Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

daniel373    5

Mam zamiar kupić prasę zmienokomorową Deutz - Fahra jeżeli ktoś coś o tych prasach słyszał to proszę o jakieś opinie.

daniel373    5

No raczej zmieno ,awiesz coś o tych prasach.Że vicon i deutz to to samo to wiem ale mam taką deutza za niecałe 100 tys. tyle że rocznik 2008

Wiadomość z agroFakt.pl

statek    137

Vicon i deutz to to samo, cena new holland 15 nozy pasowej to 105 brutto a Vicona 105 netto

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

endrju00711    11

dawid87wlkp. @ sądze tak z własnych doświadczeń, miałem okacje widzieć jak 914 jęczała z NH 650, żal mi tego ciągnika było, tak to więcej doświadczeń z nimi nie miałem, jedyne co to to że musi mieć 130 km do dobrego rozdysponowania potencjałem prasy, co dla mnie mówi samo za siabie :)

daniel373    5

Chodzi mi o BR7060 jak jest u nich z jakością wykonania i czy lekko pracują. Skladane one są w Płocku bo stało komorowe napewno a z tymi to nie wiem,jak w polsce to tragedia kupiłem kosiarkę D-F składają je w Polsce i musiałem samemu od nowa składac siłowni i oslone bo o koło pasowe tarła i jeszcze przyjechała ze zgiętą stopką :angry:

statek    137

dealer z ktorym rozmawialem twierdzil ze te pasowki NH i case sa skladane w polsce ale twierdzil tez ze jakosc jest zachodnie gdyz maja dobre standardy jakosciowe

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

statek    137

Mialem podobny dylemat:)

Wybralem Vicona 2160 OC ze wzgledu na bardzo dobre wyposazenie i przede wszystkim cene 105 netto

Dla przyklady krone Vario Pack 1500 mc 28 600 EURO NETTO

Krone Comprima V155 XC 33 500 euro netto

JD 572 100 tys netto ale wersja uboga;/

Claas Variant 365 RC 30 tys euro netto

Sugerowalem sie opiniami miedzy innymi Robertbara, jego fotkami i niezawodnoscia oraz zapotrzebowaniem na moc z racji swoich 3 walkow Vicon ma dosc niskie zapotrzebowanie i da rade robic kiszonke przy 110 konikach

vvu    0

hm. zamierzam kupić sobie używke tak do 20-25 tyś PLN na 5 ha słomy. Do tej pory miałem sipme wysokizgniot. więc prosze was o pomoc. Na jakie elementy zwracać uwage przy zakupie, i w ogóle jaka firma, co zużywa się najszybciej, pasowa czy walcowa? etc.

ps. do c385

ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Lechu    11
Ale czy ktos wie jak sprawują sięprasy new hollanda

Ja mam stało komorową łańcuchową BR 560 A. Ale dopiero zrobiłem około 1200 belotów więc trudno jeszcze o obiektywną opinie.Raz za cięły mi się noże i nie do końca się wysuwały ale po obróceniu wałka z nożami o 180 stopni wszystko wróciło do normy.Ciągnik o mocy 100 KM spokojnie daje sobie radę.

sydney    32

Ja też zastanawiam się jak sprawują się prasy NH, a konkretnie model BR 7060. Bo jeżeli chodzi o cenę to jest ona bardzo konkurencyjna. Porównując oczywiście do innych pras zachodnich.

sydney    32

Koledzy a co myślicie o prasach case, chodzi mi o zmiennokomorowe, nowe. raczej do sianokiszonki, bo cena też jest nie wysoka, ale nie mam pojęcia co o nich myśleć bo w moich stronach nikt takich pras nie ma a dealer wiadomo zawsze chwali swoje.

tomi382    98

pasowe są nie praktyczne i awaryjne. Muszą być albo walce albo łańcuch. a podbierak minimum 180cm. trochę się naprasowałem i wiem co pisze :):):P

nimar1999    0

@tomi382 świetny argument! :P ty chyba nie wiesz co to prasa pasowa, odpowiedz mi na jedno pytanie jaka pasówka zwijałeś, że jest aż tak nie praktyczna i awaryjna?

endrju00711    11

Tomi382 @ życze dalszych sukcesów w prasowaniu. Jeżeli jesteś tak doświadczony, to nie rozumiem .... A z resztą, nie będę się z tobą kłucił, bo uważasz się za doświadczonego. Tylko jedno, wstaw fotki tej twojej wspaniałej prasy pasowej, albo łańcuchowej, i napisz jeszcze jaki masz rzeczywisty przerób ( czyli ile zrobisz bel i o jakiej masie w czasie jednej godziny ) I oczewiście z jaką prędkością jeździsz ciągnikiem, a po drugie jak zaczynasz coś pisać to podaj choć porządne argumenty, i je uzasadnij :P

gregor6    0

@tomi382 po przeczytaniu twojego postu aż musiałem się zalogować i napisać to Niemasz pojęcia o prasach pasowych więc się onich nie wypowiadaj!, nie wypowiadaj sie w ten sposub że pasowe są nie praktyczne i awaryjne podaj argumenty pszykłady itp.dlaczego co ijak jest nie tak.Nie wprowadzaj innych użytkowników wbład co maja zamiar kupic pasówke.pewnie miales jakąś wadliwa isie psuła aże niepraktyczna to już tego nierozumiem oco kaman :P .DO slomy i siana na 1 miejscu stawiam pasowke na 2 łancuchuwke .

macin87    49

Może @tomi382 chodziło o pasowe stałokomorowe a w życiu nie spotkał pasowej zmiennokomorowej :P

Lechu    11

Ależ na tych prasach jest gorąco :) A ja mam NH BR 560 A ,łańcuchowa ,stało komorowa,podbierak 2m i jestem zadowolony.Ale nie mam obiektywnego porównania bo w okolicy jest tylko jedna Sokółka i jedna Warfama ale z przyzwoitości nie będę porównywał.

denzel    12

ja mam metal-fach walcowa robie nia wszystko siano, sianokiszonkie i slome i nie mam z nia zadnych problemow

ma szerokie ogumieie co jest wielkim plusem na podmoklym terenie ma szeroki podbieracz owijanie siadka i sznurkiem.

bardzo prosta i latwa w obsludze.

jak dla mnie jest to dobra prasa za nie az tak duze pieniadze

endrju00711    11

Hmm, praska super, ale ja w tych pieniądzach rozglądnoł bym się za Claas-em Variant-em 180 z siatką, rotor z nożami, nawet w tych pieniądzach byś mógł znaleźć. Teraz wszystko zalerzy jakiego masz konia. Bo jak 75 - 85 to stawiaj na JD , ale jak 100 to z claas-em da rade B)

Piotras    2

jak dla mnie to miałem simpe pasówkę simpe łańcuchową teraz mam od roku classa varianta 280 w zeszłym roku zrobiłem nią około 500 ha bez awarii praktycznie słoma siano sianokiszonka przy sianokiszące nio nie powiem ale wiekszy zapas mocy jest potrzebny ale 135 km na górzystym terenie daje radę. Szczeże jestem zadowolony z niej co do walcowych to się nie wypowiem nie miałem styczności.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: