gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

AlaCapone    5015
Dnia 5.11.2017 o 21:06, boski30 napisał:

witam potrzebuje opini na obecną chwilę jaka prase wybrac do ok 20-22tyś na gospodarstwo 30hektarowe głównie siano słoma no i obowiązkowo siatka. chodzi wiadomo o bezawaryjsnoc i niezawodność i dostępność części ☺

Dobrym lub jednym z najlepszych jest Mascar Varia 165.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawek    0

Doradzi ktoś która prasę wybrac nh br6090 czy case rb344 ? Wiem ze sa to blizniacze  modele, słyszałem tez rózne opinie na ich temat. Ceny w moich okolicach podobne. Fajnie by było jak by ktos miał szczegółowy cennik z wyposażeniem opcjonalnym do tych pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

panowie może podpowiecie co lepiej kupić mchale v6 750, claas variant 460rc czy mf/fendt 4160v  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

mi najbardziej pasowałby mchale bo cena najlepsza z tego zestawienia aczkolwiek te pare tys różnicy by nie zrobiło w porówaniu z inna marką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8
Dnia 30.01.2020 o 16:44, situ14 napisał:

mi najbardziej pasowałby mchale bo cena najlepsza z tego zestawienia aczkolwiek te pare tys różnicy by nie zrobiło w porówaniu z inna marką

Ile za taką mchale i z jakim wyposażeniem? Pytanie orientacyjne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

144netto centralne smarowanie łożysk opony 500 15 nozy, wyjsciowa cena 155-160 tys

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEJWIT    0

Panowie czy ciagnik 100km da rade pracowac z prasa welger rp 200/220 lub krone 1250rp /prasowalbym bez nozybo sa mi nie potrzebne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 z  palcem w.....🕳️.nosie ,przecież nimi w sześćdziesiątkach wody gotują,a i kominy prostują😐. Aż strach go gasić coby nie oklapł😐.😉A tak na poważnie,to już od 80 koni ,bez noży krzywdy nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

taką Krone targam 80KM własnie bez noży i nie ma co robić... w lichej słomie to i 10km/h poleci nawet przy dobijaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

@DEJWIT U mnie z rp200 pracuje Mtz82, i jakoś daje radę ale powiem szczerze że to takie minimum do tej prasy. Także bez noży 100km będzie chodzić, jeszcze gdyby to było sześć garów to już na pewno. 

20190723_193650.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus_c-330    6

Stoję przed zakupem prasy i czy moglibyście doradzić jaką wybrać, budżet to 10tys miała by współpracować z c360 3p, pasówka odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Przecież ten temat był wałkowany już tysiące razy, wystarczy poszukać na forum czy w galeri z czym ludzie to spinają. Jeśli już to jakaś lekka dla ciągnika łańcuchowa krone, bądź sipma. A pasówka dlaczego odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Welger 12,najlepiej na szerokim podbieraczu,ale z mojego doświadczenia na suchym materiale to lipa bo walce,w tej cenie można znależdż warfamę łańcuchową ,pójdzie lżej i na suchym materiale bardzo dobrze,krone 120,ale dobrą i na szerokim podbieraczu ciężko znależdż,sipma.. Jeśli masz       na oku dobitą na siatce i dobrą na sznurku,ja bym bez wahania  brał sznurek. Tylko że w tej cenie to szroty. Nie wiadomo ile będziesz kulować,ale jeśli 400 rocznie, dobierz z banku z 15koła,i wtedy wyczaisz z tych co zaproponowałem,już lalkę. Bo się pierdzielić w tych wychechłanych klamotach to bezsens,zawsze coś,a i tak i tak dalej klamot,a nie zepsuje się 14 stycznia,tylko jak masz ,,najwięcej czasu,pieniążki przygotowane,dostępność części na już,i kumaty majster zagląda zza sztac😐het''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930
ursus_c-330 napisał:

Stoję przed zakupem prasy i czy moglibyście doradzić jaką wybrać, budżet to 10tys miała by współpracować z c360 3p, pasówka odpada

Kolego za 10bedzie ciężko do 12szalu nie zrobi. Ja ze swojej strony polecam rp 200. Miałem. ja 10sezonow ukręciła jakieś 12tys bel spoko sprzęt. Dałem 22 koła a sprzedałem za 17. Także zarobiła na siebie. Podstawa jak będziesz brał to siatka wtedy nawet jak naprawdę kruchy materiał siatka złapie i nie ma prawa stanąć w komorze. Jedyna wada jaka miała to wąski podbieracz ale jak do siebie wystarczy. C 360 poradzi sobie w niej - sprawdzane także dołóż trochę i będziesz śmigał

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honeycomb    1

Jaka nowa prasa zmiennokomorowa będzie teraz najlepszym wyborem?

Chodzi mi o szybkość i zgniot beli.

Mam okazje dostać około 200 hektarów dobrych łąk za grosze
Prasa ma sprawować siano. ma być zmiennokomorowa gdyż siano ma być robione w bele 117x120 chodzi o transport na 3 poziomach bez przekraczania wykokosi.

A w żniwa chciał bym sprasować trochę słomy do pieczarkarni ( około 2000 bel 160x120 lub nawet 180x120 kwestia prasy)

Jaki traktor będzie optymalny do takiej maszyny ?

Jestem zielony w tym temacie od 5 lat handlujemy tylko gotowym sianem i słoma.

Co do pras to myslałem nad lely. lub ewentualnie john deer.

MChale v660 to śmieć znam gościa który kupił taką nowa na 1 pasie. a pożycza od kolegi lely v160...

Prasa miał by być na full opcji z 25 nożami. gdyż słoma pocięta w sieczkę jest droższa przy sprzedażny na kurniki.

ewentualnie gdy by siano miało nie wyjść zrobił bym suchsza sianokiszonkę

 

Orientuje sie ktoś jaki jest koszt wynajęcia ciągnika na cały czerwiec do takiej prasy ? czy 150 koni wystarczy? czy szukać czegoś mocniejszego

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 No właśnie,rp 200,i trzy cylindrowy ,,trzepak'',może jak słońca nie będzie widzieć. Każde dobijanie beli będzie liczyło się podwójnie,raz beli,raz traktora😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hatameki    0

Witam, planuję zakup używanej prasy, jednakże z racji iż będzie to pierwsza taka prasa w gospodarstwie mam kilka pytań:

  • Czy faktycznie najlepsza do prasowania słomy będzie prasa pasowa, czy może inny rodzaj np. Krone Fortima V1500 będzie równie dobra?
  • Na co szczególnie zwrócić uwagę przy oglądaniu używanych pras? 
  • Na koniec najważniejsze pytanie, jaką prasę byście polecili? Będzie służyła obecnie tylko do prasowania słomy ( do +/- 500 bel rocznie ), najlepiej jakby cenowo zmieściła się do 70tyś, będzie z nią jeździł 96km Zetor, albo jakby brakowało mocy to 116km.

Z tego co przeglądałem ogłoszenia znalazłem takie prasy jak: NH RB150/180, Kuhn VB2160/2190, Krone Fortima V1500/1800, Krone Comprima F155XC, Lely RP445, co o nich sądzicie i ewentualnie która byłaby najlepszą prasą do słomy z wyżej wymienionych?

Edytowano przez Hatameki
Niedokończone zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    165

Witam miałem prasę deutz gp 2.30 na wąskim podbieraczu. I teraz przyszedł czas na zmianę prasa sprzedana I nie wiem co wybrać prasa walcowa budżet do około 30tys. Myślałem nad zakupem Claas Roland 46 rotocut oraz druga prasa Deutz fahr np 130 prasy oczywiście rotor noze I siatka dodatkowo deutz ma smarowanie łożysk na każdym walić . ciągnik 82 km będzie z nią pracował może  coś doradzicie jakie doświadczenia macie z tymi prawami. Dzięki z góry I pozdrawiam

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

Odświeżę temat- budżet do 35 tys. prasa do wszystkiego: siano, słoma, sianokiszonka. Wybór pomiędzy JD 582,592 a Krone Variopack (zmiennokomorowe). Miał ktoś styczność z podobnymi prasami, jakieś porównanie łańcucha do pasowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Panowie jaka prasa tylko do słomy, ok 600bel rocznie, najlepiej z nożami i taka żeby poradziło sobie z nią 110km. Cena do 50tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Widzę temat jest popularny i często pojawiają się te same podstawowe pytania. Jeśli więc ktoś szuka pracy polecam ten wpis na blogu. Znalazłem go przypadkiem. Zainteresowani znajdą tam podstawowe informacje dotyczące wszystkich typów pras rolujących. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj