Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Zetrek    0

Witam bardzo serdecznie, 

Poszukuje prasy rolującej.

-Budżet do 60 tys brutto

-Bedzie współpracowac z Zetorem Proxima 90 (86KM)

-Rocznie robie okolo 500 Bel głownie sianokiszonka.

Zastanawialem sie nad Feraboli Entry 120, ale nie wiem czy nie warto rozważyć jakiejś używki z zachodu. Do polskich pras nie jestem przekonany. 

Ostatnio prasowalismy Claasem 250 RC ciągnik dawal rade ale mial ciężko. 

corrado    217
Napisano (edytowany)

Osobiście poradziłbym Ci coś zagranicznego jak dla mnie znacznie lepsze wykonanie i wydajność w tych pieniądzach jest spory wybór. Rollant 250 przy 86 Km to ciągnik lekko nie miał bez noży raczej jeździłeś z doświadczenia wiem że jest tam co pociągnąć.

Edytowano przez corrado

Wiadomość z agroFakt.pl

cyprian1219    364
Napisano (edytowany)

Panowie co możecie mi powiedzieć o prasach mascar? Mam na myśli model mascar 120 byłem dzisiaj taką oglądać i jutro jade na dokładne ogledziny i mam mozliwosc ja kupic ale nie wiem czy warto. Upuścił mi na razie na 13 tys jutro jak dokładnie obejrze to moze zejdzie do 12tys. Z wygladu bardzo ladna, ma ja 6 lat lat czy iles tam, brak rdzy nie pogieta ladna farba i raczej nie malowana bo oryginalne naklejki bez rantów.
Jedyny mankament to łańcuch. Ponoc jest naciagniety do końca i trzeba bedzie na przyszlosc go skrocić za ktorys rok i zluzować napinacz, ale sprawna.
Warto? Moze jakis posiadacz sie wypowie co do wad. Ma robic wszystko. A łańcuch ponoc wzmacniany jakis. Rok 2001

Edytowano przez cyprian1219

tatraj    0

Ja miałem taka prase dobra maszyna. Sipma sie chowa przy niej. U mnie wszystkie łancuchy byly jeszcze oryginalne a prasa była z 2002 roku. Byłem drugim włascicielem. Zrobiłem nia około 6000 belek. Pierwszy własciciel zrobil podobna liczbe do tej co ja zrobiłem. Jedyne co w niej robiłem to podbierak wymieniłem prowadnice i rurki poprzeczne za smieszne pieniadze. Sprzedałem znajomemu i chłopak zadowolony. CZesci do niej maja w Samaszu w Białymstoku. Jedyny minus to waski podbierak. Chodzi ciszej niz nowa New Holland BR6090. Z czystym sumieniem polecam :D

Jaką prasę pasową wybrać w przedziale od 30 do 45 tyś ? rotor noże oczywiście 

John deere 592 jest spoko. Kolega ma i jest zadowolony. Jesli oczywiscie trafisz w dobrym stanie. Wiadomo na zachodzie wiadomo dostaja po tyłku ale jak dobrze eksploatowana to moze posłuzyc jeszcze dobrych kilka lat :D

jasiuhonda    0
Napisano (edytowany)

a co sadzicie o lely welger rp 435? do zrobienia mam 1500 bel rocznie

Kupilem taka w miare po pieniadzach ale ma zrobione 80tys balotow ciekawe jak pojdzie, nie miaem jej gdzie pozadnie sprawdzic zrobilem tylko 10 bali slomy i narazie wszystko ok.

Edytowano przez jasiuhonda

cyprian1219    364

Ja miałem taka prase dobra maszyna. Sipma sie chowa przy niej. U mnie wszystkie łancuchy byly jeszcze oryginalne a prasa była z 2002 roku. Byłem drugim włascicielem. Zrobiłem nia około 6000 belek. Pierwszy własciciel zrobil podobna liczbe do tej co ja zrobiłem. Jedyne co w niej robiłem to podbierak wymieniłem prowadnice i rurki poprzeczne za smieszne pieniadze. Sprzedałem znajomemu i chłopak zadowolony. CZesci do niej maja w Samaszu w Białymstoku. Jedyny minus to waski podbierak. Chodzi ciszej niz nowa New Holland BR6090. Z czystym sumieniem polecam :D

John deere 592 jest spoko. Kolega ma i jest zadowolony. Jesli oczywiscie trafisz w dobrym stanie. Wiadomo na zachodzie wiadomo dostaja po tyłku ale jak dobrze eksploatowana to moze posłuzyc jeszcze dobrych kilka lat :D

Dwa dni po napisaniu tamtego postu kupiłem ją i do dzisiaj ukręciła już troche tych belek i na razie jestem zadowolony. Ale i tak dzięki :D

hassi37    8

Mam pytanie czy ktoś z was ma prasę galliganani GA V6 mam taką na oku 2010 za 35tyś czy warto taką kupić czy welgera rp220 tylko 10 lat będzie starsza.

robi57362    56
Dnia 26.08.2017 o 07:51, jasiuhonda napisał:

a co sadzicie o lely welger rp 435? do zrobienia mam 1500 bel rocznie

Kupilem taka w miare po pieniadzach ale ma zrobione 80tys balotow ciekawe jak pojdzie, nie miaem jej gdzie pozadnie sprawdzic zrobilem tylko 10 bali slomy i narazie wszystko ok.

Wiem ze troche czasu minelo od tego posta ale naprawde ma zrobione 80 tys bel

• Like 1

boski30    0
witam potrzebuje opini na obecną chwilę jaka prase wybrac do ok 20-22tyś na gospodarstwo 30hektarowe głównie siano słoma no i obowiązkowo siatka. chodzi wiadomo o bezawaryjsnoc i niezawodność i dostępność części ☺

corrado    217

Jeśli siano i słoma to polecam Ci pasówkę JD 550, 590. Będzie to chyba najlepszy wybór. 

Fendt19    0
Witam planuje zakup prasoowijarki kwota jaka mogę przeznaczyć to 250 tys netto ciągnik z którym będzie współpracować 145 km. pytanie do Was która byście polecili będzie robić ok 1000 beli sianokiszonki i 700 słomy

Patryg    1

jaki ciągnik do 100 tys netto dał by rade z Lely rp 445 do balotów 160 cm   ? na max zbiciu i nożach

Wożę słomę na wagę na fermy drobiu che kupić nowa prasę myślę głównie o lely bo maja chyba największy zgniot w słomie

Myślę o john deer 7700 ale nie będzie za słaby ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: