Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

marcinffff    9

ja zainwestowałem w McHale 5400c, 15 noży koła max, wałek przed podbierakiem, no zobaczymy w maju co potrafi

kostromati    2

Sipme classica będę wymieniał i nie wiem na co, zachodnie mają różne sterowniki, czujniki itp co takiego w miarę prostego polecacie? Rozgladalem się za DF rb3.20, mp130 i 4.60 tylko pasowych jest mało i mało która ma noże, na razie za mało koni na noże ale przy zmianie ciągnika chciałbym je dołożyć. Jakieś krone, NH łańcuchowe? Budżet tak do ok.30k. Będzie robiła 500 bel, przeważnie sianokiszonki

ZUCH1234    72

Te krone to fortima około 140 tys netto a comprima 160 tys netto

dziś byłem u dilera i wycenił mi fortima 1500 mc za 130 tys

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

Ten model to chyba pół zmienna komora?

ukaszProcho    22

Zapytam tutaj. Mam prase krone round pack z nożami i mam problem ze smarowaniem. Chodzi o to ze dysze podając olej zapchaly się czy jest możliwość ich przepchac czy trzeba kupić nowe? Oryginał kosztuje 70 zl

marcinffff    9

Kupiłem McHale 5400c wałkowa, 15 noży, opuszczana podłoga, max koła 138 brutto

Zapytam tutaj. Mam prase krone round pack z nożami i mam problem ze smarowaniem. Chodzi o to ze dysze podając olej zapchaly się czy jest możliwość ich przepchac czy trzeba kupić nowe? Oryginał kosztuje 70 zl

wszystkie dysze by się nie zapchały na raz,masz problem z pompą lub jej sterowaniem/napędem.

ukaszProcho    22

Wszystkie nie są zapchane. Ale te główne na łańcuchu co ciągnie rotor i co ciągnie komorę. I myślę jak przepchac.

ukaszProcho    22

Coś mi tu nie pasuje w tej prasie bo ma nowy rotor założony lub malowany bo jest cały w kolorze. Moja po 1500 bali nie ma już farby na połowie

corrado    217

To że rotor malowany to na pewno jak nie więcej mam trochę daleko aby podskoczyć i zobaczyć dlatego pytam czy zna ktoś może handlarza itp. Wiecie może jak to się sprawuje (ten model z owijarką) ? 

PATr    238

Jeśli jest z zachodu to tam częstą praktyką jest malowanie rotorów po sezonie, co prawda nie każdy ale często się zdarza a jak wziął maszynę nie prosto z pola jak to polscy handlarze lubią to może być pomalowany za granicą i do zużycia nie mieć żadnego znaczenia

corrado    217

Malowanym rotorem nie przejmowałbym się za bardzo, kwesta co z resztą. 

ukaszProcho    22

Pisze przecież ze większość łańcuchów i łożysk wymieniona. Ciekawe jak tam skrzynia

corrado    217

Pisać dużo można, nie raz oglądałem co innego, a co innego okazywało się na miejscu.

maroko    3

Wczoraj prasowałem trawę z koniczyną, dodam że bardzo gęsta i była dosyć wilgotna. Trochę nawet było mi szkoda prasy bo ciężko to szło. Ścięte było w poniedziałek, w środę miałem prasować ale padało więc w czwartek sprasowałem, ale było dużo wilgoci jeszcze. 

A więc do rzeczy

Chodzi o to że między wałki a te noże czyszczące napchało się mnóstwo trawy i efekt był taki że pasy w pewnym momencie przestały się obracać. Skończyłem prasowanie w męczarniach napinając dwa wałki. 

Czy ten listwy (noże) czyszczące wałki powinny być ostre?

Moja prasa jest z 2005 roku a jest na nich oryginalna farba, więc nie były ostrzone. Moim zdaniem powinny być możliwie blisko tych wałków i w miarę ostre.

Druga sprawa to chyba będe musiał wymienić pasy na dole za podbierakiem na karbowane bo słabo wciąga materiał na początku. Chociaż wczesniej jak materiał był suchszy to nie było tego problemu.

mlody43    14

mam pronara 1025 potrzebuje prasówki bo musze zaczac robic od nastepnego roku duzo wiecej slomy a w moim metal-fachu walcowym to koszmar. jaka prase wybrac by pronar dawal sobie rade? mysle nad nowym metal-fachem pasowym albo używana zachodnia ale pytanie co lepsze i zeby pronar dawal rade niby 105km ale walek jak wiadomo na okladzinach i potrafi sie slizgac

ukaszProcho    22

Walek trzeba pilnować tzn naciag taśmy jak sie ślizga to nie wolno robić dalej tylko śrubę przekręcić zgodnie ze wskazówkami zegara i dalej jedziemy. A jak już sie przypali taśma to wymiana na nową. Sam wymieniałem koszt niewielki. Moim zdaniem lepsza dobra używa niż nowa Polska z tej firmy...

adamgaleon    4

Witam kolegów

chciał bym kupić prasę zwijającą używaną cena 30 tys i nie wiem za czym patrzeć myślałem nad Polską ale z tego co tu czytam to wszyscy odradzają Polską Simpe nie wiem dlaczego będę prasował rocznie około 300 bali.Traktor mam o mocy 100 koni jeśli możecie to podpowiedzcie może konkretną firmę i model

Piotr6991z    3
Napisano (edytowany)

Posiadam sipme czerwona i nie mogę narzekać na awaryjność, bo puki co to wszystko prawie w oryginale, ale jej minus to robota strasznie wolno idzie, balotów też mocno nie dobijesz bo śrubki będą się ścinać albo te belki które chodzą w komorze będą się wyginać. Miałem okazje prasować 2 lata sipma faster 1213, to tam już szybciej można prasować i mocniej dobija bele, ale znów wieczny problem ze siatka, albo nie chce podać albo znów nie rozciągnie się tak jak powinna. Ustawiać próbowałem na różne sposoby i tak nic to nie dało, po prostu ten "komputer" działa  jak chce raz balot był owinięty 2,5 raza siatką tak jak to było zaprogramowane, a innym razem nawet 4 razy. Serwisant był kilka razy i wciąż mówił, że tego nie da się ustawić i takie tam. Sam myślę zmienić swoją czerwona sipme na jakaś używana zachodnią prawdopodobnie będzie to krone. Plus polskich pras to tanie części zamienne, ale zagraniczne biją na głowę nasze polskie prasy pod względem wydajności.

Edytowano przez Piotr6991z

Adamo90    0
Napisano (edytowany)

Witam jaką prasę mam wybrać?
feraboli extreme 265 htc
Ursus z543
Mascar monster 770
Chodzi mi o dobrą jakość niską cenę i żeby się dobrze sprawdziła przy belowaniu. Proszę o jakąś opinię i o cenę.
Jakby coś mam ciągnik 102 konny.

Edytowano przez Adamo90

rafael91    0

Niska cena raczej nie chodzi w parze z dobrą jakością.

Grunt to zmiennokomorowa i z siatką.

A o nożach raczej nie ma co myśleć.

Może lepiej zainwestować w jakąś Lelly, Claas, Mchale, albo NH?

Adamo90    0

Rocznie robię ok 1500 bel ze słomy i siana. Teraz też zastanawiam się nad Mchale ale z tego co słyszałem ceny są kosmiczne.

helus89    7

Porównanie Z 543A do tych pras to raczej nie ta półka. Zmienna komora potrzebna czy nie ? Ile Kasy możesz wydać ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się