .

@JD1052 mi jasi 5620 przy prasie 572 w sianokiszonce potrafi spaść z obrotów ale nie dużo jak prasa ma za ciężko to ścina się śruba zabezpieczająca za przekaźniku więc jeszcze tak źle nie jest ;)

macin87    42

Wiem że Warfarma to prasa stałokomorowa ale pisze co widziałem. Mój claas w środku robi tak jakby gwiazdkę po dobiciu a w warfarmie widziałem (z bliska) taki ślimak. Pisze co widziałem ;)

statek    137

kolego troche przesadzasz:)

na targach w szepietowie bylo badanie gestosci calej beli.

1 miejsce Welger 2. Krone 3. Vicon(obecnie Kuhn) 4. JD

a w tyle cala reszta nie pasowych.

zadna walcowa, czy lancuchowa nie zrobi takiej beli jak pasowa:)

mialem 3 prasy sipme, sokolke i obecnie posiadam vicona i moim zdaniem pasowa to poziom wyzej.

Dla przykladu jedz 8km/h caly czas formowania beli obydwiema prasami i tym samym ciagnikiem. Zobaczymy jakie belki wyskocza:)

bo wiem ze warfama moze zrobic ladna bele ale na najwolnieszym biegu w ciagniku jadac 2km/h ale chyba nie o to chodzi. MI np zalezy tez na wydajnosci wiec wybralem pasowa. I gdybym mial kupowac nowa warfame za 45tys z siatka to za tyle samo kupilbym uzywanego VarioPacka albo claasa varianta.

O jakosci polskich pras moge sie wypowiedziec i jedyne co moge powiedziec to fakt iz jaka cena taka prasa, dla kogos kto robi 500 rocznie to ok:) ale jesli ja zrobilem nia 12tys przez 3 sezony to nie potrafilbym powiedziec co w niej naprawialem, od walkow przez podbieracz na aparacie podajacym sznurek wiazawszy:)

macin87    42

Ja podałem kolejność pras stalokomorowych i to polskich a ty wyjeżdżasz z zmiennokomorwymi. Po drugie ja mówie o wyglądzie beli po warframie i po swoim claasie (obok pracowały też sipmy- czerwone). Środek jak już pisałem wyglądał tak jakby po Zmiennokomorowej a wy tu odrazu z krytyką że warfarma ma mniejszy stopień zgniotu od zmiennokomorowej- przecież to logiczne ale gdzie ja napisałem o zgniocie ;) , porównałem tylko wygląd

johny    2

@statek piszesz że jaka cena taka prasa tu się mylisz my prase JD 572 kupiliśmy za 90tyś brutto ( przez kurs euro zdrożała prawie 20tyś) a polskie pasowe zaczynają się od 85netto (czyli Sipma i teraz prasa z Uni) :) tyle ze te polskie mają już niby docinacz, a moja nie .ale dla mnie i tak starczy ;) . Ale za pieniądze nigdy bym nie wybrał polskiej pasowej (chyba że mieli by mi ją dać za poł darmo :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: